Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

jersey

Well-Known Member
Καλησπέρα στο φόρουμ!
Ανοίγω αυτό το νήμα καθώς δεν έχω δει να υπάρχουν αλλού συγκεντρωτικά όλες οι τιμές των κλινικών που έχουν αναφερθεί στο φόρουμ. Και θεωρώ και καλό να υπάρχουν κάπου συγκεντρωτικά ώστε να είναι προετοιμασμένος κάποιος για το τι θα πληρώσει αναλόγως την κλινική που θα επιλέξει.

Όταν σε λίγους μήνες φτιάξει η κατάσταση με τις απαγορεύσεις κυκλοφορίας, σκεφτόμουν να αρχίσω να κάνω κάποιες επισκέψεις σε κλινικές για μια ενδεχόμενη μεταμόσχευση. Κατανοώ ότι ο πιο σημαντικός παράγοντας σε μια επέμβαση είναι το αποτέλεσμα, ωστόσο θεωρώ σημαντικό και το κόστος της επέμβασης, ειδικά όταν χρειάζεσαι αρκετά μοσχεύματα για να καλύψεις το πρόβλημα σου. Από ότι έχω δει μέχρι τώρα να αναφέρεται εδώ στο φόρουμ, έχω καταλήξει ότι μέχρι στιγμής οι τιμές των κλινικών έχουν ως εξής:

***** DISCLAIMER AΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ (CVIAL)*****
***** OI ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΙΜΕΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΚΤΗ ΚΑΙ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΙΣΧΥΟΥΝ. ΩΣ ΕΚ ΤΟΥΤΟΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ *****



  • Advanced Hair Clinics = 1.20-1.30 ευρώ/g
  • Αναστασάκης = 2.5 - 3.0 ευρώ/g
  • Τυρκαλάς = 1 ευρώ /g (Ελάχιστη 2500 ευρώ)
  • Regrow Clinic (Βελημβασάκης) = 1 ευρώ/g
  • DHI = 1.5-1.6 ευρώ/g (Ελάχιστη 2500 ευρώ)
  • LP Clinic (Παπανικολάου) = 1.4-1.5 ευρώ /g (Ελάχιστη 2500 ευρώ)
  • Figura = 1 ευρώ/g
  • Bisanga - BHR (Ελληνική κλινική) = 2.5 ευρώ/g
  • Bisanga - BHR (ΚΥΠΑΡΙΣΣΟΥ, ΒΕΝΕΤΣΑΝΟΣ) = 1.4-1.5 ευρώ /g ;
  • ΗDC (Βρυωνίδου)* = 1.6 ευρώ /g
  • ΗDC (Μάρας)* = 2.1 ευρώ /g
  • MHRC (Μιχάλης Γεωργίου) = 1.9 ευρώ / g
*Στην τιμή συμπεριλαμβάνονται: Αεροπορικά εισιτήρια από Ελλάδα προς Κύπρο, η μεταφορά από αεροδρόμιο προς την κλινική και αντίστροφα, διαμονή μέχρι 7 ημέρες στην Κύπρο.

Πιστεύω βάσει όσων έχουν συζητηθεί εδώ μέσα ότι αυτές είναι οι τιμές των κλινικών κατά προσέγγιση. Αν έχει κάποιος κάποια ένσταση όσον αφορά τις τιμές ή να αναφέρει και κάποια άλλη κλινική μπορεί να το κάνει. Και ρωτάω λοιπόν: Ποια-ες επιλογή-ές πιστεύετε ότι μπορούν να σου δώσουν ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα σε μια ικανοποιητική τιμή; Κατανοώ ότι χρειάζεται πολύ διάβασμα για να καταλήξεις σε μια επιλογή κλινικής. Ωστόσο θα ήθελα να δω ποια πστεύετε και εσείς ότι είναι η καλύτερη-ες επιλογή-ές βάσει εμπειρίας, αποτελέσματος και κόστους επέμβασης;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

grg19ggls

Member
Φίλε, μην αποφασίσεις μόνο με βάση το κόστος.
Στη λίστα σου υπάρχουν κλινικές από τις οποίες δε θα περνούσα ούτε απ έξω.
Να εστιάσεις σε κλινικές που ανεβάζουν αποτελέσματα στο forum και ξέρουμε το consistency στην παραγωγή καλών αποτελεσμάτων
Επιπλέον προσπάθησε να πιέσεις να σου διαμορφώσουν ένα μακροπρόθεσμο πλάνο διαχείρισης της δότριας σε περίπτωση που συνεχιστεί η εξέλιξη της ΑΑ.

Εγώ θεωρώ ασφαλείς επιλογές τις HDC, Bisanga (προφανώς), Anastasaki.
Θα ήθελα να δω μερικά ακόμη αποτελέσματα από το Tυρκαλά για να έχω άποψη.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Διαχείριση δότριας, και ποιότητα/εγκυρότητα αποτελεσμάτων είναι το παν. Τελευταία παράμετρος η τιμή.
 

alex7

Well-Known Member
Καλησπέρα στο φόρουμ!
Ανοίγω αυτό το νήμα καθώς δεν έχω δει να υπάρχουν αλλού συγκεντρωτικά όλες οι τιμές των κλινικών που έχουν αναφερθεί στο φόρουμ. Και θεωρώ και καλό να υπάρχουν κάπου συγκεντρωτικά ώστε να είναι προετοιμασμένος κάποιος για το τι θα πληρώσει αναλόγως την κλινική που
Όταν σε λίγους μήνες φτιάξει η κατάσταση με τις απαγορεύσεις κυκλοφορίας, σκεφτόμουν να αρχίσω να κάνω κάποιες επισκέψεις σε κλινικές για μια ενδεχόμενη μεταμόσχευση. Κατανοώ ότι ο πιο σημαντικός παράγοντας σε μια επέμβαση είναι το αποτέλεσμα, ωστόσο θεωρώ σημαντικό και το κόστος της επέμβασης, ειδικά όταν χρειάζεσαι αρκετά μοσχεύματα για να καλύψεις το πρόβλημα σου. Από ότι έχω δει μέχρι τώρα να αναφέρεται εδώ στο φόρουμ, έχω καταλήξει ότι μέχρι στιγμής οι τιμές των κλινικών έχουν ως εξής:

  • Advanced Hair Clinics = 1.20-1.30 ευρώ/g
  • Αναστασάκης = 2.5 - 3.0 ευρώ/g
  • Τυρκαλάς = 1 ευρώ /g (Ελάχιστη 2500 ευρώ)
  • Βελημβασάκης = 1 ευρώ/g
  • DHI = 1.5-1.6 ευρώ/g (Ελάχιστη 2500 ευρώ)
  • LP Clinic (Παπανικολάου) = 1.4-1.5 ευρώ /g (Ελάχιστη 2500 ευρώ)
  • Figura = 1 ευρώ/g
  • Bisanga = 2.5 ευρώ/g
  • Bisanga (Έλληνες Γιατροί) = 1.4-1.5 ευρώ /g ;
  • ΗDC (Βρυωνίδου) = 1.6 ευρώ /g
  • ΗDC (Μάρας) = 2.1 ευρώ /g
  • MHRC (Μιχάλης Γεωργίου) = 1.9 ευρώ / g
Πιστεύω βάσει όσων έχουν συζητηθεί εδώ μέσα ότι αυτές είναι οι τιμές των κλινικών κατά προσέγγιση. Αν έχει κάποιος κάποια ένσταση όσον αφορά τις τιμές ή να αναφέρει και κάποια άλλη κλινική μπορεί να το κάνει. Και ρωτάω λοιπόν: Ποια-ες επιλογή-ές πιστεύετε ότι μπορούν να σου δώσουν ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα σε μια ικανοποιητική τιμή; Κατανοώ ότι χρειάζεται πολύ διάβασμα για να καταλήξεις σε μια επιλογή κλινικής. Ωστόσο θα ήθελα να δω ποια πστεύετε και εσείς ότι είναι η καλύτερη-ες επιλογή-ές βάσει εμπειρίας, αποτελέσματος και κόστους επέμβασης;
Εγώ έβαλα σε διήμερη 4600 grafts στον Τιρκαλα με 4000 ευρώ .Στο διήμερο έχει πλαφόν 4000 .Δεν ισχύει έτσι απλοϊκά όπως το περιγράφεις
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Εχεις κανει λαθος με τις τιμες του Βisanga,οι τιμες ειναι αρκετα υψηλοτερες:
FUE με Βisanga: 5 ευρω τα πρωτα grafts(νομιζω 2000) και μετα πεφτει(δεν ξερω ακριβες ποσο)
FUT με Bisanga: 3 ευρω τα πρωτα 2000 grafts με FUT και οτι παραπανω με 2 ευρω
Αναφερομαι στις τιμες που διατηρει στην βελγικη BHR,αλλα δεν νομιζω να διαφερουν και πολυ απο αυτες της ελληνικης,τουλαχιστον οχι αν θελει καποιος bisanga και οχι τους γιατρους του.
Edit:Τωρα προσεξα οτι αναφερεσαι στην ελληνικη BHR.Και ετσι να ειναι ομως,με 2.5 ευρω αποκλειεται να σε αναλαμβανει ο γιατρος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jersey

