Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zozi

New Member
Καλησπέρα!Επισκέφτηκα τον γιατρό τελικά εδώ και λίγο καιρό κ μ είπε πως το ακρορινιο είναι ακόμα πρισμένο και έχει κάνει ο οργανισμός ουλώδη ιστο (πρήξιμο δηλ από ότι κατάλαβα). Μ είπε πως θα περάσει με το καιρό και σε ένα χρόνο θα έχει φύγει! Μ είπε επίσης πως αν μετά τον χρόνο κάτι δεν μ αρέσει θα αναλάβει να το διορθώσει!(Το τελικό αποτέλεσμα εξαρτάται αρκετά και από τον οργανισμό δηλ. την επούλωση π θα κάνει ). Σε γενικές γραμμές πιστεύω έκανα σωστή επιλογή γιατρού... μ φάνηκε πολύ σωστός επαγγελματίας και πρόθυμος ν ασχοληθει με τους ασθενεις όσο χρειάζεται για να έχουν ένα καλό αποτέλεσμα! Αυτά προς το παρόν!
 

maraki90

New Member
καλησπέρα παιδιά!εγώ την έκανα την Δευτέρα
!ειμαι στο στάδιο ανάρρωσης!από όσα έχω δει προτινω ανεπιφύλακτα Λουλουδη!και γιατρός και πάνω από όλα άνθρωπος!
 

@lex

New Member
Να σας ρωτησω κατι,τα φυλλα σιλικόνης που μπαίνουν μεσα στη μυτη...πονανε κατα την αφαιρεση?
 

maraki90

New Member
όχι δεν πονάνε σχεδόν καθόλου..η αφαίρεση γίνεται σε δευτερόλεπτα..δεν θα καταλάβεις τπτ. αυτό μην το φοβάσαι!
 

@lex

New Member
όχι δεν πονάνε σχεδόν καθόλου..η αφαίρεση γίνεται σε δευτερόλεπτα..δεν θα καταλάβεις τπτ. αυτό μην το φοβάσαι!
Οντως τελικά το διαπιστωσα σημερα... βεβαια ηταν πιο ενοχλητικο απ'οτι οταν εβγαλα τον πωματισμο αλλα ισως φταιει που είχε κανει πληγουλα απ 'οτι ειπε απο τις κινησεις του στοματος
 

@lex

New Member
Εχω μια ακομη ερωτηση... εγω εκανα διαφραγμα και ρινοπλαστικη μαζί ! Δεν εκανα καμια γαλλικη μυτουλα,απλα διορθωσα λιγο τον υβο της μυτης και ανορθωσα το ακρορινιο (τοσο ωστε να δενει αρμονικά με τα υπόλοιπα χαρακτηριστικα του προσώπου)...ειμαι στη 10η μερα και ακομη δεν εχω βγαλει το ναρθηκα,το ερωτημα μου ειναι : μπροστά το ακρορινιο μου μοιαζει οπως ακριβώς ηταν πριν την επεμβαση...μου φαινεται ιδιο επειδη ειναι νωρις και ειναι πρησμενο ή παρα τα λεγομενα του γιατρου δε μου το πείραξε τελικά??? Εχω λογο να αγχωθω η ειναι νωρις ακομη?
 

maraki90

New Member
είμαι και εγώ στην 10 μέρα και σήμερα έβγαλα τον νάρθηκα..έκανα ακριβώς το ίδιο με εσένα..νομίζω ότι δεν έχεις λόγο να αγχωθεις..είναι νωρις ακόμη..και μένα η μύτη μου είναι πολύ πρησμενη
 

@lex

New Member
είμαι και εγώ στην 10 μέρα και σήμερα έβγαλα τον νάρθηκα..έκανα ακριβώς το ίδιο με εσένα..νομίζω ότι δεν έχεις λόγο να αγχωθεις..είναι νωρις ακόμη..και μένα η μύτη μου είναι πολύ πρησμενη
Δηλαδή εσυ δε βλεπεις καποια διαφορα με το πως ηταν προεγχειρητικα??? Οταν ειχα τα φυλλα σιλικόνης μεσα ειχε μια μικρη διαφορά ,περισσοτερο στα ρουθουνια ..οταν τα εβγαλα ομως δε φαίνεται καν πρησμενη η μυτη, απλα ίδια οπως παλιά (ανφας γιατί προφιλ δε μπορώ να κρινω ακομη)
 

Miranda

New Member
Δηλαδή εσυ δε βλεπεις καποια διαφορα με το πως ηταν προεγχειρητικα??? Οταν ειχα τα φυλλα σιλικόνης μεσα ειχε μια μικρη διαφορά ,περισσοτερο στα ρουθουνια ..οταν τα εβγαλα ομως δε φαίνεται καν πρησμενη η μυτη, απλα ίδια οπως παλιά (ανφας γιατί προφιλ δε μπορώ να κρινω ακομη)
Alex, Καλημέρα και καλή ανάρρωση.
Σε ποιον την έκανες εσυ;
 

@lex

New Member
Alex, Καλημέρα και καλή ανάρρωση.
Σε ποιον την έκανες εσυ;
Καλημέρα ,ευχαριστω .εγω την εκανα σε δημοσιο νοσοκομειο!!! Ειμαι πολύ ικανοποιημένη απ'ολες τις συνθηκες απλα αναρωτιέμαι ακομα πως πρέπει να ειναι εμφανισιακα η μύτη ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

maraki90

New Member
@lex βλέπω διαφορά..αλλά δεν έχω καθαρή εικόνα γτ φοραω πάλι Γάζα και είναι κλειστή η μύτη μου..τα φύλλα σιλικόνης εγώ τα έβγαλα την επόμενη μέρα..ρινοπλαστικη σε δημόσιο νοσοκομείο;πηγές με δικό σου γιατρό;
 

@lex

New Member
@lex βλέπω διαφορά..αλλά δεν έχω καθαρή εικόνα γτ φοραω πάλι Γάζα και είναι κλειστή η μύτη μου..τα φύλλα σιλικόνης εγώ τα έβγαλα την επόμενη μέρα..ρινοπλαστικη σε δημόσιο νοσοκομείο;πηγές με δικό σου γιατρό;

Καλημερα,γιατι φορας γαζα πάλι εφόσον εχεις βγάλει ολα τα "εξαρτηματα"? Οχι δε πηγα με δικο μου γιατρο...πηγα για διαφραγμα και στην ιδια επέμβαση χωρίς να χρειαστει να κανει κάποια αλλη τεχνικη μονο για τους αισθητικούς λογους μου συμμαζεψε κ λιγο τη μυτη...
 

timoulis

New Member
Λοιπόν....

Επειδή με απασχολεί και έμενα το θέμα...το έχω ψάξει όσο δεν πάει.

Έχω διαβάσει όλα τα φορουμς και έχω παρατηρήσει το εξής μοτίβο για τον κ. Λουλ..δη

  • Όλα τα μέλη που τον προτείνουν είναι νέα μέλη
  • Όλοι λένε πάνω κάτω τα ίδια ακριβώς άλλα με αλλά λογία...
  • Κανένας δεν μου απαίτησε για πριν και μετά φώτο
  • Κανένα μέλος από αυτά δεν είναι ενεργά μετά το ποστ για τον συγκεκριμένο

Ψάξτε το και μονοί σας και θα το διαπιστώσετε


Έμενα όλα αυτά μου μυρίζουν πολύ....

Γενικά θα πρωτινά να μην πιστεύετε αυτά που γράφονται στο ίντερνετ.

Οποιοσδήποτε μπορεί να φτιάξει πολλαπλούς λογαριασμούς και να κάνει τον οποιοδήποτε γιατρό θεό η άχρηστο.

Ζητάτε πάντα πριν και μετά φώτο από τα μέλη που σας προτείνουν κάποιον γιατρό,αν σας τα μασάνε....τρέξτε.

Άλλο ένα πράγμα που πρέπει να προσέξετε είναι να μην σας στείλουν άσχετες φώτο από το ίντερνετ.

Πηγαίνετε στο https://ctrlq.org/google/images/ , ανεβάστε την φώτο,πατάτε “Show Matches” αν δείτε αποτελέσματα στο ίντερνετ,σημαίνει πως η εικόνα είναι από το διαδίκτυο και μάλλον κάτι παίζετε....

Δεύτερο...

Επισκεφτείτε τον γιατρό που θέλετε,ρωτήστε τον ότι σας απασχολεί. Δείτε πως σας απαντάει,πως σας αντιμετωπίζει ?

Σας εμπνέει εμπιστοσύνη ? Ρωτήστε τα πάντα που σας απασχολούν. Αν ξεχάστε κάτι,πηγαίνετε ξανά.

Εγώ προσωπικά πήγα σε κάποιον εδώ Θεσσαλονίκη ,αφού πρώτα είδα πριν και μετά και από μέλη και από το διαδίκτυο για την δουλειά του.

Στο γραφείο του ζήτησα να δω και άλλα που δεν είχε στην ιστοσελίδα του.

Σημαντικό: Ρωτήστε για αποτυχημένες περίπτωσης,πως έτυχαν,γιατί και τι κάνει ο γιατρός σε αυτή την πρόσπτωση.
Ρωτήστε για ποσοστό αποτυχίας της αγοράς και του συγκρινόμενο γιατρού...αν σας τα μασάει η σας πει 100% ....τρέξτε.

Ο γιατρός μου εξήγησε τα πάντα και με λεπτομερείς για 1 ολόκληρη ώρα.

Το πιο σημαντικό είναι ότι μου εμπνεε εμπιστοσύνη.

Μόλις μπορέσω οικονόμα θα πάω και θα σας πω και τα αποτελέσματα μου.


Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο
 

chrissallou

New Member
Καλησπέρα παιδιά! Νέο μέλος. Θα ηθελα να ρωτησω αν ειχε καποιος θεμα με πεσμένη και φαρδιά κορυφη και έκανε πλαστική με χρηση μοσχεύματος, για να μου πει την εμπειρία του γιατί σκέφτομαι να το φτιάξω άμεσα. Ευχαριστώ πολυ.
 

maraki90

New Member
timoulis διάβασε από την αρχή από την πρώτη σελίδα και μετά κάνε σχόλιο για τα ψεύτικα προφίλ..
 

Forhope

New Member
Καλησπέρα, επισκέφτηκα τον Λουλούδι ερχόμενος από Θεσσαλονίκη. Δε λέω ο γιατρός έχει ωραίους τρόπους, αλλά ρε παιδιά όταν τον ρώτησα το τι αλλαγές ακριβώς θα μου κάνει άρχισε να μου τα περιγραφει στα αγγλικά. Του τύπου narrow bridge και τα λοιπα . Και του λέω γιατρέ δεν μπορώ να καταλάβω τι μου λέτε. Μπορείτε να μου εξηγήσετε στα ελληνικά. Και μου λέει αφού σε εξήγησα. Φυσικά του είχα διευκρινίσει από πριν ότι έρχομαι από Θεσσαλονίκη σκεπτόμενος ότι θα δωσει βαρύτητα. Επίσης μου είπε ότι απορία είχα να του έστελνα στο facebook. Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα ξαναρώτησα το τι αλλαγές θα κάνουμε και ενώ διαβάστηκε το μήνυμα δεν μου απάντησε. Εσείς όταν πήγατε στον Λουλούδι και τον ρωτήσατε το τι αλλαγές θα σας κάνει, άρχισε και σε εσας να σας τα περιγραφει στα αγγλικα; Και αν ναι εσείς τι κάνατε σε αυτή την περίπτωση; Να διευκρινίσω ότι ενδιαφέρομαι για δεύτερη ρινοπλαστική (επανορθωτική) και μου ζήτησε 5.500 €. Μπόρεσε κανείς να πετύχει καλύτερη τιμή σε αυτόν; Πολλά λεφτά ρε παιδιά .. Όσοι πήγατε από εκεί και ενδιαφερθήκατε για επανορθωτική τι τιμές σας είπε; Τέλος όσοι κάνατε σε αυτόν επανορθωτική ρινοπλαστική μείνατε ευχαριστημένοι; Με ενδιαφέρουν κυρίως περιπτώσεις επανορθωτικης ρινοπλαστικης όπου χρειάστηκε να παρθεί χόνδρος από άλλο σημείο του σώματος(αυτι, πλευρο), γιατί ίσως κι εμένα μου πάρει χονδρο. Παρακαλώ πολύ όσοι μπορείτε βοηθήστε! Θα σας ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

chrissallou

New Member
Και εγω επισης χειρουργηθηκα στον ιδιο γιατρο πριν 3 μηνες και η μυτη μου ειναι τελεια.εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη...αλλα ακομα δεν κρινω γιατι επειδη εχω ξανακανει ρινοπλαστικη αποψη πρεπει να εχεις μονο πανω στον χρονο.

Kalifornia αν εχεις την καλοσυνη θα ήθελα κ αλλες πληροφορίες για την περίπτωση σου. Θα μπορουσες να μου στείλεις πμ? σε ευχαριστω :)
 

@lex

New Member
Οσοι κανετε επανορθωτικη ρινοπλαστικη,τι ακριβώς δε σας αρεσε τη 1η φορα και ξαναμπαίνετε στη διαδικασία του χειρουργειου???
 
Μπλουζα