Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

elenitsa

New Member
Ευτυχώς η τρίτη επέμβαση ήταν επιτυχημένη. Η μύτη μου ήταν όλη πρησμένη και μού είχε πει να κάνω μασάζ στην περιοχή του μοσχεύματος βάζοντας την κρέμα jalplast. Δεν σου είπε να χρησιμοποιήσεις την συγκεκριμένη ή κάποια άλλη κρέμα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zozi

New Member
Ευτυχώς η τρίτη επέμβαση ήταν επιτυχημένη. Η μύτη μου ήταν όλη πρησμένη και μού είχε πει να κάνω μασάζ στην περιοχή του μοσχεύματος βάζοντας την κρέμα jalplast. Δεν σου είπε να χρησιμοποιήσεις την συγκεκριμένη ή κάποια άλλη κρέμα;
Όχι δεν μ είπε για καμια κρέμα... Μ είπε απλα να κάνω μασάζ! Η κρεμα αυτή είναι για το πρηξιμο;
Κοίτα κ εμένα είναι πρησμενη αλλά νομίζω όχι σε σημείο παραμόρφωσης... το πρηξιμο βρίσκεται κυρίως στο ακρορινιο π επίσης πειραχτηκε . Η ραχη της μύτης μ γενικά δεν είναι πρησμενη κ γι αυτο ανησυχώ... μήπως καταλήξεις περίπου όπως είναι τώρα! Με ενοχλεί αυτό π ανέφερα και πιο πάνω ότι από όπου γωνία και να το δεις σε εκείνο το σημείο μοιάζει με κόκαλο. Τέλος πάντων θα στείλω φώτο στο γιατρό μάλλον μήπως μ προτείνει και εμένα καμία κρέμα! Ευχαριστώ και πάλι!
 

elenitsa

New Member
Η κρέμα αυτή περιέχει υαλουρονικό οξύ και βοηθάει στη διαδικασία επούλωσης των ιστών του οργανισμού. Ρώτησε τον γιατρό για την συγκεκριμένη κρέμα. Υπάρχει η jalplast και η jalplast plus. Εγώ αν θυμάμαι καλά χρησιμοποιούσα την δεύτερη.
 

Miky

New Member
Παιδια θελω να γραψω και εγω για την εμπειρια μου ωστε να βοηθησω και καποια μελη..Εχω εμπειρια απο μια Γιατρο θεσσαλονικη την Δομνα καλομοιρη η οποια εχει χρονια σαν πλαστικος..Εκανα επεμβαση ωτοπλαστικης με εξαιρετικο αποτελεσμα και συνδιαστικα επεμβαση ακρoρινιου..Μου αρεσε σαν δουλεια αλλα εγω θελω ακομα να κανω και οστεοτομη ωστε να γινει ποιο γαλικη η μυτη μου κατι που η συγκεκριμενη Γιατρος δεν εγκρινει να γινει για την δικη μου περιπτωση γιατι δεν εχω καμπουρα στην μυτη..Αν εχετε καποιον να προτεινεται...Οσον αφορα την Πεπε ειναι πολυ καινουργια σαν Πλαστικος
 
Παιδιά καλημέρα και από εμένα!Είμαι καινούρια στο forum και θα ήθελα μια γνώμη. Εγχειρίστηκα για διάφραγμα και μαζί έκανε και μια μικρη διορθωση στο κοκκαλο για καλύτερο λειτουργικο αποτέλεσμα. Η μύτη μου όπως καταλαβαίνετε είναι πρησμένη ακόμα και θα αργήσω να δω το τελικό αποτέλεσμα. Αυτό που με έχει ενοχλήσει όμως και κοντεύω να πάθω κατάθλιψη είναι ότι μου έκανε στραβά ρουθούνια. Μου είπε ότι ήταν ήδη στραβά και δεν μπορούσε να τα ισιώσει. Ήταν όντως στραβά αλλά όχι κάτι σπουδαίο και υπέθεσα ότι ήταν λόγω στραβού διαφράγματος. Όσο τα κοιτάω διαπιστώνω ότι είναι πολύ στραβά και αύριο που έχω ραντεβού μαζί του θα απαιτήσω να μου τα φτιάξει φυσικά. Δεν μπορώ να το δεχτώ με τίποτα. Εσείς μήπως ξέρετε αν μπορεί να φτιαχτεί με τοπική αναισθησία ή θα χρειαστεί ξανά κανονικό χειρουργείο?Δε θα το αντέξω ειλικρινά να ξαναχειρουργηθώ γιατί δεν ήταν εύκολη υπόθεση!Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όσες απαντήσεις λάβω αλλά σας παρακαλώ μόνο από άτομα που ξέρουν, θα το εκτιμούσα δεόντως!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dorita82

New Member
καλησπέρα,καταρχην σου ευχομαι να πανε ολα καλα!!ειναι πολυ νωρις ακομη, κι εμενα ειναι στραβα τα ρουθουνια απο την πρωτη επεμβαση,περιμενε ομως γιατι ειναι παραμοπρφωμενα ολα να ξεπριστουν..Σε ποιον πηγες?ετοιμαζομαι να μπω για δευτερη φορα στο χειρουργειο..
 
Dorita82 ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Εσύ γιατί ξανακάνεις επέμβαση? Εγώ έπρεπε να διορθώθεί το κόκκαλο ψηλά για λειτουργικούς λόγους!Τα ρουθούνια μουείναι τελείως ασύμμετρα!Αυτό το θεωρώ κακή δουλειά!Δεν το είδε όταν με έβγαλε από το χειρουργειο?Σε ποιον θα κάνεις το δεύτερο χειρουργείο?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Δε γίνεται να περιμένω με θεόστραβα ρουθούνια τόσο πολύ είναι αδύνατον. Σκέφτομαι να πάω στην Κυπραίου γιατί έχω ακούσει καλά λόγια και κάνει σωστές επανορθωτικές αλλά θα διεκδικήσω από τον άλλον το σωστό δε θα το αφήσω έτσι. Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά έχω πάθει κατάθλιψη δεν μπορώ να κυκλοφορώ έτσι!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Miky

New Member
Συμφωνα με αυτα που διαβαζω το μονο που μπορω να συμβουλεψω ειναι να κανεις υπομονη διοτι οταν η μυτη ειναι προσφατα χειρουργημενη δεν μπορεις να διακρινεις το αποτελεσμα 100% και τα ρουθουνια μπορει να ειναι απο το πριξημο...Απο εκει και περα η επανορθωτικη στα ρουθουνια γινεται με τοπικη αναισθησια,αλλα θα σε συμβουλευα να διεκδικησεια το σωστο οπως λες απο τον χειρουργο που το εκανες
 
Συμφωνα με αυτα που διαβαζω το μονο που μπορω να συμβουλεψω ειναι να κανεις υπομονη διοτι οταν η μυτη ειναι προσφατα χειρουργημενη δεν μπορεις να διακρινεις το αποτελεσμα 100% και τα ρουθουνια μπορει να ειναι απο το πριξημο...Απο εκει και περα η επανορθωτικη στα ρουθουνια γινεται με τοπικη αναισθησια,αλλα θα σε συμβουλευα να διεκδικησεια το σωστο οπως λες απο τον χειρουργο που το εκανες

Αυτό θα κάνω φυσικά δε θα το αφήσω έτσι!Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή σου!
 
Τελευταία επεξεργασία:
τοσο πολυ?τι να σου πω πηγαινε απο εκει να του μιλησεις ωφειλει να σου κανει διορθωτικη χωρις να πληρωσεις.Καλο κουραγιο..
Κυπραιου και εγω εχω διαβασει οτι ειναι πολυ καλη..δεν ξερω κατα ποσο αυτα τα φορουμ ειναι αντιπροσωπευτικα..

έκανα επέμβαση κυπραιου πριν λίγο καιρο..Είμαι επιφυλακτικος προς το παρον εως και πολυ επιφυλακτικος.. θα περιμενω να περασει ακομα κανα 3 μηνο και τοτε θα σας γραψω την αποψη μου ολοκληρωτικα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Συμφωνα με αυτα που διαβαζω το μονο που μπορω να συμβουλεψω ειναι να κανεις υπομονη διοτι οταν η μυτη ειναι προσφατα χειρουργημενη δεν μπορεις να διακρινεις το αποτελεσμα 100% και τα ρουθουνια μπορει να ειναι απο το πριξημο...Απο εκει και περα η επανορθωτικη στα ρουθουνια γινεται με τοπικη αναισθησια,αλλα θα σε συμβουλευα να διεκδικησεια το σωστο οπως λες απο τον χειρουργο που το εκανες

Μίλησα εχτές με τον γιατρό και όλα πήγαν ευτυχώς πολύ καλά!Μου είπε ότι ακόμα είμαι πολύ πρησμένη και δεν μπορούμε να καταλάβουμε τίποτα!Στο χρόνο που θα έχει ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα οποιαδήποτε διόρθωση χρειαστεί θα μου την κάνει ο ίδιος με τοπική αναισθησία δωρεάν!Μου είπε ότι δεν υπήρχε περίπτωση αν κάτι με ενοχλούσε να με άφηνε έτσι!Θα μου το διόρθωνε όπως και να έχει οπότε με καθησύχασε στο ότι είναι έντιμος απέναντί μου!
 

Miky

New Member
Μίλησα εχτές με τον γιατρό και όλα πήγαν ευτυχώς πολύ καλά!Μου είπε ότι ακόμα είμαι πολύ πρησμένη και δεν μπορούμε να καταλάβουμε τίποτα!Στο χρόνο που θα έχει ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα οποιαδήποτε διόρθωση χρειαστεί θα μου την κάνει ο ίδιος με τοπική αναισθησία δωρεάν!Μου είπε ότι δεν υπήρχε περίπτωση αν κάτι με ενοχλούσε να με άφηνε έτσι!Θα μου το διόρθωνε όπως και να έχει οπότε με καθησύχασε στο ότι είναι έντιμος απέναντί μου!
Χαιρομαι...Γνωριζω καποια πραγματα γιατι και εγω οταν εκανα επεμβαση ακρορινιου τα ρουθουνια μου απο το πρηξιμο μου φαινοταν στραβα...Αλλα αυτο μετα απο καιρο διορθωθηκε...Κατα τα αλλα σου αρεσει το αποτελεσμα;
 

Miky

New Member
Ναι μου αρέσει γιατί είναι αρκετά φυσικό αλλά όσο περνάει ο καιρός θα γίνεται ακόμα καλύτερο πιστεύω!Γενικά του είπα ότι ήθελα φυσικό αποτέλεσμα και το τήρησε οφείλω να ομολογήσω!Εσένα δε σου αρέσει το αποτέλεσμα?
Μου αρεσει...Μου σηκωσε λιγο την ακρη και την εκανε λιγο ποιο λεπτη,αλλα εγω ηθελα να κανω και οστεοτομη για να γινει λιγο ποιο γαλικη,κατι που δεν εγκρινει η γιατρος για την περιπτωση μου..Και προσπαθω να βρω εναν γιατρο που να ειδικευεται στην ρινοπλαστικη
 
Μου αρεσει...Μου σηκωσε λιγο την ακρη και την εκανε λιγο ποιο λεπτη,αλλα εγω ηθελα να κανω και οστεοτομη για να γινει λιγο ποιο γαλικη,κατι που δεν εγκρινει η γιατρος για την περιπτωση μου..Και προσπαθω να βρω εναν γιατρο που να ειδικευεται στην ρινοπλαστικη

Αν θες τη γνώμη μου μην το κάνεις γιατί με τη γαλλική μύτη είναι επίφοβο να βγεις σα γουρουνάκι αν ο άλλος δεν ξέρει πόσο να σου φάει το κόκκαλο!αν βέβαια το θες τόσο πολύ ψάξτο πολύ καλά γιατί είναι δύσκολο χειρουργείο!Εγώ στη θέση σου δε θα πείραζα κάτι που ήδη μου αρέσει για να κάνω κάτι που στο τέλος μπορεί να μη μου αρέσει!Η αποκατάσταση είναι ακόμα πιο δύσκολη!
 
Μπλουζα