Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

mike1988

Active Member
έτσι είναι πανό .... Είναι αηδία η κατάσταση με ευθύνη του cvial πλέον ... Το χω πει τόσες φορές... Το φόρουμ πλέον αλλάζει ... Γίνεται αυτα που κοροϊδεύουμε και κάνουν στο εξωτερικό.... Σιγά σιγά θα μείνει ο διαχειριστής με τους "επιχειρηματίες" εδώ μέσα να κάνουν το παιχνίδι τους ....
Άσε μας ρε george.... άσε να μιλήσουν άλλοι... δεν έχεις εσύ τα ... άντερα ...να ρίχνεις τέτοιες βαριές μομφές για κανέναν... πόσο μάλλον για τον @CVIAL ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Προτείνω μέτρα προς χαλάρωση...κανονίστε όλοι,μαζί με τον ιατρό,να έρθετε μαζί,μια αγροτική εκδρομή..θα πάμε στον Πύργο,και θα βοηθήσετε βεβαίως,για τη χαρά της γνώσης στη συγκομιδή καρπουζιού ..πιστεύω θα ξεχάσουμε κάθε έχθρα και φασαρία περί μεταμοσχεύσεων και excel..θα γίνουμε μια ωραία παρέα..δόκτωρ πες το ναι και φύγαμε..υπόψιν,45€ μεροκάματο ,με καφέ και φαγητό .:cool::rolleyes:
1. Για τον Πάνο δεν θα μιλήσω. Ότι θέλει θα το πει μόνος του. Εμένα προσωπικά έσωσε το κεφάλι μου οπότε μόνο σεβασμό έχω. Για τις απόφασεις του μπορεί να μιλήσει εκείνος. Τώρα για εμένα. Έχω προσπαθήσει πάρα πολυ να μιλάω σοβαρά στο γιατρό. Ακόμα και αν είμαι άνανδρος, ψεύτης, χούλιγκαν, φοβισμένος ( :) ), γελοίος και χίλια δυο άλλα. Όταν μπήκε στό φόρουμ, σκεφτόμουν να πάω εκεί για consultation μιας που ήθελα FUT και σκόπευα να δώσω και 3-3.5 ευρώ το graft στην Ελβετιά. Είχα εγώ ο ίδιος ζητήσει να μιλήσει στο περιστατικό του Γιάννη. Είχα επίσης δει με πολύ προσοχή ένα paper που είχε δώσει στο Cvial από άλλο γιατρό και το είχαμε συζητήσει στο νήμα μου για το combo σε μια δότρια. Δεν ήμουν καθόλου αρνητικός απέναντι του. Εγώ η πρώτη φορά που διαφώνησα ήταν όταν έλεγε για μπακαλόγατους. Τώρα, στην τωρινή φάση είναι γεγονός πως διάφορες συμπεριφόρες και μένα με έχουν ξενίσει. Δεν μ' αρέσει να ειρωνεύομαι, αλλά υπάρχει πολύ ειρωνία και από την άλλη πλευρά και δεν νομίζω πως θα σταματήσει. Τι να σου πω φίλε, εμένα και στον κλάδο μου να με πουν άσχετο κάποιοι "άσχετοι", απαντάω αλλιώς. Αυτό με έχει φέρει και μένα, σε λίγες περιπτώσεις, όπως αυτή που λες να ειρωνευτώ. Σχετικά με υποστηρικτές του π.χ Χρήστος κλπ εκεί μόνο όπως απάνταω μπορώ να απαντήσω πλέον γιατί το τι σύμβαινει μπορούμε όλοι μας να το καταλάβουμε.

2. Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι αυτό που κάνει ο Cvial είναι δύσκολο και υπάρχουν πολλές πιέσεις που σίγουρα εμείς δεν ξέρουμε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να μην ξέρουμε ποιοι είναι αυτοί όμως ώστε να προστατευτούν όσα μέλη έχουν στο μυαλό τους την τάδε κλινική? Ότι μπορεί να έχουν την ίδια αντιμετώπιση και αυτοί ? Εξού και ο λόγος της σέντρας.
Δηλαδή να βγάλω την κλινική στην σέντρα (βέβαια όποιος διαβάζει, βρίσκει) και να κάψω το μέλος;
 

