Πρόοδος αλλαγής φιναστεριδης σε ντουταστεριδη

Karaflovellos

New Member
Καλησπέρα μαχητές της καράφλας. Θα ήθελα την γνώμη σας στην προσωπική μου εμπειρία με την duta μέχρι τώρα και να ρωτήσω αν κάποιος είχε την ίδια εμπειρία. Μετά από 2 χρόνια fin έκανα την πλήρες αλλαγή σε dut τον Ιούλιο που μας πέρασε αφού πρώτα ακολούθησα ένα loading phase για κάνα 6μηνο δλδ πρόσθεσα στην fin 5x1mg μια φορά την εβδομάδα 1 0,5 dut. Αρχικά τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά και μέσα στον πρώτο μήνα αγωγής πλέον μόνο duta (0,5mg x5) Αύγουστο δλδ είδα πολύ ικανοποιητική αλλαγή στην ποιότητα της τρίχας και συνέχιζε να βελτιώνεται μέχρι τα μέσα Δεκεμβρίου όπου άρχισε ένα αρκετά μεγάλο για εμένα shed του τύπου 50 με 100 τρίχες την ημέρα το όποιο συνεχίζεται μέχρι σήμερα και γενικά έχω χάσει density και ποιότητα τρίχας. Να συνεχίσω με dut μέχρι τους 12 μήνες και βλέπω ; να προσθέσω fin τι πιστεύεται θα ήταν το καλύτερο; Εξετάσεις δείχνουν λίγο ανεβασμένη τεστοστερόνη πάνω από το μέγιστο όριο και χαμηλό serum dht αλλά ακόμα μέσα στα όρια( ξέρω δεν έχει σχέση με το scalp dht απλά το αναφέρω). Επίσης προφανώς χρησιμοποιώ minoxidil τα τελευταία 7 χρόνια. Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kollaps

Member
Καλησπέρα φίλε. Μήπως είναι εποχικό shed; Έχεις φωτογραφίες;

Κι εγώ στην ίδια φάση με εσένα είμαι, το γύρισα σε duta μέρα παρά μέρα με προοπτική να το πάω 5x/εβδομάδα σε λίγους μήνες. Με μια γνωστή κλινική εξ Ιβηρικής που μίλησα μου είπαν ότι δεν υπάρχει θέμα να το γυρίσεις από φίνα σε ντούτα και μάλιστα δεν χρειάζεται και προ-φόρτωση. Ίδωμεν.
 

Karaflovellos

New Member
Καλησπέρα φίλε. Μήπως είναι εποχικό shed; Έχεις φωτογραφίες;

Κι εγώ στην ίδια φάση με εσένα είμαι, το γύρισα σε duta μέρα παρά μέρα με προοπτική να το πάω 5x/εβδομάδα σε λίγους μήνες. Με μια γνωστή κλινική εξ Ιβηρικής που μίλησα μου είπαν ότι δεν υπάρχει θέμα να το γυρίσεις από φίνα σε ντούτα και μάλιστα δεν χρειάζεται και προ-φόρτωση. Ίδωμεν.
Καλησπέρα φίλε speaking of θα πάω την Παρασκευή να κάνω τριχοδιαγραμμα η πως λέγεται να δω σε πιο circle είναι η τρίχα γιατί παίζει να είναι και αυτό αν και συνήθως ποτέ δεν είχα shed. Θα ψάξω να δω τι έχω από φωτό και θα ανεβάσω αργότερα. Λογικα το πάμε μέχρι 12μηνο για να βγουν συμπεράσματα τώρα που μπήκαμε στον χορό
 

Stradlin

Member
Εγώ δεν είχα shed ούτε με φινα ούτε μετά με ντουτα. Προτιμώ τη δεύτερη γιατί βλέπω διαφορά στο δέρμα και τελευταία βλέπω κάποιες άσπρες τρίχες να μαυρίζουν ξανά. Η τριχόπτωση έχει σταματήσει από καιρό και σε κάποιες περιοχές βλέπω τάσεις βελτίωσης.
 

