Πώς επιδιορθώνεται ένα εξαιρετικά δύσκολο περιστατικό σταδιου VII

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
υπαρχει αραγε η δυνατοτητα να γινει ενα ακομη στριπ , scar revision , ωστε οι πολλες ουλες να περιοριστουν καπως , αν ειναι δυνατον να καταληξει με μια ή δυο ουλες μονο πισω στο μελλον . Και αν βγουν και καποια μοσχευματα κερδος θα ναι

Ο ιατρός του έχει προσφερει δωρο SMP scar-repair ακόμα και καθόλου ΜΕΤ να μην εκανε στην κλινική μας μονο και μονο για την ταλαιπωρια που έχει τραβηξει τοσα χρονια.
Απλα τωρα θα περιμενουμε να επουλωθει η δότρια και μετα θα φτιαχθει ολη με SMP!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε ευχαριστώ για το edit. Όσον αφορά το NW αυτό λέω και εγώ, για αυτή την περιοχή μιλάω. Στο σκιτσάκι που πόσταρες αν παρατηρήσεις η περιοχή πάνω από το αυτί (οι "γέφυρες" που λέμε εδώ) δεν είναι NW7, είναι αρκετά ψηλά όπως περίπου φαίνεται το NW6. Αν θέλαμε να είμαστε πιο ακριβείς θα λέγαμε NW6+.

6 & 7.png

patient.png


Όπως βλέπεις στο NW7 τα πλαϊνά έχουν υποχωρήσει σε λιγότερο από την μισή απόσταση μεταξύ αυτιού και κορυφής της κεφαλής. Στο NW6 ελάχιστα πιο κάτω από την κορυφή όπως και στην συγκεκριμένη περίπτωση.
 

Kostas97

Well-Known Member
Ανατριχιαζω να βλεπω τετοια περιστατικα. Σκεφτομενος το αποτελεσμα αλλα και τον ανθρωπο που 3 φορες πηγε με την ελπιδα να βγει με μαλλι και το αποτελεσμα ηταν το τιποτα!!!!! Μακαρι να ναι ευχαριστημενος στο τελος της διαδικασιας αυτης.
 

manly_Man

Well-Known Member
Ανατριχιαζω να βλεπω τετοια περιστατικα. Σκεφτομενος το αποτελεσμα αλλα και τον ανθρωπο που 3 φορες πηγε με την ελπιδα να βγει με μαλλι και το αποτελεσμα ηταν το τιποτα!!!!! Μακαρι να ναι ευχαριστημενος στο τελος της διαδικασιας αυτης.
Οντως ναι, αν και αυτα εγιναν σχεδον πριν 20 χρονια... Απο τοτε εχουν εχελιχθει καπως τα πραγματα...

Το θετικο ειναι οτι δεν εχουν κατεβει και τα πλαινα του, οπως συμβαινει στο nw7.... οποτε εχει και μικροτερη επιφανεια προς καλυψη. Και νομιζω θα επρεπε να μεταφερει το νημα ο CVIAL στις παρουσιασεις με nw6.
 

Owly

New Member
Εγώ γενικά θα ήθελα να δω και πως θα είναι η επούλωση στ λαιμό και στ πρόσωπο που πήρατε τα μοσχεύματα. Θα μπορεί να ξυρίζεται ή θα μέινουν άσπρα σημάδακια και θα πρέπει μόνιμα να έχει ένα ελαφρώς αξύριστο look;
 

tol

Well-Known Member
Πάντως θεωρώ ότι κακώς γράφεται στάδιο VII μάλλον στάδιο VI είναι.
...

Τωρα το σταδιο μου ειπε ο ιατρός οτι ειναι VII χθες.

Παραθετωντας τους αντιστοιχους τυπους norwood και τη φωτογραφια του πελατη, ασφαλως θα συμφωνησω με τον Cvial οτι προκειται για norwood 6 και οχι norwood 7.

Screenshot_20201217-193244~2.png



Screenshot_20201217-192805.png

Φυσικα αν επροκειτο για norwood 7, τοτε πιθανως ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ.

Οπως φαινεται απο τη φωτογραφια, το strip εγινε αρκετα ψηλα προς το crown, λογω των παλαιοτερων ουλων απο τις προγενεστερες μεταμοσχευσεις.

Αρα, αν ηταν norwood 7, δε θα υπηρχε μαλλι στη συγκεκριμενη περιοχη, ωστε να προβει σε μεταμοσχευση.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Υπάρχει κάποια εξέλιξη σ αυτό το περιστατικό;
Συνεχόμενη!:)
Ο ασθενης κατοικει επαρχια.
Υπάρχει τακτική επικοινωνια και στην πρωτη ευκαιρία θα κατεβει Αθηνα και θα φωτογραφηθει.
Και εγω ανυπομονω!
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Πω ρε φίλε, τι σφαγείο είναι αυτό ; Κάτι τέτοια περιστατικά σε κάνουν να εκτιμάς παραπάνω αυτά που έχεις. Μακάρι να του πήγε καλά η τελευταία απόπειρα για μαλλί του ανθρώπου καθώς το αξίζει. Τόσο χρήμα, τόσες επεμβάσεις, τόση πίκρα ε γμτ ρε φίλε και ο χειρότερος άνθρωπος στον κόσμο να ναι τέτοιο πακέτο ούτε στον εχθρό μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Πω ρε φίλε, τι σφαγείο είναι αυτό ; Κάτι τέτοια περιστατικά σε κάνουν να εκτιμάς παραπάνω αυτά που έχεις. Μακάρι να του πήγε καλά η τελευταία απόπειρα για μαλλί του ανθρώπου καθώς το αξίζει. Τόσο χρήμα, τόσες επεμβάσεις, τόση πίκρα ε γμτ ρε φίλε και ο χειρότερος άνθρωπος στον κόσμο να ναι τέτοιο πακέτο ούτε στον εχθρό μου.
Οι πιο πολλοί παίρνουν πολύ ικανοποιητικά αποτελέσματα από ότι βλέπουμε
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Απο τα περιστατικά που βλέπουμε στην πλειοψηφία τους διορθώνουν το πρόβλημα .Αυτό βέβαια είναι πολύ δύσκολα
Αυτο με τις λιγες γνωσεις που εχω φαινεται πανδυσκολο παντως. Εστω 7-8 κ τρίχες να έχει πάνω τώρα ( αφου εχουν περασει 9 μηνες ) κωλοτούμπες πρέπει να κανει.
 

tol

Well-Known Member
Υπάρχει τακτική επικοινωνια και στην πρωτη ευκαιρία θα κατεβει Αθηνα και θα φωτογραφηθει.
Και εγω ανυπομονω!


Μήπως υπάρχει κάποιο νεότερο από το περιστατικό αυτό?

Θελεις και ενημερωση, φιλε aerate!!!

Εδω ο γιατρος σου λεει ξεκαθαρα οτι απο τον Μαρτιο περιμενει με αγωνια να τον φωτογραφισει!!!

Δεν εχει βρει ακομα ευκαιρια εδω και 9 μηνες ο πελατης να κατεβει στην Αθηνα!!! Δεν εχει σημασια αν στο παρελθον κατεβαινε ανελλιπως στην πρωτευουσα (6 μεταμοσχευσεις σε κλινικη Αθηνων!!! ). Τωρα δεν εχει ερθει ουτε μια φορα στην πρωτευουσα.

Αλλο ενα περιστατικο απο αυτα που ξεκινησαν live να παρουσιαζονται απο την κλινικη και που χαθηκαν στην πορεια. Τελικα μονο ολοκληρωμενα καταλληλα επιλεγμενα περιστατικα παρακολουθουμε απο τη συγκεκριμενη κλινικη.
 

aeratos28

Just aeratos
Με το δάχτυλο στην σκανδάλη ο tol.χαχαχαχα
Θελεις και ενημερωση, φιλε aerate!!!

Εδω ο γιατρος σου λεει ξεκαθαρα οτι απο τον Μαρτιο περιμενει με αγωνια να τον φωτογραφισει!!!

Δεν εχει βρει ακομα ευκαιρια εδω και 9 μηνες ο πελατης να κατεβει στην Αθηνα!!! Δεν εχει σημασια αν στο παρελθον κατεβαινε ανελλιπως στην πρωτευουσα (6 μεταμοσχευσεις σε κλινικη Αθηνων!!! ). Τωρα δεν εχει ερθει ουτε μια φορα στην πρωτευουσα.

Αλλο ενα περιστατικο απο αυτα που ξεκινησαν live να παρουσιαζονται απο την κλινικη και που χαθηκαν στην πορεια. Τελικα μονο ολοκληρωμενα καταλληλα επιλεγμενα περιστατικα παρακολουθουμε απο τη συγκεκριμενη κλινικη.
 
  • Like
Reactions: tol
Μπλουζα