Σωστή χρήση derma roller

Helpless

New Member
Αυτο παιδια κανει για αρχη ?

http://www.dermarollerneedles.com/product_index.php?pid=354&$products=ZGTS%20derma%20roller%20192%20needles%20titanium%20micro%20needle
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
jhmmys είπε:
ακουγεται πολυ ενδιαφερον παντως!χρησιμοποιειται μονο στις καραφλες περιοχες; με την αραίωση; δεν παιρνει τις τριχες το ρολλερ ετσι;; χρησιμοποιειται αφοβα; αν το ξεκινησω με 0.25 δεν θα δω καμια διαφορα; το λεω για να κανω σταδιακη την αυξηση αργοτερα.. επισης ειδα πολλα λινκ που ανεβηκαν για το απο που να αγορασουμε, τελικα απο που ειναι καταλληλοτερα;; e-bay?αν ναι ποιο ρολλερ;

παλαιοτερα ειχα ποσταρει και λινκ και φωτο απο το ρολερ μου απο εμπαυ παρε..παιδια οτι ρωτατε εχουν ηδη απαντηθει εδω και καιρο,μην λεμε τα ιδια συνεχεια τσαμπα σελιδες γεμιζουμε..φιλικα.. :blush:
 

jimys

Member
weznem είπε:
jhmmys είπε:
ακουγεται πολυ ενδιαφερον παντως!χρησιμοποιειται μονο στις καραφλες περιοχες; με την αραίωση; δεν παιρνει τις τριχες το ρολλερ ετσι;; χρησιμοποιειται αφοβα; αν το ξεκινησω με 0.25 δεν θα δω καμια διαφορα; το λεω για να κανω σταδιακη την αυξηση αργοτερα.. επισης ειδα πολλα λινκ που ανεβηκαν για το απο που να αγορασουμε, τελικα απο που ειναι καταλληλοτερα;; e-bay?αν ναι ποιο ρολλερ;

παλαιοτερα ειχα ποσταρει και λινκ και φωτο απο το ρολερ μου απο εμπαυ παρε..παιδια οτι ρωτατε εχουν ηδη απαντηθει εδω και καιρο,μην λεμε τα ιδια συνεχεια τσαμπα σελιδες γεμιζουμε..φιλικα.. :blush:
εχεις δικιο weznem ξεκινησα να διαβαζω και στις 10 πρωτες σελιδες ειχα δει πανω απο πεντε διαφορετικες προτασεις για δερμα ρολερ και χαθηκα μετα δεν ειχα το κουραγιο να συνεχισω και τις υπολοιπες 40 :/ , γι αυτο αν μπορεις εσυ και ο καπα να συγκεντρωσετε καπου οοολες τις τελικες πληροφοριες οπως εκανε πιο πανω ο κομις;; :)
 

weznem

Well-Known Member
που να τις συγκεντρωσω φιλαρακι μου? και τωρα να τα βλαω αυριο θα ειναι δεκα σελιδες πισω.. ο καπα που εφτιαξε το θεμα μπορει να κανει edit στο αρχικο ποστ και να βαζει πληροφοριες μεσα το εχει ηδη κανει ελπιζω αν εχει ορεξη να τα μαζεψει ολα... edv to link http://viewitem.eim.ebay.gr/Titanium-Microneedle-192-Meso-Skin-Roller-Anti-Ageing-Hair-Regrowth-Scar-Derma-05mm/251034779177/item?variant0=0.5mm&transId=1220675897015 ayto exv kalo einai εγω απλα να σου πω τι θεωρω σωστο η καλυτερο αν θελεις..
παιρνει το 0,2 και το 0,5 θα κανεις ανα δευτερη ρολερ και θα βαζεις μινο την μια βδομαδα.. την επομενη θα κανει 2 φορες μονο ρολερ την βδομαδα με το 0,5 και θα πετας μινο η οτι αλλο θες.. την επομενη βδομαδα θα κανει οτι την πρωτη..αργοτερα ισως προσθεσεις και το 0,75 γνωμη μου..ολα αυτα σταδιακα ομως δηλαδη αφου εισαι στην αρχη το πρωτο μηνα κανε μονο ο,2 μετα εμπατην με φουλ τις μηχανες :)


ρολερ σε στγαυρο οχι αστερι ειναι λαθος επιβαρυνεις το κεντρο παραπανω απο οσο πρεπει. 12 φορες οριζοντια 12 φορες καθετα..
 

gianniskritikos2

Active Member
καθησα και σκεφτικα κατι και θα παρακαλουσα οποιος γνωριζει κατι να μου απαντησει.. λοιπον το ρολλερ υποθεσαμε οτι βοηθαει και μονο του στην ΑΑ αλλα δεν ξερουμε αν μπορει να τα βγαλει περα και μονο του o wezn ειπε οτι δεν νομιζει να τα βγαζει περα με την δυτ ιδικα σε σημειο κροταφον.. λογικο τωρα μια σκεψη δικη μου οταν τα μαλλια πεφτουν και κανουμε μεταμοσχευση και τα νεα μαλλια δεν πεφτουν σημαινει οτι το προβλημα το εχουν οι θυλακες και οχι το σημειο του κεφαλιου αρα αμα ειχαμε προβλημα αιματοσης του τριχωτου θα πεφταν και τα νεα μαλλια της μεταμοσχευσης αρα λογικα τετοιο θεμα δεν παιζει... το ρολλερ με αυτο το σκεπτικο ειναι αχριστο απο μονο του καθως δεν ειναι απαρετιτη η αιματοση και η επουλωση της περιοψης αφου το προβλημα δεν ειναι δερματικο ωστε να μας νιαζει η αιπουλωση του δερματος αλλα ειναι προβληματικοι οι θυλακες οι συγκεκριμενοι το ρολλερ δεν τους θεραπευει ουτε τους αναζοογωνει.. ετσι λοιπον σκεφτομε οτι το ρολλερ το μονο χρισιμο που κανει ειναι να ενισχυει τις θεραπιες.
 

weznem

Well-Known Member
gianniskritikos2 είπε:
καθησα και σκεφτικα κατι και θα παρακαλουσα οποιος γνωριζει κατι να μου απαντησει.. λοιπον το ρολλερ υποθεσαμε οτι βοηθαει και μονο του στην ΑΑ αλλα δεν ξερουμε αν μπορει να τα βγαλει περα και μονο του o wezn ειπε οτι δεν νομιζει να τα βγαζει περα με την δυτ ιδικα σε σημειο κροταφον.. λογικο τωρα μια σκεψη δικη μου οταν τα μαλλια πεφτουν και κανουμε μεταμοσχευση και τα νεα μαλλια δεν πεφτουν σημαινει οτι το προβλημα το εχουν οι θυλακες και οχι το σημειο του κεφαλιου αρα αμα ειχαμε προβλημα αιματοσης του τριχωτου θα πεφταν και τα νεα μαλλια της μεταμοσχευσης αρα λογικα τετοιο θεμα δεν παιζει... το ρολλερ με αυτο το σκεπτικο ειναι αχριστο απο μονο του καθως δεν ειναι απαρετιτη η αιματοση και η επουλωση της περιοψης αφου το προβλημα δεν ειναι δερματικο ωστε να μας νιαζει η αιπουλωση του δερματος αλλα ειναι προβληματικοι οι θυλακες οι συγκεκριμενοι το ρολλερ δεν τους θεραπευει ουτε τους αναζοογωνει.. ετσι λοιπον σκεφτομε οτι το ρολλερ το μονο χρισιμο που κανει ειναι να ενισχυει τις θεραπιες.
αν ισχυει οτι απελευθερωνει την δυτ απο τους θυλακες και την μετατρεπει σε οιστραδιολη που λεει και ο φιλος γκομι..παιζει ρολο αν οχι εχεις δικιο,τι ισχυει?αγνωστο..
 

vag25

Well-Known Member
gianniskritikos2.Η μια αποψη ειναι αυτη που λες(αυτη που θεωρειται απο τους περισσοτερους ως η σωστη)
Η αλλη λεει οτι με την μεταμοσχευση δημιουργεις το καταλληλο περιβαλλον(πληγη/αιματωση) ακριβως κατω απο την τριχα,οποτε γινεται επανεκκινηση της λειτουργιας της τριχας.
Διαλεγεις και παιρνεις.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
χρησιμοποιει κανεις αναισθητικη ουσια με το roller?
και αν ναι ποια?
απο πονο πως τα πατε?
εγω μερικες φορες ποναω παρα πολυ και καποιες οχι,παντα με την ιδια συσκευη.
στο μετωπο ποναει περισσοτερο απο οτι στο μαλλι


για οποιαδηποτε απορια που αφορα την χρηση ξανα διαβαστε την πρωτη σελιδα.
δεν εχω βαλει μονο μοντελα.
θα συνεχιζω να κανω edit οσο θα μαθαινω
 

dk1984

Member
kapa είπε:
χρησιμοποιει κανεις αναισθητικη ουσια με το roller?
και αν ναι ποια?
απο πονο πως τα πατε?
εγω μερικες φορες ποναω παρα πολυ και καποιες οχι,παντα με την ιδια συσκευη.
στο μετωπο ποναει περισσοτερο απο οτι στο μαλλι


για οποιαδηποτε απορια που αφορα την χρηση ξανα διαβαστε την πρωτη σελιδα.
δεν εχω βαλει μονο μοντελα.
θα συνεχιζω να κανω edit οσο θα μαθαινω
ποναει πολυ η χαιρλινε και το vertex δε παλευεται
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

thimios72

Member
kapa είπε:
χρησιμοποιει κανεις αναισθητικη ουσια με το roller?
και αν ναι ποια?
απο πονο πως τα πατε?
εγω μερικες φορες ποναω παρα πολυ και καποιες οχι,παντα με την ιδια συσκευη.
στο μετωπο ποναει περισσοτερο απο οτι στο μαλλι


για οποιαδηποτε απορια που αφορα την χρηση ξανα διαβαστε την πρωτη σελιδα.
δεν εχω βαλει μονο μοντελα.
θα συνεχιζω να κανω edit οσο θα μαθαινω
εγω παντος καπα και κατα και μετα τη χρηση του 0,75mm ενα ελαχιστο ερεθισμο νιωθω που σε 10-15 λεπτα χανεται, μηπως εχει να κανει και με τα χρονια που τα ποτιζουμε, ενοω μηπως δημιουργητε κατι στο δερμα?
 

vag25

Well-Known Member
dk1984 είπε:
kapa είπε:
χρησιμοποιει κανεις αναισθητικη ουσια με το roller?
και αν ναι ποια?
απο πονο πως τα πατε?
εγω μερικες φορες ποναω παρα πολυ και καποιες οχι,παντα με την ιδια συσκευη.
στο μετωπο ποναει περισσοτερο απο οτι στο μαλλι


για οποιαδηποτε απορια που αφορα την χρηση ξανα διαβαστε την πρωτη σελιδα.
δεν εχω βαλει μονο μοντελα.
θα συνεχιζω να κανω edit οσο θα μαθαινω
ποναει πολυ η χαιρλινε και το vertex δε παλευεται

Οπου εχεις περισσοτερο θεμα ποναει και περισσοτερο?
Γιατι σε μενα συμβαινει το αναποδο.
Στο βερτεξ που εχω πιο αδυναμο μαλλι,δεν καταλαβαινει χριστο απο ρολλερ η περιοχη.Δεν ποναω καθολου.
 

dk1984

Member
vag25 είπε:
dk1984 είπε:
kapa είπε:
χρησιμοποιει κανεις αναισθητικη ουσια με το roller?
και αν ναι ποια?
απο πονο πως τα πατε?
εγω μερικες φορες ποναω παρα πολυ και καποιες οχι,παντα με την ιδια συσκευη.
στο μετωπο ποναει περισσοτερο απο οτι στο μαλλι


για οποιαδηποτε απορια που αφορα την χρηση ξανα διαβαστε την πρωτη σελιδα.
δεν εχω βαλει μονο μοντελα.
θα συνεχιζω να κανω edit οσο θα μαθαινω
ποναει πολυ η χαιρλινε και το vertex δε παλευεται

Οπου εχεις περισσοτερο θεμα ποναει και περισσοτερο?
Γιατι σε μενα συμβαινει το αναποδο.
Στο βερτεξ που εχω πιο αδυναμο μαλλι,δεν καταλαβαινει χριστο απο ρολλερ η περιοχη.Δεν ποναω καθολου.

ισως εκει που δεν υπαρχει καλη αιματωση να νιωθεις και λιγοτερο πονο
 

weznem

Well-Known Member
εχω την αισθηση οιτ για τον πονο παιζει ρολο οι απολήξεις των νευρων σε ποσοτητα και το λεπτο δερμα..
εμενα με τσιμπαει λιγο περισσοτερο ακριβως κατω απο τους κροταφους αναμεσα κουτελα-κροταφοι ιδιως ο δεξιά ισως επειδη ειμαι αριστεροχειρας τι να πω.. παντως κανει δουλεια παιδες...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
νομιζω ο πονος εχει να κανει ξεχωριστα στον καθε εναν,σε διαφορετικα σημεια τα νευρα,ισως δεν εχουμε και ολοι το ιδιο παχος δερματος απο την στιγμη που καποιος μπορει να ματωνει με 0,5 και καποιος αλλος να μην ματωνει με 0,75.
παντως διαπιστωνω κατι και ισως να ειναι και ιδεα μου ισως και οχι.
για να δει καποιος regrowth χρειαζεται καθε μερα roller μαζι με την μινοξιδιλη,δηλαδη με 0,25 καθε μερα..
εναν μηνα τωρα με 0,5 και μινοξ μια τρυπα στο νερο εκανα σε επανεκφυση στους κροταφους.
η τριχοπτωση ομως εχει μειωθει κατα πολυ
 

weznem

Well-Known Member
kapa είπε:
νομιζω ο πονος εχει να κανει ξεχωριστα στον καθε εναν,σε διαφορετικα σημεια τα νευρα,ισως δεν εχουμε και ολοι το ιδιο παχος δερματος απο την στιγμη που καποιος μπορει να ματωνει με 0,5 και καποιος αλλος να μην ματωνει με 0,75.
παντως διαπιστωνω κατι και ισως να ειναι και ιδεα μου ισως και οχι.
για να δει καποιος regrowth χρειαζεται καθε μερα roller μαζι με την μινοξιδιλη,δηλαδη με 0,25 καθε μερα..
εναν μηνα τωρα με 0,5 και μινοξ μια τρυπα στο νερο εκανα σε επανεκφυση στους κροταφους.
η τριχοπτωση ομως εχει μειωθει κατα πολυ
kapa συφωνω και εμεσσα ειχα θεσει και εγω αυτο το ερωτημα θεωρώντας οτι καλο ειναι μια βδομα ρολερ 0,2μμ την αλλη βδομαδα ρολερ 0,5 μονο για δυο φορες.. το ενα για απορροφηση το αλλο για βαθυτερο τραυματισμο..τωρα αν χρειαζεται 0,75 σε περιοχες με μαλλια θα δειξει..θα τα βρουμε ολα στην πορεια με την εμπειρια και τα αποτελεσματα που θα χουμε.. θα κανω αγορα και ο,2μμ μια απορια εχω με το ρολερ και μινο δεν βαζω αιρολ,θεωρεις οτι χρειαζεται να βαζω η οχι?


βαζω αιρολ μινο οταν δεν ρολαρω..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
kapa είπε:
νομιζω ο πονος εχει να κανει ξεχωριστα στον καθε εναν,σε διαφορετικα σημεια τα νευρα,ισως δεν εχουμε και ολοι το ιδιο παχος δερματος απο την στιγμη που καποιος μπορει να ματωνει με 0,5 και καποιος αλλος να μην ματωνει με 0,75.
παντως διαπιστωνω κατι και ισως να ειναι και ιδεα μου ισως και οχι.
για να δει καποιος regrowth χρειαζεται καθε μερα roller μαζι με την μινοξιδιλη,δηλαδη με 0,25 καθε μερα..
εναν μηνα τωρα με 0,5 και μινοξ μια τρυπα στο νερο εκανα σε επανεκφυση στους κροταφους.
η τριχοπτωση ομως εχει μειωθει κατα πολυ
kapa συφωνω και εμεσσα ειχα θεσει και εγω αυτο το ερωτημα θεωρώντας οτι καλο ειναι μια βδομα ρολερ 0,2μμ την αλλη βδομαδα ρολερ 0,5 μονο για δυο φορες.. το ενα για απορροφηση το αλλο για βαθυτερο τραυματισμο..τωρα αν χρειαζεται 0,75 σε περιοχες με μαλλια θα δειξει..θα τα βρουμε ολα στην πορεια με την εμπειρια και τα αποτελεσματα που θα χουμε.. θα κανω αγορα και ο,2μμ μια απορια εχω με το ρολερ και μινο δεν βαζω αιρολ,θεωρεις οτι χρειαζεται να βαζω η οχι?


βαζω αιρολ μινο οταν δεν ρολαρω..


εχω λιγες μερες που προσθεσα airol και ελεγα να το παω ετσι,μινοξιδιλη airol 3μερες τεταρτη μερα roller μινοξιδιλη,τελικα κατεληξα ακομα και τις μερες με roller airol,δεν τσουζει περισσοτερο απο οτι η μινοξιδιλη με roller


coleman_ts είπε:
πολυ καλη φαση δλδ το roller..!!

προχωρα αφοβα νικο,0,75 μια φορα την εβδομαδα....
 

weznem

Well-Known Member
δεν το λεω για τ οτσουξιμο kapa,εχω βαλει καιεγω ρολερ αιρολ εννοω αν χρειαζεται απο την στιγμη που κανουμε ρολερ και ανοιγουμε ευκολο δρομο απορροφησης..μην βαλω και αιρολ και γινω γουλβεριν παντου εκτος απο το κεφαλι διοτι ηδη μου βγαζει τριχες σε χερια κτλ..η αιρολ..
 

vag25

Well-Known Member
Παραξενο αλλα ενω πηγαινε καλα ,ειχα πολυ πολυ τριχοπτωση.Η φαγουρα ισως μια αυξηση αλλα γενικα εξακολουθει να ειναι μειωμενη.

Πανο δεν ειχες πει οτι εχανες και εσυ τριχες σε καποια φαση?
 
Μπλουζα