johnysblue

Active Member
Καλησπέρα μαχητές της καράφλας. Θα ήθελα την γνώμη σας στην προσωπική μου εμπειρία με την duta μέχρι τώρα και να ρωτήσω αν κάποιος είχε την ίδια εμπειρία. Μετά από 2 χρόνια fin έκανα την πλήρες αλλαγή σε dut τον Ιούλιο που μας πέρασε αφού πρώτα ακολούθησα ένα loading phase για κάνα 6μηνο δλδ πρόσθεσα στην fin 5x1mg μια φορά την εβδομάδα 1 0,5 dut. Αρχικά τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά και μέσα στον πρώτο μήνα αγωγής πλέον μόνο duta (0,5mg x5) Αύγουστο δλδ είδα πολύ ικανοποιητική αλλαγή στην ποιότητα της τρίχας και συνέχιζε να βελτιώνεται μέχρι τα μέσα Δεκεμβρίου όπου άρχισε ένα αρκετά μεγάλο για εμένα shed του τύπου 50 με 100 τρίχες την ημέρα το όποιο συνεχίζεται μέχρι σήμερα και γενικά έχω χάσει density και ποιότητα τρίχας. Να συνεχίσω με dut μέχρι τους 12 μήνες και βλέπω ; να προσθέσω fin τι πιστεύεται θα ήταν το καλύτερο; Εξετάσεις δείχνουν λίγο ανεβασμένη τεστοστερόνη πάνω από το μέγιστο όριο και χαμηλό serum dht αλλά ακόμα μέσα στα όρια( ξέρω δεν έχει σχέση με το scalp dht απλά το αναφέρω). Επίσης προφανώς χρησιμοποιώ minoxidil τα τελευταία 7 χρόνια. Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη
Συνεχίζεις κανονικά ντουτα αδερφέ,ακόμα και να αραιώσεις κιαλλο συνεχίζεις,σε κάθε κύκλο της τρίχας θα βγαίνει δυνατότερη και ότι έπεσε θα ξαναβγεί..η ντουτα δεν παίζει να σου διαλύσει τα μαλλιά..μη διαβάζεις διαφορά στο νετ.Επισης το να είδες διαφορά στη τρίχα με 1 μήνα duta τον Αύγουστο που λες δεν παίζει τέτοιο σεναριο,μάλλον σου φάνηκε έτσι,εκτός και αν κατάλαβα λάθος.
 

Karaflovellos

New Member
Επισυνάπτω 2 φωτογραφίες από τον δεξιά μου κρόταφο όπου υπάρχει και το πιο μεγάλο πρόβλημα. Η πρώτη είναι πριν κάνω την αλλαγή στην dut η άλλη περίπου 3 μηνες μετά. Δεν είναι η ίδια ποιότητα φωτογραφίας καθώς η δεύτερη τραβήχτηκε με καλύτερη κάμερα αλλά θεωρώ ότι είναι προφανές η βελτίωση. Τώρα κατά την διάρκεια του shed έχω επιστρέψει στο baseline δηλ όπως ήταν στην πρώτη φωτό
 

Συνημμένα

  • 1000004888.jpeg
    2.1 MB · Προβολές: 105
  • IMG_2381.jpeg
    IMG_2381.jpeg
    1.7 MB · Προβολές: 138

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπέρα μαχητές της καράφλας. Θα ήθελα την γνώμη σας στην προσωπική μου εμπειρία με την duta μέχρι τώρα και να ρωτήσω αν κάποιος είχε την ίδια εμπειρία. Μετά από 2 χρόνια fin έκανα την πλήρες αλλαγή σε dut τον Ιούλιο που μας πέρασε αφού πρώτα ακολούθησα ένα loading phase για κάνα 6μηνο δλδ πρόσθεσα στην fin 5x1mg μια φορά την εβδομάδα 1 0,5 dut. Αρχικά τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά και μέσα στον πρώτο μήνα αγωγής πλέον μόνο duta (0,5mg x5) Αύγουστο δλδ είδα πολύ ικανοποιητική αλλαγή στην ποιότητα της τρίχας και συνέχιζε να βελτιώνεται μέχρι τα μέσα Δεκεμβρίου όπου άρχισε ένα αρκετά μεγάλο για εμένα shed του τύπου 50 με 100 τρίχες την ημέρα το όποιο συνεχίζεται μέχρι σήμερα και γενικά έχω χάσει density και ποιότητα τρίχας. Να συνεχίσω με dut μέχρι τους 12 μήνες και βλέπω ; να προσθέσω fin τι πιστεύεται θα ήταν το καλύτερο; Εξετάσεις δείχνουν λίγο ανεβασμένη τεστοστερόνη πάνω από το μέγιστο όριο και χαμηλό serum dht αλλά ακόμα μέσα στα όρια( ξέρω δεν έχει σχέση με το scalp dht απλά το αναφέρω). Επίσης προφανώς χρησιμοποιώ minoxidil τα τελευταία 7 χρόνια. Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη
Αδερφέ τι σε έκανε να θέλεις να αλλάξεις απο Φίνα σε Ντούτα?
 

Karaflovellos

New Member
Αδερφέ τι σε έκανε να θέλεις να αλλάξεις απο Φίνα σε Ντούτα?
Προφανώς η ελπίδα για καλύτερη κάλυψη των κενών στους κροτάφους και το καλύτερο αποτέλεσμα μακροπρόθεσμα για συντήρηση που έχει η duta. Επίσης βοήθησε το γεγονός ότι δεν είχα ποτέ κάποιο side effect από την fina και είπα να το δοκιμάσω. Επίσης σιγά σιγά θεωρώ ότι έχανα στην φιναστεριδη βλέποντας κάποιες φωτογραφίες ανά καιρούς
 
Καλησπέρα μαχητές της καράφλας. Θα ήθελα την γνώμη σας στην προσωπική μου εμπειρία με την duta μέχρι τώρα και να ρωτήσω αν κάποιος είχε την ίδια εμπειρία. Μετά από 2 χρόνια fin έκανα την πλήρες αλλαγή σε dut τον Ιούλιο που μας πέρασε αφού πρώτα ακολούθησα ένα loading phase για κάνα 6μηνο δλδ πρόσθεσα στην fin 5x1mg μια φορά την εβδομάδα 1 0,5 dut. Αρχικά τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά και μέσα στον πρώτο μήνα αγωγής πλέον μόνο duta (0,5mg x5) Αύγουστο δλδ είδα πολύ ικανοποιητική αλλαγή στην ποιότητα της τρίχας και συνέχιζε να βελτιώνεται μέχρι τα μέσα Δεκεμβρίου όπου άρχισε ένα αρκετά μεγάλο για εμένα shed του τύπου 50 με 100 τρίχες την ημέρα το όποιο συνεχίζεται μέχρι σήμερα και γενικά έχω χάσει density και ποιότητα τρίχας. Να συνεχίσω με dut μέχρι τους 12 μήνες και βλέπω ; να προσθέσω fin τι πιστεύεται θα ήταν το καλύτερο; Εξετάσεις δείχνουν λίγο ανεβασμένη τεστοστερόνη πάνω από το μέγιστο όριο και χαμηλό serum dht αλλά ακόμα μέσα στα όρια( ξέρω δεν έχει σχέση με το scalp dht απλά το αναφέρω). Επίσης προφανώς χρησιμοποιώ minoxidil τα τελευταία 7 χρόνια. Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη
Καλησπέρα φίλε! Τι εννοείς όταν γράφεις:
Αρχικά τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά και μέσα στον πρώτο μήνα αγωγής πλέον μόνο duta (0,5mg x5)?
Παίρνεις δηλαδή ένα χάπι/μέρα για 5 μέρες? Και τις άλλες 2 μέρες της εβδομάδας δεν παίρνεις τίποτα?
Επίσης γράφεις να συνεχίσεις μέχρι τους 12 μήνες...μετά δηλαδή θα το κόψεις τελείως? Δεν πρέπει να συνεχιστεί η λήψη εφόρου ζωής? Εννοώ η διακοπή του δε θα σε οδηγήσει σε στάδιο απώλειας, στο οποίο θα ήσουν, αν δεν το έπαιρνες?
Τέλος, ποιο από τα δύο προτείνεις το κίτρινο κουτί ή το μπλε με 0,4mg Tamsulosin?
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20240214_112618_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240214_112618_Samsung Internet.jpg
    293 KB · Προβολές: 93
  • Screenshot_20240208_161938_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240208_161938_Samsung Internet.jpg
    246 KB · Προβολές: 92

dlazaros

Well-Known Member
Καλησπέρα μαχητές της καράφλας. Θα ήθελα την γνώμη σας στην προσωπική μου εμπειρία με την duta μέχρι τώρα και να ρωτήσω αν κάποιος είχε την ίδια εμπειρία. Μετά από 2 χρόνια fin έκανα την πλήρες αλλαγή σε dut τον Ιούλιο που μας πέρασε αφού πρώτα ακολούθησα ένα loading phase για κάνα 6μηνο δλδ πρόσθεσα στην fin 5x1mg μια φορά την εβδομάδα 1 0,5 dut. Αρχικά τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά και μέσα στον πρώτο μήνα αγωγής πλέον μόνο duta (0,5mg x5) Αύγουστο δλδ είδα πολύ ικανοποιητική αλλαγή στην ποιότητα της τρίχας και συνέχιζε να βελτιώνεται μέχρι τα μέσα Δεκεμβρίου όπου άρχισε ένα αρκετά μεγάλο για εμένα shed του τύπου 50 με 100 τρίχες την ημέρα το όποιο συνεχίζεται μέχρι σήμερα και γενικά έχω χάσει density και ποιότητα τρίχας. Να συνεχίσω με dut μέχρι τους 12 μήνες και βλέπω ; να προσθέσω fin τι πιστεύεται θα ήταν το καλύτερο; Εξετάσεις δείχνουν λίγο ανεβασμένη τεστοστερόνη πάνω από το μέγιστο όριο και χαμηλό serum dht αλλά ακόμα μέσα στα όρια( ξέρω δεν έχει σχέση με το scalp dht απλά το αναφέρω). Επίσης προφανώς χρησιμοποιώ minoxidil τα τελευταία 7 χρόνια. Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη
Είμαι σχεδόν 2 χρόνια με νούτα 3χ την εβδομάδα μετά απο 2-3 χρόνια φίνα 3χ την εβδομάδα. Μην το σκεφτείς καν να γυρίσεις πίσω στην φίνα. Πέρα απο το γεγονός οτι θα δείς καλύτερα αποτελέσματα, απλά θέλει χρόνο (σε μένα τα δυνατά αποτελέσματα ήρθαν κοντά στους 14 μήνες) θα έχεις παρατηρήσει οτι έχεις καλύτερη διάθεση και στύσεις κάθε πρωί. Το σώμα σου σου μιλάει να ξέρεις απλά πρέπει να ξέρεις τι σου λέει. Αν και δεν συμφωνώ με σχήματα φίνα + ντούτα χαίρομαι που συνεχίζεις μόνο με ντούτα. Θα δείς και μόνος σου οτι αξίζει, δεν χρειάζεται βιασύνη.
Στο πρακτικό κομμάτι να ξέρεις οτι αυτό που γίνεται είναι οτι οι τρίχες πέφτουν και ξαναβγαίνουν κάθε φορά παχύτερες, 0,5μικρα, 0,55 μικρά, 0,57 μικρά κλπ κλπ. Δεν υπάρχει περίπτωση να το καταλάβεις καθώς είναι πολύ αργή η διαδικασία και αρκετές φορές γίνεται το κεφάλι χειρότερα πριν γίνει καλύτερα (στους κρόταφους συχνά δεν γίνονται τρίχες τα τριχάκια και πέφτουν συνέχεια). Τώρα σε μένα δεν πέφτει ούτε τρίχα και να τις τραβάω που σημαίνει οτι οτι έφτιαξε έφτιαξε και τώρα πάμε σιγά σιγά για μικροβελτιώσεις. Όσο βλέπεις τρίχες να πέφτουν να κάνεις πάρτυ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Είμαι σχεδόν 2 χρόνια με νούτα 3χ την εβδομάδα μετά απο 2-3 χρόνια φίνα 3χ την εβδομάδα. Μην το σκεφτείς καν να γυρίσεις πίσω στην φίνα. Πέρα απο το γεγονός οτι θα δείς καλύτερα αποτελέσματα, απλά θέλει χρόνο (σε μένα τα δυνατά αποτελέσματα ήρθαν κοντά στους 14 μήνες) θα έχεις παρατηρήσει οτι έχεις καλύτερη διάθεση και στύσεις κάθε πρωί. Το σώμα σου σου μιλάει να ξέρεις απλά πρέπει να ξέρεις τι σου λέει. Αν και δεν συμφωνώ με σχήματα φίνα + ντούτα χαίρομαι που συνεχίζεις μόνο με ντούτα. Θα δείς και μόνος σου οτι αξίζει, δεν χρειάζεται βιασύνη.
Στο πρακτικό κομμάτι να ξέρεις οτι αυτό που γίνεται είναι οτι οι τρίχες πέφτουν και ξαναβγαίνουν κάθε φορά παχύτερες, 0,5μικρα, 0,55 μικρά, 0,57 μικρά κλπ κλπ. Δεν υπάρχει περίπτωση να το καταλάβεις καθώς είναι πολύ αργή η διαδικασία και αρκετές φορές γίνεται το κεφάλι χειρότερα πριν γίνει καλύτερα (στους κρόταφους συχνά δεν γίνονται τρίχες τα τριχάκια και πέφτουν συνέχεια). Τώρα σε μένα δεν πέφτει ούτε τρίχα και να τις τραβάω που σημαίνει οτι οτι έφτιαξε έφτιαξε και τώρα πάμε σιγά σιγά για μικροβελτιώσεις. Όσο βλέπεις τρίχες να πέφτουν να κάνεις πάρτυ...
Γιατί 3 φορές την εβδομάδα? Τις άλλες 4 δεν παίρνεις τίποτα?
 

dlazaros

Well-Known Member
Γιατί 3 φορές την εβδομάδα? Τις άλλες 4 δεν παίρνεις τίποτα?
Ναι, τίποτα. Μια χαρά τα μαλλιά όπως ήταν στα 30. Είμαι γέρος βλέπεις οπότε οι ορμόνες μου είναι λιγότερες και δεν χρειάζεται πολύ φάρμακο.
 
Ναι, τίποτα. Μια χαρά τα μαλλιά όπως ήταν στα 30. Είμαι γέρος βλέπεις οπότε οι ορμόνες μου είναι λιγότερες και δεν χρειάζεται πολύ φάρμακο.
Τι εννοείς γέρος τι ηλικία? Κι εγώ μεγάλος είμαι 52.
Δηλαδή αν έπαιρνες 0,5mg×7 φορές την εβδομάδα τι θα γινόταν?
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ναι, τίποτα. Μια χαρά τα μαλλιά όπως ήταν στα 30. Είμαι γέρος βλέπεις οπότε οι ορμόνες μου είναι λιγότερες και δεν χρειάζεται πολύ φάρμακο.
Τι γέρος ρε Λάζαρε?Με τέτοιο μαλλί Sugar Daddy Θα λες! :D
 

dlazaros

Well-Known Member
Τι εννοείς γέρος τι ηλικία? Κι εγώ μεγάλος είμαι 52.
Δηλαδή αν έπαιρνες 0,5mg×7 φορές την εβδομάδα τι θα γινόταν?
Δε θα είχες και περισσότερη ασφάλεια για προστάτη?
Αστειεύομαι, 55 είμαι. Ο προστάτης είναι κομπλέ με αυτή την δοσολογία (συντήρηση, εαν είχα μεγένθυση θα ήθελε κάθε μέρα) και τα μαλλιά δεν περνάει βούρτσα. Οπότε δεν υπάρχει λόγος για πλήρη δόση κάθε μέρα και μειώνω τις πιθανοτητες να με πειράξει κάτι.. Δεν θα υπήρχε πρόβλημα απλά εαν μπορείς να έχεις τα ίδια αποτελέσματα με προσαρμοσμένη δόση, ούτε μεγαλύτερη αλλά και ούτε λιγότερη, τότε για μένα είσαι κομπλέ.
 

Karaflovellos

New Member
Είμαι σχεδόν 2 χρόνια με νούτα 3χ την εβδομάδα μετά απο 2-3 χρόνια φίνα 3χ την εβδομάδα. Μην το σκεφτείς καν να γυρίσεις πίσω στην φίνα. Πέρα απο το γεγονός οτι θα δείς καλύτερα αποτελέσματα, απλά θέλει χρόνο (σε μένα τα δυνατά αποτελέσματα ήρθαν κοντά στους 14 μήνες) θα έχεις παρατηρήσει οτι έχεις καλύτερη διάθεση και στύσεις κάθε πρωί. Το σώμα σου σου μιλάει να ξέρεις απλά πρέπει να ξέρεις τι σου λέει. Αν και δεν συμφωνώ με σχήματα φίνα + ντούτα χαίρομαι που συνεχίζεις μόνο με ντούτα. Θα δείς και μόνος σου οτι αξίζει, δεν χρειάζεται βιασύνη.
Στο πρακτικό κομμάτι να ξέρεις οτι αυτό που γίνεται είναι οτι οι τρίχες πέφτουν και ξαναβγαίνουν κάθε φορά παχύτερες, 0,5μικρα, 0,55 μικρά, 0,57 μικρά κλπ κλπ. Δεν υπάρχει περίπτωση να το καταλάβεις καθώς είναι πολύ αργή η διαδικασία και αρκετές φορές γίνεται το κεφάλι χειρότερα πριν γίνει καλύτερα (στους κρόταφους συχνά δεν γίνονται τρίχες τα τριχάκια και πέφτουν συνέχεια). Τώρα σε μένα δεν πέφτει ούτε τρίχα και να τις τραβάω που σημαίνει οτι οτι έφτιαξε έφτιαξε και τώρα πάμε σιγά σιγά για μικροβελτιώσεις. Όσο βλέπεις τρίχες να πέφτουν να κάνεις πάρτυ...
Φίλε σε ευχαριστώ για την απάντηση και τον χρόνο σου. Ισχύει θα συνεχίσω μέχρι τον χρόνο για βγάλω συμπεράσματα. Απλά έχω να δω shed από τότε που ξεκίνησα πρώτη φορά τοπική μινο 7 χρόνια πριν και ξέρεις ψιλό πανικοβάλλεσαι λες τι έγινε μήπως είμαι από τους πολύ λίγους που ανταποκρίνονται στην φίνα και όχι ντουτα; Αλλά γενικά τον χειμωνα εκτός και από εποχιακό shed που μπορεί να είναι γενικά η ποιότητα του μαλλιου μου χαλάει σε μεγάλο βαθμό συν ότι πέρασα και κοβιντ πριν αρχίσει όποτε μπορεί και αυτό με την σειρά του να επιβάρυνε την κατάσταση. Συνεχίζουμε και βλέπουμε I guess
 

Karaflovellos

New Member
Καλησπέρα φίλε! Τι εννοείς όταν γράφεις:
Αρχικά τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά και μέσα στον πρώτο μήνα αγωγής πλέον μόνο duta (0,5mg x5)?
Παίρνεις δηλαδή ένα χάπι/μέρα για 5 μέρες? Και τις άλλες 2 μέρες της εβδομάδας δεν παίρνεις τίποτα?
Επίσης γράφεις να συνεχίσεις μέχρι τους 12 μήνες...μετά δηλαδή θα το κόψεις τελείως? Δεν πρέπει να συνεχιστεί η λήψη εφόρου ζωής? Εννοώ η διακοπή του δε θα σε οδηγήσει σε στάδιο απώλειας, στο οποίο θα ήσουν, αν δεν το έπαιρνες?
Τέλος, ποιο από τα δύο προτείνεις το κίτρινο κουτί ή το μπλε με 0,4mg Tamsulosin?
Καλησπέρα εννοώ ότι μέσα στο πρώτο 3μηνο είδα πολύ καλή βελτίωση στην ποιότητα της τρίχας μου( μεγάλωνε πιο μακριά και φαινόταν πιο υγιής) η δοσολογία μου είναι 0,5 ανά μια μέρα όχι κάθε μέρα. Προφανώς και θα συνεχίσω εφόρου ζωής αν τα αποτελέσματα είναι θετικά εννοώ ότι θα περιμένω μέχρι 12 μήνες με ντουτα για να δω σε τι κατάσταση θα είμαι και πως θα συνεχίσω όσο αφορά την αγωγή. Τέλος παίρνω το avodart
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα