Σωστή χρήση derma roller

kapa

Μέλος του προσωπικού
αντε λιγη προσπαθεια και θα το ανοιξουν το θεμα http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/78145-admin-public-letter ;D
περα απο τη πλακα να μιλησουμε λιγο σοβαρα.
χρησιμοποιει κανεις πεπτιδια χαλκου με roller?
folligen ομως οχι tricomin.
το tricomin εχει μικρη περιεκτικοτητα και απο οσο θυμαμαι καποιο διαστημα ειχαν αφαιρεσει τα πεπτιδια χαλκου.
στις αρχες του νηματος ειχα πολυ δυνατη επανεκφυση η οποια ειμαι 100% σιγουρος οτι ειναι με ψευδαργυρο και roller,οχι μινοξιδιλη.
απο που το καταλαβα αυτο?
οταν αφαιρεσα τον zinc oxide και συνεχισα roller μινοξ το σχημα κλαταρε,ξεκινησε η κατηφορα.
απο οτι βλεπω ο συνδιασμος roller, zinc oxide βγαζει τριχες στους κροταφους και οχι χνουδια και δεν ειμαι ο μονος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

edyuser1

Active Member
καπα εγω μπορω να πω πως ειχα μια μικρη ανοδο σε ποιοτητα τριχας. τωρα ππου εκοψα παλυ την μινοξ θα βαζω κροταφους zinc oxide και cg στο υπολοιπο κεφαλι.ζινκ βαζω εκεινη την κρεμα που ειναι για τον ποπο των μωρων:)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
edyuser1 είπε:
καπα εγω μπορω να πω πως ειχα μια μικρη ανοδο σε ποιοτητα τριχας. τωρα ππου εκοψα παλυ την μινοξ θα βαζω κροταφους zinc oxide και cg στο υπολοιπο κεφαλι.ζινκ βαζω εκεινη την κρεμα που ειναι για τον ποπο των μωρων:)

χαχα ναι,αυτην για τα συγκαματα.
και εγω πιο μετα με το folligen θα προσθεσω και roller.
αν δουλεψει το ιδιο καλα οπως ο ψευδαργυρος roller.
τοτε στο τελος θα τα συνδιασω και τα 3 και θα τα κανω κοτσιδες.
δεν πανε να θαβουνε νηματα...
οτι ειχα να παρω το πηρα :18m:
 

edyuser1

Active Member
να και εγω απο σημερα ξεκιναω τελειωσα τον κυκλο με μινοξ και μπαινω για ενα 2 μηνο η μπορει και λιγοτερο αναλογα με την κατασταση που θα ακολουθησει σε zinc kai cg


και λιγο ρολερ 0.5 3 φορες την εβδομαδα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
edyuser1 είπε:
να και εγω απο σημερα ξεκιναω τελειωσα τον κυκλο με μινοξ και μπαινω για ενα 2 μηνο η μπορει και λιγοτερο αναλογα με την κατασταση που θα ακολουθησει σε zinc kai cg


και λιγο ρολερ 0.5 3 φορες την εβδομαδα



σκεψου σοβαρα αυτο.
στην θεση του cg,folligen.
ψευδαργυρος,πεπτιδια,roller.
ειναι 5 φορες φθηνοτερο πρωτα απο ολα.
για 0,5 ειμαι υπερ στο μερα παρα μερα
 

edyuser1

Active Member
επειδη καπα εχω 1 ολοκληρο και ενα μισο cg λεω μην παει τζαμπα ρε γαμωτο. λες ειναι καλυτερο το folligen apo το cg?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
edyuser1 είπε:
επειδη καπα εχω 1 ολοκληρο και ενα μισο cg λεω μην παει τζαμπα ρε γαμωτο. λες ειναι καλυτερο το folligen apo το cg?

ειμαι σιγουρος οτι θα δουλεψει καλυτερα.
γενικα το folligen ακομα και σκετο ειναι πιο αποτελεσματικο απο το cg.
δεν ειναι καινουριο προιον.
εχει και μια ιστορια πισω του σαν growth και δεν το πενευω,αν δεν αξιζε πρωτος εγω θα το εθαβα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
kapa είπε:
αντε λιγη προσπαθεια και θα το ανοιξουν το θεμα http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/78145-admin-public-letter ;D

Δεν θέλω τώρα....τσατίστηκα..8)
εγω οχι.
παρολο που με μπαναρανε δεν μου καιγεται καρφι. :21m:


kapa είπε:
edyuser1 είπε:
καπα εγω μπορω να πω πως ειχα μια μικρη ανοδο σε ποιοτητα τριχας. τωρα ππου εκοψα παλυ την μινοξ θα βαζω κροταφους zinc oxide και cg στο υπολοιπο κεφαλι.ζινκ βαζω εκεινη την κρεμα που ειναι για τον ποπο των μωρων:)

χαχα ναι,αυτην για τα συγκαματα.
και εγω πιο μετα με το folligen θα προσθεσω και roller.
αν δουλεψει το ιδιο καλα οπως ο ψευδαργυρος roller.
τοτε στο τελος θα τα συνδιασω και τα 3 και θα τα κανω κοτσιδες.
δεν πανε να θαβουνε νηματα...
οτι ειχα να παρω το πηρα :18m:

αν με ακουσεις θα βγαλεις μαλλια.
μετα θα μας κλειδωσει το θεμα ο Ακης :5m:
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και καλά θα σας κάνει...έχουμε τόσες εταιρείες μεταμόσχευσης να θρέψουμε...κλέφτες θα γίνουν?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
35007 είπε:
kapa μπορεις να δωσεις λινκ για τον ψευδαργυρο που χρησιμοποιεις?
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-6753.html
ο λογος που την σταματησα ειναι οτι λαδωνει πολυ
ο ιδιος ο oxide ειναι λιπαρος
αν πεσει ποσοτητα αφηνει χρωμα ασπρο.
υποψιν οτι εχει δοκιμαστει και δεν δουλεψε σε ολους.οχι με roller ομως
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
βγαζει κανεις ακρη για τι πραγμα μιλανε?
http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/78388-Marshmellow-Rolling
 

dk1984

Member
με σιροπι ζαχαρης πριν στεγνωσει ειδικα αν ριξεις τοππικ τοτε ναι η τριχα θα φαινεται πιο χοντρη αρκει να μην βγαλει κανεις μαλλια αλλιως θα το κλειδωσει το θεμα ο admin
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
dk1984 είπε:
με σιροπι ζαχαρης πριν στεγνωσει ειδικα αν ριξεις τοππικ τοτε ναι η τριχα θα φαινεται πιο χοντρη αρκει να μην βγαλει κανεις μαλλια αλλιως θα το κλειδωσει το θεμα ο admin

η αληθεια ειναι οτι ο admin εκει το παρεξηγησε το roller.
γενικα ειναι η πιο παρεξηγημενη θεραπεια-συσκευη οποιος δεν την εχει δοκιμασει την βλεπει πολυ επικινδυνη αλλα δεν ειναι ετσι.
εχω διαβασει πολλες φορες να λενε για μολυνσεις αλλα δεν ειδα ποτε κανενα απο τους χιλιαδες χρηστες να ειχε τετοιο θεμα
 

zaxas87

Member
για χρηση dermaroller και μετα εφαρμογη δαφνελαιου τι λετε???κανει μετα το ρολλερ??μεχρι τωρα εκανα σκετο ρολλερ.α και κατι αλλο το ιδιο ρολλερ αν το χρησιμοποιω για το κεφαλι κανει και για το προσωπο.χρηση μονο απο εμενα και με σωστη αποστειρωση εννοειται!!!!!


α και κατι αλλο χρησιμοποιω το 0,5mm,μετα τη χρηση σε κοντο μαλλι αλλα εχω νιωθω σαν μικρα τσιμπηματακια σαν να τσιμπανε μυρμηγκια το σκαλπ.ειναι νορμαλ αυτο??kapa εσενα ρωταω που σαι μαστερ του ρολλερ!!!
 
Μπλουζα