ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ ΧΑΛΑΡΗ fue 12/01/2019

Adriano

Well-Known Member
Θέλω πραγματικά να διαβάσω το νήμα αλλά δυστυχώς δεν γίνεται. Καλή επιτυχία στη δύσκολη προσπάθεια που ξεκινάς για να δικαιωθείς. Ελπίζω να μην παίρνεις πλέον συμβουλές από αυτό τον φίλο που σε έστειλε εκεί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Karagiannis88

New Member
Καλησπέρα η συγκεκριμένη κυρία Σταματίνα Χάλαρη έκανε μεταμόσχευση μαλλιών στον πατέρα μου πριν 1,5 χρόνο στην κλινική Figura στην Θεσσαλονίκη μας την σύστηναν ως γιατρό που συνεργάζεται με την κλινική και έρχεται για μεταμοσχεύσεις κάποιες φορές τον χρόνο στα Figura Αθήνας και Θεσσαλονίκης. Το αποτέλεσμα στον πατέρα μου ήταν μέτριο περίπου 2500 τριχοθυλάκια στο μπροστά μέρος του κεφαλιού. Βέβαια ο πατέρας μου έχει χάσει σχεδόν όλα τα μαλλιά του και δεν ε΄κιχε ιδιαίτερα καλή δότρια περιοχή. Όταν ξαναπήγε στην κλινική περίπου 1 χρόνο μετά για να ρωτήσει για μια δεύτερη μεταμόσχευση του είπαν ότι έχουν διακόψει την συνεργασία με την Σταματίνα Χάλαρη και ότι συνεργάζονται κυρίως με τον κύριο Κολιάτο ο οποίος άφησε καλύτερη εντύπωση στον πατέρα μου παρόλο που τελικά δεν προχώρησε σε δεύτερη μεταμόσχευση. Γενικά για την Figura τα λέει πολύ καλά το σχόλιο του gerassis πιο πολύ είναι ινστιτούτο αδυνατίσματος και πεντικιούρ μανικιούρ παρα οργανωμένη κλινική μεταμόσχευσης μαλλιών. Απλώς προσφέρουν γενικά σχετικά καλές τιμές μεταμόσχευσης μαλλιών για να χτυπήσουν τον ανταγωνισμό.
 

mx5

New Member
Θέλω πραγματικά να διαβάσω το νήμα αλλά δυστυχώς δεν γίνεται. Καλή επιτυχία στη δύσκολη προσπάθεια που ξεκινάς για να δικαιωθείς. Ελπίζω να μην παίρνεις πλέον συμβουλές από αυτό τον φίλο που σε έστειλε εκεί.
θελω να πω σε ολλα τα παιδια που εχουν τετοια αποτελεσματα να τουσ ρεπορταρουν εδω και οπου μπορουν για να μην παιζουν με το κοσμο ... αυτοδ ο φιλοσ με εκαψε πραγματικα
 

mx5

New Member
Καλησπέρα η συγκεκριμένη κυρία Σταματίνα Χάλαρη έκανε μεταμόσχευση μαλλιών στον πατέρα μου πριν 1,5 χρόνο στην κλινική Figura στην Θεσσαλονίκη μας την σύστηναν ως γιατρό που συνεργάζεται με την κλινική και έρχεται για μεταμοσχεύσεις κάποιες φορές τον χρόνο στα Figura Αθήνας και Θεσσαλονίκης. Το αποτέλεσμα στον πατέρα μου ήταν μέτριο περίπου 2500 τριχοθυλάκια στο μπροστά μέρος του κεφαλιού. Βέβαια ο πατέρας μου έχει χάσει σχεδόν όλα τα μαλλιά του και δεν ε΄κιχε ιδιαίτερα καλή δότρια περιοχή. Όταν ξαναπήγε στην κλινική περίπου 1 χρόνο μετά για να ρωτήσει για μια δεύτερη μεταμόσχευση του είπαν ότι έχουν διακόψει την συνεργασία με την Σταματίνα Χάλαρη και ότι συνεργάζονται κυρίως με τον κύριο Κολιάτο ο οποίος άφησε καλύτερη εντύπωση στον πατέρα μου παρόλο που τελικά δεν προχώρησε σε δεύτερη μεταμόσχευση. Γενικά για την Figura τα λέει πολύ καλά το σχόλιο του gerassis πιο πολύ είναι ινστιτούτο αδυνατίσματος και πεντικιούρ μανικιούρ παρα οργανωμένη κλινική μεταμόσχευσης μαλλιών. Απλώς προσφέρουν γενικά σχετικά καλές τιμές μεταμόσχευσης μαλλιών για να χτυπήσουν τον ανταγωνισμό.
εμασ δυστιχωσ η εν λογο γιατροσ δραστηροποιητε στο ρεθυμνο εχει κανει 2 καλα αποτελεσματα και τα πλασαρουν σε εμασ και τη παταμε καθωσ ερχεται και καθε μηνα σε ξενοδοχειο με το τεαμ τησ και κανει πρπ και ενεσεισ μινοξιδιλησ φυσικα μαυρα ολλα και σε ενα ξενοδοχειο
 

mx5

New Member
Στην DHI ποιος γιατρός στην έκανε την επέμβαση;
2 νεα παιδια χωρισ να ξερουν αλλα ερχοταν καθε 30 λεπτα η μπιτρου και τουσ ελεγε οτι δε το κανουν καλα γιατι τα κανανε σπλιτ τα μοσχευματα σε ολλο το κεφαλι και δε ξεκινισαν απο τουσ κροταφουσ επισησ του εδειχνε που εχουν ξεχασει εγω ηθελα να φυγω οταν τα ειδα αυτα αλλα ηταν αργα .... συνεχεια τουσ εκανε παρατιρησεισ ... και μετα λεω αντε να δουλεψουν αυτοι και να κανουν και δουλεια... θα κανω upload foto kai apo DHI twra exw thema me to server
 

paulo

Active Member
Όταν βλέπω τέτοια περιστατικά και χωρίς να θέλω να στεναχωρήσω τον παθόντα σταματάω να κλαίω τα 10.000 που έδωσα στον erdo γιατί οποία και να ειναι η οικονομική κατάσταση του καθενός τα 10χιλ ειναι 10χιλ και ειναι σεβαστό ποσό για μια αισθητική επέμβαση,αλλα αν αποτύχει όπως την παραπάνω δεν ξέρεις ποιον δρόμο να πάρεις .
 

Georgie

Well-Known Member
Ρε παιδια τι διαβάζουμε ?
Κλινικη φάντασμα !
Ενέσεις μινοξιδιλης και prp σε δωματια ξενοδοχείων !
Κατεστραμμένο κεφαλι μετα απο μεταμοσχευση μαλλιων απο επικίνδυνη γιατρό (sic) που ονομάζεται Σταματίνα Χαλαρη
Νομίζω οτι το νήμα θα πρεπει να προωθηθεί στην Εισαγγελία .
Αν μη τι άλλο πρεπει να προστατευθεί κόσμος .
 

mx5

New Member
Ρε παιδια τι διαβάζουμε ?
Κλινικη φάντασμα !
Ενέσεις μινοξιδιλης και prp σε δωματια ξενοδοχείων !
Κατεστραμμένο κεφαλι μετα απο μεταμοσχευση μαλλιων απο επικίνδυνη γιατρό (sic) που ονομάζεται Σταματίνα Χαλαρη
Νομίζω οτι το νήμα θα πρεπει να προωθηθεί στην Εισαγγελία .
Αν μη τι άλλο πρεπει να προστατευθεί κόσμος .
εγω δεν εχω να κρηψω τιποτα για αυτο φενεται και το προσωπο μου μια και το πειρα αποφαση να κανω μετοπικη επιθεση κατα ρυπασ αν ειναι κανενασ νομικοσ εδω μεσα θα χαρω να με συμβουλευσει
 

gerassis

Well-Known Member
Καλησπέρα η συγκεκριμένη κυρία Σταματίνα Χάλαρη έκανε μεταμόσχευση μαλλιών στον πατέρα μου πριν 1,5 χρόνο στην κλινική Figura στην Θεσσαλονίκη μας την σύστηναν ως γιατρό που συνεργάζεται με την κλινική και έρχεται για μεταμοσχεύσεις κάποιες φορές τον χρόνο στα Figura Αθήνας και Θεσσαλονίκης. Το αποτέλεσμα στον πατέρα μου ήταν μέτριο περίπου 2500 τριχοθυλάκια στο μπροστά μέρος του κεφαλιού. Βέβαια ο πατέρας μου έχει χάσει σχεδόν όλα τα μαλλιά του και δεν ε΄κιχε ιδιαίτερα καλή δότρια περιοχή. Όταν ξαναπήγε στην κλινική περίπου 1 χρόνο μετά για να ρωτήσει για μια δεύτερη μεταμόσχευση του είπαν ότι έχουν διακόψει την συνεργασία με την Σταματίνα Χάλαρη και ότι συνεργάζονται κυρίως με τον κύριο Κολιάτο ο οποίος άφησε καλύτερη εντύπωση στον πατέρα μου παρόλο που τελικά δεν προχώρησε σε δεύτερη μεταμόσχευση. Γενικά για την Figura τα λέει πολύ καλά το σχόλιο του gerassis πιο πολύ είναι ινστιτούτο αδυνατίσματος και πεντικιούρ μανικιούρ παρα οργανωμένη κλινική μεταμόσχευσης μαλλιών. Απλώς προσφέρουν γενικά σχετικά καλές τιμές μεταμόσχευσης μαλλιών για να χτυπήσουν τον ανταγωνισμό.

Φίλε τα Figura στη Θεσσαλονικη εγκαινιασαν με φανφαρες πριν 5 μηνες καινούριο τμήμα μεταμόσχευσης μαλλιων. Ειναι στον ιδιο οροφο αλλα σε διαφορετικη πλευρα. Νεος χωρος νεα μηχανηματα πολυ καλος εξοπλισμος (για FUE). Η νοοτροπια φυσικα δεν αλλαξε παραμενει "καταστημα" αλλα τουλαχιστον κερδιζει στις εντυπώσεις απο το τμημα. Δε πας δλδ σε ξενοδοχειο η σε καποιο μικρο δωματιο αλλα σε χωρο που θυμίζει συγχρονο νοσοκομειο. Εριξαν χρημα στο τμημα και χειρουργούν αβερτα. Απο τις περιπτωσεις του Φορουμ μπορεις ανετα να βγαλεις ακρη ποιος γιατρος ειναι καλος και ποιος οχι. Παντα θα υπαρχουν οι εξαιρεσεις οπως ενα παλικαρι που πληρωσε κορυφαιο γιατρο του εξωτερικου και δεν πετυχε η μμ και καποιος που πηγε σε τριτοδευτερη κλινικη στην Ελλαδα πληρωσε 5 φορες λιγοτερα και εγινε Michael Jackson. Σημασια εχει ο Γιατρος και η ομαδα του. Αν καποιος κανει ενα μικρο λαθος αυτο επειδη ειναι επαναλλαμβανομενο οδηγει στην αποτυχια
 

mx5

New Member
update dated on 28 Aug 2019:

καλησπερα σασ σημερα η γιατρο Χαλαρη με ειδε και μου εξηγισε οτι τα καινουργια μαλλια μου δεν εχουν βγει ακομα και οτι ειμαι στο 60%
μου ειπε επισησ οτι τα δικα μου μαλλια οχι ΜΜ πεσανε διοτι παθαν σοκ λοσσ αλλα μου λεει οτι βλεπει οτι ξανα βγαινουν...
να σημειωθει οτι ειμαι στον 7 μηνα μετα τη ΜΜ...
παρακαλω αν καποιοσ ξερει ασ μου πει αν εχει εμπειρια σχετικα με το παραπανω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Κρίμα ρε συ.Παντως εάν είχες σ.δ. και σε έβαλε χειρουργείο πρέπει να της πάρουν το δίπλωμα!!!!Εάν είχες ενημερωθεί από το φόρουμ θα επέλεγες καλύτερη κλινική ακόμα και εδώ Ελλάδα θα μπορούσες να είχες ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα.
 

nik1994

Active Member
Κρίμα ρε συ.Παντως εάν είχες σ.δ. και σε έβαλε χειρουργείο πρέπει να της πάρουν το δίπλωμα!!!!Εάν είχες ενημερωθεί από το φόρουμ θα επέλεγες καλύτερη κλινική ακόμα και εδώ Ελλάδα θα μπορούσες να είχες ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα.
σ.δ εννοείς σμυγματοροικη δερματίτιδα; Αν εννοείς αυτό, τι ρόλο παίζει στο αποτέλεσμα τις μεταμοσχευσης;
 

koumparos

Well-Known Member
Απλά σκέψου τι ρίσκο παίρνεις για τα μοσχεύματα δημιουργοντας πληγές(μεταμόσχευση) σε ένα δέρμα που ήδη νοσεί από σμυγματοροικη δερματίτιδα.
 

Georgie

Well-Known Member
Φίλε ειλικρινά λυπάμαι για τη ζημιά και τη ταλαιπωρία που εχεις υποστεί .
Αυτο που μπορεις και πρεπει να κανεις ειναι να απευθυνθείς σε κάποιο νομικό και να αναφέρεις όλα αυτα με κλινική φάντασμα , θεραπειες και ιατρικές πράξεις σε δωματια ξενοδοχείων κλπ .
Επίσης καλο θα ηταν να απευθυνθείς και στον Ιατρικό σύλλογο και να τη καταγγείλεις επώνυμα .
Ασε απο εδω και πέρα το δικηγόρο σου να μιλάει μαζι της και καλυτερα μη προσπαθήσεις να έρθεις σε επικοινωνία ξανά μαζι της .
Θα σε κοροιδευει για να κερδίζει χρονο και να σου δίνει ψεύτικες ελπίδες για να βγάλει καθαρή τη θέση της .
Καλη τύχη
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
update dated on 28 Aug 2019:

καλησπερα σασ σημερα η γιατρο Χαλαρη με ειδε και μου εξηγισε οτι τα καινουργια μαλλια μου δεν εχουν βγει ακομα και οτι ειμαι στο 60%
μου ειπε επισησ οτι τα δικα μου μαλλια οχι ΜΜ πεσανε διοτι παθαν σοκ λοσσ αλλα μου λεει οτι βλεπει οτι ξανα βγαινουν...
να σημειωθει οτι ειμαι στον 7 μηνα μετα τη ΜΜ...
παρακαλω αν καποιοσ ξερει ασ μου πει αν εχει εμπειρια σχετικα με το παραπανω

Η συγκεκριμενη ΝΟΣΗΛΕΥΡΙΑ "εργαζεται" στον πολύπαθο κλάδο της ΜΕΤ στην Ελλάδα πάνω από 20 χρόνια.
Έχουμε και άλλες καταγγελίες στην ΕΛΑΜΑΤ (www.elamat.gr) γαι το συγκεκριμένο άτομο που αντιποιείται τον ιατρό, εξαπατα ασθενείς και τους καταστρέφει τη ζωή.
Επικοινωνήστε με τα γραφεια της ΕΛΑΜΑΤ και θα σας βοηθησουμε σε ΟΛΕΣ τις νομικές ενεργειες σας.
Έχετε τη δεσμευση μου πως θα ειμαι μαζι σας σε κάθε βήμα σας ως Πρόεδρος, σε ΟΤΙ χρειαστει!

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ πάντα αρχική τακτική ειναι αυτη που κάνετε, η πολύ ΘΑΡΡΑΛΕΑ πράξη σας να δημοσιοποιήσετε την περίπτωση σας με το ονομα του απατεωνα που σας έβλαψε.
ΜΟΝΟ με τη δημοσιοτητα θα εκλείψουν τετοια φαινόμενα.

Επικοινωήστε μαζι μου με pm, θα χαρω να σας δω από το ιατρειο μου χωρίς χρέωση και να δω πως μπορώ να σας βοηθησω.
 

gerassis

Well-Known Member
Η συγκεκριμενη ΝΟΣΗΛΕΥΡΙΑ "εργαζεται" στον πολύπαθο κλάδο της ΜΕΤ στην Ελλάδα πάνω από 20 χρόνια.
Έχουμε και άλλες καταγγελίες στην ΕΛΑΜΑΤ (www.elamat.gr) γαι το συγκεκριμένο άτομο που αντιποιείται τον ιατρό, εξαπατα ασθενείς και τους καταστρέφει τη ζωή.
Επικοινωνήστε με τα γραφεια της ΕΛΑΜΑΤ και θα σας βοηθησουμε σε ΟΛΕΣ τις νομικές ενεργειες σας.
Έχετε τη δεσμευση μου πως θα ειμαι μαζι σας σε κάθε βήμα σας ως Πρόεδρος, σε ΟΤΙ χρειαστει!

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ πάντα αρχική τακτική ειναι αυτη που κάνετε, η πολύ ΘΑΡΡΑΛΕΑ πράξη σας να δημοσιοποιήσετε την περίπτωση σας με το ονομα του απατεωνα που σας έβλαψε.
ΜΟΝΟ με τη δημοσιοτητα θα εκλείψουν τετοια φαινόμενα.

Επικοινωήστε μαζι μου με pm, θα χαρω να σας δω από το ιατρειο μου χωρίς χρέωση και να δω πως μπορώ να σας βοηθησω.


Συνάδελφος μου Στρατιωτικός με δύο αποτυχημένες μεταμοσχέυσεις μέσα στο 2018-2019 (κοντά στα 5.000 grafts) σε ερώτηση μου με ποιον γιατρό τις έκανε μου απάντησε με τη κυρία Χάλαρη. Έτσι ήταν το 1ο όνομα του ευρύτερου "χώρου" σας που απέφυγα. Ενώ είχα αποφασίσει να προβώ σε μμ στη συγκεκριμενη κλινική που συνεργαζόταν μετά το αποτέλεσμα που ειδα στο κεφαλι του συναδέλφου το ανέβαλα για 1 έτος και στάθηκα τυχερός στην επιλογή μου. Ο περισσότερος κόσμος δεν γνωρίζει δεν ενημερώνεται και επιλέγει την χαμηλότερη προσφορά. Η παραπληροφόρηση πάνω στο θέμα της Ανδρογενετικης είναι ευρεία και συνεχίζεται. Θεραπείες με ενέσιμες βιτραμίνες, Βλαστοκύτταρα "και καλα", πανάκριβα ημιτελή PRP, θαυματουργες αμπούλες - σαμπουαν συμπληρώμτα - ματζούνια κτλ έχουν πλήξει τον κλάδο σας. Πολύς κόσμος φοβάται να προβεί σε μμ και πάει και βάζει περούκες και ένα ποσοστό απο αυτούς μπορούν να χειρουργηθούν.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Συνάδελφος μου Στρατιωτικός με δύο αποτυχημένες μεταμοσχέυσεις μέσα στο 2018-2019 (κοντά στα 5.000 grafts) σε ερώτηση μου με ποιον γιατρό τις έκανε μου απάντησε με τη κυρία Χάλαρη. Έτσι ήταν το 1ο όνομα του ευρύτερου "χώρου" σας που απέφυγα. Ενώ είχα αποφασίσει να προβώ σε μμ στη συγκεκριμενη κλινική που συνεργαζόταν μετά το αποτέλεσμα που ειδα στο κεφαλι του συναδέλφου το ανέβαλα για 1 έτος και στάθηκα τυχερός στην επιλογή μου. Ο περισσότερος κόσμος δεν γνωρίζει δεν ενημερώνεται και επιλέγει την χαμηλότερη προσφορά. Η παραπληροφόρηση πάνω στο θέμα της Ανδρογενετικης είναι ευρεία και συνεχίζεται. Θεραπείες με ενέσιμες βιτραμίνες, Βλαστοκύτταρα "και καλα", πανάκριβα ημιτελή PRP, θαυματουργες αμπούλες - σαμπουαν συμπληρώμτα - ματζούνια κτλ έχουν πλήξει τον κλάδο σας. Πολύς κόσμος φοβάται να προβεί σε μμ και πάει και βάζει περούκες και ένα ποσοστό απο αυτούς μπορούν να χειρουργηθούν.

Έτσι ακριβως! Και λίγα λέτε...
Προσπαθω με άρθρα και βιντεο να ενημερωσω τοκοινο και ήδη έχουμε καταφερει να έχουμε >4,5 εκατομμυρια views στο καναλι της κλινικής μου που σημαινει πως αρκετος κόσμος έχει ενημερωθει...
Αλλα δυστυχως ακόμα και ενήμεροι και έξυπνοι άνθρωποι και μέσασ το φορουμ δεν μπορουν να αποφύγουν τις ...σειρηνες της 'ευκαιρίας"!
Πιστευω με την βοηθεια του φορουμ και της δυναμης που έχει να ενημερωθει παρισσοτερος κοσμος γιαι αυτες τις επικινδυνες πρακτικες, για μεταμοσχέυσεις από ψευτο-ιατρους, σε δωματια ξενοδοχείων στην Κρήτη και για κομμωτες/απατεωνες που αντιποιούνται τον ιατρο και σακατευουν νεα παιδια και τους καταστρεφουν τη ζωή.
Γιατι μπορει να μην χαουν την οραση τους ή το χαρι τους αλλα γνωριζω πόσο καταστροφικο ειναι για τη ψυχη ενος νεου αντρα να χανει μαλλια ΚΑΙ να πεσει και θυμα καποιου που θα του εξαλείψει ΚΑΙ τις πιθανοτητες να τα αποκαταστησει μια μέρα...

Εντωμεταξυ, ειδα στη υπογραφη σας οτι χρησιμοποιέιτε clobetasol.
Αν ισχυει, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ δειτε απάντηση σε νημα για που έχω δωσει και επικοινωσνηστε μαζι μου!

 
Μπλουζα