Well-Known Member
Φίλε, μην αποφασίσεις μόνο με βάση το κόστος.
Στη λίστα σου υπάρχουν κλινικές από τις οποίες δε θα περνούσα ούτε απ έξω.
Να εστιάσεις σε κλινικές που ανεβάζουν αποτελέσματα στο forum και ξέρουμε το consistency στην παραγωγή καλών αποτελεσμάτων
Επιπλέον προσπάθησε να πιέσεις να σου διαμορφώσουν ένα μακροπρόθεσμο πλάνο διαχείρισης της δότριας σε περίπτωση που συνεχιστεί η εξέλιξη της ΑΑ.

Εγώ θεωρώ ασφαλείς επιλογές τις HDC, Bisanga (προφανώς), Anastasaki.
Θα ήθελα να δω μερικά ακόμη αποτελέσματα από το Tυρκαλά για να έχω άποψη.
Δεν είναι το βασικό μου κριτήριο η τιμή. Το βασικό κριτήριο μου είναι το αποτέλεσμα λαμβάνοντας όμως υπόψιν και την τιμή, επειδή από ότι βλέπω θα χρειαστεί να αξιοποιήσω όλη την διαθέσιμη δότρια μου, οπότε καταλαβαίνεις αν δεν κοιτάξω και την τιμή θα ανέβει πολύ το τελικό ποσό από τις μεταμοσχεύσεις συνολικά.... Και εννοείται πολύ καλή φύτρωση, καλή διαχείριση δότριας.
Απλά ανέφερα όλες αυτές τις κλινικές που έχουν αναφερθεί στο φόρουμ ώστε να υπάρχουν κάπου συγκεντρωτικά οι τιμές τους, χωρίς να σημαίνει ότι είναι επιλογή μου όλες αυτές.
HDC ναι είναι σταθερή αξία. Για τον Τυρκαλά , από ότι βλέπω είναι πολλά νήματα του σε εξέλιξη, οπότε αναμένουμε.
 

jersey

Well-Known Member
Εγώ έβαλα σε διήμερη 4600 grafts στον Τιρκαλα με 4000 ευρώ .Στο διήμερο έχει πλαφόν 4000 .Δεν ισχύει έτσι απλοϊκά όπως το περιγράφεις
Εννοείς ότι ο Τυρκαλάς σου βάζει και περισσότερα από 4000 grafts και η τιμή παραμένει σταθερή στα 4000 ευρώ; Πόσα grafts σου έβγαλε ανά μέρα;
 

