Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εδώ θα γίνονται οι γενικές συζητήσεις που αφορούν την κλινική, έτσι ώστε το κάθε μέλος να μπορεί να βρίσκει συγκεντρωμένες πληροφορίες. Επίσης εδώ θα μεταφέρονται και χρήσιμα σχόλια για την κλινική από άλλα νήματα. Θα παρακαλούσα κάποιους από αυτούς που έχουν κάνει μμ εδώ να ξεκινήσουν δίνοντας κάποιες γενικές πληροφορίες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
@CVIAL ο Lorenzo εαν κανεις δευτερη μετ για τελειοποιηση της πρωτης γνωριζεις εαν χρησιμοποιει την ιδια τιμολογιακη πολιτικη με την πρωτη ή αν οι τιμες προσαρμοζονται διαφορετικα;
Επισης εαν γενικοτερα υπαρχουν περιοδοι που καποιος ας πουμε μπορει να πιασει καλυτερες τιμες απο το 5ευρω/graft για τα πρωτα 2000.
Παλιοτερα ειχα ακουσει π.χ. οτι ειχε δωσει ειδικη προσφορα στα μελη του ελληνικου φορουμ που εκλεισαν την περιοδο που ηρθε.
Ευχαριστω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οι τιμές του είναι αυτές που ανέφερες και δεν υπάρχουν ειδικές προσφορές. Τότε είχε δώσει μια ειδική προσφορά κατόπιν δικής μου επιμονής επειδή είχε έρθει Ελλάδα.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
  • Like
Reactions: vk7

Heat

Member
Καλο ολο αυτο nik με τις κλινικες της Ισπανιας.
Εννοειται οτι η εστιαση πρεπει να ειναι στο αποτελεσμα.
Αλλα και το κοστος δεν παυει να ειναι ενας πολυ σημαντικος παραγοντας που ο καθενας κανει τις επιλογες του
Γιατι κακα τα ψεματα αυτα τα ποσα ειναι λιγο απιαστο ονειρο για την πλειοψηφια των ελληνων.
Παρε παραδειγμα τι ποσοστο του φορουμ εχει κανει ΜΜ στο λορενζο ;)
 

vk7

New Member
Πολύ φυσικό και ωραίο αποτέλεσμα στο crown ήδη από τους 5 μήνες (οπότε φανταζόμαστε τι θα ακολουθήσει στους 12 μήνες) και εξαιρετική διαχείριση δότριας. Βλέπουμε ότι 3 χρόνια μετά από την πρώτη μεταμόσχευση σε συνδυασμό με τη χρήση φίνας η δότρια παραμένει πολύ δυνατή.
-Πριν την 1η επέμβαση : Occipital: 55 μm of hair; 76 FU/cm2; 226 hairs/cm2; 2,97 hairs/FU; CV de 12,43
-3 χρόνια μετά, πριν τη 2η επέμβαση : Occipital: 55 μm of hair; 80 FU/cm2; 213 hairs/cm2; 2,66 hairs/FU; CV de 11,71.
Επομένως άνετα έχει απόθεμα και για άλλες επεμβάσεις στο μέλλον αν το επιθυμήσει ( που ίσως να μη χρειαστεί βέβαια με αυτή την εικόνα) και αυτή είναι η κρίσιμη παράμετρος για ένα άρτιο μακροπρόθεσμα αποτέλεσμα.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Για οσους εχουν απορια ποσα ακριβως ειναι 3000(και κατι) grafts και τι καλυπτουν σε ενα κεφαλι,στιγμιοτυπο απο περιστατικο του Lorenzo απο το καναλι του στο youtube:
 

Συνημμένα

  • 2022-01-06 (3).png
    2022-01-06 (3).png
    355.6 KB · Προβολές: 227

Nik.Mos

Well-Known Member
3003 grafts για καλυψη περιοχης 68cm2 και με λογο 2.12 hair/graft ( 561 singles; 1548 doubles; 853 triples; 40 quadruples, 1 quintuple) και punch 0.8/0.85mm. Το περιστατικο ειναι αυτο (καταπληκτικο αποτελεσμα):

 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
3003 grafts για καλυψη περιοχης 68cm2 και με λογο 2.12 hair/graft ( 561 singles; 1548 doubles; 853 triples; 40 quadruples, 1 quintuple) και punch 0.8/0.85mm. Το περιστατικο ειναι αυτο (καταπληκτικο αποτελεσμα):

είναι μανούλα σε τέτοια περιστατικά όπου αξιοποιείτε στο έπακρο κάθε graft. Μεταμόρφωση σε στέρφα γή.
Μονόδρομος. Δυστυχώς δεν έχει μικρά norwood και delicatessen ψιλοδουλειές, αναρτημένα τουλάχιστον.
 

platanos

Well-Known Member
είναι μανούλα σε τέτοια περιστατικά όπου αξιοποιείτε στο έπακρο κάθε graft. Μεταμόρφωση σε στέρφα γή.
Μονόδρομος. Δυστυχώς δεν έχει μικρά norwood και delicatessen ψιλοδουλειές, αναρτημένα τουλάχιστον.
https://www.youtube.com/watch?v=nyTBQjh18xM&list=PLXv_gcOA80RfpnCuw1hBvNiNK1vbPEqz3&index=2

Για κοίτα εδώ

Edit: Για να πω του στραβού το δίκιο δεν τρελάθηκα με τη συγκεκριμένη δουλειά .. για το επίπεδο του εν λόγω γιατρού ετσι;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατί δεν τα ωραιοποιεί. Αν τον πλάκωνε στα πιστολάκια και τα κομμωτήρια....
 

bobby

Well-Known Member
είναι μανούλα σε τέτοια περιστατικά όπου αξιοποιείτε στο έπακρο κάθε graft. Μεταμόρφωση σε στέρφα γή.
Μονόδρομος. Δυστυχώς δεν έχει μικρά norwood και delicatessen ψιλοδουλειές, αναρτημένα τουλάχιστον.
Έχει


 

platanos

Well-Known Member
Γιατί δεν τα ωραιοποιεί. Αν τον πλάκωνε στα πιστολάκια και τα κομμωτήρια....
Μπορεί .. αλλά δεν το λέω τόσο για την πυκνότητα (αν και νομίζω ένα τσικ παραπάνω τον έπαιρνε λόγω οτι ο συγκεκριμένος ασθενής ήταν full πυκνός στο υπόλοιπο) όσο για το αισθητικό μέρος .. αλλά anyway γούστα είναι αυτά .. πάντα όταν κρίνουμε ένα γιατρό αυτου του βεληνεκούς έχουμε τον πήχη στο θεό!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ φίλε Πλάτανε επειδή εχουν δει πολλά τα μάτια μου και έχουν ακούσει πολλά τα αυτιά μου κοιτάω μόνο ανεξάρτητα από οποιονδήποτε γιατρό/κλινική. Ακόμα και αν δεν υπάρχει απάτη αν δεις πως ένας καλός κομμωτής μεταμορφώνει την εικόνα ενός αποτελέσματος για να κάνεις παρουσίαση youtube θα πάθεις πλάκα.
 

hijikos

Active Member
Εγώ φίλε Πλάτανε επειδή εχουν δει πολλά τα μάτια μου και έχουν ακούσει πολλά τα αυτιά μου κοιτάω μόνο ανεξάρτητα από οποιονδήποτε γιατρό/κλινική. Ακόμα και αν δεν υπάρχει απάτη αν δεις πως ένας καλός κομμωτής μεταμορφώνει την εικόνα ενός αποτελέσματος για να κάνεις παρουσίαση youtube θα πάθεις πλάκα./QUOTE]


Λίγο ο καλός ο κομμωτης λίγο οι μικροινες. Ένα κακό αποτέλεσμα γίνεται καλό για πλακα
 

platanos

Well-Known Member
Ο CVIAL το λέει περισσότερο φίλε νομίζω για τον Couto, γιατί γι' αυτόν έχει ειπωθεί κατα κόρον ότι χρησιμοποιεί κομμωτές στην κλινική του.
Και όντως συμφωνώ οτι ένα αποτέλεσμα απογειώνεται με ένα καλο κούρεμα που το αναδεικνύει ή έναν καλό φωτογράφο.
Εννοείται το κανουν κι άλλοι γιατροί αλλά θέλω να σταθώ σε γιατρούς σχεδόν του ίδιου (για μένα πάντα )επιπέδου.
 

vag25

Well-Known Member
Έχει


τρομερες πυκνοτητες.
 
Μπλουζα