Panos1982

Well-Known Member
Θα μπορουσες Cvial να καθοδηγησεις τα μελη στο να βαλουν αστερισκους να βαζουν συμβολα κλπ κ να μην αναφέρουν το ονομα ενος γιατρου η κλινικης και ετσι δεν υπαρχει θεμα,
Οπως ειπα το εκανε παλια ο Ακης για να μπορουμε να συνενοουμαστε εδω μεσα κ ταυτοχρονα να μην μπορούν να μας κανουν τιποτα οι απ εξω αφου δεν αποδυκνειεται για ποιον μιλαμε.
Αντ αυτου δεν δινεις καν οδηγιες που θα επρεπε να τις κανεις και sticky κατ εμε.
Κ λες στα μελη ειστε υπευθυνοι για αυτα που λετε... αντι να τους υποδειξεις πως να προστατεύουν, δεν εδειξες ιδιαιτερα φιλικη σταση οπως εγω θεωρω θα επρεπε κ η σταση σου ευννοει αλλους....

Υποτιθεται το φορουμ εχει φτιαχτει για τα μελη κ την προσφορα του σε αυτα κ σε κανεναν αλλον.

Εγω παρατηρω οτι εχει παρεκκλίνει της ποριας του, ειμαι απ τα σπαργανα του εδω κ μπορω να εχω αποψη επ αυτου κ επειδη η παρασταση που παιζεται πλεον δεν μου αρεσει γιαυτό αποχωρω.
Ειναι δικη μου επιλογη.
Ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει,

Δεν θα ξαναποσταρω αυτο ηταν το last απλα ηθελα να δευτερολογησω πανω στην απαντηση σου.

Υ.γ ο σεβασμος στο προσωπο κ την δουλεια σου μες το φορουμ δεν αλλαζει αλλα επειδη το εργο πλεον που παίζεται το βρισκω αποκρουστικο δεν επιθυμω να ειμαι μερος.
 

Vdupa

Well-Known Member
Τώρα για εμένα. Έχω προσπαθήσει πάρα πολυ να μιλάω σοβαρά στο γιατρό. Ακόμα και αν είμαι άνανδρος, ψεύτης, χούλιγκαν, φοβισμένος ( :) ), γελοίος και χίλια δυο άλλα. Όταν μπήκε στό φόρουμ, σκεφτόμουν να πάω εκεί για consultation μιας που ήθελα FUT και σκόπευα να δώσω και 3-3.5 ευρώ το graft στην Ελβετιά. Είχα εγώ ο ίδιος ζητήσει να μιλήσει στο περιστατικό του Γιάννη. Είχα επίσης δει με πολύ προσοχή ένα paper που είχε δώσει στο Cvial από άλλο γιατρό και το είχαμε συζητήσει στο νήμα μου για το combo σε μια δότρια. Δεν ήμουν καθόλου αρνητικός απέναντι του. Εγώ η πρώτη φορά που διαφώνησα ήταν όταν έλεγε για μπακαλόγατους. Τώρα, στην τωρινή φάση είναι γεγονός πως διάφορες συμπεριφόρες και μένα με έχουν ξενίσει. Δεν μ' αρέσει να ειρωνεύομαι, αλλά υπάρχει πολύ ειρωνία και από την άλλη πλευρά και δεν νομίζω πως θα σταματήσει. Τι να σου πω φίλε, εμένα και στον κλάδο μου να με πουν άσχετο κάποιοι "άσχετοι", απαντάω αλλιώς. Αυτό με έχει φέρει και μένα, σε λίγες περιπτώσεις, όπως αυτή που λες να ειρωνευτώ. Σχετικά με υποστηρικτές του π.χ Χρήστος κλπ εκεί μόνο όπως απάνταω μπορώ να απαντήσω πλέον γιατί το τι σύμβαινει μπορούμε όλοι μας να το καταλάβουμε.

Μα και ο γιατρος το ιδιο κάνει, αυτό ειπα. Εχω γράψει άπειρες φορές οτι αυτός ευθυνεται σε μεγάλο βαθμό για αυτη την κατάσταση. Και μάλιστα πλαθει και το αφηγημα οτι συγκεκριμενα το φορουμ τον πολεμα (λες και εχει κάτι να κερδίσει απο αυτό) γιατι δεν μπορεί να παρει την ευθυνη της κακης συμπεριφορας του.
Απλά αυτό που λεώ ειναι οτι και εμείς έχουμε ευθύνη για την συμπεριφορά μας εδώ. Δηλαδη στνη συγκεκριμη αναρτηση δεν ειπε τπτ ο αναστασακης και αρχισαν να του την πεφτουν ολοι. Ο αναστασακης φταιει εδω;

Ακομα και το καλοπροαιρετο υφος ή η απουσια ειρωνιας βοηθουν και μιλάω και για τις δυο πλευρές (καταλαβαίνω οτι οταν προκληθεις θα εισαι πιο ευαισθητος στο να το ξεφυγεις οκ ειναι ανθρώπινο, αλλα θα βοηθούσε πολυ να μην το ξεκιναμε απο το πουθενα, οταν ειμαστε νηφαλιοι δλδ)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Χωρις να θελω να φερω τον CVIAL σε δυσκολη θεση και ειναι σεβαστο το γεγονος οτι ενα μελος φοβαται για το ο,τιδηποτε. Αφου ομως θεωρητικα υπηρχε παρουσιαση και πιθανως μετα απο καποιο καιρο καποιος αναζητωντας την δε θα τη βρισκει, δε θα ηταν καλο να μαθουμε το ονομα του μελους αφου πιθανως θα προκυψει στο μελλον;
 

panos1234

Well-Known Member
Δηλαδή να βγάλω την κλινική στην σέντρα (βέβαια όποιος διαβάζει, βρίσκει) και να κάψω το μέλος;
Ίσως όχι έτσι όπως το λες άκομψα....αλλά με τρόπο ώστε να προστατευτούν τα μέλη.
Αν η κλινική αυτή είναι υπαρκτή και αλωνιζει....δεν πρέπει με κάποιο τρόπο να προστατέψουμε τα μέλη ή τους επισκέπτες του φόρουμ?
 

Kostas97

Well-Known Member
Ο moderator πρεπει να μεινει εκτος.
Ομως αυτο δε συνεπαγεται οτι καθενας απο εμας που ηξερε τα νηματα δε μπορει να ψαξει και να βρει ποια μετ λειπει. :D
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα μπορουσες Cvial να καθοδηγησεις τα μελη στο να βαλουν αστερισκους να βαζουν συμβολα κλπ κ να μην αναφέρουν το ονομα ενος γιατρου η κλινικης και ετσι δεν υπαρχει θεμα,
Οπως ειπα το εκανε παλια ο Ακης για να μπορουμε να συνενοουμαστε εδω μεσα κ ταυτοχρονα να μην μπορούν να μας κανουν τιποτα οι απ εξω αφου δεν αποδυκνειεται για ποιον μιλαμε.
Αντ αυτου δεν δινεις καν οδηγιες που θα επρεπε να τις κανεις και sticky κατ εμε.
Κ λες στα μελη ειστε υπευθυνοι για αυτα που λετε... αντι να τους υποδειξεις πως να προστατεύουν, δεν εδειξες ιδιαιτερα φιλικη σταση οπως εγω θεωρω θα επρεπε κ η σταση σου ευννοει αλλους....

Υποτιθεται το φορουμ εχει φτιαχτει για τα μελη κ την προσφορα του σε αυτα κ σε κανεναν αλλον.

Εγω παρατηρω οτι εχει παρεκκλίνει της ποριας του, ειμαι απ τα σπαργανα του εδω κ μπορω να εχω αποψη επ αυτου κ επειδη η παρασταση που παιζεται πλεον δεν μου αρεσει γιαυτό αποχωρω.
Ειναι δικη μου επιλογη.
Ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει,

Δεν θα ξαναποσταρω αυτο ηταν το last απλα ηθελα να δευτερολογησω πανω στην απαντηση σου.

Υ.γ ο σεβασμος στο προσωπο κ την δουλεια σου μες το φορουμ δεν αλλαζει αλλα επειδη το εργο πλεον που παίζεται το βρισκω αποκρουστικο δεν επιθυμω να ειμαι μερος.

Θεωρώ ότι κάνεις λάθος και θα σε παρακαλούσα να το ξανασκεφτείς. Το 2022 δεν είναι 2010. Δυστυχώς είμαι ένας και είσθε πολλοί με μικρή διάθεση να συνεννοηθούμε για το κοινό καλό. Απορώ γιατί; Δεν σας ζήτησα κάτι περίεργο. Σας το είπα εκατοντάδες φορές, γράψτε ότι θέλετε αποφύγετε τους χαρακτηρισμούς. Με γράφετε κανονικότατα, τι άλλο πρέπει να κάνω; Κάποιος από εσάς σεβάστηκε την προσπάθειά μου, τον χρόνο που δαπανώ;
 

Kostas97

Well-Known Member
Θα μπορουσες Cvial να καθοδηγησεις τα μελη στο να βαλουν αστερισκους να βαζουν συμβολα κλπ κ να μην αναφέρουν το ονομα ενος γιατρου η κλινικης και ετσι δεν υπαρχει θεμα,
Οπως ειπα το εκανε παλια ο Ακης για να μπορουμε να συνενοουμαστε εδω μεσα κ ταυτοχρονα να μην μπορούν να μας κανουν τιποτα οι απ εξω αφου δεν αποδυκνειεται για ποιον μιλαμε.
Αντ αυτου δεν δινεις καν οδηγιες που θα επρεπε να τις κανεις και sticky κατ εμε.
Κ λες στα μελη ειστε υπευθυνοι για αυτα που λετε... αντι να τους υποδειξεις πως να προστατεύουν, δεν εδειξες ιδιαιτερα φιλικη σταση οπως εγω θεωρω θα επρεπε κ η σταση σου ευννοει αλλους....

Υποτιθεται το φορουμ εχει φτιαχτει για τα μελη κ την προσφορα του σε αυτα κ σε κανεναν αλλον.

Εγω παρατηρω οτι εχει παρεκκλίνει της ποριας του, ειμαι απ τα σπαργανα του εδω κ μπορω να εχω αποψη επ αυτου κ επειδη η παρασταση που παιζεται πλεον δεν μου αρεσει γιαυτό αποχωρω.
Ειναι δικη μου επιλογη.
Ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει,

Δεν θα ξαναποσταρω αυτο ηταν το last απλα ηθελα να δευτερολογησω πανω στην απαντηση σου.

Υ.γ ο σεβασμος στο προσωπο κ την δουλεια σου μες το φορουμ δεν αλλαζει αλλα επειδη το εργο πλεον που παίζεται το βρισκω αποκρουστικο δεν επιθυμω να ειμαι μερος.
Πανο καταρχας επιτρεψε μου να σου πω οτι πρεπει να μεινεις.

Στα περισσοτερα απο αυτα που λες με βρισκεις συμφωνο και εμενα. Το θετικο ειναι πως οι περισσοτεροι οπως και ο moderator ειμαστε απο την ιδια πλευρα. O CVIAL πλεον σταματαει να κανει τον "τροχονομο" και ο καθενας ειναι υπευθυνος για τα γραφομενα του, συνεπως οι οποιες συμβουλες εχεις προκειμενου καποιος να μη βρει το μπελα του μπορουν να πιασουν τοπο :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gregkont13

Verified MM member
Μα και ο γιατρος το ιδιο κάνει, αυτό ειπα. Εχω γράψει άπειρες φορές οτι αυτός ευθυνεται για αυτη την κατάσταση. Και μάλιστα πλαθει και το αφηγημα οτι συγκεκριμενα το φορουμ τον πολεμα γιατι δεν μπορεί να παρει την ευθυνη της κακης συμπεριφορας του.
Απλά αυτό που λεώ ειναι οτι και εμείς έχουμε ευθύνη για την συμπεριφορά μας εδώ. Δηλαδη στνη συγκεκριμη αναρτηση δεν ειπε τπτ ο αναστασακης και αρχισαν να του την πεφτουν ολοι. Ο αναστασακης φταιει εδω;

Ακομα και το καλοπροαιρετο υφος ή η απουσια ειρωνιας βοηθουν και μιλάω και για τις δυο πλευρές (κτλβαινωοτι οταν προκληθεις θα εισαι πιο ευαισθητος στο να το ξεφυγεις οκ, αλλα ειναι σημαντικο να μην το ξεκιναμε απο το πουθενα)
Δέχομαι αυτό που λες και συμφωνώ. Εγώ προσωπικά δεν έχω πει και ποτέ ότι ξέρω και πολλά για μμ. Το μόνο που έδειξα ήταν η περιπτώση μου η οποία είναι και δύσκολη και έκανα και FUT κάπου που θεωρείται top κλινική. Αν έχω και εγώ ξεφύγει είναι βλέποντας όλο για ακαδημαικά επιτεύγματα, youtube views, τον εκπρόσωπο παλιαότερα κλπ κλπ. Αυτό με τα χειρουργεία, πιο πολύ το ανέφερα για άλλο λόγο. Όταν μας το γράψε δεν το είπε σε κάποιο ενημερωτικό πλαίσιο. Το είπε σε φάση δεν έχω χρόνο για σας γιατί έχω 3 χειρουργεια. Τώρα, που μιλάνε γι αυτόν, είναι όλο εδώ μέσα και γι αυτό και εγώ σε εισαγωγικά επέστρεψα πίσω το ειρωνικό σχόλιο "δεν έχω χρόνο για σας". Χρειαζόταν; ίσως, όχι. Απλά σίγουρα, όσο φταίξιμο και αν έχω/έχουμε, η άλλη πλευρά είναι αρκετά τραγική. Είναι τόσο αυτάρεσκη και ματαιόδοξη που θα συνεχίσει μόνο να προκαλεί.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ίσως όχι έτσι όπως το λες άκομψα....αλλά με τρόπο ώστε να προστατευτούν τα μέλη.
Αν η κλινική αυτή είναι υπαρκτή και αλωνιζει....δεν πρέπει με κάποιο τρόπο να προστατέψουμε τα μέλη ή τους επισκέπτες του φόρουμ?

Σου είπα ψάξε. Μην τα περιμένετε όλα στο πιάτο.
 

Aldo

Well-Known Member
Τι εννοείς βγάλτους στην σέντρα; Το μέλος δεν ήθελε να τους βγάλω στην σέντρα και με παρακάλεσε. Δεν ήθελα να του δημιουργήσω πρόβλημα. Πρέπει να καταλάβετε ότι πολλές φορές τα πράγματα δεν είναι απλά και χρειάζεται μια ομοψυχία και ένας συντονισμός μεταξύ των μελών που δυστυχώς δεν υπάρχει. Όλοι προβάλλουν το εγώ και αγνοούν την κοινότητα.
Είσαι ένας πολύ έξυπνος άνθρωπος, ακόμα και εαν απλουστεύεται πολλές φορές η συζήτηση, κατανοείς ότι δε θα σου ζητούσα να γίνει απλοϊκά το όλο θέμα.

Κατλαβαινεις τι λέω, εαν όχι, μπορούμε να του συζητήσουμε εαν το επιθυμείς.

Ομοψυχία δεν υπάρχει δυστηχως γιατί.. υπάρχουν και συμφέροντα.
Τώρα σχετικά με το τελευταίο, δε θυμάμαι να έχω κοιταξει πολλές φοράς το εγώ και την παρτυ μου εδώ μέσα… μπορεί να κάνω λάθος όμως .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
CVIAL αν επιτρεπεται το καθε μελος τι ακριβως μπορει να φοβαται; Υπεγραψε καποιο συμφωνητικο να μη κανει παρουσιαση;
Δεν ξέρω. Τον παρακάλεσα να μου εξηγήσει, μου είπε δεν θέλω τρεξίματα σε παρακαλώ διάγραψε το.
 

aeratos28

Just aeratos
Όποιος το βρει να μου στείλει p.m παρακαλώ να το δω και εγώ,γτ ούτε που θυμάμαι ποιος έχει πάει που για επέμβαση,ούτε ονόματα ούτε τπτ..αρχές Αλτσχάιμερ διαφαίνεται στον ορίζοντα για μένα....o_O
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είσαι ένας πολύ έξυπνος άνθρωπος, ακόμα και εαν απλουστεύεται πολλές φορές η συζήτηση, κατανοείς ότι δε θα σου ζητούσα να γίνει απλοϊκά το όλο θέμα.

Κατλαβαινεις τι λέω, εαν όχι, μπορούμε να του συζητήσουμε εαν το επιθυμείς.

Ομοψυχία δεν υπάρχει δυστηχως γιατί.. υπάρχουν και συμφέροντα.
Τώρα σχετικά με το τελευταίο, δε θυμάμαι να έχω κοιταξει πολλές φοράς το εγώ και την παρτυ μου εδώ μέσα… μπορεί να κάνω λάθος όμως .
Επειδή και εσύ πιάνεις πουλιά στον αέρα θα μπορούσες ήδη να το έχεις βρει. Απορώ γιατί μου το ζητάς ενώ είναι τόσο εύκολο.
 

Aldo

Well-Known Member
Επειδή και εσύ πιάνεις πουλιά στον αέρα θα μπορούσες ήδη να το έχεις βρει. Απορώ γιατί μου το ζητάς ενώ είναι τόσο εύκολο.
Ρε συ φίλε, κομψά πάντα εννοείται.

Δεν χρειζομαι απάντηση ξέρω ήδη ποιος και πως.

Είπαμε, τα γεγονότα και τις καταστάσεις τα αναφέρουμε ψυχρά .
 
Μπλουζα