Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

P70

Active Member
Εγω θα ηθελα να βλεπουμε και νεα μελη να μας λενε την εμπειρια τους ανεξαρτητα αν εχουν κανει μμ. Πολυς κοσμος δεν γραφει στο φορουμ λογω του κλιματος που βλεπει. Απο αυτο χανει το φορουμ και μενουμε 10 ατομα να μιλαμε μεταξυ μας.
Σε αυτο με βρισκεις συμφωνο, ομως υπαρχει μεγαλη καχυποψια και μεχρι ενα σημειο ειναι δικαιολογημενο.
Εγω θαυμαζω τον tsek που βγηκε και ειπε χυμα οτι εγω θελω να παω εκει, το εχω φιλοσοφησει, το εχω μελετησει μην ακουσω πηγαινε κυπρο πηγαινε αφρικη γιατι δεν με ενδιαφερει και τελος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Αερατε εγραψα οτι η hairline του ακη δειχνει αραιη. Το middle ειχε παθει shockloss αλλα νομιζω οτι επανηλθε συμφωνα με το τι βλεπω.
Εκτος απο τον Ακη και ισως τον κροταφο του αλλου παιδιου δεν εχω δει κατι αλλο. Τα εχουμε πει. Για τις δοτριες εχω τη δικη μου αποψη που εχει αναλυθει και αυτη.
Ο Ακης εχει καθε δικαιωμα να μιλησει με την κλινικη και να πραξει οπως νομιζει αυτος. Και εγω το ιδιο θα εκανα.
 

aeratos28

Just aeratos
Ξανά διάβασε πάλι αυτό που εγραψες να δεις ότι πάλι δεν μιλάς για λάθη του βεκρή καν.από εκεί και πέρα τι να συζητάμε ?για τις δοτριες ,δεν υπάρχει άποψη όπως το λες,δική μου η δική σου..υπάρχει πρωτοκολλο το οποίο δεν το τηρούν στην κλινική..επιλέγουν το κομμάτι αυτό(τετράγωνο) καθαρά για την ευκολία εξαγωγής και τον μεγάλο λόγο που έχει.και το πρόβλημα δεν είναι μόνο ο ακης..είναι η δοτρια του bruno η δοτρια του ακη,το αποτέλεσμα του matteo,το αποτέλεσμα του althis ,ο σχεδιασμος του georgee στη hairline ,ειδικα ο δεξιος κροταφος και υπάρχουν και αλλά παιδιά που έκαναν και χάθηκαν από το φόρουμ δυστυχώς και δεν έχουμε άποψη..
 

naruto

Well-Known Member
Αερατε εγραψα οτι η hairline του ακη δειχνει αραιη. Το middle ειχε παθει shockloss αλλα νομιζω οτι επανηλθε συμφωνα με το τι βλεπω.
Εκτος απο τον Ακη και ισως τον κροταφο του αλλου παιδιου δεν εχω δει κατι αλλο. Τα εχουμε πει. Για τις δοτριες εχω τη δικη μου αποψη που εχει αναλυθει και αυτη.
Ο Ακης εχει καθε δικαιωμα να μιλησει με την κλινικη και να πραξει οπως νομιζει αυτος. Και εγω το ιδιο θα εκανα.
Δεν υπαρχει δικη μου και δικη σου αποψη.Δεν ειναι mitsubishi vs honda η διαχειρηση της δοτριας.
Υπαρχει το λαθος,που κανουν στην κλινικη του Βεκρη
Και το σωστο που πολυ ωραια εχει αναλυσει ο cvial στο θεμα περι αρχων μεταμοσχευσης και κανουν ολες οι στοιχειοδως σοβαρες κλινικες.
Το γεγονος οτι επιδοκιμαζεις την τακτικη του Β. για την διαχειρηση(την ποια!!?!?) της δοτριας για μενα ειναι μεγιστο φαουλ
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ολοι αυτοι και αλλοι τοσοι ειναι στα νηματα των μμ ας κρινει ο καθε ενδιαφερομενος τα αποτελεσματα.
Δεν επιδοκιμαζω καμια τακτικη. Ας επιλεξει ο καθενας αν του ταιριαζει παιδια. Εγω εχω πει οτι για το δικο μου κεφαλι που ειχα καλη δοτρια δεν μου εκανε ζημια εως εκει.
υπαρχει πρωτοκολλο για το πως πρεπει να γινεται η εξαγωγη; που πρεπει να εφαρμοζεται; η ειναι στην στρατηγικη της καθε κλινικης;
 

aeratos28

Just aeratos
Εσύ τι λες ρε δημητρη?έτσι μπαίνει μπρος το μοτερακι και βγάζουμε όπως να ναι τα grafts και όσα να ναι χωρίς μετρήσεις πρώτα ,χωρίς υπολογισμο όλης της δοτριας?υπάρχει βέβαια και αυτό αναφέρουμε συνεχώς..αυτό που λες ως δικαιολογία,ότι εσένα δεν έγινε ζημιά κτλ δεν σημαίνει τίποτα..είναι σαν να λέμε ,με πυροβόλησε κάποιος αλλά είχα γερό οργανισμό εγώ ,ήταν επιφανειακό και το τραύμα και ειμαι μία χαρά τώρα..άρα μην φοβάστε τις σφαίρες γενικά..ίσως λίγο άκυρο αυτό που λέω,αλλά ως προς την ουσία ταιριάζει όμως.
 

hijikos

Active Member
Πάρε το αυγό και κούρευτο! Ελληνικά μπακάλικα εν δράση, και όποιον πάρει ο χάρος!
Δημήτρη ο υποψήφιος δεν πάει να αγοράσει τζιν για να δει αν του ταιριάζει.
 

aeratos28

Just aeratos
Υπάρχουν και ευρωπαϊκά και πολύ χειρότερα..μην κολατε με αυτό το ελληνικά ,αηδία καταντάει..μετρημένοι στα δάχτυλα είναι οι καλοί στο εξωτερικο
 

dimitris50423

Well-Known Member
Αρα το κανουν κυριως για τα πολυτριχα που εχει περισσοτερα σε εκεινη την περιοχη.
Για να δουμε και απο αλλους που περιμενουμε.
 

aeratos28

Just aeratos
Το κάνουν για τα πολυτριχα, επειδή έχουν πολύ μεγάλα ποσοστά βιωσιμότητας..αλλά τι να τα κάνεις όταν θες να χτίσεις hairline τα πολυτριχα??το να γεμισεις μία hairline με 2τριχα και καποια μονοτριχα δεν μου λέει κάτι..γιατί αυτό είναι το εύκολο..αλλά το σημαντικότερο στην όλη υπόθεση είναι ότι ο λόγος που χρησιμοποιούν μόνο το συγκεκριμένο κομμάτι ειναι γιατί η εξαγωγή από εκείνο το σημείο ειναι πανευκολη..δεν υπάρχει καμία δυσκολία σε σχέση με τα πλαϊνά.στα οποια κυριαρχουν μονα τριχοθυλακια και η εξαγωγη και επιβιωση των grafts δυσκολευει..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsek

Well-Known Member
Το κάνουν για τα πολυτριχα, επειδή έχουν πολύ μεγάλα ποσοστά βιωσιμότητας..αλλά τι να τα κάνεις όταν θες να χτίσεις hairline τα πολυτριχα??το να γεμισεις μία hairline με 2τριχα και καποια μονοτριχα δεν μου λέει κάτι..γιατί αυτό είναι το εύκολο..αλλά το σημαντικότερο στην όλη υπόθεση είναι ότι ο λόγος που χρησιμοποιούν μόνο το συγκεκριμένο κομμάτι ειναι γιατί η εξαγωγή από εκείνο το σημείο ειναι πανευκολη..δεν υπάρχει καμία δυσκολία σε σχέση με τα πλαϊνά.στα οποια κυριαρχουν μονα τριχοθυλακια και η εξαγωγη και επιβιωση των grafts δυσκολευει..
Αν όμως η επιβίωση των γκραφτς κινδνεύει γιατί συνεχώς λέτε στα νέα μέλη να ζητάνε απ την εν λόγω κλινική να απλώνουν την λήπτρια;;; Αν εγώ ζητήσω άπλωμα και δεν φυτρώσουν τα γκραφτς και η κλινική μου απαντήσει πως φταίω εγώ που τους υπέδειξα λάθος περιοχή μετά τι θα γίνει; Θα μου πληρώσεις εσύ το κεφάλι;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Αν σου κάνουν το κεφάλι πίσω Κοσυφοπεδιο σαν του ακη τη δοτρια η του bruno θα ζητησεις από κανεναν τα λεφτά σου??θα ψαξεις να βρεις υπευθυνο?εγω σου λεω ποιο ειναι το σωστο που γινεται παγκοσμιως και εσυ μου λες τα δικα σου??ειστε μπερδεμενοι λιγο η μου φαινεται??το άπλωμα σε όλη τη δοτρια για εξαγωγή είναι το δεδομένο..αυτό πρέπει να γίνεται για ομογενοποιηση της δοτριας..τα μονά τριχοθυλακια θέλουν γιατρό και όχι νοσηλεύτριες tsek..αν μπορούν ας δουλέψουν όλη τη δοτρια και να δουμε αν θα πετύχουν φυτρωση ανάλογη που πετυχαίνουν τωρα..
 

Tsek

Well-Known Member
Αν σου κάνουν το κεφάλι πίσω Κοσυφοπεδιο σαν του ακη τη δοτρια η του bruno θα ζητησεις από κανεναν τα λεφτά σου??θα ψαξεις να βρεις υπευθυνο?εγω σου λεω ποιο ειναι το σωστο που γινεται παγκοσμιως και εσυ μου λες τα δικα σου??ειστε μπερδεμενοι λιγο η μου φαινεται??το άπλωμα σε όλη τη δοτρια για εξαγωγή είναι το δεδομένο..αυτό πρέπει να γίνεται για ομογενοποιηση της δοτριας..τα μονά τριχοθυλακια θέλουν γιατρό και όχι νοσηλεύτριες tsek..αν μπορούν ας δουλέψουν όλη τη δοτρια και να δουμε αν θα πετύχουν φυτρωση ανάλογη που πετυχαίνουν τωρα..
Μήπως τότε θα ζητούσαν 5-6 χιλιάρικα τα οποία αυτή τη στιγμή λόγω πολλών υποχρεώσεων δεν διαθέτω;;
 

Tsek

Well-Known Member
Αλλά και αλλού να πάω να τα δώσω δεν είναι 100% εγγυημένο το αποτέλεσμα όπως διαβάζω. Αν μου πεις δηλαδή πήγαινε εκεί , δώσε 6.000 και θα είσαι απόλυτα εξασφαλισμένος, θα το έκανα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Παντως αερατε και σε κανα δυο διπλες συνεδριες οπως του laroiso η του pilotaki η φυτρωση πηγε καλα και δεν πηραν μονο απο πισω μοσχευματα.
Σε μονες συνεδριες απο οτι εχω δει παιρνουν απο το πισω μερος της δοτριας και σε διπλες παιρνουν και απο τα πλαινα.
Να δουμε και ο geok αν θυμαμαι καλα εκανε διπλη.
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν ξέρω βασικά τι κάνεις και τι διαθέτεις εσύ φίλε tsek..και δεν μιλάμε για σένα αυτη τη στιγμη αλλά για την λάθος τακτική της κλινικης..βασικά είναι η μόνη τεχνική που μπορούν να εφαρμόσουν νοσηλεύτριες...η σίγουρη τεχνική για αυτές και μόνο..όχι για τον πελάτη όμως.δημητρη αναγκαστικά όταν πας για τόσα grafts θα πάρεις και από πλαϊνά.πως αλλιώς?σκεψου να ήθελες εσύ να κάνεις 2πλη συνέδρια τώρα..πάλι από το ίδιο σημείο θα σου έπαιρναν??δεν θα έμενε τρίχα εκεί πέρα..αλλά από τα τριχοθυλακια τα πλαϊνά τώρα που έχεις το μεγαλύτερο ποσοστό τους είναι μονά και 2πλα..αν ήθελες να τα βάλεις πίσω μία τρύπα στο νερό θα έκανες ..και κάλυψη δεν θα είχες με αυτά και το ποσοστο της φυτρωσης μπορεί να έπεφτε..αυτό είναι ο λάθος σχεδιασμός της δοτριας που λέμε συνεχως
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Tsek ούτε τώρα είσαι εξασφαλισμενος 100% πηγαίνοντας εκεί..ποιος σε εξασφαλίζει?επειδή θα δώσεις λιγότερα λεφτά?και τι να λέει??αν δεν πάει καλά ,τι θα κάνεις με μαδημένη δοτρια μετα?
 

Tsek

Well-Known Member
Tsek ούτε τώρα είσαι εξασφαλισμενος 100% πηγαίνοντας εκεί..ποιος σε εξασφαλίζει?επειδή θα δώσεις λιγότερα λεφτά?και τι να λέει??αν δεν πάει καλά ,τι θα κάνεις με μαδημένη δοτρια μετα?
Δεν είπα κάτι τέτοιο. Θήγω το ότι μου προτείνεις να ζητήσω κάτι απο την κλινική χωρίς να ξέρεις αν θα έχει κάποια επίπτωση αυτό πάνω μου και αν είναι τεχνικά εφικτό με βάση το σύστημά τους.
Σίγουρα δεν το λες με πρόθεση να γίνει ζημιά αλλά το γεγονός πως τίθεται σε κίνδυνο η επιβίωση των γκραφς θα έπρεπε να σε κάνει αναλογιστείς καλύτερα αυτό που προτείνεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τελικά δεν έχει σημασία το τι γράφεις. Ο καθένας το ερμηνεύει και καταλαβαίνει αυτό που θέλει να καταλάβει. Σε τέτοιες περιπτώσεις η περαιτέρω συζήτηση είναι άνευ νοήματος γιατί απλά έχει καταργηθεί κάθε έννοια λογικής...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Μπλουζα