Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμόσχ

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

ευχομαι τα καλυτερα ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

DIMANN

New Member
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

Βρε μεγάλε σε σφάξανε.
Εγω όταν πήγα για να βγάλουμε τα ράματα, δεν βρίσκαμε την ουλή.
 

Ε.Α.

New Member
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

DIMANN είπε:
Βρε μεγάλε σε σφάξανε.
Εγω όταν πήγα για να βγάλουμε τα ράματα, δεν βρίσκαμε την ουλή.

Αυτό λέμε φίλε μου. Στην πρώτη εγχείρηση που έκανα στην όμορφη Ελλάδα μας με ΣΦΑΞΑΝΕ. Καλά που πήγα στον Δρ. Όζγκιουρ και το συμμάζεψε με ο άνθρωπος. Θες να σε στείλω και φωτό πως ήμουν; Θα πάθεις έμφραγμα. Θα ψάξω και θα επανέλθω.

Να' σαι καλά.
 

Ε.Α.

New Member
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

DIMANN είπε:
Βρε μεγάλε σε σφάξανε.
Εγω όταν πήγα για να βγάλουμε τα ράματα, δεν βρίσκαμε την ουλή.

Φίλε μου δες πως ήταν το κεφάλι μου πριν την εγχείρηση στον Δρ. Όζγκιουρ και δες πως το βελτίωσε μετά με το Repair. Εννοείται οι ουλές που βλέπεις ήτανε από τις πρώτες μου μεταμοσχεύσεις στην Ελλάδα. Τα συμπεράσματα δικά σου :)
 

Συνημμένα

  • DSCF2668.JPG
    DSCF2668.JPG
    31.1 KB · Προβολές: 168

mindtrapper

Member
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

Ε.Α. είπε:
Ενώ περιμέναμε τα αποτελέσματα των αιματολογικών, γνώρισα από κοντά και τον Δρ. Όζγκιουρ. ΜΕ εξέπληξε ευχάριστ το γεγονός ότι εκτός από αγγλικά, μιλούσε και πάρα πολύ καλά γερμανικά. Για μένα ήταν ένα πλεονέκτημα...

Ζεις στο Βερολίνο και σε εκπλήσσει που είδες Τούρκο να μιλάει γερμανικά; :)

Anyway, καλή επιτυχία και από εμένα.
 

Pierre

Member
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

Φίλε E.A. καλησπέρα...

Έχεις σκεφτεί ποτέ να κινηθείς νομικά κατά αυτών των ανθρώπων που σου έκαναν την πρώτη επέμβαση;

Οι άνθρωποι θέλουν κρέμασμα....

Τέσπα, εύχομαι πραγματικά το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

Pierre είπε:
Φίλε E.A. καλησπέρα...

Έχεις σκεφτεί ποτέ να κινηθείς νομικά κατά αυτών των ανθρώπων που σου έκαναν την πρώτη επέμβαση;

Οι άνθρωποι θέλουν κρέμασμα....

Τέσπα, εύχομαι πραγματικά το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.
συνηθως πριν την επεμβαση (παντα δηλαδη)υπογραφεις οτι οι γιατροι δεν ευθυνονται για το αποτελεσμα και απαλασονται νομικα
 

Ε.Α.

New Member
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

mindtrapper είπε:
[quote author=Ε.Α. link=topic=2142.msg43674#msg43674 date=1293035905]
Ενώ περιμέναμε τα αποτελέσματα των αιματολογικών, γνώρισα από κοντά και τον Δρ. Όζγκιουρ. ΜΕ εξέπληξε ευχάριστ το γεγονός ότι εκτός από αγγλικά, μιλούσε και πάρα πολύ καλά γερμανικά. Για μένα ήταν ένα πλεονέκτημα...

Ζεις στο Βερολίνο και σε εκπλήσσει που είδες Τούρκο να μιλάει γερμανικά; :)

Anyway, καλή επιτυχία και από εμένα.
[/quote]

Χαχα...η επέμβαση δεν έγινε στο Βερολίνο. Στην Άγκυρα έγινε. Ο Δρ. Όζγκιουρ δεν έχει καμία σχέση με Γερμανία...
 

Ε.Α.

New Member
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

Pierre είπε:
Φίλε E.A. καλησπέρα...

Έχεις σκεφτεί ποτέ να κινηθείς νομικά κατά αυτών των ανθρώπων που σου έκαναν την πρώτη επέμβαση;

Οι άνθρωποι θέλουν κρέμασμα....

Τέσπα, εύχομαι πραγματικά το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Φίλε Πιέρ,

το σκέφτηκα μερικές φορές. Αλλά δεν είναι μόνο ότι πέρασε πολύ καιρός...είναι και το γεγονός ότι και απόδειξη δεν έχω, και μάρτυρες δεν έχω (γιατί το έκρυβα, ήμουν βλέπεις μικρός 21-22 χρ. και ως εκ τούτου..απονήρευτος) αλλά και το πιο σημαντικό όπως λέει και ο Καμπαμαρού πιο κάτω...δεν τους πιάνεις...

Φίλοι μου, όποιος θέλει να τον πω που με σφάξανε ας στείλει ένα προσωπικό μήνυμα...μπορεί να σωθεί κανένας χριστιανός από του Χάρου τα δόντια...

Το χειρότερο φίλε Πιέρ, είναι ότι δεν θυμάμαι καλά καλά την φάτσα του. Δεν τον είχα δει καθόλου πριν. Όλα τα κανόνισε η υπεύθυνος "πωλήσεων". Και μπλα μπλα μπλα έφτασε η μέρα και ο χασάπης απλά φορούσε εκέινη την χειρουργική μάσκα.

Φίλε ο άνθρωπος ήταν απολύτως αρχάριος. Μπορεί να ήταν και η πρώτη φορά που έκανε κάτι τέτοιο. Δεν μπορεί να φανταστείς τον ΠΟΝΟ που είχα όχι μόνο κατά την διάρκεια αλλά και μετά. ΔΕΣ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΟΥΛΗ και θα καταλάβεις. Είχα 6 μήνες πληγές! 6 μήνες και δεν είχανε φύγει οι πληγές...και να φανταστείς ότι τώρα περάσανε 6 μέρες από την εγχείρηση στον Δρ. Οζγκιουρ και η δότρια περιοχή δεν έχει καθόλου πληγές και η περιοχή που έγινε η επέμβαση είναι σχεδόν τελείως καλά!!

Για να μην πω ότι και από άποψη πόνου η επέμβαση στην Άγκυρα ήταν σαν να περίπατος σε σχέση με αυτές στην Θεσσαλονίκη. Έλεος δηλαδή. Πόσο αναίσθητοι και ασυνείδητοι μπορεί να είναι; Οι γιατροί στην Άγκυρα (ο Δρ. Οζγκιουρ και ο Δρ. Γκιόκαν) πραγματικά οι άνθρωποι όταν είδαν από κοντά το κεφάλι μου απόρησαν. Και πώς να μην απορήσουν άλλωστε.

Εν τω μεταξύ, έχω ακούσει και πολύ χειρότερα από αυτά που έπαθα εγώ...φαντάσου. Πάντως να μην δημιουργήται η εντύπωση ότι όλοι οι γιατροί στην γείτονα είναι κορυφή όπως αυτοί που πήγα εγώ. Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση. Απλά εκεί υπάρχουν 3-4 γιατροί που είναι άψογοι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Lord Raflas

New Member
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

Γεια σου Ε.Α
ΚΑλη επιτυχια και απο εμενα

Τι εννοεις οταν λες

και απόδειξη δεν έχω

Ναι μεν υπεγραψες χαρτια αλλα αποδειξη μετα δεν σου εδωσαν?
Η γενικα δεν υπεγραψες τιποτα?
Αν παντως καποιος δεν υπεγραψε κατι,οντως θα ειναι ακομα πιο δυσκολο να κινηθει νομικα..
 

Ε.Α.

New Member
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

Don Corleone είπε:
Γεια σου Ε.Α
ΚΑλη επιτυχια και απο εμενα

Τι εννοεις οταν λες

και απόδειξη δεν έχω

Ναι μεν υπεγραψες χαρτια αλλα αποδειξη μετα δεν σου εδωσαν?
Η γενικα δεν υπεγραψες τιποτα?
Αν παντως καποιος δεν υπεγραψε κατι,οντως θα ειναι ακομα πιο δυσκολο να κινηθει νομικα..

Η αφέλεια της τότε ηλικίας μου καθώς και η γενικότερη ψυχική πίεση και ενθουσιασμός με τύφλωνε φίλε. Δεν σκεφτόμουν. Με άλλα λόγια έχω χάσει την απόδειξη.

Αλλά δεν θυμάμαι αν υπέγραψα κάτι...είτε υπέγραψα είτε, έχω την εντύπωση ότι μπορούνε να τα γυρίσουν όπως θέλουν. Δηλαδή εάν δεν υπέγραψα να πουν ότι δεν έχουν καμία σχέση και ότι δεν είναι αυτοί που το έκαναν αυτό και αν υπέγραψα κάτι που τους απαλάσει από την ευθύνη...απλά να το επικαλεστούν και την αποποιηθούν.

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...απλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι... :-[
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

Καλή επιτυχία Ε.Α.
Σου εύχομαι το καλυτερο αποτέλεσμα :)

Χρόνια πολλά :)
 

odyline

New Member
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

Φίλε Ε.Α. Χρόνια Πολλά εύχομαι και το καλυτερο δυνατό αποτέλεσμα, μετά απο τόσα χρόνια ταλαιπωρίας..

Η αλήθεια είναι οτι διάβασα το ποστ σου με αγωνία και δε σου κρύβω οτι σοκαρίστηκα με τις φωτο απο τις πρώτες επεμβάσεις. Τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι την λύση της μεταμόσχευσης αλλά δεν πίστευα οτι μπορεί να γίνει τέτοιο πρόβλημα..

Επειδή κάτι ανέφερες για Θεσσαλονίκη, θα μπορούσες να μου στείλεις με πμ πού ακριβώς έκανες εδώ την επέμβαση? Και αν θέλεις και πόσο πλήρωσες στον Άγκυρα για την επέμβαση, έτσι να έχω μια ιδέα.

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Ody
 

Ε.Α.

New Member
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

Φίλοι μου,

όπως καταλαβαίνετε τα πράγματα βαίνουν προς το καλύτερο και σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση...

Επισυνάπτω μερικές φωτό για του λόγου το αληθές :)

Φαίνεται πλέον ξεκάθαρα η διαφορά. Η κοκκινάδα θα φύγει όπως με είπε ο εκπρόσωπος του Δρ. Όζγκιουρ, οπότε δεν ανησυχώ. Στο πίσω μέρος της κεφαλής είναι ορατό πλέον ότι οι πληγές έχουν επουλωθεί. Το ίδιο και μπροστά. Μπροστά βάβαια υπάρχει ακόμα η κακοφωνία των παλιών μοσχευμάτων που...πηγαίνουν όπου να' ναι...Αλλά πλέον αποτελούν μειονότητα και έτσι δεν θα διακρίνονται. Βέβαια στο μέλλον ίσως τις κάνω κάποιο λέιζερ...αλλά όχι σε κομπογιαννίτες και εμπόρους. Θα πάω σε πραγματικό γιατρό. Κανονικότατο.

Α! Καλές γιορτές σε όλους!
 

Συνημμένα

  • Seite2.jpg
    Seite2.jpg
    135.6 KB · Προβολές: 79
  • Seite.jpg
    Seite.jpg
    208.5 KB · Προβολές: 88

Pierre

Member
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

Μπράβο φίλε Ε.Α.,

Βλέπω πως πάει πολύ καλά!

Επίσης έχει κάνει εξαιρετική δουλειά στην hairline, την έχει "δέσει" πολύ καλά με τους κροτάφους σου. ;)
 

DIMANN

New Member
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

Φίλε Ε.Α. Χρόνια πολλά.
Ναι όντως τα πράγματα βαίνουν προς το καλύτερο. Βέβαια αν θυμάμαι θα μεσολαβήσει ένα εξάμηνο όπου θα πέσουν οι καινούριες τρίχες για να βγουν οι οριστικές.
Αν θέλεις στείλε με π.μ. που έκανες την πρώτη επέμβαση. Εγω που την έκανα εδώ Θεσσαλονίκη γενικά έμεινα ευχαριστημένος.
 

Ε.Α.

New Member
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

Pierre είπε:
Μπράβο φίλε Ε.Α.,

Βλέπω πως πάει πολύ καλά!

Επίσης έχει κάνει εξαιρετική δουλειά στην hairline, την έχει "δέσει" πολύ καλά με τους κροτάφους σου. ;)

Ναι φίλε Πιέρ,

ευχαριστώ..έχεις δίκιο για τους κροτάφους :) Το ίδιο με ειπε κι ένας φίλους. Πραγματικά και η τριχογραμμή και οι κρόταφοι είναι πολύ καλοφτιγμένοι...δεν μένει παρά να ελπίζουμε σε μια καλή ανάπτυξη μετά από 5-6 μήνες...αν εχω ένα 90-95% θα είναι ότι πρέπει!
 
Απ: Προσωπική εμπειρία με Μεταμοσχεύσεις και νέα Μεταμ

φιλε μου Ε.Α πραγματικα ωραιο αποτελεσμα... άλλος ένας βρηκε την υγεια του. τώρα απλα περιμενεις.
ποσταρο μερικες φωτο για να δειτε και μενα και πως ημουν στο 5μηνο.
Λυση υπαρχει απλα παιδια πολυ ψάξιμο μεχρι να βρεθει ο καλος γιατρος
 

Συνημμένα

  • 2 meres meta thn metamosxeush..Edw fainete pou den eixa malli.sxedon se olo to kefali.JPG
    2 meres meta thn metamosxeush..Edw fainete pou den eixa malli.sxedon se olo to kefali.JPG
    66.2 KB · Προβολές: 64
  • 5mines kai 15 meres meta.JPG
    5mines kai 15 meres meta.JPG
    188.4 KB · Προβολές: 84
Μπλουζα