Ρυτίδες έκφρασης

LoverBoy

Well-Known Member
Άσχετο με το θέμα Βέβαια αλλά θα το αναφέρω.Ο κολλητός μου έχει έντονο θέμα με το διπλόσαγονο κοινώς προγουλι.Επισης δεν του πάνε τα γένια και δεν θέλει ν αφήσει όπως του πρότεινα για να γίνει χιπστερ και να κρύψει το θέμα.Καμια ιδέα;
Λιποαναρόφηση μόνο σε αυτή την περίπτωση φίλε μου να φύγει το περίσιο λίπος αν είναι νέος θα στρώσει αρκετά!Διαφορετικά μπορεί να χρειαστεί και κάποιο τράβηγμα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

TheoCh92

New Member
Άσχετο με το θέμα Βέβαια αλλά θα το αναφέρω.Ο κολλητός μου έχει έντονο θέμα με το διπλόσαγονο κοινώς προγουλι.Επισης δεν του πάνε τα γένια και δεν θέλει ν αφήσει όπως του πρότεινα για να γίνει χιπστερ και να κρύψει το θέμα.Καμια ιδέα;
Μήπως έχει παραπανισια κιλά.? Εγώ ημουν 1.70 88 κιλά είχα το ίδιο θέμα. Τώρα 10+ κιλά κάτω το προγουλι έχει μειωθεί παρα πολυ αν όχι εξαφανιστεί.

Όσο χάνουμε παντως βάρος αναλογικά χάνεται και λίπος από σημεία του σωματος μας. Σε αυτά που το λίπος επιμένει είναι τα σημεία που χάνουμε πιο δυσκολα. Και θελει διατροφή πρώτα και έπειτα ξεκουραση και άσκηση.
 

dlazaros

Well-Known Member
Άσχετο με το θέμα Βέβαια αλλά θα το αναφέρω.Ο κολλητός μου έχει έντονο θέμα με το διπλόσαγονο κοινώς προγουλι.Επισης δεν του πάνε τα γένια και δεν θέλει ν αφήσει όπως του πρότεινα για να γίνει χιπστερ και να κρύψει το θέμα.Καμια ιδέα;
Αν δεν θέλει την δύσκολη λύση του να χάσει γενικά λίπος και να μειωθεί το προγούλι, ενας εύκολος τρόπος είναι η κρυολιπόλιση. Δουλεύει μια χαρά.

Η Ντούτα δλδ τι δουλειά κάνει και ποιά η διαφορά με την Φιναστερίδη?
Η ντούτα εκτός απο το τύπου 2 ένζυμο κόβει και το τύπου 1 ένζυμο το οποίο έχει να κάνει και με το δέρμα του προσώπου.
 

Gianney

Well-Known Member
Μήπως έχει παραπανισια κιλά.? Εγώ ημουν 1.70 88 κιλά είχα το ίδιο θέμα. Τώρα 10+ κιλά κάτω το προγουλι έχει μειωθεί παρα πολυ αν όχι εξαφανιστεί.

Όσο χάνουμε παντως βάρος αναλογικά χάνεται και λίπος από σημεία του σωματος μας. Σε αυτά που το λίπος επιμένει είναι τα σημεία που χάνουμε πιο δυσκολα. Και θελει διατροφή πρώτα και έπειτα ξεκουραση και άσκηση.
Χμ ευχαριστώ έχει λίγα παραπάνω κιλά στην κοιλιά αλλά πχ και εγώ έχω χωρίς ομως να έχω το δικό του θέμα
 

Gianney

Well-Known Member
Αν δεν θέλει την δύσκολη λύση του να χάσει γενικά λίπος και να μειωθεί το προγούλι, ενας εύκολος τρόπος είναι η κρυολιπόλιση. Δουλεύει μια χαρά.


Η ντούτα εκτός απο το τύπου 2 ένζυμο κόβει και το τύπου 1 ένζυμο το οποίο έχει να κάνει και με το δέρμα του προσώπου.
Λαζαρε έχεις δει αποτελέσματα από κρυολιπολιση;
 

LoverBoy

Well-Known Member
Το θέμα Προγούλι-Διπλοσάγωνο είναι κατασκευαστικό-κληρονομικό!Είναι όπως με τα μαλλιά μας!Το σωματότυπο το κληρονομούμε απο τους γονείς μας......Οι λιποαποθήκες μας συνήθως ταιριάζουν με αυτές που υπάρχουν στην Μαμά-Μπαμπά
Δυστυχώς δεν είναι εύκολο να χάσεις λίπος απο τις λιποαθήκες μας γιατί εκεί το λίπος δένει καλά σε σημείο που ούτε μα διατροφή δεν μπορεί να στρώσει!Η άσκηση μπορεί να βοηθήσει αλλά όταν είναι σε σημεία όπως στο προγούλι-σαγόνι θέλει δραστικότερα μέτρα......
 

dlazaros

Well-Known Member
Λαζαρε έχεις δει αποτελέσματα από κρυολιπολιση;
Ναι, δουλεύει όντως και μάλιστα πολύ καλά. Υπάρχουν 2 τύποι, των ινστιτουτων και των δερματολόγων, και τα 2 κάνουν δουλειά απλά των ινστιτούτων θέλει περισσότερες φορές και διπλάσιο χρόνο να δείς τα αποτελέσματα λόγο μικρότερων μηχανημάτων. Τι γίνεται στην ουσία, το μηχάνημα καταστρέφει τις λιπαποθήκες τοπικά οι οποίες μετά απορροφόνται απο το σώμα μαζί με το λίπος που περιείχαν. Το πρόβλημα είναι ενα και σημαντικό. Αν δεν έχεις σταθερό βάρος και ισορροπημένη διατροφή τότε το σώμα θα ξαναφτιάξει νέες λιπαποθήκες αλλά αυτή την φορά σε άλλο σημείο που μπορεί να μην ήθελες και μπορεί ποτέ να μην μάζευες λίπος. Έχω δεί άτομο να κάνει κοιλιά πλάκα σε 4 μήνες με 2 συνεδρίες σε δερματολόγο και μετά απο ενα χρόνο να έχει κάνει βυζιά αλλά με την κοιλιά πλάκα επειδή συνέχιζε να τρώει μαμακίες!
Ακόμα και μόνος σου να κάνεις με παγοκύστες δουλεύει (οχι τόσο αποτελεσματικά ή θεαματικά αλλά δουλεύει) απλά θέλει προσοχή να μην καείς (30 λεπτά μαξ) και θέλει κάθε μέρα για κανα δίμηνο.
 

Gianney

Well-Known Member
Ναι, δουλεύει όντως και μάλιστα πολύ καλά. Υπάρχουν 2 τύποι, των ινστιτουτων και των δερματολόγων, και τα 2 κάνουν δουλειά απλά των ινστιτούτων θέλει περισσότερες φορές και διπλάσιο χρόνο να δείς τα αποτελέσματα λόγο μικρότερων μηχανημάτων. Τι γίνεται στην ουσία, το μηχάνημα καταστρέφει τις λιπαποθήκες τοπικά οι οποίες μετά απορροφόνται απο το σώμα μαζί με το λίπος που περιείχαν. Το πρόβλημα είναι ενα και σημαντικό. Αν δεν έχεις σταθερό βάρος και ισορροπημένη διατροφή τότε το σώμα θα ξαναφτιάξει νέες λιπαποθήκες αλλά αυτή την φορά σε άλλο σημείο που μπορεί να μην ήθελες και μπορεί ποτέ να μην μάζευες λίπος. Έχω δεί άτομο να κάνει κοιλιά πλάκα σε 4 μήνες με 2 συνεδρίες σε δερματολόγο και μετά απο ενα χρόνο να έχει κάνει βυζιά αλλά με την κοιλιά πλάκα επειδή συνέχιζε να τρώει μαμακίες!
Ακόμα και μόνος σου να κάνεις με παγοκύστες δουλεύει (οχι τόσο αποτελεσματικά ή θεαματικά αλλά δουλεύει) απλά θέλει προσοχή να μην καείς (30 λεπτά μαξ) και θέλει κάθε μέρα για κανα δίμηνο.
Ευχαριστώ θα του πω ότι είπες αν και νομίζω αυτός θέλει λιποαναροφηση που δεν του το προτείνω μόνο για εσχάτη λύση
 

pagouras

Well-Known Member
Στο προσωπο επεμβαινουμε επεμβατικα και μη επεμβατικα (προληπτικα) δλδ. Θα πρέπει 2 με 3 φορες τον χρονο να κανουμε ειτε εναν καθαρισμο ειτε δερμοαποξεση ειτε καποια μεσοθεραπεια με ηπια χημικα peels . Αυτα θα μας βοηθησουν στην ποιοτητα της επιδερμιδας φανταστειτε ενα χωραφι πρεπει να το οργωσουμε πριν την σπορα. Ετσι και την επιδερμιδα θα πρεπει να την δουλεψουμε με μη επμβατικες θεραπειες πριν επεμβουμε. Μετα ερχεται το botox που οσο πιο νωρις το ξεκινησει καποιος τοσο το καλυτερο αφου στην ουσια παγωνει τον χρονο καθως αδρανοποιουνται οι μυες στην περιοχη που εφαρμοζεται. Για καποιον με ηπιες ρυτιδες και κυριως εκφρασης το αποτελεσμα ειναι εκπληκτικο με διαρκεια περιπου 5-6 μηνων (κοστος 150 - 200). Για πιο βαθιες ρυτιδες θα πρεπει να εφαρμοστει κ υαλουρονικο για να γεμισουν οι ρυτιδες (κοστος 200-300 αναλογα τα ml) Εδω να τονισω οτι υπαρχουν και ειδικα fillers για την περιοχη των ματιων με φανταστικο αποτελεσμα. Εαν υπαρχει χαλαρωση ισως και λογω απωλειας βαρους η απο το περας των χρονων πολυ καλα αποτελσματα δινουν και τα νηματα κοστος 500-1500 αναλογα ποσα θα μπουν και τι διαρκεια εχουν. Εφαρμοζονται κυριως στα πλαινα του προσωπου και εχουμε μια καλη ανορθωση συσφιξη με το αποτελεσμα να διαρκει περιπου 2 χρονια.
Για πολυ εντονα προβληματα παμε στο face lift χειρουργικα δλδ η αν εντοπιζεται το προβηματα μονο στα ματια μια βλεφαροπλαστικη θα γυισει τον χρονο 10 χρονια πισω.
 

Marios1982

Well-Known Member
Αν βάζεις μινοξιδίλη να ξέρεις οτι φταίει πολύ καθώς διασπάει το κολλαγόνο στο δέρμα του προσώπου και με τον καιρό γίνεται χειρότερο, ιδίως αμα καπνίζεις ταυτόχρονα. Είχα βάλει για 1 χρόνο και όταν βλέπω τις φωτογραφίες απο αυτό το διάστημα παθαίνω πλάκα. άσε που κάποια αντίδραση μου 'εκανε και σακούλες στα μάτια. Ήμουν 47 ετών. Αν δεν βάζεις μινόξ τότε όπως σου είπαν μόνο με μποτοξάκι αλλά να ξέρεις οτι κερδίζεις κάτι--- χάνεις κάτι. Οι ρυτίδες δεν θα υπάρχουν όταν κάνεις εκφράσεις το οποίο μπορεί να πάει μερικές φορές και στα φρύδια τα οποία αν δεν κουνιούνται είναι πολύ αστείο. Και θα πρέπει να περιμένεις μερικούς μήνες για να περάσει...
Εναλλακτικά υπάρχει μια πανάκριβη κρέμα της απιβίτα μέλισσας που είναι η καταραμένη φοβερή αλλά ακριβή. Μου είχαν δώσει 5-6 δείγματα και ήταν φοβερή. APIVITA
Ακριβή η apivita?…
 

Marios1982

Well-Known Member
Sorry τώρα είδα το λινκ, δε μας είχε συνηθίσει η εταιρεία σε κρέμες των 50 ευρώ. Πάντως παιδια επιστημονικά διόρθωση δέρματος κάνει μόνο η ρετινόλη. Το βράδυ ρετινόλη (3% μίνιμουμ)και τη μέρα ενυδατική με αντηλιακό. Αυτή είναι η θεραπεία για πρόσωπο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

yianis_b

New Member
Αυτό που είπε ο Μαριος. Τρετινοΐνη ή ρετινόλη, η οποία βελτιώνει την απόδοση της μινοξιδίλης κιόλας.

 

LoverBoy

Well-Known Member
Παιδιά η Ρετινόλη με μέτρο γιατί δεν είναι για καθημερινή χρήση!Είναι για θεραπεία και μετά συντήρηση!
 

Georgie

Well-Known Member
Sorry τώρα είδα το λινκ, δε μας είχε συνηθίσει η εταιρεία σε κρέμες των 50 ευρώ. Πάντως παιδια επιστημονικά διόρθωση δέρματος κάνει μόνο η ρετινόλη. Το βράδυ ρετινόλη (3% μίνιμουμ)και τη μέρα ενυδατική με αντηλιακό. Αυτή είναι η θεραπεία για πρόσωπο.
Σωστά, βέβαια τη ρετινολη πρέπει να τη ξεκινάς από πιο χαμηλή περιεκτικότητα, στο 2% μεχρι να συνηθίσει το δέρμα, καλό θα ήταν και η εφαρμογή ενυδατικης κρέμας μετά από 20-30 λεπτά επειδή δημιουργεί ξηρότητα.
Παιδιά η Ρετινόλη με μέτρο γιατί δεν είναι για καθημερινή χρήση!Είναι για θεραπεία και μετά συντήρηση!
Εχεις δίκιο εδώ .
Το σωστό μέτρο εξαρτάται από την ηλικία.
Δηλαδή στη δεκαετία των 30/ 3 φορές την εβδομάδα των 40/4 των 50/5 κλπ.
 
Μπλουζα