Συνδιασμοί αντί ανδρογόνων με dht blockers τοπικά

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Συνδιασμοί αντί ανδρογόνων με dht blockers τοπικά

Georgex6 είπε:
χρησιμοποιεί κάνεις δω fluridil?

Το θέμα με το fluridil είναι ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΕΡΕΥΝΑ που να αποδεικνύει αυτά που υποστηρίζει η εταιρεία !!!
Υπάρχει έρευνα της ίδιας της εταιρείας αλλά ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ;;
Θα πρέπει να δώσουμε ένα σκασμό λεφτά για να δούμε αν αυτά που ισχυρίζεται η εταιρεία είναι αλήθεια...

Πάντως και εγώ το παρακολουθώ το θέμα...
 

st697

Member
Απ: Συνδιασμοί αντί ανδρογόνων με dht blockers τοπικά

Tropheus , ποιά κορτιζόνη χρησιμοποιείς? (elocon )
Χρησιμοποιείς ταυτόχρονα κορτιζόνη με Fungoral?
 

azyx

New Member
Απ: Συνδιασμοί αντί ανδρογόνων με dht blockers τοπικά

Εγω παλι πιστευω πως αν ειναι αντιαδρογονο οπως λενε και δουλευει κιολας καποιες παρενεργειες θα εχει! Αλλα δεν θα εδινα ποτε τοσα λεφτα για κατι τετοιο! προσωπικα πιστευω πως η φλουταμιδη θα κανει καλυτερη δουλεια τοπικα! Γιατι αυτοι του fluridil λενε πολυ γενικα και αοριστα .. κατι για 12 μηνες κτλπ.., οποτε και να ειναι αντιανδογονο θα ειναι πολυ light! Alla προσπαθουν να χτηπησουν αλλου.. και καλα χωρις παρενεργεις... χωρις απορροφηση στο αιμα... και αλλα παραμυθια...αν δεν απορροφαται καθολου, τοτε γιατι δεν λενε να το βαζουμε 10 φορες τη μερα να παμε την DHT στο μηδεν τοπικα ε? μηπως δεν θελουν να πουλησουν η να βγει καλη φημη για αυτους οτι κανει απιστευτη δουλεια? μαλλον οχι...
απλα το κοβω πολυ ελαφρι και για αυτο ισως δεν εχουν αναφερθει παρενεργειες... γιατι να μην φτιαξουμε φλουταμιδη 0,5-1% μονοι μας που θα ειναι ενα light αντιανδρογονο? Εγω το εχω στο προγραμμα δηλαδη... μωλις δυναμωσει η τριχα καλα με φινα που ειναι αποδεδειγμένο οτι δουλευει θα παω σε τοπικα... φλουταμιδη 3% η Cyproterone acetate που απο ερευνες για ακμη κτλπ φαινεται οτι δουλευουν μια χαρα σαν τοπικα αντιανδρογονα για σπιρο ακομα δεν εχω βρει τιποτα.... ουτε απο ερευνες ουτε απο χρηστες οτι κανει δουλεια και μυριζει κιολας...μια εβδομαδα την εβαλα και ακομα το δοχειο που την ειχα μεσα και τωρα εχω βαλει ketokonazole lotion ακομα βρωμαει χαχα:Ρ οποτε δεν βρισκω λογω να σκασουμε ενα σορο λεφτα για fluridil αφου ειναι αντιανδρογονο οπως τα αλλα!
Απλα εχουν μαθει ολοι τωρα το παραμυθι της DHT ξερουν οτι πουλαει καλα και το λενε συναιχεια DHT DHT DHT DHT DHT:) Αυτοι σκεφτηκαν να το βαφτίσουν και σαν το DHT blocker χωρις Side effects! Ευτυχώς για αυτους υπαρχουν πολλοι αφελείς(σχεδον ολοι δηλαδη αν σκεφτω αυτους που ψηφιζουμε) οποτε μια χαρα θα τα οικονομησουν:)
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Συνδιασμοί αντί ανδρογόνων με dht blockers τοπικά

st697 είπε:
Tropheus , ποιά κορτιζόνη χρησιμοποιείς? (elocon )
Χρησιμοποιείς ταυτόχρονα κορτιζόνη με Fungoral?

Χρησιμοποιώ το Betnovate scalp lotion 0.1% v/w με δραστική την κλασσική Betamethasone Valerate... ΠΡΟΣΕΞΕ ΟΜΩΣ ... ΜΟΝΟ ΠΕΡIΣΤΑΣΙΑΚΑ !!!
H παρατεταμένη χρήση κορτικοστεροϊδών μπορεί να προκαλέσει προκαλέσει λέπτυνση του δέρματος, σοβαρές βλάβες στα επινεφρίδια, βλάβες στο κολλαγόνο κ.α :down

Οπότε, όχι, δεν κάνω ταυτόχρονη χρήση με Fungoral...
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Συνδιασμοί αντί ανδρογόνων με dht blockers τοπικά

azyx είπε:
Εγω παλι πιστευω πως αν ειναι αντιαδρογονο οπως λενε και δουλευει κιολας καποιες παρενεργειες θα εχει! Αλλα δεν θα εδινα ποτε τοσα λεφτα για κατι τετοιο! προσωπικα πιστευω πως η φλουταμιδη θα κανει καλυτερη δουλεια τοπικα! Γιατι αυτοι του fluridil λενε πολυ γενικα και αοριστα .. κατι για 12 μηνες κτλπ.., οποτε και να ειναι αντιανδογονο θα ειναι πολυ light! Alla προσπαθουν να χτηπησουν αλλου.. και καλα χωρις παρενεργεις... χωρις απορροφηση στο αιμα... και αλλα παραμυθια...αν δεν απορροφαται καθολου, τοτε γιατι δεν λενε να το βαζουμε 10 φορες τη μερα να παμε την DHT στο μηδεν τοπικα ε? μηπως δεν θελουν να πουλησουν η να βγει καλη φημη για αυτους οτι κανει απιστευτη δουλεια? μαλλον οχι...
απλα το κοβω πολυ ελαφρι και για αυτο ισως δεν εχουν αναφερθει παρενεργειες... γιατι να μην φτιαξουμε φλουταμιδη 0,5-1% μονοι μας που θα ειναι ενα light αντιανδρογονο? Εγω το εχω στο προγραμμα δηλαδη... μωλις δυναμωσει η τριχα καλα με φινα που ειναι αποδεδειγμένο οτι δουλευει θα παω σε τοπικα... φλουταμιδη 3% η Cyproterone acetate που απο ερευνες για ακμη κτλπ φαινεται οτι δουλευουν μια χαρα σαν τοπικα αντιανδρογονα για σπιρο ακομα δεν εχω βρει τιποτα.... ουτε απο ερευνες ουτε απο χρηστες οτι κανει δουλεια και μυριζει κιολας...μια εβδομαδα την εβαλα και ακομα το δοχειο που την ειχα μεσα και τωρα εχω βαλει ketokonazole lotion ακομα βρωμαει χαχα:Ρ οποτε δεν βρισκω λογω να σκασουμε ενα σορο λεφτα για fluridil αφου ειναι αντιανδρογονο οπως τα αλλα!
Απλα εχουν μαθει ολοι τωρα το παραμυθι της DHT ξερουν οτι πουλαει καλα και το λενε συναιχεια DHT DHT DHT DHT DHT:) Αυτοι σκεφτηκαν να το βαφτίσουν και σαν το DHT blocker χωρις Side effects! Ευτυχώς για αυτους υπαρχουν πολλοι αφελείς(σχεδον ολοι δηλαδη αν σκεφτω αυτους που ψηφιζουμε) οποτε μια χαρα θα τα οικονομησουν:)

Η αλήθεια είναι ότι το Fluridil δεν είναι αντιανδρογόνο...

Η δράση του, ΠΑΝΤΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΟΣΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ Η ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΡΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, στηρίζεται στη μείωση των ανδρογονικών υποδοχέων και όχι στην επίδραση στο επίπεδο των ανδρογόνων.
Σίγουρα δεν υπάρχει παρόμοιο σκεύασμα στην αγορά ...

Όσο αφορά τη Flutamide είμαι σίγουρος ότι κάνει καλή δουλειά αλλά πολύ φοβάμαι ότι κατά κύριο λόγο αυτό οφείλεται στη συστηματική της απορρόφηση... και φοβάμαι πολύ τις παρενέργειές της (που μπορεί από κάποιο σημείο και μετά να μην είναι αναστρέψιμες) :(
 

st697

Member
Απ: Συνδιασμοί αντί ανδρογόνων με dht blockers τοπικά

tropheus είπε:
[quote author=st697 link=topic=612.msg20736#msg20736 date=1258658166]
Tropheus , ποιά κορτιζόνη χρησιμοποιείς? (elocon )
Χρησιμοποιείς ταυτόχρονα κορτιζόνη με Fungoral?

Χρησιμοποιώ το Betnovate scalp lotion 0.1% v/w με δραστική την κλασσική Betamethasone Valerate... ΠΡΟΣΕΞΕ ΟΜΩΣ ... ΜΟΝΟ ΠΕΡIΣΤΑΣΙΑΚΑ !!!
H παρατεταμένη χρήση κορτικοστεροϊδών μπορεί να προκαλέσει προκαλέσει λέπτυνση του δέρματος, σοβαρές βλάβες στα επινεφρίδια, βλάβες στο κολλαγόνο κ.α :down

Οπότε, όχι, δεν κάνω ταυτόχρονη χρήση με Fungoral...
[/quote]
Σε ευχαριστώ.
 

panathas

Member
Απ: Συνδιασμοί αντί ανδρογόνων με dht blockers τοπικά

Καλητερο dht blocker και χωρις καποια παρενεργεια??
εγω παιρνω minoxidil με advantan τι αλλο πρεπει να παρω??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Συνδιασμοί αντί ανδρογόνων με dht blockers τοπικά

PANATHA είπε:
Καλητερο dht blocker και χωρις καποια παρενεργεια??
σε αυτο δεν υπαρχει ξακαθαρη απαντιση,καποια μπορει να ποιασουν καλα σε εναν και τα ιδια να μην ποιασουν καθολου σε αλλον,εγω εμεινα ευχαριστημενος με τοπικη spiro
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panathas

Member
Απ: Συνδιασμοί αντί ανδρογόνων με dht blockers τοπικά

αυτο το παραγγελνεις απο εξωτερικο η απο φαρμακειο??
 

panathas

Member
Απ: Συνδιασμοί αντί ανδρογόνων με dht blockers τοπικά

εσυ παιρνεις ακομα αυτο το dht blocker που προτηνε ο tropheus??
 

christos2

New Member
Απ: Συνδιασμοί αντί ανδρογόνων με dht blockers τοπικά

Ο συνδυασμός καθημερινής χρήσης RU και 2 φορές την εβδομάδα ντουταστερίδη (0.5mg) από το στόμα, μπορεί να πετύχει καλύτερα αποτελέσματα από το να παίρνει κανείς 2.5mg/ημέρα σκέτη ντουταστερίδη, μιας και το RU μπορεί να προστατεύσει από την DHT και μόνο του, ενώ ο χρόνος δράσης της ντουταστερίδης είναι εβδομάδες.
Τώρα ο συνδυασμός τοπικής ντουταστερίδης και RU μπορεί να είναι και το απόλυτο τοπικό και χωρίς sides, αν είναι μικρή η ποσότητα ντουταστερίδης που βάζουμε τοπικά.

ακη σε καπια στιγμη θα ηθελα να σταματησω τη φινα και να μινω μονο με τοπικα DHT blockers,και αυτα που λες για το RU ειναι πολυ ενδιαφερον......
απο οτι λες RU και η τοπικης ντουταστερίδης εχουν ακομη και το αποτελεσμα που θα εχει το big 3......αλλα μηπος εχεις υποπση σου αν εχουν γινει καποιες κλινικες ερευνες για
για καποιο οποιο διποτε συνδιασμο τοπικων DHT blockers που να φτανουν τα ποσοστα επιτυχειας των θεραπειων με χαπια ?? επειδη απο οτι βλεπω εδω με τα ποσοστα που εγραψες για τα τοπικα ανδρογονα μπορει να ειναι εφικτο.....ευχαριστο ελπιζω να εγινα σαφης..... :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα