Πυκνωση στην κλινικη d*i

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
και τα 2 το ίδιο είναι ρε dionisi.εμφυτεύσεις είναι..απλά ή πύκνωση είναι σε σημείο που έχει ήδη μαλλιά αλλά είναι αραια
 

Corfu Rider

Active Member
Ναι αλλα η πυκνωση πιστευω οτι ειναι ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ επεμβαση απο την απλη μμ. Ειναι σαν να αναπαλαιωνεις σπιτι vs με το να φτιαχνεις σπιτι απο ρην αρχη.. στην πυκνωση υπαρχει ο κινδυνος shockloss, οχι στην μμ σε 'κενο δερμα'.. σωστα??
 

dionisis19

Member
Ναι αλλα η πυκνωση πιστευω οτι ειναι ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ επεμβαση απο την απλη μμ. Ειναι σαν να αναπαλαιωνεις σπιτι vs με το να φτιαχνεις σπιτι απο ρην αρχη.. στην πυκνωση υπαρχει ο κινδυνος shockloss, οχι στην μμ σε 'κενο δερμα'.. σωστα??
φιλε τι ειναι το shockloss ?????
 

aeratos28

Just aeratos
ρε corfu και εσύ!τα έχουμε πει 1.000.000 φορες! και πάλι τις ίδιες ερωτήσεις κανείς ακόμα??και εσύ ρε dionisi κάτσε κοιτά λίγο και το φόρουμ!είναι πράγματα τα οποία έχου υποθει άπειρες φορες
 

dionisis19

Member
ρε corfu και εσύ!τα έχουμε πει 1.000.000 φορες! και πάλι τις ίδιες ερωτήσεις κανείς ακόμα??και εσύ ρε dionisi κάτσε κοιτά λίγο και το φόρουμ!είναι πράγματα τα οποία έχου υποθει άπειρες φορες
ειμαι καινουργιος εδω και δεν ξερω που να κοιταξω χανομαι ειναι τοσα πολλα τα θεματα σορρυ
 

aeratos28

Just aeratos
δεν τρέχει κάτι ρε συ,εγώ σορρυ,απλά αυτό το θέμα είναι συζητημένα παντού και πίστευα ότι λογικά θα το ηξερες
 

aeratos28

Just aeratos
shockloss είναι όταν πας να βάλεις τριχοθυλάκιο σε σημείο που έχει ήδη μαλλιά αλλά είναι αραιά και κατά τη διάρκεια της διαδικασίας αυτής γίνει τραυματισμός στα ήδη υπάρχοντα μαλλιά τα να στο πω απλά..αυτό δεν γίνεται αντιληπτό εκείνη τη στιγμή αλλά δυστυχώς γίνεται αργότερα γιατί βλέπεις να χάνεις μαλλιά εκεί που είχες πριν δικά σου..με αποτέλεσμα στο τέλος να έχεις γίνει χειρότερα από ότι ήσουν πριν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Corfu Rider

Active Member
Εγω εκλεισα ημερομηνιες: Τριτη 17 και Τεταρτη 18 Νοεμβριου, στην DHI που ευρισκεται στην Λ. Βουλιαγμενης. Ο ιατρος ονομαζεται Λιωσης. Το κοστος ειναι, για 2.200 ΘΥΛΑΚΙΑ (ΟΧΙ τριχες) στα €3500. Την μια ημερα θα γινει η πκνωση στα πλαγια (πανω απο την περιοχη που ειναι φαβοριτες/αυτια/τριγωνακια), και την επομενη στην κορυφη (κροταφους και πισω απο την ζωνη του hairline). Ο ιατρος θα αξιολογησει πρωτυτερα ποσες τριχες χρειαζονται και σε ποια σημεια ακριβως.. εγω 'με το ματι' θα εκφρασω την γνωμη μου στην κλινικη, αλλα σιγουρα αυτοι γνωριζουν που και πως..
Εχετε καποιες συμβουλες να μου πειτε για την προ-επεμβατικη περιοδο? (Για οσους εχουν κανει μμ και εχουν κατ'ιδιαν εμπειρια ασφαλως)..
 

dimitris50423

Well-Known Member
καλη επιτυχια να εχεις φιλε.. να εισαι καλα ενυδατωμενος για να ειναι μαλακο το δερμα, να εισαι ξεκουραστος κοιμησου καλα το προηγουμενο βραδυ και να φας ενα καλο πρωινο για να εισαι κομπλε στην επεμβαση.. ;-)
 

Corfu Rider

Active Member
Για να ΜΗΝ υπάρχει πολύ κοκκίνισμα ΜΕΤΑ την μμ, (δηλ να μην γίνεται αντιληπτό μετά από 4-5 ημέρες ότι έκανα μμ), υπάρχει κάποιο 'trick'? Εάν ήταν το δέρμα λίγο πιο 'μαυρισμένο' (όπως το καλοκαίρι που έχει ήλιο) θα ήταν πιστεύω λιγότερο αντιληπτά τα κόκκινα σημάδια από την εξαγωγή-εισαγωγή των θυλακίων.. τώρα τι να κάνω?.. solarium? :p
 

dimitris50423

Well-Known Member
ουτε για πλακα.. στον ηλιο δεν θα βγεις καθολου ουτε πριν τη μμ. το δερμα στη ληπτρια δεν πρεπει να αφυδατωθει.. για να εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να πανε ολα καλα προστατευσε το απο τον ηλιο απο πριν. εγω ειχα παρει αδεια 10 μερες απο τη δουλεια στη 10η μερα ειχε ξεκοκκινισει και ειχα ξεπρηστει εντελως. (ειχα πρηστει στο μετωπο και μετα κατεβηκε στα ματια)
 

Corfu Rider

Active Member
Σε ευχαριστω πολυ!! Για ενυδατωση τι ειναι καλο να κανω? Καποιο ειδικο σαμπουαν, κρεμα κτλ?? Απο αποψη γυμναστικης, θα πρεπει να σταματησω 1 εβδομαδα πριν την μμ η δεν εχει σημασια?
 

dimitris50423

Well-Known Member
φιλε μου για ενυδατωση και γενικα για να καθαρισει ο οργανισμος σου απο αχρηστες ουσιες και τοξινες πινε αρκετο νερακι το τελευταιο 5ημερο πριν την επεμβαση.. δεν ειναι κανονας αυτο που σου λεω αλλα καλο θα σου κανει κακο δε θα σου κανει. για σαμπουαν μην χρησιμοποιεις καποιο που να σου ξεραινει την επιδερμιδα.. αν εχεις φυσιολογικο δερμα οχι λιπαρο λουσου με johnson baby sampoo η καποιο αλλο μαλακο.. παιζει ρολο το δερμα εκει που θα βαζει ο γιατρος να ειναι μαλακο ενυδατωμενο και υγειες. για τη γυμναστικη δεν ξερω να σου πω αλλα λιγες μερες πριν σταματα να εισαι ξεκουραστος.. και υπνο καλο. ολα αυτα προληπτικα. αποδεδειγμενα δεν ξερω αν θα σε βοηθησουν πολυ σε κατι. ελπιζω να σε καλυψα
 

aeratos28

Just aeratos
corfu μην τρελενεσαι φιλε..τίποτα δεν χρειάζεται να κανεις.καφέ μην πιεις το πρωί,να φας ελαφρύ πρωινό πριν και τίποτα άλλο..ούτε ειδικά σαμπουάν ούτε τίποτα.γυμναστική πριν δεν έχεις πρόβλημα..μετά για κάνα μήνα και κάτι να μην κανεις...άγχος έχεις που έχεις γενικά,τώρα θα είσαι πιο αγχωδης και από το ίδιο το άγχος!!!χαχα μια χαρά θα είσαι,καλή επιτυχία!
 

Corfu Rider

Active Member
Σε ευχαριστώ aeratos! ε, σίγουρα να.. σχολιάζω, αξιολογώ και 'αναλύω' την εικόνα από άλλες μεταμοσχεύσεις, και άλλο να πραγματοποιώ ο ίδιος)) Τουλάχιστον θα σας γράψω και την ορθή και ειλικρινή γνώμη μου για την DHI Λ.Βουλιαγμένης (σε ότι αφορά την μμ, γιατί smp έχω κάνει και είμαι υπερ-ευχαριστημένος, αν και δεν υπάρχει κάποιο σταθερό μέτρο σύγκρισης, καθώς πιστεύω ότι μόνο η dhi πραγματοποιεί smp την Ελλάδα).
Εάν κάποιος από το φόρουμ που έχει κάνει μμ στην κλινική αυτή θέλει να μου δώσει κάποιες συμβουλές, οδηγίες, hints & tips, ευπρόσδεκτος)..
Τώρα θα ψάξω να βρω και κάποιο κατάλυμα [προτιμότερο ίσως ξενοδοχείο από ότι hostel], για 5-6 ημέρες.. Θα ήθελα να ευρίσκεται κοντά στην Λ. Βουλιαγμένης 30 {που είναι η κλινική} -έχω δει και τον χάρτη στο booking.com- και περί στάση μετρό Συγγρού-ΦΙΞ κτλ.. Γιατί ΔΕΝ προτίθεμαι να.. εμφανιστώ σε γνωστούς κτλ τις πρώτες ημέρες μετά την μμ..
Καλύτερα να.. κρυφτώ για λίγες ημέρες, μέχρι τουλάχιστον να απαλειφθούν οι κοκκινίλα από τις συνεδρίες και ότι άλλο υποδεικνύει ότι πραγματοποίησα μμ..
Αεράτος, πιστεύεις ότι είναι αναγκαίο το κούρεμα 'γουλί' για την πύκνωση στις περιοχές που σου είπα? {συν την δημιουργία 'τριγωνάκια' στα πλάγια}? Ή μπορεί να βρεθεί κάποια πατέντα για ελαφρύτερο κούρεμα??
 

aeratos28

Just aeratos
κάνε ένα κούρεμα πεζοναυτικο που λέμε..πάρε τα πλαϊνά με τη μηχανή,σχεδόν γουλί δηλαδή και τα πάνω,όσο πιο κοντά γίνεται με το ψαλίδι..αν και ρε συ corfu δεν τα παίρνεις τελείως να τελειώνει?μαλλιά είναι,σε ένα μήνα άντε δύο θα έχουν μακρύνει πολύ..
 
Μπλουζα