Peter Pan

Active Member
Η κλινική του κ. Αναστασάκη χρεώνει 3!!! ευρώ/g????? Είναι από επίσημα χείλη αυτή η τιμή ή απλά εικασίες;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Εσύ από ότι βλέπω είσαι Κύπριος; Για τον Μιχάλη Γεωργίου σε σχέση με HDC τι γνώμη έχεις;
Ναι Κύπριος είμαι. Έχω επισκεφθεί και την M*RC και την H*C στην Κύπρο.
Έχω αρκετά καλές εντυπώσεις από την M*RC. Στείλε μου πμ αν θες να τα πούμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Εχεις κανει λαθος με τις τιμες του Βisanga,οι τιμες ειναι αρκετα υψηλοτερες:
FUE με Βisanga: 5 ευρω τα πρωτα grafts(νομιζω 2000) και μετα πεφτει(δεν ξερω ακριβες ποσο)
FUT με Bisanga: 3 ευρω τα πρωτα 2000 grafts με FUT και οτι παραπανω με 3 ευρω
Αναφερομαι στις τιμες που διατηρει στην βελγικη BHR,αλλα δεν νομιζω να διαφερουν και πολυ απο αυτες της ελληνικης,τουλαχιστον οχι αν θελει καποιος bisanga και οχι τους γιατρους του.
Edit:Τωρα προσεξα οτι αναφερεσαι στην ελληνικη BHR.Και ετσι να ειναι ομως,με 2.5 ευρω αποκλειεται να σε αναλαμβανει ο γιατρος.
Ναι αναφέρομαι στην ελληνική κλινική του Bisanga, όχι αυτή του Βελγίου. Δεν ξέρω αν κάνει όλη την επέμβαση αυτός στο Βέλγιο. Εδώ στην Ελλάδα κάπου είχα δει ότι αναλαμβάνει να κάνει το 50% των οπών ο Bisanga και να κάνει τον σχεδιασμό και είναι επιβλέπων και τα υπόλοιπα τα κάνουν οι Ελληνες Ιατροί με τιμή στα 2.5 ευρώ/g.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εννοείς ότι ο Τυρκαλάς σου βάζει και περισσότερα από 4000 grafts και η τιμή παραμένει σταθερή στα 4000 ευρώ; Πόσα grafts σου έβγαλε ανά μέρα;
υπαρχουν αρκετα μελη εδω μεσα σε πρωτο χρονο που εχουν δωσει κατα πολυ λιγοτερο απο 1ευρω....... συγκεκριμενα ο αλεξ απ οτι φαινεται εδωσε και αυτος αντι 5100 (500 ευρω αναλωσιμα) 4000 ευρω..... η τιμη του τυρκαλα εγω απ οτι εχω καταλαβει δεν εχει αλλαξει απλα λιγο η πολιτικη του και μαλλον το εκανε για τις μικρες συνεδριες.... εγω ετσι το αντιλαμβανομαι (καλα δεν μου κανει και εντυπωση).....
 

alex7

Well-Known Member
Εννοείς ότι ο Τυρκαλάς σου βάζει και περισσότερα από 4000 grafts και η τιμή παραμένει σταθερή στα 4000 ευρώ; Πόσα grafts σου έβγαλε ανά μέρα;
Ακριβώς αυτό εννοώ .Μπορεί να βάλει μέχρι 2500 τη μέρα 5000 το διήμερο και η τιμή είναι 2500 για ημερήσια ΜΜ και 4000 ευρώ για διήμερη .Αρα κάτω από 1 ευρώ το graft
 

jersey

Well-Known Member
Lorentzo 5 ευρω το gr για τα πρωτα 2000 υστερα πεφτει στα 2.5 e ανεξαρτητως αριθμου.
Είπα να αναφερθώ σε ελληνικές κλινικές σε αυτό το νήμα. Σε ευχαριστώ όμως που το ανέφερες. Ίσως να πρέπει να γίνει σε άλλο νήμα αναφορά σε σύγκριση τιμών μεταξύ ξένων κλινικών.
 

manly_Man

Well-Known Member
Φίλε μου θα σου πρότεινα να πας να ρωτήσεις σε διάφορες κλινικές πριν αποφάσεις για την επέμβαση και να κοιτάξεις κυρίως ανεξάρτητες παρουσιάσεις μελών εδώ στο φόρουμ για να βγάλεις συμπέρασμα.

