Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

Tsek

Well-Known Member
Αυτο που αγνοει ο tsek να δει, ειναι αυτο που επισης αγννοουμε εμεις απο την δικια του οπτικη (που πανω κατω συμπιπτει με την δικια μου). Υπαρχουν ανθρωποι που ΔΕΝ τους ενδιαφερει να εχουν σχεδον ξυρισμενο μαλλι πλαι και πισω. Αυτη τη στιγμη στη δοτρια μου με περιπου 1 - 1,5 ποντο μαλλι, δεν φαινεται τιποτα, ουτε τετραγωνο, ουτε white dot. Αποκλειεται λοιπον να υπαρχει ανθρωπος που δεν ενδιαφερεται να δωσει 6 - 10 χιλιαρικα για μια ΜΜ για να εχει δοτρια αλφαδι γιατι απλα δεν θελει να εχει κοντο μαλλι ή επισης σκεφτεται οτι μπορει να κανει μονο μια μεταμοσχευση στη ζωη του;
Εμεις παντα στο φορουμ μιλαμε για το απολυτα σωστο, τις ιδανικες συνθηκες και αυτο απευθυνεται σε ατομα που και εχουν λεφτα και εχουν στο μυαλο τους να κανουν παραπανω απο μια επεμβαση.
Επισης θα πω οτι ενω κοιταζα DHI με απογοητευσε οτι μου ζητησε + 60% παραπανω λεφτα απο Β. και μετριοτατες πυκνοτητες (ενω γενικα σαν αντιμετωπιση πελάτη, consulting κτλ ειναι πολυυυυ καλυτεροι απο Β.
Κυπρο εκτος απο οτι τα λεφτα μου φανηκαν πολλα (και αδιαπραγματευτα απο οτι διαβαζω) βλεπω οτι επισης εχουν τις αποτυχιες τους και αυτοι, οποτε παλι ενας ανθρωπος που εχει σκεπτικο μια Μ.Μ. θα παει Β. γιατι παιρνει φιλετο με σιγουρη φυτρωση και λιγοτερα χρηματα παρα εκει(επισης η φινα ειναι απαγορευτικη για πολλους).
Εγω προσωπικα ειμαι 33 και την εκανα, αν τωρα γινω 45 και μου εχουν πεσει στη Β ζωνη, ε τι να κανουμε, ετσι θα μεινω. Δεν μπορω να φανταστω να ξαναπερναω ολη αυτη τη διαδικασια (γιατι ευκολη δεν την λες) και να ξοδευω τοσα λεφτα ενω πχ εχω παιδια και οικογενεια, δηλαδη αλλες προταιρεοτητες απο τριχες στο κεφαλι μου.
Εγω τωρα ειχα καποια χρηματα, τοσα μπορουσα να δωσω, ηξερα τι παιζει και αποφασισα. ΝΑΙ ειναι και αυτο σεναριο, δλδ να μην εχει καποιος την διαθεση, τα χρηματα ή την αναγκη να κανει την ΤΕΛΕΙΑ μεταμοσχευση.
Επισης προσωπικα, αν ηταν να κανω 2η, ΔΕΝ θα την εκανα στην ιδια κλινικη, γιατι θα πρεπει να γινει πολυ καλυ διαχειριση της ταλαιπωρημενης δοτριας και το μονο που θα ειχα να προτεινω, ηταν στον ιδιο τον Β. ωστε να δειξει οτι μπορει να ανταπεξελθει σε 2η επεμβαση. Πιστευω ομως οτι δεν θα το εκανε γιατι αυτο θα σημαινε παραδοχη οτι δεν εμπιστευεται το προσωπικο του να κανει τετοια λεπτοδουλεια ή θα ζηταγε πολλα χρηματα.
Τα είπες απόλυτα σωστά.
Επίσης να πω ότι κάποιος στα 47-50 έχει ψιλο γκριζάρει και εκεί χτυπάει αλλιώς πίσω η δότρια. Ειδικά κάτι τύποι με άσπρο μαλλί και κοντό να το κόψουν δεν θα φαίνεται τίποτα απο white dots. Σε 10 χρόνια είδομεν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giodion

Member
Καλη Χρονια σε ολους και απο εμενα. Παρακολουθω το φορουμ αρκετα χρονια αλλα ειμαι σχετικα φρεσκο μελος...
Οσον αφορα τον Δημητρη εχω να πω οτι και εγω υποψιαζομαι οτι μπορει να εχει σχεση με την κλινικη , οπως και αλλοι μπορει να εχουν με καποια αλλη κλινικη της Ελλαδας ή της Κυπρου ή δεν ξερω απο που αλλου, αλλά αυτο δεν μπορει να εξηγησει κατα την γνωμη μου, την επιθεση που δεχεται απο μερικους. Προσωπικα μου ειναι ιδιαιτερα συμπαθης και οσες φορες τον ρωτησα οτιδηποτε, ακομα και χαζομαρα, μου απαντουσε με ευγενεια και χωρις το κλασικο '' τα εχουμε ξαναπει αυτα, ψαξε πριν ρωτησεις''.
Απο την αλλη ο Δημητρης απο αυτα τα λιγα που εχω καταλαβει ειναι ανθρωπος που προσπαθει να δινει κουραγιο και να εμψυχωνει, αλλα ακομα και αυτο, στην υπερβολη που μας διακρινει πολλες φορες, του το χρεωνουμε σαν αρνητικο. Ισως προσπαθουμε να δουμε το δεντρο, αλλα χανουμε το δασος. Φιλικα παντα προς ολους...
 

dimitris50423

Well-Known Member
Καλη Χρονια σε ολους και απο εμενα. Παρακολουθω το φορουμ αρκετα χρονια αλλα ειμαι σχετικα φρεσκο μελος...
Οσον αφορα τον Δημητρη εχω να πω οτι και εγω υποψιαζομαι οτι μπορει να εχει σχεση με την κλινικη , οπως και αλλοι μπορει να εχουν με καποια αλλη κλινικη της Ελλαδας ή της Κυπρου ή δεν ξερω απο που αλλου, αλλά αυτο δεν μπορει να εξηγησει κατα την γνωμη μου, την επιθεση που δεχεται απο μερικους. Προσωπικα μου ειναι ιδιαιτερα συμπαθης και οσες φορες τον ρωτησα οτιδηποτε, ακομα και χαζομαρα, μου απαντουσε με ευγενεια και χωρις το κλασικο '' τα εχουμε ξαναπει αυτα, ψαξε πριν ρωτησεις''.
Απο την αλλη ο Δημητρης απο αυτα τα λιγα που εχω καταλαβει ειναι ανθρωπος που προσπαθει να δινει κουραγιο και να εμψυχωνει, αλλα ακομα και αυτο, στην υπερβολη που μας διακρινει πολλες φορες, του το χρεωνουμε σαν αρνητικο. Ισως προσπαθουμε να δουμε το δεντρο, αλλα χανουμε το δασος. Φιλικα παντα προς ολους...

περιμενε και εσυ το πεσιμο τωρα που ειπες καλα λογια. εγω απο αυτα που γνωριζω και απο την εμπειρια μου με τη μεταμοσχευση που εκανα οταν με ρωτανε η αν δω οτι καποιος ειναι στα χαμενα ανεξαρτητως που ειχε προγραμματισμενη τη μμ του βοηθαω.
συμφωνα παντα με τη δικη μου εμπειρια δεν λεω οτι εχω εμβαθυνει στο θεμα των μεταμοσχευσεων.
υπαρχουν ατομα εδω μεσα που μπορει να μην μιλανε και πολυ αλλα ξερουμε οτι εχουν γνωσεις.
οταν θυμασαι ποσο ασχετος ησουν οταν εψαχνες για μμ βοηθας.

αν ειχα συνεργασια με την κλινικη θα το ελεγα οπως εκανε και ο dance και θα ημουν διακριτικος χωρις πολυ ενεργη συμμετοχη. και επισης θα εκανα και αλλες κινησεις για να προωθησω τη δουλεια. εδω ειμαι απο χομπυ.
χαιρομαι που εγραψες τη γνωμη σου giodion γιατι ο καθενας πρεπει να γραφει αυτο που σκεφτεται ελευθερα.
 

mikegad

Well-Known Member
Τελικά δεν έχει σημασία το τι γράφεις. Ο καθένας το ερμηνεύει και καταλαβαίνει αυτό που θέλει να καταλάβει. Σε τέτοιες περιπτώσεις η περαιτέρω συζήτηση είναι άνευ νοήματος γιατί απλά έχει καταργηθεί κάθε έννοια λογικής...

Τα είπε όλα ο CVIAL
Έχουμε ανέβει τόσο σε επίπεδο περί μεταμοσχεύσεων που πλέον ορισμένοι το έκαψαν τελείως..
Οπότε προτείνω να αφήσουμε τις μμ και να πιάσουμε το στοίχημα...να βγάλουμε και κάνα φράγκο
tgaez.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συνεχίζουμε την συζήτηση και τις πληροφορίες για την κλινική και όχι για τα μέλη.
 

Tsek

Well-Known Member
Τα είπε όλα ο CVIAL
Έχουμε ανέβει τόσο σε επίπεδο περί μεταμοσχεύσεων που πλέον ορισμένοι το έκαψαν τελείως..
Οπότε προτείνω να αφήσουμε τις μμ και να πιάσουμε το στοίχημα...να βγάλουμε και κάνα φράγκο
tgaez.jpg
Διάβασες τίποτα απο ότι γράψαμε ή απλά το έπαιξες άσσο..;; :confused:
 

crossfire

Well-Known Member
Ένα από τα πολλά μείον της κλινικής που το ανέφερε ο aeratos και το προσπεράσαμε ασχολιαστο είναι και η διαφορά της τιμής ανάλογα με το αν είσαι από Ελλάδα ή έρχεσαι από εξωτερικό......3000 ή 2100 ευρώ αντίστοιχα.
Μεγάλο φάουλ....
Δεν είναι και λίγα τα λεφτά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

P70

Active Member
Απο οτι βλεπω στο σαιτ τους, ναι ανοιξε. Ημουν χτες εκει και απο οτι καταλαβαινω η δουλεια παει τρενο.
 

bruno1989

Active Member
Τουλάχιστον θα δώσει δουλειά σε κόσμο που έχει ανάγκη έχει και νοσηλευτική στα ΤΕΙ στην Πάτρα ,κατευθείαν για πρακτική θα πάνε ,ωχ αμάν
 
Μπλουζα