Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μόλις επέστρεψα από ταξίδι και φυσικά αντικρίζω μια από τα ίδια παρόλες τις εκκλήσεις μου. Έχω ζητήσει επανειλημμένα να κρατάμε τους τόνους χαμηλά, ασκώντας βέβαια κριτική, αλλά να μην επαναλαμβανόμαστε και κυρίως να προσέχουμε τις εκφράσεις μας και τους χαρακτηρισμούς γιατί εκθέτουμε το φόρουμ σε κίνδυνο. Επειδή δεν μπορώ να κάνω πλέον τον τροχονόμο, χάνω πολύτιμο χρόνο και δεν υπάρχει και κανενός είδους επιθυμία από τα μέλη να με βοηθήσουν, σας δηλώνω ότι πλέον ο καθένας έχει την ευθύνη αυτών που γράφει. Από δω και πέρα δεν πρόκειται να σβήσω ή να κάνω edit κανένα ποστ για να προφυλάξω τους συντάκτες. Για όλα υπάρχει και ένα όριο το οποίο έχει ξεπεραστεί προ πολλού.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Θα μου επιτρέψεις να σου πω πως 1 σελίδα μόνο με σχόλια σωστά για ένα λάθος που είναι ανθρώπινο αλλά έγινε 2 φορές,και με σχόλια ελαφριά και με χιούμορ που όμως έχουν τεράστια βάση για κριτική και αξιολόγηση,δεν αποτελούν λόγο σοβαρό.
Ποιές είναι αυτές οι εκφράσεις και χαρακτηρισμοί που είναι άσχημοι?
Μήπως μου διαφεύγει κάτι?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μήπως μου διαφεύγει κάτι?

Αρκετά γιατί πρώτον περνάει συνέχεια συνεργείο καθαρισμού (το οποίο πλέον σταμάτησε) και δεύτερον γιατί τα βλέπεις (τα σχόλια) με την ματιά ενός ανωνύμου διαδικτυακού χρήστη. Έχω επισημάνει τους κινδύνους μιας τέτοιας αντίληψης αλλά προφανώς δεν συμμερίζονται όλοι τις απόψεις μου.
 

Xristos87

Well-Known Member
Καλη δυναμη.

Πως γινεται βεβαια να σου εδωσε 2 excellakia και να έχουν διαφορετικες μετρησεις το καθενα και τελικα να ειναι και τα δυο λαθος.....
Μονο ο γιατρος το ξερει....

Ειπα οτι το επιπεδο του μεσου ασθενη του δεν ειναι οπως αλλων εδω κ επιβεβαιωνεται επειδη ειχες παρει οτι να ναι μετρησεις στο εξελακι κ δεν το ειχες αντιληφθει καν.
Ενω ο @giannis1991 το αντιληφθηκε ας πουμε κατευθείαν.

2ον ειπα οτι θα εκτεθει αν δώσει στοιχεια αναλυτικα και εκτεθηκε ηδη....

3ον φανταζομαι τι θα γινεται στα συνεδρια που τα μοιραζεται κιολας με τους αλλους γιατρους....

4ον αστο καλυτερα δεν ειμαστε ολοι για ολα γιατρε, μη μπλεκεις με εξελακια καντο οπως ξερεις, αριθμο γκραφτ μοναχα , φωτο και εισαι ετοιμος για ποσταρισμα να χεις το κεφαλι σου ησυχο.
Επειδη πολλοι δεν γνωριζουν να διαβαζουν το εξελακι κ δεν ξερω αν υπαρχει καπου οδηγος για να το διαβασεξς μηπως σ ειναι ευκολο να μας το εξηγησεις...
να μας πεις πως διαβαζετε;
 

Panos1982

Well-Known Member
Αν θέλεις να υπάρχει ελευθερια λογου Cvial , διώχνεις το γιατρο απο εδω, ανεβαινουν μονο περιστατικα ανεξαρτητα κ οταν αναφερει ενα μελος το ονομα του γιατρου η της κλινικης βαζει @ ή συμβολα αναμεσα σε καποια γραμματα ή τελίτσες κλπ....
Ετσι καναμε κ παλια με τον Ακη για να μην υπάρχει προβλημα.

Εδω παρατηρω οτι αφηνεις ελεύθερο τον δικομανη σαν αλλο αρτεμη σωρρα να απειλει με μυνησεις κ ουσιαστικα ειναι σαν να ζητας απ τα μελη να φιμωθουν.

Κακη επιλογη γτ για μενα προτεραιοτητα έχουν παντα τα μελη κ η ελευθερία του λόγου κ η αληθεια,
Το καλο να το.λεμε καλο και το λειψο να το λεμε λειψο.
θα μπορουσες να προτεινεις εστω να γραφουν με αποσιωπητικα αλλα δεν το προτεινεις καν και αντ αυτου κρατας εδω μεσα τον ανεκδιήγητο να αλωνιζει.

Δεν ειχα δει το ποστ σου πριν που μιλησαμε τωρα αντιληφθηκα το λογο που ήθελες να μιλησουμε.

Αν πρέπει για καθε ελλειπες αποτελεσμα κ ανεπαρκες οταν το επισημαίνω να το αποδεικνύω και στο δικαστηριο ειναι λιγο out of order οπως καταλαβαινεις αναμεσα στην δωρεαν προσφορά κ το κοστος της.

Το κοστος σε χρημα κ χρονο ανεβαινει πολυ για μια ανιδιοτελη προσφορα και η ζυγαρια γερνει κατα της ανιδιοτελης προσφρορας.

Μαλλον κανει ζημια η αληθεια και χαιρομαι π καταφερα να γλυτωσω οσους μπορεσα :)

Ας ερθουν τα αγρια να διωξουν τα ημερα με την ευγενικη χορηγεια του αστυφυλακα,

Εγω αποχωρώ και δεν θα ποσταρω σε κανενα νημα ξανα γτ δεν μου αρεσει η φιμωση καλη συνεχεια στα υποψηφια μελη.

Αν ποτε το φορουμ ξαναγινει ελευθερο εκντης διοικησης κ φυγουν τα ορκ ισως τα ξαναπουμε.

Υ.γ
Κανε παρτυ τωρα κοντε :)

Επειδη πολλοι δεν γνωριζουν να διαβαζουν το εξελακι κ δεν ξερω αν υπαρχει καπου οδηγος για να το διαβασεξς μηπως σ ειναι ευκολο να μας το εξηγησεις...
να μας πεις πως διαβαζετε;

Ειναι πανω απ τις δυνατότητες σου οπως κ του γιατρου σου οπως αντιληφθηκε ολο το φορουμ.
Οταν μαθει θα στο εξηγησει αυτος.
Φιλακια μικρε.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν θέλεις να υπάρχει ελευθερια λογου Cvial , διώχνεις το γιατρο απο εδω, ανεβαινουν μονο περιστατικα ανεξαρτητα κ οταν αναφερει ενα μελος το ονομα του γιατρου η της κλινικης βαζει @ ή συμβολα αναμεσα σε καποια γραμματα ή τελίτσες κλπ....
Ετσι καναμε κ παλια με τον Ακη για να μην υπάρχει προβλημα.

Εδω παρατηρω οτι αφηνεις ελεύθερο τον δικομανη σαν αλλο αρτεμη σωρρα να απειλει με μυνησεις κ ουσιαστικα ειναι σαν να ζητας απ τα μελη να φιμωθουν.

Κακη επιλογη γτ για μενα προτεραιοτητα έχουν παντα τα μελη κ η ελευθερία του λόγου κ η αληθεια,
Το καλο να το.λεμε καλο και το λειψο να το λεμε λειψο.
θα μπορουσες να προτεινεις εστω να γραφουν με αποσιωπητικα αλλα δεν το προτεινεις καν και αντ αυτου κρατας εδω μεσα τον ανεκδιήγητο να αλωνιζει.

Δεν ειχα δει το ποστ σου πριν που μιλησαμε τωρα αντιληφθηκα το λογο που ήθελες να μιλησουμε.

Αν πρέπει για καθε ελλειπες αποτελεσμα κ ανεπαρκες οταν το επισημαίνω να το αποδεικνύω και στο δικαστηριο ειναι λιγο out of order οπως καταλαβαινεις αναμεσα στην δωρεαν προσφορά κ το κοστος της.

Το κοστος σε χρημα κ χρονο ανεβαινει πολυ για μια ανιδιοτελη προσφορα και η ζυγαρια γερνει κατα της ανιδιοτελης προσφρορας.

Μαλλον κανει ζημια η αληθεια και χαιρομαι π καταφερα να γλυτωσω οσους μπορεσα :)

Ας ερθουν τα αγρια να διωξουν τα ημερα με την ευγενικη χορηγεια του αστυφυλακα,

Εγω αποχωρώ και δεν θα ποσταρω σε κανενα νημα ξανα γτ δεν μου αρεσει η φιμωση καλη συνεχεια στα υποψηφια μελη.

Αν ποτε το φορουμ ξαναγινει ελευθερο εκντης διοικησης κ φυγουν τα ορκ ισως τα ξαναπουμε.

Υ.γ
Κανε παρτυ τωρα κοντε :)



Ειναι πανω απ τις δυνατότητες σου οπως κ του γιατρου σου οπως αντιληφθηκε ολο το φορουμ.
Οταν μαθει θα στο εξηγησει αυτος.
Φιλακια μικρε.
έτσι είναι πανό .... Είναι αηδία η κατάσταση με ευθύνη του cvial πλέον ... Το χω πει τόσες φορές... Το φόρουμ πλέον αλλάζει ... Γίνεται αυτα που κοροϊδεύουμε και κάνουν στο εξωτερικό.... Σιγά σιγά θα μείνει ο διαχειριστής με τους "επιχειρηματίες" εδώ μέσα να κάνουν το παιχνίδι τους ....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν θέλεις να υπάρχει ελευθερια λογου Cvial , διώχνεις το γιατρο απο εδω, ανεβαινουν μονο περιστατικα ανεξαρτητα κ οταν αναφερει ενα μελος το ονομα του γιατρου η της κλινικης βαζει @ ή συμβολα αναμεσα σε καποια γραμματα ή τελίτσες κλπ....
Ετσι καναμε κ παλια με τον Ακη για να μην υπάρχει προβλημα.

Εδω παρατηρω οτι αφηνεις ελεύθερο τον δικομανη σαν αλλο αρτεμη σωρρα να απειλει με μυνησεις κ ουσιαστικα ειναι σαν να ζητας απ τα μελη να φιμωθουν.

Κακη επιλογη γτ για μενα προτεραιοτητα έχουν παντα τα μελη κ η ελευθερία του λόγου κ η αληθεια,
Το καλο να το.λεμε καλο και το λειψο να το λεμε λειψο.
θα μπορουσες να προτεινεις εστω να γραφουν με αποσιωπητικα αλλα δεν το προτεινεις καν και αντ αυτου κρατας εδω μεσα τον ανεκδιήγητο να αλωνιζει.

Δεν ειχα δει το ποστ σου πριν που μιλησαμε τωρα αντιληφθηκα το λογο που ήθελες να μιλησουμε.

Αν πρέπει για καθε ελλειπες αποτελεσμα κ ανεπαρκες οταν το επισημαίνω να το αποδεικνύω και στο δικαστηριο ειναι λιγο out of order οπως καταλαβαινεις αναμεσα στην δωρεαν προσφορά κ το κοστος της.

Το κοστος σε χρημα κ χρονο ανεβαινει πολυ για μια ανιδιοτελη προσφορα και η ζυγαρια γερνει κατα της ανιδιοτελης προσφρορας.

Μαλλον κανει ζημια η αληθεια και χαιρομαι π καταφερα να γλυτωσω οσους μπορεσα :)

Ας ερθουν τα αγρια να διωξουν τα ημερα με την ευγενικη χορηγεια του αστυφυλακα,

Εγω αποχωρώ και δεν θα ποσταρω σε κανενα νημα ξανα γτ δεν μου αρεσει η φιμωση καλη συνεχεια στα υποψηφια μελη.

Αν ποτε το φορουμ ξαναγινει ελευθερο εκντης διοικησης κ φυγουν τα ορκ ισως τα ξαναπουμε.

Υ.γ
Κανε παρτυ τωρα κοντε :)



Ειναι πανω απ τις δυνατότητες σου οπως κ του γιατρου σου οπως αντιληφθηκε ολο το φορουμ.
Οταν μαθει θα στο εξηγησει αυτος.
Φιλακια μικρε.

Πάνο κάνεις ένα λάθος. Άλλο η ελεύθερη έκφραση και άλλο η προστασία του δημοσίου λόγου. Αυτό ισχύει παντού σε όλα τα μέσα. Είτε είναι facebook, είτε εφημερίδα, είτε είναι φόρουμ. Είτε φύγει κάποιος, είτε μείνει κάποιος, αυτό δεν σημαίνει ότι έχει λυθεί το θέμα. Το φόρουμ είναι δημόσιο μέσο και ως εκ τούτου ελέγχεται. Ούτε εσύ ούτε και οι άλλοι ξέρουν πόσες οχλήσεις έχω δεχθεί από γιατρούς/κλινικές που ΔΕΝ έχουν παρουσία εδώ για αυτά που περιγράφεις (μηνύσεις, κλπ). Μην απλουστεύεις λοιπόν την κατάσταση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
έτσι είναι πανό .... Είναι αηδία η κατάσταση με ευθύνη του cvial πλέον ... Το χω πει τόσες φορές... Το φόρουμ πλέον αλλάζει ... Γίνεται αυτα που κοροϊδεύουμε και κάνουν στο εξωτερικό.... Σιγά σιγά θα μείνει ο διαχειριστής με τους "επιχειρηματίες" εδώ μέσα να κάνουν το παιχνίδι τους ....
Ντροπή, δεν έχω να σου πω τίποτα άλλο. Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψες.
 

aeratos28

Just aeratos
Αν ειναι να φτάσουμε στο σημείο αυτό,να σταματάει να γράφει ένα μέλος σαν τον Πάνο ,που είναι τόσα χρόνια εδώ μέσα και το παλικάρι έχει και γνώσεις (σε ότι έχει σχέση με το φόρουμ) μην πεταχτούν οι γιατροί να μας τα ζαλίσουν ,τότε η κατάσταση ξέφυγε.εδω ,πάντα ήταν (τσιφλίκι) των μελών,που κανείς μας,δεν είχε κανένα προσωπικό και οικονομικό όφελος και λέγαμε πάντα τα πράγματα με το όνομα τους ,χωρίς κανένα απολύτως φόβο..ούτε γιατρούς υπολογιζαμε ούτε τπτ..δεν ξέρω,για μένα λάθος να υπάρχουν γιατροί ειδικά με τέτοιο τρόπο εδώ μέσα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ντροπή, δεν έχω να σου πω τίποτα άλλο. Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψες.
Καλύτερα να διαβάσεις ξανά αυτό που έγραψε ο Πάνος παραπάνω ξανά γιατί αναφέρει περιληπτικά μια κατάσταση εδώ και πολύ καιρό που επικρατεί.... Γι αυτο υπάρχουν άτομα που απλα έχουν αηδιάσει και αποχώρησαν η αποχωρούν αλλά και πολλοί οι οποίοι μένουν επειδή έχουν το σθένος και το έχουν δει έτσι στο να μην αφήσουν να συνεχιστεί αυτό το πράγμα .... Είναι ελάχιστοι cvial που απολαμβάνουν την σημερινή κατάσταση του φόρουμ και αν δεν θέλεις να το δεις αυτό εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι ... Σου έχω ξανά πει ... Εγώ δεν χρωστάω σε κανέναν τίποτα εδώ μέσα και το φόρουμ δε με ωφέλησε σε απολύτως τίποτα πέραν των εγκυκλοπαιδικων γνώσεων που μου είναι άχρηστες πληροφορίες ουσιαστικά... Μόνο έχω προσφέρει την εμπειρία μου αλλά και αυτή θάβεται στην εικονική πραγματικότητα που αφήνεις να προσφέρουν απλόχερα άλλοι....αλλά οκ τσάμπα πάλι γράφω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο άλλος που έσβησε το νήμα του γιατί του την έπεσε η κλινική που δεν έχει παρουσία εδώ τι σημαίνει; Ότι άμα δεν υπάρχουν κλινικές και γιατροί με παρουσία είμαστε αόρατοι; Τι λογική είναι αυτή;
 

Vdupa

Well-Known Member
Panos1982
Διαφωνω μαζι σου στο εξής.

1) Νομιζω οτι εδω μεσα ολοι θελουμε τον διαλογο και την κριτικη. Για αυτο υπαρχει το φορουμ. Για αυτο μπήκαμε. Οταν όμως ο Αναστασάκης βαζει ενα περιστατικο και απο κάτω αρχίζει η επίθεση (ειρωνίες κ.α) και μάλιστα εκτος θέματος, τοτε διαταράσσεται η ισορροπία του φορουμ.
Ισορροπία=κριτική, ελευθερη αποψη χωρις εμμονές και εμπάθειες που ρίχνουν λάδι στην φωτιά. Και το έκανες και εσυ στο νήμα του. Ησουν επιθετικός, εγραψες ενα σωρο άσχετα πραγματα που έχουν σχεση με το παρελθον και την κοντρα σας. Ενω μπορείς να κάνεις ουσιαστικό διάλογο πάνω στα δεδομένα του συγκεκριμένου νήματος.
Το ίδιο θα πω για τον φίλο gregkont13 ο οποιος ενω εχει επίσης εξαιρετική ικανότητα να ασκήσει υγιή κριτική, σε κάποιο νημα ειρωνευεται τον αναστασακη για τα περιστατικά που έχει μέσα στην ήμερα και πως προλαβαινει να γράφει εδώ κτλ (αχρείαστο σχόλιο που απλα συντηρει την εχθρικότητα απομακρύνοντας την συζήτηση απο τον ουσιαστικο διαλογο, μπορεί και καλύτερα).
Και φυσικά αυτά ειναι παραδείγματα. Δεν το έχετε κάνει μόνο εσείς αυτό.

2) χρειάζεται να καταλάβουμε (και το λεω απο προσωπική εμπειρια) οτι αυτο που κάνει ο Cvial και μάλιστα ΕΝΑ ατομο εδω μεσα, δεν ειναι καθολου ευκολο. Φαντάζει ευκολο αλλα δεν είναι. Φαντάζει ευκολο για τον αναστασακη που είναι στην μια πλευρά και για σενα που βρισκεσαι στην άλλη γιατι ειστε ξεκαθαρα προκατειλημμένοι προς μια συγκεκριμενη κατέτυθυνση και ως εκ τουτου δεν θα μπορούσατε να ειστε συντονιστές και να κρατατε την ισορροπια στο φορουμ (δεν το λεώ για κακό, τα περισσότερα μέλη έχουμε άλλον ρόλο εδώ). Αυτο που χρειάζεται να κάνει ο moderator απαιτει κάποια συγκεκριμενα σκιλς, ''φοράω την στολη του μοντ'' και απεριόριστη υπομονή.
Περισσότερο ένα ευχαριστώ χρειάζεται να πούμε παρά κάθε λίγο και λιγάκι να περιμένουμε να εξυπηρετεί η διαχείριση την δική μας πλευρά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλύτερα να διαβάσεις ξανά αυτό που έγραψε ο Πάνος παραπάνω ξανά γιατί αναφέρει περιληπτικά μια κατάσταση εδώ και πολύ καιρό που επικρατεί.... Γι αυτο υπάρχουν άτομα που απλα έχουν αηδιάσει και αποχώρησαν η αποχωρούν αλλά και πολλοί οι οποίοι μένουν επειδή έχουν το σθένος και το έχουν δει έτσι στο να μην αφήσουν να συνεχιστεί αυτό το πράγμα .... Είναι ελάχιστοι cvial που απολαμβάνουν την σημερινή κατάσταση του φόρουμ και αν δεν θέλεις να το δεις αυτό εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι ... Σου έχω ξανά πει ... Εγώ δεν χρωστάω σε κανέναν τίποτα εδώ μέσα και το φόρουμ σε με ωφέλησε σε απολύτως τίποτα πέραν των εγκυκλοπαιδικων γνώσεων που μου είναι άχρηστες πληροφορίες ουσιαστικά... Μόνο έχω προσφέρει την εμπειρία μου αλλά και αυτή θάβεται στην εικονική πραγματικότητα που αφήνεις να προσφέρουν απλόχερα άλλοι....αλλά οκ τσάμπα πάλι γράφω

Δεν χρειάζεται να το ξαναδιαβάσω. Το κατάλαβα και έγραψα την άποψή μου. Απλά εσείς δεν έχετε καταλάβει ότι είμαστε δημόσιο μέσο και ότι υπάρχουν κάποιοι κανόνες συμπεριφοράς που δεν έχουν σχέση με την κριτική και την ελευθερία έκφρασης. Απαγόρευσα σε κάποιον να εκφράσει την άποψή του είτε κακή είτε καλή; Να κάνει κριτική; Δείξε μου ένα τέτοιο παράδειγμα.
 

Vdupa

Well-Known Member
Καλύτερα να διαβάσεις ξανά αυτό που έγραψε ο Πάνος παραπάνω ξανά γιατί αναφέρει περιληπτικά μια κατάσταση εδώ και πολύ καιρό που επικρατεί.... Γι αυτο υπάρχουν άτομα που απλα έχουν αηδιάσει και αποχώρησαν η αποχωρούν αλλά και πολλοί οι οποίοι μένουν επειδή έχουν το σθένος και το έχουν δει έτσι στο να μην αφήσουν να συνεχιστεί αυτό το πράγμα .... Είναι ελάχιστοι cvial που απολαμβάνουν την σημερινή κατάσταση του φόρουμ και αν δεν θέλεις να το δεις αυτό εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι ... Σου έχω ξανά πει ... Εγώ δεν χρωστάω σε κανέναν τίποτα εδώ μέσα και το φόρουμ δε με ωφέλησε σε απολύτως τίποτα πέραν των εγκυκλοπαιδικων γνώσεων που μου είναι άχρηστες πληροφορίες ουσιαστικά... Μόνο έχω προσφέρει την εμπειρία μου αλλά και αυτή θάβεται στην εικονική πραγματικότητα που αφήνεις να προσφέρουν απλόχερα άλλοι....αλλά οκ τσάμπα πάλι γράφω
Giorgos-3 εισαι σε ένα βαθμο μέρος του προβήματος, οχι η λύση του. Μην αυταπατάσαι.
 

Aldo

Well-Known Member
Ο άλλος που έσβησε το νήμα του γιατί του την έπεσε η κλινική που δεν έχει παρουσία εδώ τι σημαίνει; Ότι άμα δεν υπάρχουν κλινικές και γιατροί με παρουσία είμαστε αόρατοι; Τι λογική είναι αυτή;
Βγάλτους στην σέντρα !

Τι λογική είναι αυτή μες την πέσανε οι κλινιακαρχες και θα πάμε να κρυφτούμε;

Σαφώς και δεν έχει κανένας κανενα δικαίωμα να προσβάλει άλλους (επαναλαμβάνω) αλλά οταν υπάρχουν στοιχεία θα γινοτναι συζητήσεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τι εννοείς βγάλτους στην σέντρα; Το μέλος δεν ήθελε να τους βγάλω στην σέντρα και με παρακάλεσε. Δεν ήθελα να του δημιουργήσω πρόβλημα. Πρέπει να καταλάβετε ότι πολλές φορές τα πράγματα δεν είναι απλά και χρειάζεται μια ομοψυχία και ένας συντονισμός μεταξύ των μελών που δυστυχώς δεν υπάρχει. Όλοι προβάλλουν το εγώ και αγνοούν την κοινότητα.
 

panos1234

Well-Known Member
Αν θέλεις να υπάρχει ελευθερια λογου Cvial , διώχνεις το γιατρο απο εδω, ανεβαινουν μονο περιστατικα ανεξαρτητα κ οταν αναφερει ενα μελος το ονομα του γιατρου η της κλινικης βαζει @ ή συμβολα αναμεσα σε καποια γραμματα ή τελίτσες κλπ....
Ετσι καναμε κ παλια με τον Ακη για να μην υπάρχει προβλημα.

Εδω παρατηρω οτι αφηνεις ελεύθερο τον δικομανη σαν αλλο αρτεμη σωρρα να απειλει με μυνησεις κ ουσιαστικα ειναι σαν να ζητας απ τα μελη να φιμωθουν.

Κακη επιλογη γτ για μενα προτεραιοτητα έχουν παντα τα μελη κ η ελευθερία του λόγου κ η αληθεια,
Το καλο να το.λεμε καλο και το λειψο να το λεμε λειψο.
θα μπορουσες να προτεινεις εστω να γραφουν με αποσιωπητικα αλλα δεν το προτεινεις καν και αντ αυτου κρατας εδω μεσα τον ανεκδιήγητο να αλωνιζει.

Δεν ειχα δει το ποστ σου πριν που μιλησαμε τωρα αντιληφθηκα το λογο που ήθελες να μιλησουμε.

Αν πρέπει για καθε ελλειπες αποτελεσμα κ ανεπαρκες οταν το επισημαίνω να το αποδεικνύω και στο δικαστηριο ειναι λιγο out of order οπως καταλαβαινεις αναμεσα στην δωρεαν προσφορά κ το κοστος της.

Το κοστος σε χρημα κ χρονο ανεβαινει πολυ για μια ανιδιοτελη προσφορα και η ζυγαρια γερνει κατα της ανιδιοτελης προσφρορας.

Μαλλον κανει ζημια η αληθεια και χαιρομαι π καταφερα να γλυτωσω οσους μπορεσα :)

Ας ερθουν τα αγρια να διωξουν τα ημερα με την ευγενικη χορηγεια του αστυφυλακα,

Εγω αποχωρώ και δεν θα ποσταρω σε κανενα νημα ξανα γτ δεν μου αρεσει η φιμωση καλη συνεχεια στα υποψηφια μελη.

Αν ποτε το φορουμ ξαναγινει ελευθερο εκντης διοικησης κ φυγουν τα ορκ ισως τα ξαναπουμε.

Υ.γ
Κανε παρτυ τωρα κοντε :)



Ειναι πανω απ τις δυνατότητες σου οπως κ του γιατρου σου οπως αντιληφθηκε ολο το φορουμ.
Οταν μαθει θα στο εξηγησει αυτος.
Φιλακια μικρε.

Μέλος σαν εσένα, με τις γνώσεις και άποψη που έχεις, πρέπει να είναι εδώ.
Ανακάλεσε την απόφαση που ίσως πήρες εν βρασμό ψυχής και μείνε συνονοματε!
Μην κάνεις το χατίρι κανενός γιατρού ή τσιρακιού του.... άλλο που δεν θέλανε!
 

gregkont13

Verified MM member
Panos1982
Διαφωνω μαζι σου στο εξής.

1) Νομιζω οτι εδω μεσα ολοι θελουμε τον διαλογο και την κριτικη. Για αυτο υπαρχει το φορουμ. Για αυτο μπήκαμε. Οταν όμως ο Αναστασάκης βαζει ενα περιστατικο και απο κάτω αρχίζει η επίθεση (ειρωνίες κ.α) και μάλιστα εκτος θέματος, τοτε διαταράσσεται η ισορροπία του φορουμ.
Ισορροπία=κριτική, ελευθερη αποψη χωρις εμμονές και εμπάθειες που ρίχνουν λάδι στην φωτιά. Και το έκανες και εσυ στο νήμα του. Ησουν επιθετικός, εγραψες ενα σωρο άσχετα πραγματα που έχουν σχεση με το παρελθον και την κοντρα σας. Ενω μπορείς να κάνεις ουσιαστικό διάλογο πάνω στα δεδομένα του συγκεκριμένου νήματος.
Το ίδιο θα πω για τον φίλο gregkont13 ο οποιος ενω εχει επίσης εξαιρετική ικανότητα να ασκήσει υγιή κριτική, σε κάποιο νημα ειρωνευεται τον αναστασακη για τα περιστατικά που έχει μέσα στην ήμερα και πως προλαβαινει να γράφει εδώ κτλ (αχρείαστο σχόλιο που απλα συντηρει την εχθρικότητα απομακρύνοντας την συζήτηση απο τον ουσιαστικο διαλογο, μπορεί και καλύτερα).
Και φυσικά αυτά ειναι παραδείγματα. Δεν το έχετε κάνει μόνο εσείς αυτό.

2) χρειάζεται να καταλάβουμε (και το λεω απο προσωπική εμπειρια) οτι αυτο που κάνει ο Cvial και μάλιστα ΕΝΑ ατομο εδω μεσα, δεν ειναι καθολου ευκολο. Φαντάζει ευκολο αλλα δεν είναι. Φαντάζει ευκολο για τον αναστασακη που είναι στην μια πλευρά και για σενα που βρισκεσαι στην άλλη γιατι ειστε ξεκαθαρα προκατειλημμένοι προς μια συγκεκριμενη κατέτυθυνση και ως εκ τουτου δεν θα μπορούσατε να ειστε συντονιστές και να κρατατε την ισορροπια στο φορουμ (δεν το λεώ για κακό, τα περισσότερα μέλη έχουμε άλλον ρόλο εδώ). Αυτο που χρειάζεται να κάνει ο moderator απαιτει κάποια συγκεκριμενα σκιλς, ''φοράω την στολη του μοντ'' και απεριόριστη υπομονή.
Περισσότερο ένα ευχαριστώ χρειάζεται να πούμε παρά κάθε λίγο και λιγάκι να περιμένουμε να εξυπηρετεί η διαχείριση την πλευρά μας.
1. Για τον Πάνο δεν θα μιλήσω. Ότι θέλει θα το πει μόνος του. Εμένα προσωπικά έσωσε το κεφάλι μου οπότε μόνο σεβασμό έχω. Για τις απόφασεις του μπορεί να μιλήσει εκείνος. Τώρα για εμένα. Έχω προσπαθήσει πάρα πολυ να μιλάω σοβαρά στο γιατρό. Ακόμα και αν είμαι άνανδρος, ψεύτης, χούλιγκαν, φοβισμένος ( :) ), γελοίος και χίλια δυο άλλα. Όταν μπήκε στό φόρουμ, σκεφτόμουν να πάω εκεί για consultation μιας που ήθελα FUT και σκόπευα να δώσω και 3-3.5 ευρώ το graft στην Ελβετιά. Είχα εγώ ο ίδιος ζητήσει να μιλήσει στο περιστατικό του Γιάννη. Είχα επίσης δει με πολύ προσοχή ένα paper που είχε δώσει στο Cvial από άλλο γιατρό και το είχαμε συζητήσει στο νήμα μου για το combo σε μια δότρια. Δεν ήμουν καθόλου αρνητικός απέναντι του. Εγώ η πρώτη φορά που διαφώνησα ήταν όταν έλεγε για μπακαλόγατους. Τώρα, στην τωρινή φάση είναι γεγονός πως διάφορες συμπεριφόρες και μένα με έχουν ξενίσει. Δεν μ' αρέσει να ειρωνεύομαι, αλλά υπάρχει πολύ ειρωνία και από την άλλη πλευρά και δεν νομίζω πως θα σταματήσει. Τι να σου πω φίλε, εμένα και στον κλάδο μου να με πουν άσχετο κάποιοι "άσχετοι", απαντάω αλλιώς. Αυτό με έχει φέρει και μένα, σε λίγες περιπτώσεις, όπως αυτή που λες να ειρωνευτώ. Σχετικά με υποστηρικτές του π.χ Χρήστος κλπ εκεί μόνο όπως απάνταω μπορώ να απαντήσω πλέον γιατί το τι σύμβαινει μπορούμε όλοι μας να το καταλάβουμε.

2. Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι αυτό που κάνει ο Cvial είναι δύσκολο και υπάρχουν πολλές πιέσεις που σίγουρα εμείς δεν ξέρουμε.
 

aeratos28

Just aeratos
Να μην ξέρουμε ποιοι είναι αυτοί όμως ώστε να προστατευτούν όσα μέλη έχουν στο μυαλό τους την τάδε κλινική? Ότι μπορεί να έχουν την ίδια αντιμετώπιση και αυτοί ? Εξού και ο λόγος της σέντρας.
Τι εννοείς βγάλτους στην σέντρα; Το μέλος δεν ήθελε να τους βγάλω στην σέντρα και με παρακάλεσε. Δεν ήθελα να του δημιουργήσω πρόβλημα. Πρέπει να καταλάβετε ότι πολλές φορές τα πράγματα δεν είναι απλά και χρειάζεται μια ομοψυχία και ένας συντονισμός μεταξύ των μελών που δυστυχώς δεν υπάρχει. Όλοι προβάλλουν το εγώ και αγνοούν την κοινότητα.
 
Μπλουζα