Σκεψη για Μεταμοσχευση

Vdupa

Well-Known Member
3 mg fina την εβδομαδα αντί για τα συνιστώμενα 7mg (που και σε αυτά σπάνια εμφανίζονται παρενέργειες) ειναι ultra safe.

Αυτό που θα πετύχεις, αφού εχεις χάσει τα περισσότερα πάνω, είναι να δυναμώσουν οι γέφυρες και η δότρια και να επιτευχθεί σταθερότητα στην κατάσταση του μαλλιού σου.
Γιατί η πτώση δεν θα σταματησει εκει. Θα χάσεις και τις γεφυρες πιθανότατα σε 5-10 χρόνια. Οπότε και με μμ θα χρειάζεται μπαλώματα μετά.

Μπορείς να δοκιμάσεις 3 mg για ένα έτος και θα στους 12 μήνες θα έχεις πάρει ήδη 2 απαντήσεις.
1) οτι είσαι οκ με φινα (κατα 99.9% θα είσαι)
2) οτι εχει επιτευχθει σταθερότητα στο μαλλί (με bonus ίσως κάποιο regrowth)

Και θα μένει μια ακόμα.
3) με ενδιαφέρει να προχωρήσω σε μμ;

Αυτή την στιγμή είναι όλα τα ερωτήματα αναπάντητα και μπορείς να πάς μόνο στα τυφλά και με ρίσκο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vasilis_

New Member
Δεν θελω να παρω καθολου, προτιμω να μην εχω ουτε τριχα. Το θεμα μου ειναι αν αξιζει καποια προσπαθεια ή οχι. Διαβαζω τωρα για μια κλινικη που παιρνει μοσχευματα απο τα γενια. Ειναι αποτελεσματικο αυτο;
 

dlazaros

Well-Known Member
Δεν θελω να παρω καθολου, προτιμω να μην εχω ουτε τριχα. Το θεμα μου ειναι αν αξιζει καποια προσπαθεια ή οχι. Διαβαζω τωρα για μια κλινικη που παιρνει μοσχευματα απο τα γενια. Ειναι αποτελεσματικο αυτο;
Βασίλη απο την στιγμή που δεν θέλεις χάπι και είσαι συνειδητοποιημένος τότε μπορείς να κάνεις το εξής. Δες 2-3 κλινικές κοντά σου σε πρώτη φάση και μάζεψε απόψεις απο τους γιατρούς που θα δείς και γράψε τι θα σου πουν και προτείνουν. Θα σου πάει περίπου 50€ η επίσκεψη στον καθένα. Δες εναλλακτικά και περιστατικά εδω απο κλινικές που υπάρχουν Κύπρο και Κωνσταντινούπολη με τις οποίες μπορείς να κάνεις το ίδιο αλλά με ηλεκτρονική συνάντηση. Μάζεψε τα και δες προς τα που σε πάει η διαίσθηση σου και ελα τα τα πούμε ξανά. Μικρό καλάθι πάντα, μην πέσεις στα "ομορφα τα λόγια τα μεγάλα" που μπορεί να ακούσεις. Είναι τεχνικές πωλήσεων για να μην σε χάσουν και να σε "δέσουν" με προκαταβολή. Ψύχραιμα εσυ, άκου, συζήτα, και σκέψου τις πιθανότητες. Μπορείς ακόμα να μην το πας με την μια αλλά να γεμίσεις λίγο την πρώτη φορά και να ξαναπας μετά απο ενα χρόνο για ολοκλήρωση εαν υπάρχουν τα απαραίτητα τριχοθυλλάκια που χρειάζεσαι, αλλιώς όπως είπες, ξύρισμα και ελευθερία.
υγ. υπάρχει και το smp που είναι ημιμόνιμο τατουάζ στο κεφάλι για όσους θέλουν ξυρισμένο κεφάλι αλλά με την σκιά.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εμείς πάντως δεν θα τον λέγαμε όμορφα και μεγάλα λόγια για να τον ρίξουμε σαν πελάτη...παίζει η πιθανότητα απόρριψης αλλά αν θέλει με σωστές φωτός μπορούμε να δούμε αν τον αναλάμβαμε.
 

vasilis_

New Member
Βασίλη απο την στιγμή που δεν θέλεις χάπι και είσαι συνειδητοποιημένος τότε μπορείς να κάνεις το εξής. Δες 2-3 κλινικές κοντά σου σε πρώτη φάση και μάζεψε απόψεις απο τους γιατρούς που θα δείς και γράψε τι θα σου πουν και προτείνουν. Θα σου πάει περίπου 50€ η επίσκεψη στον καθένα. Δες εναλλακτικά και περιστατικά εδω απο κλινικές που υπάρχουν Κύπρο και Κωνσταντινούπολη με τις οποίες μπορείς να κάνεις το ίδιο αλλά με ηλεκτρονική συνάντηση. Μάζεψε τα και δες προς τα που σε πάει η διαίσθηση σου και ελα τα τα πούμε ξανά. Μικρό καλάθι πάντα, μην πέσεις στα "ομορφα τα λόγια τα μεγάλα" που μπορεί να ακούσεις. Είναι τεχνικές πωλήσεων για να μην σε χάσουν και να σε "δέσουν" με προκαταβολή. Ψύχραιμα εσυ, άκου, συζήτα, και σκέψου τις πιθανότητες. Μπορείς ακόμα να μην το πας με την μια αλλά να γεμίσεις λίγο την πρώτη φορά και να ξαναπας μετά απο ενα χρόνο για ολοκλήρωση εαν υπάρχουν τα απαραίτητα τριχοθυλλάκια που χρειάζεσαι, αλλιώς όπως είπες, ξύρισμα και ελευθερία.
υγ. υπάρχει και το smp που είναι ημιμόνιμο τατουάζ στο κεφάλι για όσους θέλουν ξυρισμένο κεφάλι αλλά με την σκιά.
Μαλλον αυτο θα κανω, ευχαριστω πολυ!
Το smp αφορα μονο τελειως ξυρισμενο κεφαλι, σωστα;
 

Chris34

Active Member
Φίλε vasili εφόσον έχεις λογικές απαιτήσεις και ξέρεις μέχρι που μπορείς να φτάσεις χωρίς φάρμακα κάνεις δυο συνεδριες είτε δύο συνεχόμενες ημέρες είτε με διάφορα 1 χρόνου. (Εγώ θα προτιμούσα μαζί για αποφυγή ταλαιπωρίας).
Θέλεις όσο περισσότερα τριχοθυλακια μπορεί να σου δώσει η δοτρια και καλό είναι να συμπληρώσουν και με εξαγωγή από τα γένια για συμπλήρωμα.
Hairline συντηρητική και μετά το κλειδί είναι να πιάσεις μέγιστη φυτρωση για να πάρεις κάλυψη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν είναι έτσι. Βλέπουμε ένα κεφάλι με λεπτή τρίχα και αρκετά κενά στην δότρια που μπορεί να είναι είτε από την λεπτή τρίχα είπε λόγω BUPA. Πρέπει πρωτα να αποκλειστεί αυτό το ενδεχόμενο πριν κάνει οτιδήποτε.
 

edyuser1

Active Member
Φίλε vasili εφόσον έχεις λογικές απαιτήσεις και ξέρεις μέχρι που μπορείς να φτάσεις χωρίς φάρμακα κάνεις δυο συνεδριες είτε δύο συνεχόμενες ημέρες είτε με διάφορα 1 χρόνου. (Εγώ θα προτιμούσα μαζί για αποφυγή ταλαιπωρίας).
Θέλεις όσο περισσότερα τριχοθυλακια μπορεί να σου δώσει η δοτρια και καλό είναι να συμπληρώσουν και με εξαγωγή από τα γένια για συμπλήρωμα.
Hairline συντηρητική και μετά το κλειδί είναι να πιάσεις μέγιστη φυτρωση για να πάρεις κάλυψη.
Για μενα ειναι λαθος στρατιγικη αυτη.καλυτερα να την κανει συντηρητικα το μεγαλο κενο πρωτα και μετα σιγα σιγα θα ελεγα ανα 2 με 3 χρονια να καλυβει κενα.ετσι πιστευω θα ξερει που εχει χασει και εκει επανω στα κενα θα παταει.Αλλα αφου δεν θελει θεραπειες και τετοια εγω τον ελεγα πρωτα να διορθωσει το μεγαλο προβλημα που εχει μπροστα και μετα να παει για πισω.ετσι θα βελτιωθει η εικονα του συντομα και μετα το αλλο κομματι κατα πισω μπορει να μην τον απασχολησει για τα επομενα 2 χρονια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Φίλε μου Ξεκίνα και θα σου δώσει τέτοια χαρά η Νέα σου εικόνα που θα ξεχάσεις πως ήσουν πρίν.....!!!Αξίζει!
 

vasilis_

New Member
Φίλε μου Ξεκίνα και θα σου δώσει τέτοια χαρά η Νέα σου εικόνα που θα ξεχάσεις πως ήσουν πρίν.....!!!Αξίζει!
Όλα είναι σχετικά, τι θα πληρωσεις και τι εικονα θα παρεις για αυτο που πληρωσες. Ειναι κατι που θελει αρκετη σκεψη και ερευνα
 

Chris34

Active Member
Απο γενια ειναι εφικτο; Δεν ειναι διαφορετικη η τριχα;
τα τριχοθυλάκια απο γένια τα βάζουν στη μέση του κεφαλιού και πίσω και δίνουν κάλυψη. Εχει κάνει γνωστός μου διήμερη συνεδρία και του πήραν και 400 τριχοθυλάκια απο γένια.
Κοντά στο crown του τα έβαλαν τα περισσότερα και μερικά διάσπαρτα στο μέσο του κεφαλιού.
Είναι συνήθως πιο χοντρή η τρίχα απο εκεί αλλά δεν έχει πολύτριχα τριχοθυλάκια.
 
Μπλουζα