Τί μου είπε μία πολύ όμορφη γυναίκα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
Μιλούσα μια μέρα με μία πανέμορφη κοπέλα, 26χρ.
Κάπου εκεί που μιλάμε και λέγαμε για διάφορα, μου λέει ότι η τριχόπτωση στον άντρα δεν την ενδιαφέρει και πολύ.
Δηλαδή δεν είναι και το κίνητρο της για να συμπαθήσει ή όχι κάποιον. Μάλιστα δεν το κοιτάει και καθόλου.
Την ενδιαφέρει πώς της φέρεται και όχι αν έχει μαλλιά.

Αυτά στην αρχή ή καλύτερα σαν δεσμό της.

Όταν όμως θα χρειαστεί να παντρευτεί κάποιον και να θελήσει να κάνει παιδιά, θα το σκεφτεί αν θα παντρευτεί κάποιον με τριχόπτωση.

Τί γνώμη έχετε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

barman

Member
Απ: Τί μου είπε μία πολύ όμορφη γυναίκα

μην μου χαλας την ψυχολογια τωρα... να σου κανω ενα αλλο ερωτημα? απο οσο θυμαμαι δεν εχεις κανει μεταμοσχευση.ουτε κ γω. αν καποια στιγμη χρειαστει και παρεις αποφαση να κανεις, στις μετεπειτα γυναικες που θα κανεις σχεση η και που θα παντρευτεις, θα το πεις?
 

Ntia

New Member
Απ: Τί μου είπε μία πολύ όμορφη γυναίκα

Mα τι λες! Εννοείται ότι τα μαλλιά δεν παίζουν μεγάλο ρόλο για ν' αποφασίσεις ποιόν θα παντρευτείς! Ο φίλος μου έχει πάρει τη κατρακύλα εδώ και πολύ καιρό και δεν ασχολείται καθόλου. Τον καίει αλλά δεν το ψαχνει. Αν και τον ενημερώνω εγώ δεν τον πιέζω. Φαντάζεσται τι δυναμικό ντουέτο που κάνουμε???
 

Ntia

New Member
Απ: Τί μου είπε μία πολύ όμορφη γυναίκα

Δλδ και γιατί να μη το πεις?! Παιδιά χαλαρώστε πάνω απ' όλα ο άνθρωπος μετρά!
 

Άκης

Administrator
Απ: Τί μου είπε μία πολύ όμορφη γυναίκα

Ε εξαρτάτε και πως το βλέπει κανείς.
Δηλ, μπορεί εμείς να το βλέπουμε ότι δεν μετράει και αυτές οτι μετράει ή το αντίθετο
να πώ ξέρω εγώ, ωχ μπορεί να μην της αρέσω επειδή έχω αραιά μαλλιά και εκείνη να μην το δει καν
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τί μου είπε μία πολύ όμορφη γυναίκα

οι γυναικες συνηθως δεν προσεχουν τοσο την αντικειμενικη ομορφια οπως κανουμε εμεις οι ανδρες
οι γυναικες λειτουργουν κυριος συναισθηματικα
ενω εμεις κυριως οπτικα

η γυναικα για να παει με καποιον ανδρα πρεπει να νοιωθει κατι για αυτον
ενω εμεις παμε μονο και μονο για να ικανοποιησουμε της σεξουαλικες μας αναγκες

οποτε αν καταφερεις να αγγιξεις μια γυναικα συναισθηματικα ανετα κανεις σχεση μαζι της και ας εχεις αραια μαλλια
επισης να την κανεις να γελαει το χιουμορ ειναι προσόν
 
  • Like
Reactions: M15

Άκης

Administrator
Απ: Τί μου είπε μία πολύ όμορφη γυναίκα

Χιούμορ = Έλξη

Και όπως έλεγε ένας, άλλαξε τα αισθήματα της, όχι το μυαλό της.
Το πώς αισθάνεται όπως πολύ καλά είπε και ο panagiotisf.
 
  • Like
Reactions: M15

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τί μου είπε μία πολύ όμορφη γυναίκα

φιλε μου αν αναλυσουμε το θεμα γυναικα δεν θα μας φτασουν τα χρονιου που θα ζησουμε για να βγαλουμε συμπερασμα επιστημονες αναλυτες ανθρωποι σπουδασμενοι και ΜΗ
σηκωσαν τα χερια ψηλα .....

δεν λεω η εξωτερικη εμφανιση παιζει μεγαλο ρολο
αλλα τι να το κανεις σε 10 χρονια θα εχει φυγει
αυτο που μενει ειναι ο ανθρωπος
οποτε βασικο κριτηριο πρεπει να ειναι η κριση σου προ το αντιθετο φυλο σαν ανθρωπο
με ολα οσα συνεπαγονται

προσωπικά λιγα απο τα πραγματα που προσεχω ειναι αξιοπρεπεια σεβασμος προς εμενα και τον εαυτο της ηθως αρχες
και πολλα αλλα
ειπαμε πανω απο ολα να ειναι καλος ανθρωπος και να σε κανει ευτυχισμενο τα αλλα ειναι δευτερευοντα
 

ares

New Member
Απ: Τί μου είπε μία πολύ όμορφη γυναίκα

Δηλαδη η τυπισσα εθεσε το θεμα σε επιπεδο ευγονικης;Δεν θελει να μεταδωσει στα παιδια της το κακα γονιδια της καραφλας?
Δεν θα την πιστευα με τιποτα,αν οντως η τριχοπτωση ενος ανδρος δεν επηρρεαζει την ελξη της προς αυτον(που ουτε αυτο θα το πιστευα,την επηρρεαζει αλλα οχι τοσο ωστε να την αναιρει).Δεν εχω ακουσει ποτε καποιον να αμφιταλαντευται σχετικα με το εαν θα πρεπει να αποφυγει ενα γαμο (αν ολα βαινουν καλως)λογω του κινδυνου μεταδοσης γενετικης προδιαθεσης για τριχοπτωση αλλα και για πιο σοβαρες καταστασεις οπως παχυσαρκια,διαβητη,στεφανιαιας νοσου....Κατα κανονα οι μονες τετοιου τυπου περιπτωσεις που γνωριζω να εχουν αποτρεψοει την περασμα μιας υγειους σχεσης σε φαση γαμου-τεκνοποιησης ειναι αυτες των κληρονομουμενων ψυχολογικων παθησεων(και αυτες οχι παντα).
Μην φοβαστε η φυσικη επιλογη δεν σκοπευει να εξολοθρευσει τη συνομοταξια μας :p :p :p
 

Ntia

New Member
Απ: Τί μου είπε μία πολύ όμορφη γυναίκα

Παιδιά η γοητεία ενός ανδρός δεν είναι μόνο τα μαλλιά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Τί μου είπε μία πολύ όμορφη γυναίκα

ares + Ntia δεν έχω παρά να συμφωνήσω μαζί σας.

Απλώς, σε ότι αφορά το γάμο (αυτό είναι ικασία που κάνω), πιθανών να το είπε επειδή κάποιος με καράφλα φαίνεται "άρρωστος" και δεν θα μπορέσει να κάνει υγιέστατα παιδιά (κάτι τέτοιο το διάβασε σε ένα επιστημονικό περιοδικό κάμποσο καιρό πριν και ανέφερε ότι είναι γραμμένο στο dna μας εκ. χρόνια πριν).
Δεν το θυμάμαι και καλά το άρθρο, να πώ την αλήθεια
 

Ntia

New Member
Απ: Τί μου είπε μία πολύ όμορφη γυναίκα

Δεν ξέρω ποιός μπορεί να δήλωσε κάτι τέτοιο, αλλά ρε παιδιά ας λένε ότι θέλουν. Μην απογοητεύεστε σε καμία περίπτωση.
 

Άκης

Administrator
Απ: Τί μου είπε μία πολύ όμορφη γυναίκα

Και το λέει και γυναίκα, δηλαδή συμβουλή εκ των έσω... ;)
 

Ntia

New Member
Απ: Τί μου είπε μία πολύ όμορφη γυναίκα

Έτσι μπράβο, μία μ' έχετε! Ειδικά τέτοιες συμβουλές να τις ακούτε.
 

Άκης

Administrator
Απ: Τί μου είπε μία πολύ όμορφη γυναίκα

Και θα τις ακούμε και φυσικά θα σε ευχαριστούμε. :)
 

Teri

New Member
Απ: Τί μου είπε μία πολύ όμορφη γυναίκα

Admin είπε:
Μιλούσα μια μέρα με μία πανέμορφη κοπέλα, 26χρ.
Κάπου εκεί που μιλάμε και λέγαμε για διάφορα, μου λέει ότι η τριχόπτωση στον άντρα δεν την ενδιαφέρει και πολύ.
Δηλαδή δεν είναι και το κίνητρο της για να συμπαθήσει ή όχι κάποιον. Μάλιστα δεν το κοιτάει και καθόλου.
Την ενδιαφέρει πώς της φέρεται και όχι αν έχει μαλλιά.

Αυτά στην αρχή ή καλύτερα σαν δεσμό της.

Όταν όμως θα χρειαστεί να παντρευτεί κάποιον και να θελήσει να κάνει παιδιά, θα το σκεφτεί αν θα παντρευτεί κάποιον με τριχόπτωση.

Τί γνώμη έχετε?

Aφού λοιπόν δεν έχει πρόβλημα να συνάψει δεσμό με καποιον που έχει σοβαρό πρόβλημα τριχοπτωσης, τότε δες ποια είναι όχι μόνο η λογική της.. αλλά και η λογική συνέχεια του πράγματος..

Θα γνωρίσει ένα παιδί που αντιμετωπίζει τριχόπτωση, θα τον ερωτευτεί, θα τον αγαπήσει, θα την ερωτευτεί, θα την αγαπήσει και όταν έρθει μακροχρόνια η κρίσιμη στιγμή της "ηλικιακά" θα του πει " Να μωρέ ξέρεις,,, δεν μπορούμε να συνεχίσουμε άλλο επειδή.. σκέφτομαι τα παιδιά μου.." "Είσουν ομως υπέροχος και μακάρι και ο επόμενος μου να είναι σαν εσένα" (με μαλιά..)

Μάλιστα.. αλοίμονο στην επόμενη σχέση αυτής της κοπέλας.. -με τριχόπτωση η μη-..
 

Death Valley

New Member
Απ: Τί μου είπε μία πολύ όμορφη γυναίκα

Αμα εχεις λεφτα και γουλι να εισαι να σε κυνηγαει απο πισω.Οπως λεγανε στην δεκαετια του 80 την γυναικα την ενδιαφερει το πουλι,το πουλακι και το παπακι ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα