Σκέψη για Μεταμόσχευση, θα ήθελα την άποψη σας.

JR7777

New Member
Καλημέρα σε όλους, σας διαβάζω χρόνια και ευχαριστώ πολύ για όλη τη βοήθεια σας τόσα χρόνια.

Έφτασε η ώρα και για μένα για μεταμόσχευση και θα ήθελα πολύ την άποψη σας.

Είμαι 42 ετών, είχα εξ αρχής από τότε που γεννήθηκα μεγάλο κούτελο, κροτάφους και λεπτή τρίχα, με την πάροδο του χρόνου από 20 ετών και μετά άρχισε μια αργή αλλά σταδιακή τριχόπτωση σε χέρλαην/κροτάφους και αργότερα στο κράουν πράγμα που επιβάρυνε παραπάνω την κατάσταση.

Δεν έχω κάνει ποτέ κάποια φαρμακευτική αγωγή.

Σας επισυνάπτω φωτογραφίες και σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.
 

Συνημμένα

  • 7676786fjfjfujyf.jpg
    7676786fjfjfujyf.jpg
    203.5 KB · Προβολές: 60
  • hairline front 4.jpg
    hairline front 4.jpg
    229.4 KB · Προβολές: 47
  • hairline front 2.jpg
    hairline front 2.jpg
    354.5 KB · Προβολές: 42
  • hairline6.jpg
    hairline6.jpg
    272.3 KB · Προβολές: 44
  • hairline5.jpg
    hairline5.jpg
    276.6 KB · Προβολές: 43
  • hairline 4.jpg
    hairline 4.jpg
    316.1 KB · Προβολές: 43
  • hairline 2.jpg
    hairline 2.jpg
    299.7 KB · Προβολές: 43
  • crown.jpg
    crown.jpg
    786.7 KB · Προβολές: 43
  • P30703-195411.jpg
    P30703-195411.jpg
    376.6 KB · Προβολές: 43

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Καλημέρα φίλε μου!Μικρό το κακό επάνω σου!Για χωρίς θεραπεία που είσαι μια χαρά σε βλέπω!Με ένα κλείσιμο κροτάφων θα είσαι τζάμι!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φαινεσαι να εισαι καταλληλος για μεταμοσχευση οπως και η ηλικια σου καλη αλλα οι φωτογραφιες σου ειναι χαλια σκοτεινες και θολες και δεν βγαζεις συμπερασμα το τι γινεται και ποσα μοσχευματα χρειαζεσαι.
Δες παραδειγμα φωτογραφιων και να σε βοηθησει καποιος αν γινεται.
Επισης με μια χτενα σηκωσε τα μπροστα μαλλια και οχι με τα χερια. Χτενισετα κατα πανω κατα πισω.
 

Συνημμένα

  • 08.jpg
    08.jpg
    204.1 KB · Προβολές: 33
  • 07.jpg
    07.jpg
    209.5 KB · Προβολές: 22
  • 06.jpg
    06.jpg
    205.5 KB · Προβολές: 21
  • 05.jpg
    05.jpg
    210.8 KB · Προβολές: 18
  • 04.jpg
    04.jpg
    200.4 KB · Προβολές: 11
  • 03.jpg
    03.jpg
    197.3 KB · Προβολές: 9
  • 02.jpg
    02.jpg
    196.7 KB · Προβολές: 10
  • 01.jpg
    01.jpg
    213.5 KB · Προβολές: 38

JR7777

New Member
Φαινεσαι να εισαι καταλληλος για μεταμοσχευση οπως και η ηλικια σου καλη αλλα οι φωτογραφιες σου ειναι χαλια σκοτεινες και θολες και δεν βγαζεις συμπερασμα το τι γινεται και ποσα μοσχευματα χρειαζεσαι.
Δες παραδειγμα φωτογραφιων και να σε βοηθησει καποιος αν γινεται.
Επισης με μια χτενα σηκωσε τα μπροστα μαλλια και οχι με τα χερια. Χτενισετα κατα πανω κατα πισω.
Σε ευχαριστώ, θα ανεβάσω σύντομα καλύτερες φωτογραφίες.
 

Chris34

Active Member
Για 42 χρονών αυτή η αραίωση μπορεί να διορθωθεί 100% και θα είσαι σαν να μην είχες ποτέ. Αρκετά πιθανό να έχει σταθεροποιηθεί σε μεγάλο βαθμό και να μην έχεις περαιτέρω αραίωση.
Επιχείρησε το μόνο κερδισμένος θα βγεις.
 

JR7777

New Member
Για 42 χρονών αυτή η αραίωση μπορεί να διορθωθεί 100% και θα είσαι σαν να μην είχες ποτέ. Αρκετά πιθανό να έχει σταθεροποιηθεί σε μεγάλο βαθμό και να μην έχεις περαιτέρω αραίωση.
Επιχείρησε το μόνο κερδισμένος θα βγεις.
Σε ευχαριστώ!!
 

dlazaros

Well-Known Member
Συμφωνώ και εγώ οτι αυτό το κεφάλι γυρίζει. Οι επιλογές σου ξέρεις οτι είναι συγκεκριμένες, ΜΜ με θεραπεία και χωρίς. Προς τα που κλίνεις?
 

JR7777

New Member
Φαινεσαι να εισαι καταλληλος για μεταμοσχευση οπως και η ηλικια σου καλη αλλα οι φωτογραφιες σου ειναι χαλια σκοτεινες και θολες και δεν βγαζεις συμπερασμα το τι γινεται και ποσα μοσχευματα χρειαζεσαι.
Δες παραδειγμα φωτογραφιων και να σε βοηθησει καποιος αν γινεται.
Επισης με μια χτενα σηκωσε τα μπροστα μαλλια και οχι με τα χερια. Χτενισετα κατα πανω κατα πισω.
Eλπίζω να είναι καλύτερες αυτές, επίσης να σας ενημερώσω ότι η αραιωση στα πλαγια και πίσω είναι έτσι από τότε που γεννήθηκα.

Σε ευχαριστώ.
 

Συνημμένα

  • back.jpg
    back.jpg
    903.7 KB · Προβολές: 55
  • P307.jpg
    P307.jpg
    265.8 KB · Προβολές: 47
  • IMG_1346.jpg
    IMG_1346.jpg
    1,022.8 KB · Προβολές: 42
  • 98988098098080.jpg
    98988098098080.jpg
    290.1 KB · Προβολές: 43
  • 987898985.jpg
    987898985.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 44
  • 98989876.jpg
    98989876.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 41
  • 89820749.jpg
    89820749.jpg
    249.1 KB · Προβολές: 40
  • 979875.jpg
    979875.jpg
    280.5 KB · Προβολές: 36
  • 8787.jpg
    8787.jpg
    305.3 KB · Προβολές: 36
  • 00-453542.jpg
    00-453542.jpg
    266 KB · Προβολές: 47

Chris34

Active Member
Θα προτιμούσα ΜΜ χωρίς θεραπεία.
Αν εννοείς χωρίς θεραπεία το χάπι φιναστεριδης οκ. Μινοξιδιλη όμως σε μορφή λοσιον η αφρού νομίζω ότι καλό είναι να χρησιμοποιούμε όλοι μετά από μια τέτοια επέμβαση τουλάχιστον μέχρι την ολοκλήρωση της φυτρωσης των νέων μαλλιών.
Μετά από μια μεταμοσχευση χρησιμοποιούμε κάθε δυνατή βοήθεια για να πιάσουμε τη μέγιστη φυτρωση.

Edit: Η δοτρια σου συνολικά δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση. Πιστεύω όμως ότι αρκεί για να διορθώσεις την αραίωση που έχεις τώρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JR7777

New Member
Αν εννοείς χωρίς θεραπεία το χάπι φιναστεριδης οκ. Μινοξιδιλη όμως σε μορφή λοσιον η αφρού νομίζω ότι καλό είναι να χρησιμοποιούμε όλοι μετά από μια τέτοια επέμβαση τουλάχιστον μέχρι την ολοκλήρωση της φυτρωσης των νέων μαλλιών.
Μετά από μια μεταμοσχευση χρησιμοποιούμε κάθε δυνατή βοήθεια για να πιάσουμε τη μέγιστη φυτρωση.

Edit: Η δοτρια σου συνολικά δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση. Πιστεύω όμως ότι αρκεί για να διορθώσεις την αραίωση που έχεις τώρα.
ΜΙνοξιδίλη ναι δεν έχω κανένα πρόβλημα να χρησιμοποιήσω, για τη δότρια το φοβόμουν γιατι δυστυχώς έτσι ειναι από "κατασκευής"
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Λίγο καλύτερες....Νομίζω θέλει ενίσχυση και φτιαξιμο η hairline και να μπει λίγο και προς τα μέσα για πύκνωση. Ίσως χρειαστεί στα 1800+ μοσχεύματα αν και δεν βγάζω συμπέρασμα ακόμη. Όσο για το Crown το καλό είναι ότι δεν κατέβηκε πολύ και να θέλει καμία 1000+ μοσχεύματα.
Αν μπεις για μεταμόσχευση η διορθώνεις και τα δύο η Ξέκινας σαν πρώτη μεταμόσχευση από μπροστά.
Η δοτρια όχι και τέλεια αλλά μπορείς να διορθώσεις το πρόβλημα.
Όσο για τις θεραπείες τα γνωστά όπως σου είπαν και τα ξέρεις.
 

JR7777

New Member
Λίγο καλύτερες....Νομίζω θέλει ενίσχυση και φτιαξιμο η hairline και να μπει λίγο και προς τα μέσα για πύκνωση. Ίσως χρειαστεί στα 1800+ μοσχεύματα αν και δεν βγάζω συμπέρασμα ακόμη. Όσο για το Crown το καλό είναι ότι δεν κατέβηκε πολύ και να θέλει καμία 1000+ μοσχεύματα.
Αν μπεις για μεταμόσχευση η διορθώνεις και τα δύο η Ξέκινας σαν πρώτη μεταμόσχευση από μπροστά.
Η δοτρια όχι και τέλεια αλλά μπορείς να διορθώσεις το πρόβλημα.
Όσο για τις θεραπείες τα γνωστά όπως σου είπαν και τα ξέρεις.
Σε ευχαριστώ πολύ.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλημέρα, έχεις κάποια φωτογραφία που να απεικονίζει την κατάσταση της δότριας σου π.χ. 5 χρόνια πριν;Ή και παλαιότερη,ευχαριστώ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα σας μαλώσω ομαδικά. Είναι δυνατόν σε αυτό το κεφάλι με δότρια που σε όλη την occipital/temporal/parietal "φέγγει", να του λέτε ότι είναι ΟΚ και γυρίζει, μικρό πρόβλημα, κλπ? Φίλε εδώ 2 τινα συμβαίνουν. Ή έχεις bupa/dupa οπότε μόνο με αγωγή μπορείς να το γυρίσεις ή έχεις τόσο λεπτή τρίχα και η δοτριά σου ήταν έτσι από μικρός. ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΜΜ πριν το αποσαφηνίσεις. Το πιθανότερο είναι να μιλάμε για αργής εξέλιξης DUPA, κάτι που συμβαδίζει και με την υπόλοιπη εικόνα της λήπτριας.

back1.jpg

987898985.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όταν βλέπετε λήπτριες με μαλλί, πρόβλημα μόνο κροτάφους και δότριες με τέτοια εικόνα, μην παρασύρεστε. Είναι η κλασσική εικόνα DUPA.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Όταν βλέπετε λήπτριες με μαλλί, πρόβλημα μόνο κροτάφους και δότριες με τέτοια εικόνα, μην παρασύρεστε. Είναι η κλασσική εικόνα DUPA.
Έχεις δίκιο απλά στις πρώτες φώτο δεν φαινόταν λόγω φωτισμού!Οπότε το παλικάρι πρέπει να ξεκινήσει κάποιου είδους θεραπεία!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Cvial παραπάνω έχει τονίσει ότι από μικρός είναι έτσι η δοτρια του. Πίστευα και πιστεύω ότι για να είναι έτσι από μικρή ηλικία άρα δεν έχει κάποια άλλο θέμα στο να.αραιωνει και άλλο από όλο το κεφάλι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μπορεί, το έγραψα πιο πάνω. Για να το διαπιστώσουμε πρέπει να δούμε φωτό της δότριας προ 5ετίας όπως ζητήθηκε πιο πάνω. Όλα τα άλλα (έτσι ήμουν από μικρός, κλπ) είναι επισφαλή. Δεν μπορεί κάποιος να πάρει απόφαση με τέτοια εικόνα δότριας. Έχω δει πολλούς με DUPA στα cons. Ίδια εικόνα. Στους 20 μόνο ένας ήταν περίπτωση χωρίς DUPA και φαινόταν έτσι λόγω πολύ λεπτής τρίχας.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα