Συμβουλές για μμ

Denvi

Well-Known Member
Αυτό το λες για την επιβίωση των μοσχευμάτων ή για την ταλαιπωρία μες στη ζέστη !
Εχω υποψη την αποφυγη εκθεσης στον ηλιο και τη θαλασσα, πολλη προσοχη δηλαδη/ αυξημενη προστασια, αλλά δεν ειμαι σιγουρη αν αφορα και την επιβιωση ή αλλο αντικτυπο μονο. Σιγουρα καποιος εδω θα σου απαντησει σωστα και ολοκληρωμενα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
πρέπει να αποφύγεις τον ήλιο για 5 μήνες.Τετοια εποχή Ελλάδα είναι έξω από κάθε λογική να μπεις για μμ.Ρισκάρεις πολύ
 

Chris34

Active Member
Ναι αυτό έχω κατά νου να το πάω συντηρητικά , αλλά σκέφτομαι ότι πάλι θα χρειάζομαι toppik και εκεί είναι που κολλάω
Δεν νομίζω να χρειάζεσαι τοπικ. Δεν θα βάλεις 1500 grafts. Θα πας σε μια πυκνότητα 35-40 ανά τ. εκ. Για να είσαι ικανοποιημένος.
 

Tan7

New Member
πρέπει να αποφύγεις τον ήλιο για 5 μήνες.Τετοια εποχή Ελλάδα είναι έξω από κάθε λογική να μπεις για μμ.Ρισκάρεις πολύ
Μάλιστα . Είχα διαβάσει εδω μέσα , σε παλιο νήμα βέβαια , πως είχαν κάνει μμ καλοκαίρι και μετά τον πρώτο μήνα πήγαιναν και θάλασσα κανονικά . Αν και γω είμαι διατεθειμένος να θυσιάσω όλο το καλοκαίρι. Αλλά 5 μήνες πάει πολύ
 

Didier11

Active Member
Φίλε πρέπει να δεις μετά από 1 χρόνο χρήσης της φιναστερίδης τί επανέκφυση θα έχεις, τί θα δυναμώσει κι αν όντως θα σταθεροποιηθείς που είναι και το ζητούμενο. Πρέπει να περιμένεις και να μην είσαι ανυπόμονος για την μεταμόσχευση.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Αδερφέ άπαξ και αρχίσεις φιναστερίδη θες τουλάχιστον 2 με 2,5 χρόνια για να ξέρεις ακριβώς τι σου έδωσε. Ο λόγος απλός. Ένα κεφάλι χωρίς ΑΓΑ έχει ποσοστό τριχών σε τελογενή φάση στο 10 % ( άρα όταν κοιτάζεται κάποιος με υγιές ''κεφάλι'' στον καθρέφτη βλέπει το 90 % του μαλλιού του ). Εμείς όλοι εδώ, ανάλογα την ηλικία, τον βαθμό ευαισθησίας τον υποδοχέων ανδρογόνων στην DHT και την εποχή, παίζουμε μπάλα από από 15 % εώς και 50 % σε ποσοστό τελογενών τριχών. Γιατί στα λέω αυτά ; Γιατί στο δίμηνο η φιναστερίδη δεν θα έχει προλάβει να βγάλει σχεδόν κανέναν θύλακα από την τελογενή του φάση με αποτέλεσμα η εκάστοτε κλινική που θα αναλάβει το κεφάλι σου να χρησιμοποιήσει grafts σε περιοχές που η φιναστερίδη με την πάροδο του χρόνου θα μπορούσε να σου δώσει regrowth σε θύλακες που ΗΔΗ υπάρχουν εκεί, απλά υπολειτουργούν. Μην εισαι ανυπόμονος. Ξεκίνα την αγωγή σου τώρα και στην χειρότερη των περιπτώσεων αν δεν αντέχεις 2 χρόνια κάνε υπομονή ας το φθινόπωρο του 23. Όπως σωστά σου είπε και ο Αλεξ νωρίτερα, το να κάνεις ΜΜ καλοκαιριάτικα στην Ελλάδα δεν είναι και το πλέον βολικό.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλο θα ηταν να κανεις υπομονη εως τα 29-30.
Τωρα καλα σε ειπε ο Τουρκος λιγοτερα απο 2500 δεν θα γινει δουλεια.
 

Tan7

New Member
Αδερφέ άπαξ και αρχίσεις φιναστερίδη θες τουλάχιστον 2 με 2,5 χρόνια για να ξέρεις ακριβώς τι σου έδωσε. Ο λόγος απλός. Ένα κεφάλι χωρίς ΑΓΑ έχει ποσοστό τριχών σε τελογενή φάση στο 10 % ( άρα όταν κοιτάζεται κάποιος με υγιές ''κεφάλι'' στον καθρέφτη βλέπει το 90 % του μαλλιού του ). Εμείς όλοι εδώ, ανάλογα την ηλικία, τον βαθμό ευαισθησίας τον υποδοχέων ανδρογόνων στην DHT και την εποχή, παίζουμε μπάλα από από 15 % εώς και 50 % σε ποσοστό τελογενών τριχών. Γιατί στα λέω αυτά ; Γιατί στο δίμηνο η φιναστερίδη δεν θα έχει προλάβει να βγάλει σχεδόν κανέναν θύλακα από την τελογενή του φάση με αποτέλεσμα η εκάστοτε κλινική που θα αναλάβει το κεφάλι σου να χρησιμοποιήσει grafts σε περιοχές που η φιναστερίδη με την πάροδο του χρόνου θα μπορούσε να σου δώσει regrowth σε θύλακες που ΗΔΗ υπάρχουν εκεί, απλά υπολειτουργούν. Μην εισαι ανυπόμονος. Ξεκίνα την αγωγή σου τώρα και στην χειρότερη των περιπτώσεων αν δεν αντέχεις 2 χρόνια κάνε υπομονή ας το φθινόπωρο του 23. Όπως σωστά σου είπε και ο Αλεξ νωρίτερα, το να κάνεις ΜΜ καλοκαιριάτικα στην Ελλάδα δεν είναι και το πλέον βολικό.
Καλημέρα . Ευχαριστώ για την συμβουλή , και είναι πολύ σωστή αυτή η λογική. Έχω διαβάσει πως σε αυτές τις ηλικίες η φίνα κάνει αρκετή δουλειά ( δεν το έχω δει πάνω μου γιατί εκείνη την περίοδο είχα πυκνο μαλλί με θέμα μόνο στους κροτάφους ). Δηλαδή να έχω στο νου μου ότι θα δω βελτίωση σε 1 χρόνο ;
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλημέρα . Ευχαριστώ για την συμβουλή , και είναι πολύ σωστή αυτή η λογική. Έχω διαβάσει πως σε αυτές τις ηλικίες η φίνα κάνει αρκετή δουλειά ( δεν το έχω δει πάνω μου γιατί εκείνη την περίοδο είχα πυκνο μαλλί με θέμα μόνο στους κροτάφους ). Δηλαδή να έχω στο νου μου ότι θα δω βελτίωση σε 1 χρόνο ;
Μην το δέσεις κόμπο ότι θα δεις επανεκφυση. Ασε που δεν θα έπρεπε να σε καίει κι ολας. Οσα έχεις να σου κρατήσει και είσαι μια χαρά. Απλα ακομα και αυτό, το να ξέρεις αν θα σου κρατήσει τα υπάρχοντα, θέλει καιρό για να διαπιστωθεί.
 
Μπλουζα