Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

tropheus

Well-Known Member
Άννα το τι είναι εύκολο και δύσκολο είναι πολύ σχετικό. Δεν ξέρω την περίπτωσή σου αλλά η κλίση (δεξιά - αριστερά) σε μια μύτη ειδικά όταν εμφανίζεται στο ακρορίνιο δε διορθώνεται πάντα εύκολα.

Το έχω ξαναπεί αλλά στην 3η ρινοπλαστική που έκανα, πήγα σε τηλεορασάτο "γιατρό" ο οποίος είχε κάνει επέμβαση σε μαθήτρια μου που η μύτη της ήταν Τ-Ε-Ρ-Α-Σ-Τ-Ι-Α και την έκανε μοντέλο. Μάλιστα η κοπέλα βγάζει πολλές selfies στο FB καθότι είναι πλεον μια κούκλα και βλέπεις μια μύτη τέλεια. Αυτός λοιπόν ο "γιατρός" ήταν ο πιο άσχετος από τους 4 "γιατρούς" που πήγα. Με διέλυσε!!! Δεν ήξερε τι έπρεπε να κάνει. Η περίπτωση όμως της κοπέλας παρότι φαινόταν πολύ δύσκολη δεν ήταν λόγω της φύσης του προβλήματος που είχε. Αυτό όμως το έμαθα αφού έπαθα.

Καταλαβαίνω τον πόνο σου (τα έχω περάσει και εγώ x4), έχω μιλήσει και εκτός του φόρουμ με πολύ κόσμο και όλοι νιώθουμε το ίδιο. Η "γιατρός" σου, όπως και όλοι που κάνουν αποτυχημένες επεμβάσεις λένε το ίδιο παραμύθι. Σίγουρα δε φταις εσύ. Για αυτό, να μην έχεις καμία απολύτως αμφιβολία!!!

Θα σε στεναχωρήσω αλλά αν κάνεις και νέα επέμβαση μπορεί να έχεις χειρότερα αποτελέσματα. Εγώ σε κάθε νέα επέμβαση γινόμουν χειρότερος και αισθητικά αλλά και λειτουργικά με την αναπνοή μου να χειροτερεύει!!!

Δεν πιστεύω ότι στην Ελλάδα υπάρχουν ικανοί και σωστοί ρινοπλαστικοί. Μόνο στο εξωτερικό και μετά από πάρα πολύ ψάξιμο γιατί και εκεί υπάρχουν πάρα πολλές περιπτώσεις αποτυχημένων επεμβάσεων.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

evelyn.k

New Member
Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για ρινοπλαστική στη Θεσσαλονίκη. Θα παρακαλουσα πολυ οποιος ή οποια εχει κανει επεμβαση στη Θεσσαλονικη να μου συστησει γιατρους.Ευχαριστω πολυ.
 

EviTsan

New Member
Παιδιά βλέπω πόσο διαφορετικά είναι τα πριν και τα μετά (πχ http://pavlidelis.gr/rinoplastiki/stoxos-tis-epemvasis/ ) και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.

Πέρα από τα ποσοστά αποτυχίας που συζητάτε, υπήρχε όντως κάποιος και κυρίως κάποια από εσάς που να είχε κακό αποτέλεσμα;

Ευχαριστώ
 

krhth

New Member
Καλησπέρα .....
Είμαι 3vdomada τις 2rhs αποτυχημένης "ρινοπλαστικης" μου k δεν μπορώ να πω ότι είμαι k στα καλλίτερα μου!
Είναι σαν να μπήκα k βγήκα χωρίς καμια αλλαγή k φυσικά οι γιατροί προκλητικά αδιάφοροι k ανεύθυνοι.
Για εσάς που ρωτάτε για θεσσαλονίκη εγώ χειρουργήθηκα k τις φορες στο παπανικολαου
1 με τον μπουρίκα k ζήτησε k φακελάκι k αισχρά αφού χειρουργήθηκα μου είπε ότι πέτυχε για να του το δώσω.φυσικά δεν με χειρούργησε εκείνος όλα μια ειδικευόμενη
2 στους πλαστικούς του ιδιου νοσοκομείου στον μανου κωσταντίνο k πάλη ειδικευόμενος με χειρούργησε αντρέας κάτι... Άσχετα αν ξεκαθάρισα τον μανου ότι αν είναι να με χειρουργείς. Κάποιος άλλος δεν θέλω να με αναλάβει γιατί έχω ήδη ταλαιπωρηθεί ktlp ktlp...κανονίσαμε το ραντεβού στην ημερομηνία που τον βόλευε για να με "αυτοκτονήσει" κάποιος άλλος τελικά.....
Λυπάμαι που δεν νιώθουν tpt αυτοί οι άνθρωποι ούτε μας συμπονούν ούτε μας σέβονται αντίθετος μας υποτιμούν την νοημοσύνη λες k μεις δεν έχουμε πτυχία σε κάποια αλλα επαγγέλματα.
Στο εξ/rio γραφουν ότι μου έκανα ανόρθωση του "ακρορινιου" k έκοψαν χονδρο από τα πλαγια k πάνω ενώ ούτε tpt δεν έκαναν k το πρόβλημα μου ήταν απειροελάχιστο με 1μικρό κομμάτι χοντρού. Απογοήτευση
 

linos

New Member
καλησπερα.. τιτελης λεγεται ο γιατρος και φτιαχνει μονο μυτες και διαφραγματα..ειναι ωριλας στο γενηματα θεσσαλονικης .. μου εχει βγαλει και ραματα και κατι ναρθηκακια που ειχε μεσα η μυτη μου ..εκανα διαφραγμα και καποιες διορθωσεις στο σχημα παρολο που δεν ειχα ιδιαιτερ αισθητικα θεμα .. συνεχιζει να με ενοχλουν καποια σημεια της μυτης και να τα νιωθω πρησμενα παντως..εχει δυο εβδοαμδες που την εκανα .
καλησπερα πηγα στο ιδιο τον γιατρο και εγω και μ ειπε οτι πρεπει να κανω διαφραγμα.. πως ηταν η επεμβαση?? καλος ο γιατρο? πληρωσες στο δημοσιο?
 

Meight

New Member
Παιδιά καλησπέρα! Έχει κανείς πληροφορίες για το γιατρό Ζβέ Σωκράτη, στη Θεσσαλονίκη; Αν έχει κάποιος προσωπική εμπερία ας με PM, ή ας γράψει εδώ! Ελπίζω να είστε όλοι καλά.
 

Dimis

New Member
Καλησπερα.

Εγω εκανα ρινοπλαστικη και διαφραγμα.
Επαιζα ποδοσφαιρο(20 ετων) και απο μια μπαλα που με χτυπησε την μυτη αρχισε να στραβωνει στην ραχη και μετα απο καποια χρονια αρχισα να εχω δυσκολια και στην αναπνοη.
Πηγα στον γιατρο(πλεον στα 30) και μου ανεφερε οτι αναπνεω 15% απο το αριστερο ρουθουνι και 35% απο το δεξι.
Κοιμομουν ολα αυτα τα χρονια μονο απο την αριστερη πλευρα ωστε να ειναι ανοιχτο το δεξι ρουθουνι.

Τελικα φετος το καλοκαιρι εκανα την επεμβαση ολα καλα καθολου πονος και ταλαιπωρια σαν να μην εχω κανει τιποτα.
Στους 3 μηνες πηγα στον γιατρο λεγοντας του οτι μου συμβαινει το εξης παραδοξο,αναπνεω καπως καλυτερα απο το αριστερο ρουθουνι και το δεξι ειναι τελειως κλειστο(αντιθετα με πριν).

Μου ανεφερε οτι δεν βλεπει κατι και οτι μεσα στον ενα χρονο θα στρωσουν ολα.

Τωρα ειμαι στους 6 μηνες και δεν εχω δει καθολου διαφορα πρεπει να γειρω πχ στον καναπε προς τα αριστερα για να ανοιξει το δεξι ρουθουνι και να λειτουργησουν και τα δυο.
Και καθε πρωι ξυπναω με ενα μπουκωμα και καταρροη μονο απο το δεξι.

Εχω αρχισει να αγχωνομαι μηπως δεν ηταν πετυχημενη η επεμβαση στο διαφραγμα.

Απο εμφανιση η μυτη ειναι τελεια ειναι οπως ακριβως ηταν πριν το ατυχημα με την μπαλα...μονο εναν πολυ μικρο καρουμπαλακι στην αριστερη πλευρα που με τον καιρο θα φυγει.
 

marmar

New Member
Παιδιά καλησπέρα, το Σάββατο έχω προγραμματισμένο χειρουργείο για διάφραγμα και για ρινοπλαστική. Διαβάζοντας πολλές από τις εμπειρίες σας ομολογώ πως έχω τρομάξει. Θέλω να πιστεύω πως είναι στις εξαιρέσεις όλα αυτά τα περιστατικά γιατί η αλήθεια είναι πως παρόλο που δεν έχω ιδανική μύτη, δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα το γεγονός πως ειναι στραβή και σίγουρα δεν θέλω να γίνει χειρότερη. Είναι πιο πολύ το λειτουργικό θέμα - γι'αυτό και επέλεξα ΩΡΛ- αλλά εφόσον θα μπω στη διαδικασία της νάρκωσης σκέφτηκα να διορθώσω και το στραβό της υπόθεσης. Η ερώτησή μου μεταξύ άλλων είναι, είναι σίγουρο πως υπάρχει πρήξιμο και μελανιές; Εμένα με διαβεβαίωσε ο γιατρός μου πως δεν θα έχω τίποτα από τα 2. Επίσης πόσο καιρό κρατάει το πρήξιμο σε σημείο που είναι εμφανές; Γιατί υποθέτω πως ο γιατρός μου, εννοούσε πως δεν θα έχω μελανιές και πρήξιμο σε μεγάλο βαθμό.
 

tropheus

Well-Known Member
Καλησπερα.

Εγω εκανα ρινοπλαστικη και διαφραγμα.
Επαιζα ποδοσφαιρο(20 ετων) και απο μια μπαλα που με χτυπησε την μυτη αρχισε να στραβωνει στην ραχη και μετα απο καποια χρονια αρχισα να εχω δυσκολια και στην αναπνοη.
Πηγα στον γιατρο(πλεον στα 30) και μου ανεφερε οτι αναπνεω 15% απο το αριστερο ρουθουνι και 35% απο το δεξι.
Κοιμομουν ολα αυτα τα χρονια μονο απο την αριστερη πλευρα ωστε να ειναι ανοιχτο το δεξι ρουθουνι.

Τελικα φετος το καλοκαιρι εκανα την επεμβαση ολα καλα καθολου πονος και ταλαιπωρια σαν να μην εχω κανει τιποτα.
Στους 3 μηνες πηγα στον γιατρο λεγοντας του οτι μου συμβαινει το εξης παραδοξο,αναπνεω καπως καλυτερα απο το αριστερο ρουθουνι και το δεξι ειναι τελειως κλειστο(αντιθετα με πριν).

Μου ανεφερε οτι δεν βλεπει κατι και οτι μεσα στον ενα χρονο θα στρωσουν ολα.

Τωρα ειμαι στους 6 μηνες και δεν εχω δει καθολου διαφορα πρεπει να γειρω πχ στον καναπε προς τα αριστερα για να ανοιξει το δεξι ρουθουνι και να λειτουργησουν και τα δυο.
Και καθε πρωι ξυπναω με ενα μπουκωμα και καταρροη μονο απο το δεξι.

Εχω αρχισει να αγχωνομαι μηπως δεν ηταν πετυχημενη η επεμβαση στο διαφραγμα.

Απο εμφανιση η μυτη ειναι τελεια ειναι οπως ακριβως ηταν πριν το ατυχημα με την μπαλα...μονο εναν πολυ μικρο καρουμπαλακι στην αριστερη πλευρα που με τον καιρο θα φυγει.


Οι γιατροί είναι του "όλα θα πάνε καλά, θα βελτιωθείς" κλπ...κλπ. αλλά τελικά ΔΕΝ...

Μακάρι αγαπητέ φίλε να πάνε όλα καλά αλλά έχω πάρα πολλές επιφυλάξεις.


Παιδιά καλησπέρα, το Σάββατο έχω προγραμματισμένο χειρουργείο για διάφραγμα και για ρινοπλαστική. Διαβάζοντας πολλές από τις εμπειρίες σας ομολογώ πως έχω τρομάξει. Θέλω να πιστεύω πως είναι στις εξαιρέσεις όλα αυτά τα περιστατικά γιατί η αλήθεια είναι πως παρόλο που δεν έχω ιδανική μύτη, δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα το γεγονός πως ειναι στραβή και σίγουρα δεν θέλω να γίνει χειρότερη. Είναι πιο πολύ το λειτουργικό θέμα - γι'αυτό και επέλεξα ΩΡΛ- αλλά εφόσον θα μπω στη διαδικασία της νάρκωσης σκέφτηκα να διορθώσω και το στραβό της υπόθεσης. Η ερώτησή μου μεταξύ άλλων είναι, είναι σίγουρο πως υπάρχει πρήξιμο και μελανιές; Εμένα με διαβεβαίωσε ο γιατρός μου πως δεν θα έχω τίποτα από τα 2. Επίσης πόσο καιρό κρατάει το πρήξιμο σε σημείο που είναι εμφανές; Γιατί υποθέτω πως ο γιατρός μου, εννοούσε πως δεν θα έχω μελανιές και πρήξιμο σε μεγάλο βαθμό.


Το αν θα έχεις πριξήματα και μελανιές παίζει ρόλο τι ακριβώς θα κάνει ο γιατρός πάνω στη μύτη. Αν για παράδειγμα πειράξει μόνο τα μαλακά μόρια και σου "ξύσει" το διάφραγμα το πιο πιθανό είναι να μην έχει κανένα σοβαρό εξωτερικό σύμπτωμα αλλά αν προχωρήσει σε πιο δραστικές μεθόδους τότε σίγουρα θα έχεις τα ανάλογα συμπτώματα τα οποία μπορεί να είναι εμφανή 2-3 εβδομάδες.
Το θέμα είναι να πάρεις τελικά το αποτέλεσμα που προσδοκάς.

Σου εύχομαι τα καλύτερα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris8888

New Member
Καλησπέρα παιδιά, ξερει κανεις κανεναν καλο πλαστικό στην Θεσσαλονίκη;; ευχαριστώ.
Να καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία για τον Τιτέλη τον ωρλ. Είναι πολύ καλός στο θέμα διόρθωσης ασιθητικά της καμπούρας στη μύτη, θα τον χαρακτήριζα άριστο σε αυτό το κομμάτι. Επειδή το είχα ψάξει πριν πάω σε αυτόν και είχα ήδη μια όχι πετυχημένη προσπάθεια σε άλλο γιατρό. Γνωρίζω προσωπικά και άλλους δύο ανθρώπους που είχαν εγχειριστεί από τον ίδιο και το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό. Το μεγάλο προσόν του Τιτέλη είναι ότι το αισθητικό αποτέλεσμα του δείχνει εντελώς φυσιολογικό. Δεν φαίνεται με τίποτα ότι κάποιος έχει κάνει επέμβαση. Έχω δει αποτελέσματα επεμβάσεων από άλλους γιατρούς πραγματικά μίκυ μάους, οπότε είναι πολύ σημαντικό να ξέρει κάποιος ότι σε καμιά περίπτωση δεν κινδυνεύει με καραγκιζλίκι με τον Τιτέλη, το αντίθετο μάλιστα. Τελικά όπως σε όλες τις δουλειές, είναι και το ταλέντο, το χέρι του γιατρού που μετράει. Ένα μικρό θεματάκι το είχε με τη δουλειά των χόνδρων της άκρης της μύτης. Μου έκανε και μια δεύτερη μικρή διρθωτική επέμβαση γι' αυτό οπότε όλα καλά και σε αυτό. Στο κόκαλο της μύτης όμως είναι άριστος και το επαναλαμβάνω αυτό. Παραδόξως αν και ωρλ μετά με το θέμα της αναπνοής έχω επίσης ένα μικρό θέμα, με το διάφραγμα. Συνολικά όμως καταθέτω ότι η εμπειρία μου ήταν πολύ θετική. Επίσης είναι και ευγενικός και συνεργάσιμος ως άνθρωπος.
Να σημειώσω ότι η εμπειρία που περιγράφω έλαβε χώρα το 1998. Εκ τοτε θεωρώ ότι τα πραγμάτα γενικότερα είναι καλύτερα και από θέμα τεχνολογίας αλλά και εμπειρίας.
 

GIOABC

New Member
Γεια σας και απο εμένα ,μετα απο ωρες διαβασματος....ειπα να γραφτω εδω για να καταθεσω τις οποιες αποριες μου....
Ψαχνομαι και εγω εδω και καποιους μηνες ....εχω ενα μικρο προβλημα στο διαφραγμα στο αριστερο ρουθουνι...και φυσικα με ενδιαφερει και το αισθητικο κομματι καθως εχω γαμψή μύτη με ηβο....Τωρα διαβαζωντας αρκετα πραγματα εχω αρχισει να εχω επιφυλλαξεις...δεν ξερω βεβαια γιατι για τον καθενα αν εχει μεγαλο η μικρο προβλημα αισθητικο ειαι λιγο υποκειμενικο...ειχα καταλληξει σε καποιον γνωστο γιατρο τον Β.Π. καθως εχω μια γνωστη μου που εκανε επεμβαση πριν 4 χρονια και ειχε το αποτελεσμα που ηθελε με καποιο προβλημα σχετικα σαν το δικο μου....αλλα οπως διαβασα ειναι ολα θεμα τυχης....και οργανισμου....ασχετα με το αν καποιος ειχε επιτυχες αποτελεσμα....Για να πω την αληθεια tropheus με εχεις επηρεασει πολυ... :) και φυσικα καλα κανεις θεωρω εχεις βοηθησει πολυ να ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα του ρισκου και των ευθυνων....
Για να συμπληρωσω λιγο την ερευνα μου σχετικα με τον κ. Μητση και την νεα τεχνικη υπνοχαλασης εχει κανει καποιος ρινοπλαστικη?
οποιος θελει μπορει να μου απαντησει και με π.μ αν και θα προτιμουσα να ειναι εδω καθως μας βοηθαει ολους
ευχαριστω
 

ssacer

New Member
καλησπέρα @tropheus
θα ήθελα μερικές πληροφορίες σχετικά με τη ρινοπλαστική καθώς είχα και εγώ μια αποτυχημένη επέμβαση.
μπορείς να μου στείλεις ένα mail?
 
Τελευταία επεξεργασία:

gang

Member
Μήπως ξέρεις κάποιος 5-10 αξιόλογους γιατρούς στην Ευρώπη; Γιατί απο Ελλάδα απο τι βλέπω η κατάσταση ειναι λιγο ζάρι για το αν θα πετύχει η επέμβαση η οχι
 

Ellinas

New Member
Γειά σας και από μένα!
Θα σας πω την δική μου εμπειρία μιας και έκανα και εγώ ρινοπλαστικη αλλά και το διάφραγμα μου πριν 2 μήνες. Δεν θα πω τόσο για τα αποτελέσματα και τις μελανιες γιατί αυτά πάνω κάτω τα βρίσκει κανείς εύκολα.Αλλα στην επιλογή του ιατρού.
Πρώτα το βασικό θέμα είναι να σκέφτεσαι ότι χρειάζεται όχι έναν πλαστικό χειρουργο αλλά έναν ειδικό στο θέμα της μύτης. Ο πλαστικός κάνει το οτιδήποτε επέμβαση δεν εξειδίκευεται κάπου οπότε θα πρέπει να είστε τυχεροί στην επιλογή σας.
Εγώ προσωπικά μετά από μεγάλη έρευνα στο ίντερνετ κυρίως,που αλλού αφού δε γνώριζα κανένα είχα κατασταλαξει σε 2-3 και έκανα μια έρευνα πάνω σε αυτούς μετά ξανά.
Προτίμησα εκείνον που είναι ίσως ο πιο εξειδίκευμενος μιας και ασχολείται μόνο με μύτη και αυτιά.
Ευγενεστατος και γνώστης του αντικειμένου. Φοβόμουν λίγο μιας και δεν ήξερα τι με περίμενει αλλά αποφασίσμενα το πήρα μετά απόφαση. Μου εξηγήσε τα πάντα από πριν και μετά φυσικά και ότι χρειάζομουν από πληροφορίες ο άνθρωπος ήταν εκεί μαζί μου. Τον τάραξα θα πω την αλήθεια στις ερωτήσεις και στα τηλέφωνα γιατί ανησυχουσα (μετά την επέμβαση κυρίως) αλλά πάντα ήταν απέναντι μου άψογος. Δε με αντιμετώπισε σαν κρέας που ήθελε μόνο τα χρήματα.
Και αυτό ήταν που με άρεσε πολύ.
Οπότε ψυχολόγιστε την κατάσταση και τον ιατρό όταν θα βρεθείτε. Και πάρτε την απόφαση σας.
Είχα πάει μια επίσκεψη σε κάποιον άλλο πρώτα αλλά επειδή με αντιμετώπισε έτσι ακριβώς σαν κρέας και για τα χρήματα Πλήρωσα το ραντεβού μου και δεν ξανά πήγα.
Και ύστερα έκανα καλύτερη έρευνα και κατάσταλαξα στο ιατρό που έκανα την επέμβαση. Και πέτυχε από όλες τις πλευρές και δε το περίμενα.
Οχι δεν είχα καμία τόσο χάλια μύτη αλλά παρόλα αυτά έκανε αυτό που έπρεπε να κάνει χωρίς πολλά πολλά χωρίς υπερβολές κάνεις δε κατάλαβε ότι έκανα επέμβαση! Ούτε στη δουλειά μου καν.
Μην ψάχνετε τις 'φιρμες' κάντε μια έρευνα στο ίντερνετ καλή όμως και βγάλετε εσείς τα συμπεράσματα σας.
Αν κάποιος έκανε επέμβαση που τον ξέρετε προσωπικά ακόμα καλύτερα θα σας κατατοπισει.
Επίσης κάθε μύτη αλλά και ιατρός είναι διαφορετική περίπτωση κάθε φορά. Eιναι σαν το φαγητό,ίδια υλικά ίδια συνταγή αλλά μπορεί να σας βγει διαφορετικό κάθε φορά.
Ελπίζω να πάρετε τη σωστή απόφαση. Οι τιμές εξαρτώνται.
Από 3000-5500 και ακόμα περισσότερο αν γίνει κάτι ιδιαίτερο.
Οπως επέμβαση ξανά στη μύτη από αποτυχημένες παλιότερα. Όπως λέγεται στα site που διάβασα αυτό κοστίζει παραπάνω.
Εγώ έκανα μια φορά και ευτυχώς όλα καλά. Και το διάφραγμα και εξωτερικά καμία υπερβολή.

*Το χειρουργείο πάλι ήταν μεγάλο κοντά 3 ώρες αλλά εντάξει ήμουν ναρκωμενος απόλυτα.

*Ετσι πρέπει να είναι ο σωστός ιατρός
Να κάνει τη δουλειά του σωστά και αθόρυβα.
*πριν πάρετε την απόφαση κάντε καλή έρευνα! Και μετά να είστε σωστοί στις υποχρεώσεις σας. Έχει καθάρισμα με όρο κοντά 10 μήνες!
Έχει δουλειά... Και πόνο στην αρχή όταν πάτε σπίτι κυρίως,θα έχετε πονοκέφαλο και μια δυσφορια. Εγώ είχα άλλοι ίσως να μην έχουν τι να πω.
*Καλή τύχη!!!
 

Ellinas

New Member
Μήπως ξέρεις κάποιος 5-10 αξιόλογους γιατρούς στην Ευρώπη; Γιατί απο Ελλάδα απο τι βλέπω η κατάσταση ειναι λιγο ζάρι για το αν θα πετύχει η επέμβαση η οχι
Εγώ είχα ρωτήσει έναν στη Γερμανία και άστο δεν το έχουν οι άνθρωποι.. Μπορεί η ιατρική να είναι προχωρημένη εκεί αλλά στις επεμβάσεις έχουν μαύρα μεσάνυχτα. Άσε που κοστίζει πάνω από 5500
Ουτε η Βουλγαρία είναι λύση βέβαια με 1000 πχ αλλά απλά λέω πως είχαν τα πράγματα.
Εδώ έχει 2-3 καλούς από όσο διάβασα. Εγώ πήγα στο λιγότερο διαφήμισμενο δεν τρέχει στα κανάλια, και επειδή ήταν γνώστης μου το απέδειξε αργότερα. Ευτυχώς για εμένα. Καλό κουράγιο
 
Τελευταία επεξεργασία:

tzr

New Member
καλησπέρα,
σκέφτομαι και εγώ για ρινοπλαστική και έχω ήδη επισκεφτεί 2 γιατρούς ο ένας είναι ο Παυλιδέλης και ο άλλος ο Λουλουδής.
Ο Παυλιδέλης σίγουρα δεν με κέρδισε σαν άνθρωπος αλλά έχει αρκετή εμπειρία και έχω γνωστή μου που έχει χειρουργηθεί εκεί και έχει καλά αποτελέσματα. O Λουλούδης από την άλλη σου αποπνέει εμπιστοσύνη αλλά δεν έχω γνωρίσει κάποιον που να έχει πάει και περισσότερο τον έμαθα από τα forum. Υπάρχει κάποιος που να έχει προσωπική εμπειρία μαζί του;
 
Μπλουζα