Όσο για τις τιμες των κλινικών, πάνω κάτω εκει κυμαίνονται, οπότε κανεις τις επιλογές σου αναλόγως ποσα θες να διαθέσεις για την περίπτωση σου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τα έχω ξαναπεί φυσικά.
Αν είσαι από νησιά η από βόρεια για να πας Αθήνα θέλεις κάποια αεροπορικά,διαμονή,ταξί η αμάξι βενζίνες μετακινήσεις να τις πληρώσεις εσύ και όχι οι κλινικές τις Αθηνάς.
Όταν επιλέξεις πχ Βρυωνιδου με 1,60 και όλα πληρωμένα σε μια αντίστοιχη κλινική τις Αθήνας με τιμή στα 1,40 σκέψου με τα συνολικά έξοδα είναι σαν να πληρώνεις 1,60 και σ'αυτην την κλινική.
Το ίδιο θα συμβεί και με Δρ. Μάρα από 2,10 πάει στα 1,90 με την ίδια λογική.
Αλλα ακόμη και από Αθηνά να είσαι και πληρώσεις 0,20 λεπτά παρακάτω από την Βρυωνιδου σκέψου ότι θα δώσεις κάτι παραπάνω για να πάρεις κάτι πολύ καλύτερο από αποτελεσμα από φυσικότητα από πυκνότητα από δότρια.
 

Xristos87

Well-Known Member
τα 250 ευρω σε αναλωσιμα πως προκυπτει;

επισης εμενα(τον καθε εμενα) γιατι να με νοιαζει ποσο στοιχιζουν τα αναλωσιμα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
Καλησπέρα στο φόρουμ!
Ανοίγω αυτό το νήμα καθώς δεν έχω δει να υπάρχουν αλλού συγκεντρωτικά όλες οι τιμές των κλινικών που έχουν αναφερθεί στο φόρουμ. Και θεωρώ και καλό να υπάρχουν κάπου συγκεντρωτικά ώστε να είναι προετοιμασμένος κάποιος για το τι θα πληρώσει αναλόγως την κλινική που θα επιλέξει.

Όταν σε λίγους μήνες φτιάξει η κατάσταση με τις απαγορεύσεις κυκλοφορίας, σκεφτόμουν να αρχίσω να κάνω κάποιες επισκέψεις σε κλινικές για μια ενδεχόμενη μεταμόσχευση. Κατανοώ ότι ο πιο σημαντικός παράγοντας σε μια επέμβαση είναι το αποτέλεσμα, ωστόσο θεωρώ σημαντικό και το κόστος της επέμβασης, ειδικά όταν χρειάζεσαι αρκετά μοσχεύματα για να καλύψεις το πρόβλημα σου. Από ότι έχω δει μέχρι τώρα να αναφέρεται εδώ στο φόρουμ, έχω καταλήξει ότι μέχρι στιγμής οι τιμές των κλινικών έχουν ως εξής:

***** DISCLAIMER AΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ (CVIAL)*****
***** OI ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΙΜΕΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΚΤΗ ΚΑΙ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΙΣΧΥΟΥΝ. ΩΣ ΕΚ ΤΟΥΤΟΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ *****

  • Advanced Hair Clinics = 1.20-1.30 ευρώ/g
  • Αναστασάκης = 2.5 - 3.0 ευρώ/g
  • Τυρκαλάς = 1 ευρώ /g (Ελάχιστη 2500 ευρώ)
  • Βελημβασάκης = 1 ευρώ/g
  • DHI = 1.5-1.6 ευρώ/g (Ελάχιστη 2500 ευρώ)
  • LP Clinic (Παπανικολάου) = 1.4-1.5 ευρώ /g (Ελάχιστη 2500 ευρώ)
  • Figura = 1 ευρώ/g
  • Bisanga -BHR (Ελληνική κλινική) = 2.5 ευρώ/g
  • Bisanga -BHR (Έλληνες Γιατροί) = 1.4-1.5 ευρώ /g ;
  • ΗDC (Βρυωνίδου) = 1.6 ευρώ /g
  • ΗDC (Μάρας) = 2.1 ευρώ /g
  • MHRC (Μιχάλης Γεωργίου) = 1.9 ευρώ / g
Πιστεύω βάσει όσων έχουν συζητηθεί εδώ μέσα ότι αυτές είναι οι τιμές των κλινικών κατά προσέγγιση. Αν έχει κάποιος κάποια ένσταση όσον αφορά τις τιμές ή να αναφέρει και κάποια άλλη κλινική μπορεί να το κάνει. Και ρωτάω λοιπόν: Ποια-ες επιλογή-ές πιστεύετε ότι μπορούν να σου δώσουν ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα σε μια ικανοποιητική τιμή; Κατανοώ ότι χρειάζεται πολύ διάβασμα για να καταλήξεις σε μια επιλογή κλινικής. Ωστόσο θα ήθελα να δω ποια πστεύετε και εσείς ότι είναι η καλύτερη-ες επιλογή-ές βάσει εμπειρίας, αποτελέσματος και κόστους επέμβασης;
Συνοπολογισε και το οτι Τυρκαλας, Αναστασακης, Bisanga μπορουν να παρουν ανετα απο τα γενια μοσχευματα ενω Advanced και LP Clinic δεν παιρνουν απο τα γενια, το στηθος και το σβερκο!!!
Και μη με ρωτησεις πως το γνωριζω! Στην advanced λεγαν οτι αν χρειαστει θα παρουν κι απο το στηθος αλλα δεν πηραν ποτε διοτι οπως διατεινονταν "δε χρειαστηκε" και στην lp clinic, πολυ απλα ο γιατρος δεν προβαινει σε εξαγωγη μοσχευματων απο αυτες τις περιοχες (γενια, στηθος)...
Αρα προσμετραται στα θετικα, των κλινικων, η δυνατοτητα για BHΤ!!
Αποτελει εναν παραγοντα επιλογης κλινικης για οσους δεν εχουν αποθεμα αρκετο απ τη δοτρια του κεφαλιου!
Μετα κοιτας την ικανοτητα του καθε γιατρου, την εμπειρια, τις γνωσεις του και πως τις εφαρμοζει, το παθος του με τον κλαδο και το γενικοτερο ταλεντο κι αξια του!
Παραλληλα ναι συγκρινεις και την κοστολογηση αλλα και την εντιμοτητα του οπως και τις τακτικες προσεγγισης πελατων και μαρκετινγκ!
Εννοειται οτι δεν αγνοεις και τα αποτελεσματα που εχει αναρτησει οπως και την ικανοποιηση των πελατων του!
Θελει πολυ σκεψη για το που θα πας, ποτε ακριβως θα πας, τι στρατηγικο πλανο θα ακολουθηθει σε συνεργασια με εσενα και την ιατρικη ομαδα και το πως θα ταιριαξεις τις χωροχρονικοοικονομικες και αντιληπτικες εμπειριες!! Προσοχη λοιπον!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
Η κλινική του κ. Αναστασάκη χρεώνει 3!!! ευρώ/g????? Είναι από επίσημα χείλη αυτή η τιμή ή απλά εικασίες;
Τοσο χρεωνει περιπου! Ειναι για ακριβα γουστα ο γιατρος, γι αυτους που παιρνουν κοτερα και ελικοπτερα
Απ την αλλη ομως σε αξια ο γιατρος πλησιαζει τον Λορεντζο!
Διαλεγεις και παιρνεις!!!
 
Μπλουζα