Συζήτηση & Πληροφορίες για την κλινική

Giorgos-3

Well-Known Member
Αφήστε ρε παιδιά τον άνθρωπο να κάνει την δουλειά του και στην τελική ας μιλήσουν οι δουλειές που θα βλέπουμε από και πέρα υποθέτω συστηματικά....μην τον στήνετε στον τοίχο ακόμα δεν ήρθε .....έχει μια στάση σοβαρή και μετριοπαθής και πρέπει να εκτιμηθεί από εμάς ....ας κάνουμε και λίγο κράτη....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
Από που πηγάζει όλη αυτή η σιγουριά αγαπητέ Nik.Mos? Μιλάς λες και έχεις παρακολουθήσει από παρα πολύ κοντά την εταιρία πολλά χρόνια! Καλοπροαίρετα ρωτάω. Δεν διαφωνώ ότι μπορεί να είναι και έτσι αλλα τόση σιγουριά ούτε μέσα στη κλινική κάθε μέρα να ήσουν.
Πραγματικά την ίδια απορία έχω και εγώ. Ούτε μέσα στην κλινική να δούλευε τόση σιγουριά δεν θα έβγαζε. Δηλαδή άμα ρωτήσεις άτομα της κλινικής πιθανόν να μη γνωρίζουν τόσες λεπτομέριες και γνωρίζει αυτός; Τρελά πράγματά δηλαδή. Μιλάει λες και δουλεύει σε καμία κλινική και έχει άκρες και μαθαίνει αλλιώς δεν εξηγείται τόσο μίσος που βγάζει και τόση σιγουριά που έχει όταν εκφράζει τις απόψεις του. Μας έχει τρελάνει τώρα τόσο καιρό με έναν Cinik και μια Τουρκία.
Ρε φίλε @Nik.Mos δεν σου είπε κάνεις να πας. Όσοι πάνε εκεί πάνε για τους λόγους τους, έχουν συγκεκριμένο budget και ξέρουν πολύ καλά τι θα κάνει ποιος και τι. Δεν περιμένει κανεις να τους κάνει όλη την επέμβαση ο Cinik πέρα από κάποια πακέτα που κάνει τις οπές ο Cinik. Γράφει αναλυτικά τι γίνεται άμα μπεις στο site. Ούτε σου είπε κάνεις ότι τα κάνουν όλα τέλεια, εννοείται έχει μεγαλύτερο ρίσκο. Αν ήταν τέλειοι στο 100% στα πάντα σχεδιασμός, πλάνο, φυσικότητα, δότρια κτλπ θα χρέωναν και 15Κ οχι 2.5Κ. Ο καθένας ζυγίζει τα κριτήρια του και επιλέγει. Μη τρελαίνεσαι φίλε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nik.Mos

Well-Known Member
Από που πηγάζει όλη αυτή η σιγουριά αγαπητέ Nik.Mos? Μιλάς λες και έχεις παρακολουθήσει από παρα πολύ κοντά την εταιρία πολλά χρόνια! Καλοπροαίρετα ρωτάω. Δεν διαφωνώ ότι μπορεί να είναι και έτσι αλλα τόση σιγουριά ούτε μέσα στη κλινική κάθε μέρα να ήσουν.
Για να απαντησω στο ερωτημα σου γνωριζω πραγματα απο εμπειριες φιλων και γνωστων που μενουν Τουρκια,την επισκεπτομαι χρονια την χωρα και γνωριζω πολυ καλα πως δουλευουν τα πραγματα,οχι μονο στον κλαδο των μμ.
Επισης υπαρχουν και πολλα αποτελεσματα στο διαδικτυο και δεκαδες reviews που με μια απλη αναζητηση μπορει ο καθενας να τα βρει και να καταλαβει τι εστι τουρκια και σουπερμαρκετ κλινικη.Αν εσεις θελετε να κωφευετε και να τα προσπερνατε με γεια σας με χαρα σας.
Εγω οφειλω να προστατευω οποτε μου δινεται η δυνατοτητα και στο μετρο που μπορω τους νεους ανθρωπους που δεν εχουν ιδεα απο μεταμοσχευσεις οπως δεν ειχα εγω το 2006 και την πατησα.
Επιθεση δεν κανω στον εκπροσωπο που ουτως η αλλως μου φαινεται και συμπαθης,αλλα στις τακτικες της κλινικης που αντιπροσωπευει.
Οταν αγαπητοι μου βλεπω απο μια κλινικη να βγαινουν γαζωμενες δοτριες και αφυσικα αποτελεσματα με hairline (που ακομη και εμεις να τις φτιαχναμε με τις γνωσεις που εχουμε απο εδω μεσα καλυτερα θα τα πηγαιναμε) απο τεχνικους ανειδικευτους,να μην τα στηλιτευω; Οταν ασθενεις μετα το χειρουργειο ψαχνουν να τους βρουν για να τους κανουν τα παραπονα τους και δεν τους βρισκουν ή κανουν πως δεν τους ξερουν να μη το πω;Να το βουλωνω και να λεω οτι το post operative care τους ειναι σωστο;Αφου δεν ειναι,μεχρι και οι αριθμοι viber που δινουν σε ορισμενους ασθενεις δεν λειτουργουν καν,τι να λεμε τωρα;
Σορρι παιδια αλλα το φορουμ εκτος απο δικαιωματα μας δινει και υποχρεωσεις και μια απο αυτες ειναι να μιλαμε ανοιχτα ακομα και αν αυτο χαλαει την σουπα μερικων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nik.Mos

Well-Known Member
Πραγματικά την ίδια απορία έχω και εγώ. Ούτε μέσα στην κλινική να δούλευε τόση σιγουριά δεν θα έβγαζε. Δηλαδή άμα ρωτήσεις άτομα της κλινικής πιθανόν να μη γνωρίζουν τόσες λεπτομέριες και γνωρίζει αυτός; Τρελά πράγματά δηλαδή. Μιλάει λες και δουλεύει σε καμία κλινική και έχει άκρες και μαθαίνει αλλιώς δεν εξηγείται τόσο μίσος που βγάζει και τόση σιγουριά που έχει όταν εκφράζει τις απόψεις του. Μας έχει τρελάνει τώρα τόσο καιρό με έναν Cinik και μια Τουρκία.
Ρε φίλε @Nik.Mos δεν σου είπε κάνεις να πας. Όσοι πάνε εκεί πάνε για τους λόγους τους, έχουν συγκεκριμένο budget και ξέρουν πολύ καλά τι θα κάνει ποιος και τι. Δεν περιμένει κανεις να τους κάνει όλη την επέμβαση ο Cinik πέρα από κάποια πακέτα που κάνει τις οπές ο Cinik. Γράφει αναλυτικά τι γίνεται άμα μπεις στο site. Ούτε σου είπε κάνεις ότι τα κάνουν όλα τέλεια, εννοείται έχει μεγαλύτερο ρίσκο. Αν ήταν τέλειοι στο 100% στα πάντα σχεδιασμός, πλάνο, φυσικότητα, δότρια κτλπ θα χρέωναν και 15Κ οχι 2.5Κ. Ο καθένας ζυγίζει τα κριτήρια του και επιλέγει. Μη τρελαίνεσαι φίλε.
Φυσικα και ο καθενας θα κανει την επιλογη που επιθυμει.Για να την κανει ομως θα πρεπει να εχει στην διαθεση του ολες τις απαραιτητες πληροφοριες και γνωση που ουτε απο youtubers θα μπορεσει να τις βρει ουτε απο ομαδες και group στο facebook.Η μονη πηγη γνωσης και αληθινης πληροφορησης ειναι το hairloss.gr και αν το γνωριζα πισω στο 2006 ολα θα ηταν αλλιως για μενα σημερα.
Για τις τιμες που αναφερεις θα σου δωσω την τετριμμενη απαντηση που ολοι βαριομαστε να την ακουμε αλλα τα λεει ολα,λεφτα μπορουμε να κανουμε καποια στιγμη,δοτρια ομως εχουμε μονο μια και οφειλουμε να την προσεχουμε σαν κορη οφθαλμου.Ολα οσα συζηταμε εδω μεσα,αναλυσεις επι αναλυσεων,τιποτα δεν εχει σημασια αν δεν υπαρχει δοτρια.

Υ.γ. Αραγε να αληθευει οτι η εταιρεια Qunomedical που εχει και το facebook group "hairloss crusaders" ανηκει στον Cinik?Οχι τιποτα αλλο,αλλα διαφημιζεται και σαν ανεξαρτητο facebook group με ανεξαρτητες παρουσιασεις μελων
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ronaldo

Well-Known Member
Φυσικα και ο καθενας θα κανει την επιλογη που επιθυμει.Για να την κανει ομως θα πρεπει να εχει στην διαθεση του ολες τις απαραιτητες πληροφοριες και γνωση που ουτε απο youtubers θα μπορεσει να τις βρει ουτε απο ομαδες και group στο facebook.Η μονη πηγη γνωσης και αληθινης πληροφορησης ειναι το hairloss.gr και αν το γνωριζα πισω στο 2006 ολα θα ηταν αλλιως για μενα σημερα.
Για τις τιμες που αναφερεις θα σου δωσω την τετριμμενη απαντηση που ολοι βαριομαστε να την ακουμε αλλα τα λεει ολα,λεφτα μπορουμε να κανουμε καποια στιγμη,δοτρια ομως εχουμε μονο μια και οφειλουμε να την προσεχουμε σαν κορη οφθαλμου.Ολα οσα συζηταμε εδω μεσα,αναλυσεις επι αναλυσεων,τιποτα δεν εχει σημασια αν δεν υπαρχει δοτρια.

Υ.γ. Αραγε να αληθευει οτι η εταιρεια Qunomedical που εχει και το facebook group "hairloss crusaders" ανηκει στον Cinik?Οχι τιποτα αλλο,αλλα διαφημιζεται και σαν ανεξαρτητο facebook group με ανεξαρτητες παρουσιασεις μελων
Λοιπόν στο ξαναλέω δεν μπορείς να απαιτείς από μια κλινική που σου βάζει 4500-4800 grafts με 2500 ευρώ να σου πιάνει την ιδια δουλειά με τον Λορέντζο και να στα έχει όλα τόσο τέλεια με την παραμικρή λεπτομέρεια. Αυτό είναι άτοπο. Και δεν γίνεται πουθενά στην κοινωνία. Και θα έχει μεγαλύτερο ρίσκο και φυσικά δεν θα πάρεις το πιο τέλειο αποτέλεσμα. Ο καθένας παίρνει τα ρίσκα του αναλόγως τι θέτει σαν προτεραιότητες στη ζωή του. Κάποιοι άνθρωποι δεν είναι η μοναδική τους έγνοια τα μαλλιά και αν θα αποκτήσουν το πιο τέλειο λουκ, έχουν άλλα πολύ πιο σημαντικά πράγματα να ασχοληθούν. Δεν είναι για όλους η Τουρκία και θα πρέπει να το καταλάβεις αυτό και να μην έχεις παράλογες απαιτήσεις. Έχουμε δει και άνθρωπους που έλυσαν το πρόβλημα τους χωρίς να έχουν κάποιο πρόβλημα ή κουσούρι στη δότρια. Το ότι θα εμφανίζεται σε κάποιους είναι και αυτό μέρος του ρίσκου που παίρνεις. Άλλοι μποροί θέλουν να επενδύσουν αλλού τα λεφτά τους και όχι στις τρίχες. Όσο για αυτό το group που λες δεν έχω ιδέα τι είναι και απορώ τι κάθεσαι και λες αν είναι κάποιου χωρίς να ξέρεις τη στιγμή που από ότι εχω καταλάβει εμφανίζονται από όλες τις τουρκικές κλινικές περιστατικά. Τώρα τι σου είπε ο φίλος σου ο Τάκης που άκουσε απο τον Μάκη δεν θα το σχολιάσω.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Επιχειρηματα της πλακας ειναι αυτα που μου παραθετεις που μονο λιγο γελιο και πολυ θυμο μου προκαλουν προσωπικα.Αν τα εβλεπα πουθενα γραμμενα στο facebook η σε αλλα social media δεν θα ειχα κανενα προβλημα αλλα να τα βλεπω εδω μεσα γραμμενα,ε αυτο παει πολυ,μαλλον δεν εχεις καταλαβει το εργο που επιτελει το φορουμ ουτε την σημασια υπαρξης του.
Παντως για να συγκλινουμε και καπου,συμφωνω απολυτως οτι επιλεγοντας τουρκια το ρισκο κατι να μην παει καλα ειναι υψηλο.Τωρα,οσοι παρα την υπαρξη αυτου του ρισκου κανουν την επιλογη τους και το αγνοησουν,δικαιωμα τους.Τουλαχιστον εμεις θα εχουμε κανει το χρεος μας και κανεις δεν θα μπορει να κατηγορησει το φορουμ οτι τον εστειλε αδιαβαστο στην ανοιχτη θαλασσα χωρις κουπια,δικη του η επιθυμια.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Επιχειρηματα της πλακας ειναι αυτα που μου παραθετεις που μονο λιγο γελιο και πολυ θυμο μου προκαλουν προσωπικα.Αν τα εβλεπα πουθενα γραμμενα στο facebook η σε αλλα social media δεν θα ειχα κανενα προβλημα αλλα να τα βλεπω εδω μεσα γραμμενα,ε αυτο παει πολυ,μαλλον δεν εχεις καταλαβει το εργο που επιτελει το φορουμ ουτε την σημασια υπαρξης του.
Παντως για να συγκλινουμε και καπου,συμφωνω απολυτως οτι επιλεγοντας τουρκια το ρισκο κατι να μην παει καλα ειναι υψηλο.Τωρα,οσοι παρα την υπαρξη αυτου του ρισκου κανουν την επιλογη τους και το αγνοησουν,δικαιωμα τους.Τουλαχιστον εμεις θα εχουμε κανει το χρεος μας και κανεις δεν θα μπορει να κατηγορησει το φορουμ οτι τον εστειλε αδιαβαστο στην ανοιχτη θαλασσα χωρις κουπια,δικη του η επιθυμια.
Καταρχήν δεν μιλάω για μένα και ούτε επιλογή μου είναι η Τουρκία για επέμβαση. Μιλάω για ανθρώπους που έχουν άλλες προτεραιότητες στη ζωή τους και πολυ πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθούν. Αν νομίζεις ότι έξω ο κόσμος σκέφτεσαι αυτά που σκέφτεσαι εσύ είσαι γελασμένος. Ποια επιχειρήματα της πλάκας ρε φίλε; Μιλάς σοβαρά; Επιχειρήματα βγαλμένα απο τη πραγματική ζωή και όχι την ζωή του φόρουμ που νομίζεις ότι επικρατεί και έξω από εδώ. Βγες λίγο έξω απο τον μικρόκοσμο του φόρουμ και σκέψου τι προτεραιότητες έχει στη ζωή του ο μέσος άνθρωπος και μετα γέλα με αυτά που λες. Νομίζεις ότι όλοι ασχολούνται με ένα φόρουμ από το πρωί μέχρι το βράδυ όπως εσυ που την έχεις δει και σωτήρας των απανταχού καραφλών χωρίς να πληρώνεσαι κιόλας ή να έχεις κάποιο οικονομικό συμφέρον από αυτό;
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Καταρχήν δεν μιλάω για μένα και ούτε επιλογή μου είναι η Τουρκία για επέμβαση. Μιλάω για ανθρώπους που έχουν άλλες προτεραιότητες στη ζωή τους και πολυ πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθούν. Αν νομίζεις ότι έξω ο κόσμος σκέφτεσαι αυτά που σκέφτεσαι εσύ είσαι γελασμένος. Ποια επιχειρήματα της πλάκας ρε φίλε; Μιλάς σοβαρά; Επιχειρήματα βγαλμένα απο τη πραγματική ζωή και όχι την ζωή του φόρουμ που νομίζεις ότι επικρατεί και έξω από εδώ. Βγες λίγο έξω απο τον μικρόκοσμο του φόρουμ και σκέψου τι προτεραιότητες έχει στη ζωή του ο μέσος άνθρωπος και μετα γέλα με αυτά που λες. Νομίζεις ότι όλοι ασχολούνται με ένα φόρουμ από το πρωί μέχρι το βράδυ όπως εσυ που την έχεις δει και σωτήρας των απανταχού καραφλών χωρίς να πληρώνεσαι κιόλας ή να έχεις κάποιο οικονομικό συμφέρον από αυτό;

Υπάρχουν 2 τυποι ρίσκων: υπολογισμένο ρίσκο και ηλίθιο ρίσκο.
Το υπολογισμενο ρισκο έχει γνωστη χασούρα αλλα δεν έχει ταβανι στο κέρδος (παιζω 5 ευρω στο joker)
Το ηλίθο ρισκο μπορει να έχει τεραστια χασούρα και μικρο, γνωστο από πριν κερδος (κανω κοντρα στα φαναρια με εναν αλλο βλακα για 100 ευρω στοιχημα αλλα μπορει κυριολεκτικα να σκοτωθω και εγω και άλλοι!)

Η επιλογη κλινικής super market ειναι ηλίθιο ρισκο, διότι:
Η ζημιά που μπορει να προκληθεί είναι μόνιμη.
Η δυσμορφια που μπορει να προκληθεί είναι μόνιμη
Ο ψυχολογικός αντίκτυπος που μπορει να προκληθεί ειναι μόνιμος.
Η αδυναμια να διορθωθει το η βλάβη που μπορει να προκληθεί ειναι μη αναστρεψιμη.

Αυτο ειναι που δεν αναλογιζονται οσοι θέτουν ...άλλες προτεραιότητες. (πραγματι, οπως το λες ειναι)
Νομιζουν ότι ειναι calculated risk.
Ο ανόητος βλεπει τα ευρω μόνο και σου λεει "ειναι 2000, ενταξει σιγα τι έχασα αν δεν κατσει."


Στους περισσοτερους τομεις της Υγειας, το Κράτος σε προστατεύει από τις συνέπειες των λάθος προτεραιοτητων με το να
θετει από πριν standards και regulations ώστε να μην υπάρχει stupid risk: έχει φροντισει να ειναι ΟΛΟΙ από ένα αποδεκτόεπίπεδο και πάνω

Στην Μεταμόσχευση Μαλλίων, οχι.
Ο καθένας κανει οτι θέλει, διαφημίζει ότι θέλει και ο καθενας μπορει να παει να φαει το κεφαλι του βάζοντας τις λάθος
"προτεραιότητες".
Δειτε τι γινεται στην Ελλάδα.
- Κομμωτης κανει τον ιατρό σε γνωστο κεντρο
- 60ρης με περούκα κανει το ιατρό σε άλλο κεντρο
- Νοσηλευετες πλασαρονται για ιατροί.

και πολλα αλλα.
Ολοι αυτοι βασιζονται στην κακη εκτιμησ και αντιληψη ρισκου που έχει ο μεσος νεος άντρας.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Εχεις σιγουρα θεμα με φαλακρα ronaldo ή απλα υπαρχεις εδω μεσα για να τρολαρεις και νας σπας τα νευρα των υπολοιπων;
Οσα γραφεις δεν εχουν καμια αξια ουτε βοηθουν με καποιο τροπο τα υπολοιπα μελη,αν για σενα το μαλλι δεν ειναι προτεραιοτητα τοτε βρισκεσαι σε λαθος μερος.
Συγγνωμη που γραφω τοσο πολυ και ενοχλω την αισθητικη σου φιλε ronaldo.Υποσχομαι να συνεχισω να το κανω.

Εστω και αν ενας ανθρωπος εδω μεσα τυχει να διαβασει τα μηνυματα μου και να τον βαλουν σε σκεψεις η να αρχιζει να αμφιβαλλει και να γκρεμιζει τις ιδεατες υποσχεσεις που του δινονται το καθηκον μου θα το εχω κανει και θα ειμαι χαρουμενος και περηφανος για αυτο.Γιατι οταν εχεις ζησει κατι κακο θες να βοηθησεις τους αλλους να μην το περασουν και οι ιδιοι.Αναγκαια προυποθεση βεβαια να μπορει καποιος να δει και να αντιληφθει τον κοσμο περα απο τον δικο του μικροκοσμο.
Και μεταξυ του μικροκοσμου του δικου μου και του δικου σου προτιμω χιλιες φορες τον δικο μου,τουλαχιστον αυτος μπορει και να σωσει καποιον απο κακοτοπιες...ο δικος σου ομως;
 

grg19ggls

Member
Υπάρχουν 2 τυποι ρίσκων: υπολογισμένο ρίσκο και ηλίθιο ρίσκο.
Το υπολογισμενο ρισκο έχει γνωστη χασούρα αλλα δεν έχει ταβανι στο κέρδος (παιζω 5 ευρω στο joker)
Το ηλίθο ρισκο μπορει να έχει τεραστια χασούρα και μικρο, γνωστο από πριν κερδος (κανω κοντρα στα φαναρια με εναν αλλο βλακα για 100 ευρω στοιχημα αλλα μπορει κυριολεκτικα να σκοτωθω και εγω και άλλοι!)

Η επιλογη κλινικής super market ειναι ηλίθιο ρισκο, διότι:
Η ζημιά που μπορει να προκληθεί είναι μόνιμη.
Η δυσμορφια που μπορει να προκληθεί είναι μόνιμη
Ο ψυχολογικός αντίκτυπος που μπορει να προκληθεί ειναι μόνιμος.
Η αδυναμια να διορθωθει το η βλάβη που μπορει να προκληθεί ειναι μη αναστρεψιμη.

Αυτο ειναι που δεν αναλογιζονται οσοι θέτουν ...άλλες προτεραιότητες. (πραγματι, οπως το λες ειναι)
Νομιζουν ότι ειναι calculated risk.
Ο ανόητος βλεπει τα ευρω μόνο και σου λεει "ειναι 2000, ενταξει σιγα τι έχασα αν δεν κατσει."


Στους περισσοτερους τομεις της Υγειας, το Κράτος σε προστατεύει από τις συνέπειες των λάθος προτεραιοτητων με το να
θετει από πριν standards και regulations ώστε να μην υπάρχει stupid risk: έχει φροντισει να ειναι ΟΛΟΙ από ένα αποδεκτόεπίπεδο και πάνω

Στην Μεταμόσχευση Μαλλίων, οχι.
Ο καθένας κανει οτι θέλει, διαφημίζει ότι θέλει και ο καθενας μπορει να παει να φαει το κεφαλι του βάζοντας τις λάθος
"προτεραιότητες".
Δειτε τι γινεται στην Ελλάδα.
- Κομμωτης κανει τον ιατρό σε γνωστο κεντρο
- 60ρης με περούκα κανει το ιατρό σε άλλο κεντρο
- Νοσηλευετες πλασαρονται για ιατροί.

και πολλα αλλα.
Ολοι αυτοι βασιζονται στην κακη εκτιμησ και αντιληψη ρισκου που έχει ο μεσος νεος άντρας.
Οκ, αυτοί οι τύποι ειναι απατεώνες.
Τα κέντρα δεν έχουν ευθύνη που αφήνουν μη ιατρούς να χειρουργούν;
Δεν έχουν την νομική ευθύνη να ελέγχουν πτυχία κ αναγνώριση σπουδών αυτού που θα μπει μέσα σε ενα δικό τους χειρουργίο;
 

Ronaldo

Well-Known Member
Εχεις σιγουρα θεμα με φαλακρα ronaldo ή απλα υπαρχεις εδω μεσα για να τρολαρεις και νας σπας τα νευρα των υπολοιπων;
Οσα γραφεις δεν εχουν καμια αξια ουτε βοηθουν με καποιο τροπο τα υπολοιπα μελη,αν για σενα το μαλλι δεν ειναι προτεραιοτητα τοτε βρισκεσαι σε λαθος μερος.
Συγγνωμη που γραφω τοσο πολυ και ενοχλω την αισθητικη σου φιλε ronaldo.Υποσχομαι να συνεχισω να το κανω.

Εστω και αν ενας ανθρωπος εδω μεσα τυχει να διαβασει τα μηνυματα μου και να τον βαλουν σε σκεψεις η να αρχιζει να αμφιβαλλει και να γκρεμιζει τις ιδεατες υποσχεσεις που του δινονται το καθηκον μου θα το εχω κανει και θα ειμαι χαρουμενος και περηφανος για αυτο.Γιατι οταν εχεις ζησει κατι κακο θες να βοηθησεις τους αλλους να μην το περασουν και οι ιδιοι.Αναγκαια προυποθεση βεβαια να μπορει καποιος να δει και να αντιληφθει τον κοσμο περα απο τον δικο του μικροκοσμο.
Και μεταξυ του μικροκοσμου του δικου μου και του δικου σου προτιμω χιλιες φορες τον δικο μου,τουλαχιστον αυτος μπορει και να σωσει καποιον απο κακοτοπιες...ο δικος σου ομως;
Απλά προσπαθώ να σου εξηγήσω ότι ο μέσος άνθρωπος δεν έχει εμμονές με το μαλλί του και αν η τρίχα μπήκε 5 χιλιοστά διαφορετική κλίση. Δεν έχει εμμονές να κάθεται σε ένα φόρουμ χωρίς να πληρώνεται και να ασχολείται πως θα κατευθύνει τα μέλη. Μια χαρά αξία έχουν και συγγνώμη που σου χαλάω το αφήγημα του ονειρικού σου κόσμου με άνθρωπους που είναι εμμονικοί και ασχολούνται μόνο με τα μαλλιά στη ζωή τους. Εσύ φαντάζομαι θα ζεις για να μαζεψεις όσα περισσότερα λεφτά μπορείς για να επενδύσεις για την πιο ακριβοπληρωμένη μεταμόσχευση. Κάποιοι άλλοι ίσως μα τα επενδύσουν σε επιχειρήσεις, ακίνητα κτλπ. Δικαίωμα σου να θέτεις ως μοναδικό στόχο της ζωής σου το πως θα κατευθύνεις τα μέλη ενός φόρουμ. Να μας πεις όμως και σε ποια κλινική δουλεύεις φίλε και σε πληρώνουν για να κατευθύνεις τα συμφέροντα τους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Δειτε τι γινεται στην Ελλάδα.
- Κομμωτης κανει τον ιατρό σε γνωστο κεντρο
- 60ρης με περούκα κανει το ιατρό σε άλλο κεντρο
- Νοσηλευετες πλασαρονται για ιατροί.
Δεν είναι αυτή η εικόνα μην λέτε ότι θέλετε.
Το γεγονός πως υπάρχουν μεμονωμένα περιστατικά από ασυνείδητους, όπως γίνεται παντού,δεν καθρεφτίζει την εικόνα των μμ στην Ελλάδα κακή.
Αντιθέτως είναι σε πολύ καλά πλαίσια.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Να μας πεις όμως και σε ποια κλινική δουλεύεις φίλε και σε πληρώνουν για να κατευθύνεις τα συμφέροντα τους.
Aποφοιτος πανεπιστημιου πειραια,μεταπτυχιακο απο πανεπιστημιο πειραια και συντομως διδακτορικο.Για τα υπολοιπα δεν θα γραψω κατι,μην αναλωνομαστε σε επαναληψεις.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Απλά προσπαθώ να σου εξηγήσω ότι ο μέσος άνθρωπος δεν έχει εμμονές με το μαλλί του και αν η τρίχα μπήκε 5 χιλιοστά διαφορετική κλίση.
Αποτελεσμα αναρτημενο απο μελος σε ξενο φορουμ,απο ομαδα τεχνικων της κλινικης του cinik.
Μιλα μου λιγο για γωνιες φυτευσης και για φυσικοτητα να δω κατι
 

Συνημμένα

  • 2.jpg.16faebc23ac870f95f7dd40207ca52ef.jpg
    2.jpg.16faebc23ac870f95f7dd40207ca52ef.jpg
    105 KB · Προβολές: 176
  • 3.jpg.bd7218faf80253ba64a3548e5401ed8a.jpg
    3.jpg.bd7218faf80253ba64a3548e5401ed8a.jpg
    111.7 KB · Προβολές: 184

Ronaldo

Well-Known Member
Aποφοιτος πανεπιστημιου πειραια,μεταπτυχιακο απο πανεπιστημιο πειραια και συντομως διδακτορικο.Για τα υπολοιπα δεν θα γραψω κατι,μην αναλωνομαστε σε επαναληψεις.
Χαίρω πολύ. Δεν έχει κάποια αξία αυτό που είπες το καταλαβαίνεις και μόνος σου. Ο καθένας μπορεί να δηλώνει ότι θέλει ότι ειναι εδώ μέσα χωρίς να μπορείς να διασταυρώσεις τι ισχύει και τι όχι. Οπότε κρίνεται με τα όσα κάνει εδώ μέσα και τον ρόλο που έχει να κατευθύνει και όχι με το τι δηλώνει πως είναι.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Χαίρω πολύ. Δεν έχει κάποια αξία αυτό που είπες το καταλαβαίνεις και μόνος σου. Ο καθένας μπορεί να δηλώνει ότι θέλει ότι ειναι εδώ μέσα χωρίς να μπορείς να διασταυρώσεις τι ισχύει και τι όχι. Οπότε κρίνεται με τα όσα κάνει εδώ μέσα και τον ρόλο που έχει να κατευθύνει.
Για την ταμπακιερα θα πεις κατι;'Η συνεχιζουν οι γωνιες φυτευσης να ειναι μικρο και ασημαντο στοιχειο;

Χαίρω πολύ. Δεν έχει κάποια αξία αυτό που είπες το καταλαβαίνεις και μόνος σου.
Μιλησες για μενα και σου απαντησα ποιος ειμαι,ποσως με ενδιαφερει αν το πιστεψεις ή οχι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ronaldo

Well-Known Member
Μιλησες για μενα και σου απαντησα ποιος ειμαι,ποσως με ενδιαφερει αν το πιστεψεις ή οχι.
Και εγώ σου εξηγώ ότι δεν έχει κάποια αξία το τι δηλώνεις πως είσαι εδώ μέσα, όταν δεν μπορεί να το διασταυρώσει ο άλλος. Μπορείς να δηλώνεις ότι είσαι ότι θέλεις, χωρίς ποτέ να μάθει κανείς αν ισχύει. Οπότε επέτρεψε μου να είμαι επιφυλακτικός και να κρίνω βάσει του ρόλου του καθενός εδώ μέσα και με το τι κατευθύνει.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Και εγώ σου εξηγώ ότι δεν έχει κάποια αξία το τι δηλώνεις πως είσαι εδώ μέσα, όταν δεν μπορεί να το διασταυρώσει ο άλλος. Μπορείς να δηλώνεις ότι είσαι ότι θέλεις, χωρίς ποτέ να μάθει κανείς αν ισχύει. Οπότε επέτρεψε μου να είμαι επιφυλακτικός και να κρίνω βάσει του ρόλου του καθενός εδώ μέσα και με το τι κατευθύνει.
Ok,i will play along.
Σε συγκεκριμενα νηματα παντα πρωτοστατεις και ξεσπαθωνεις χωρις να αφηνεις τιποτα να πεσει κατω.Και εδω ,που εχουμε ενα πραγματικα κακο αποτελεσμα,κωφευεις και παιρνεις αποσταση.Χανεις την μιλια σου μαλλον.
Εισαι σιγουρος οτι θες να συνεχισουμε να κρινουμε ο ενας τον αλλον βασει αυτων που λεμε και γραφουμε;
Εγω θα προτεινα να κρινουμε τους αλλους και βασει αυτων που ΔΕΝ λενε.
Πολλες φορες οταν δεν λεμε κατι,λεμε ακριβως αυτο που πρεπει να πουμε
 

Ronaldo

Well-Known Member
Ok,i will play along.
Σε συγκεκριμενα νηματα παντα πρωτοστατεις και ξεσπαθωνεις χωρις να αφηνεις τιποτα να πεσει κατω.Και εδω ,που εχουμε ενα πραγματικα κακο αποτελεσμα,κωφευεις και παιρνεις αποσταση.Χανεις την μιλια σου μαλλον.
Εισαι σιγουρος οτι θες να συνεχισουμε να κρινουμε ο ενας τον αλλον βασει αυτων που λεμε και γραφουμε;
Εγω θα προτεινα να κρινουμε τους αλλους και βασει αυτων που ΔΕΝ λενε.
Πολλες φορες οταν δεν λεμε κατι,λεμε ακριβως αυτο που πρεπει να πουμε
Ποια μιλιά μου χάνω ρε φίλε; Δεν μιλάω για μένα. Εγώ σου μιλάω για τον μέσο άνθρωπο και όχι για τα μέλη του φόρουμ που προφανώς με τοσες μεταμόσχευσεις που έχουν δει θα έχουν και άλλες απαιτήσεις, θα αντιλαμβάνονται και την παραμικρή λεπτομέρεια κτλπ. Δεν έχεις καταλάβει κιόλας ότι άλλες απαιτήσεις έχεις από εναν που χρεώνει x ποσό και άλλες από κάποιον που χρεώνει x/4.

Εσένα σε βλέπουμε μονίμως σε έναν ρόλο να κατευθύνεις τα μέλη εκεί που θες και να αγωνίζεσαι "αφιλοκερδώς" και χωρίς συμφέρον. Άλλοτε με την FUT, τώρα βρήκες την Τουρκία μετά θα βρεις άλλο αναλόγως τι έχει η ατζέντα στο πρόγραμμα. Κάνε μας τη χάρη που θα μας την πεις κιόλας.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα