Προσεχώς Σεπτέμβρη (N5)

JimKan1

Well-Known Member
Δε διαφωνώ, δεν είμαι γιατρός.
Αλλά υπάρχει και άλλη θεωρία
Μα το ερωτημα δεν ηταν αν βοηθαει γενικα, σιγουρα βοηθαει οπως λεει και το αρθρο, το ερωτημα ηταν αν εμποδιζει το σοκ λος.

Χαιρομαι που η συζητηση γινεται με βαση επιστημονικα αρθρα και οχι το τι εγινε με τον Μητσο και τον Γιωργο απο το χωριο που εβαλαν μαλλια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Μα το ερωτημα δεν ηταν αν βοηθαει γενικα, σιγουρα βοηθαει οπως λεει και το αρθρο, το ερωτημα ηταν αν εμποδιζει το σοκ λος.

Χαιρομαι που η συζητηση γινεται με βαση επιστημονικα αρθρα και οχι το τι εγινε με τον Μητσο και τον Γιωργο απο το χωριο που εβαλαν μαλλια.
Ναι κουβέντα κανουμε εννοείται.
Κοίτα καθαρά εμπειρικά να σου πω κάτι.
Το σοκ που δέχονται τα μαλλιά στη μεταμόσχευση είναι μεγάλο.
Σίγουρα επηρεάζονται και οι εικόνα τους δεν είναι η ίδια μετά από τη μεταμόσχευση .
Ευτυχώς στις περισσότερες των περιπτώσεων ανακάμπτουν, όχι όμως όλα .
Κάποια χαιρετανε για πάντα . Τα τελειωμένα.
Δεν είμαι πεπεισμένος ότι η Φιναστεριδη μπορεί να το αντιμετωπίσει αυτό.
Σίγουρα όμως πιστεύω ότι βοηθάει αυτά που δεν είναι τόσο αδύναμα
 
Μα το ερωτημα δεν ηταν αν βοηθαει γενικα, σιγουρα βοηθαει οπως λεει και το αρθρο, το ερωτημα ηταν αν εμποδιζει το σοκ λος.

Χαιρομαι που η συζητηση γινεται με βαση επιστημονικα αρθρα και οχι το τι εγινε με τον Μητσο και τον Γιωργο
Με το καλό Αθανάσε!!!
Τουλάχιστον μην αγνοήσεις τις βιταμίνες
Ευχαριστω πολύ ,τι βιταμίνες προτείνεις ;
 

IoannisG

Active Member
Ναι κουβέντα κανουμε εννοείται.
Κοίτα καθαρά εμπειρικά να σου πω κάτι.
Το σοκ που δέχονται τα μαλλιά στη μεταμόσχευση είναι μεγάλο.
Σίγουρα επηρεάζονται και οι εικόνα τους δεν είναι η ίδια μετά από τη μεταμόσχευση .
Ευτυχώς στις περισσότερες των περιπτώσεων ανακάμπτουν, όχι όμως όλα .
Κάποια χαιρετανε για πάντα . Τα τελειωμένα.
Δεν είμαι πεπεισμένος ότι η Φιναστεριδη μπορεί να το αντιμετωπίσει αυτό.
Σίγουρα όμως πιστεύω ότι βοηθάει αυτά που δεν είναι τόσο αδύναμα
Να ρωτήσω κάτι, Οντως η εικόνα τους είναι διαφορετική μετά την μεταμόσχευση η αναφέρεσαι μόνο σ αυτά που ήταν ήδη αδύνατα ;;
 

Georgie

Well-Known Member
Να ρωτήσω κάτι, Οντως η εικόνα τους είναι διαφορετική μετά την μεταμόσχευση η αναφέρεσαι μόνο σ αυτά που ήταν ήδη αδύνατα ;;
Γενικά να το δεις , για να συνέλθει η περιοχή από το σοκ της επέμβασης περνάει κάποιος καιρός . Εμένα ας πούμε τα μη μεταμοσχευμενα μαλλιά.αργησαν να μεγαλώσουν . Μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Ευχαριστω πολύ ,τι βιταμίνες προτείνεις ;
Δεν τις προτείνω εγώ.
Της προτείνουν κορυφαίοι γιατροί.
Δύο εβδομάδες πριν την επέμβαση και έως 5-6 μήνες μετά.
Screenshot_20220817-223815~2.png
 
Δεν τις προτείνω εγώ.
Της προτείνουν κορυφαίοι γιατροί.
Δύο εβδομάδες πριν την επέμβαση και έως 5-6 μήνες μετά.Προβολή συνημμένου 52685
Δεν τις προτείνω εγώ.
Της προτείνουν κορυφαίοι γιατροί.
Δύο εβδομάδες πριν την επέμβαση και έως 5-6 μήνες μετά.Προβολή συνημμένου 52685
Ευχαριστω πολύ
 
Αν θες για να βοηθηθείς και εσύ ρίξε και καμιά φώτο να σου πουν και τα πιο έμπειρα μέλη απόψεις πριν κάνεις την επέμβαση.
Πες μας και τι περιοχές πας να καλύψεις, τι σου είπαν από την κλινική κτλ.
Κάνεις κάποια θεραπεία ή έχεις πρόθεση να κάνεις;
 

Συνημμένα

  • 77EF5B3C-B7AD-48CB-9A56-1CE738E61715.png
    77EF5B3C-B7AD-48CB-9A56-1CE738E61715.png
    3 MB · Προβολές: 301

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αρχικά θέλω να σας υπενθυμίσω ότι δεν έχω κανέναν γνωστό στη συγκεκριμένη κλινική και η απόφαση μου να πάω εκεί ήταν ότι στα δικά μου μάτια ήταν αξιοπρεπής η προσέγγιση τους με όλα τα αρνητικά και όλα τα θετικά των μεταμοσχεύσεων ,μετά απο πολλές επισκέψεις και σε άλλους ηταν η μόνη κλινική που η προσέγγιση τους ηταν ρεαλιστική και όχι θα σε κάνουμε ουαου θα γίνει τέλεια δουλειά έχεις καλή δότρια κτλπ κτλπ,λοιπόν παρακάτω θα σας πω για την διαδικασία και έπειτα σας στέλνω τις πρώτες μου εικόνες
 
Η μμ ήταν δυο ημερών μπήκα τη Δευτέρα το πρωί οπωσ Και Τρίτη εγιναν τα απαιραιτητα φωτογραφίες μετρήσεις προετοιμασία κούρεμα κτλπ,παιδιά ειλικρινά το μόνο που αισθάνθηκα ήταν οι ενέσεις για την τοπική αναισθησία ΑΛΛΑ και αυτες καθόλου πόνο ,πήγα φοβισμένος από το ΣΚ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΠΟΝΕΣΕΙ ΚΤΛΠ ΚΑΙ στις πρώτες ενέσεις μου έφυγε όλο το άγχος πραγματικά και ήρθε το χαμόγελο πάλι στη θέση του , στην διαδικασία μου την έκανε ο ΙΑΤΡΟΣ Πανόπουλος Απόστολος(πλαστικοσ Χειρουργός)και μέσα ήταν νοσοκόμα τις κλινικής ,πραγματικά μου έβγαλαν τόσο εμπιστοσύνη που απλά μπήκα και ότι μου έλεγαν το ακολούθησα μου μίλησε για ρεαλιστικά αποτελέσματα ο γιατρός και γενικά μου έβγαλαν μεγάλη ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΑΦΑΙΘΗΚΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ,συγκεντρωμένοι και τις δυο μέρες από πάνω μου και αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΙΧΑΝ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΠΟΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ,κακά τα ψέματα όταν σου βγάζουν επαγγελματισμό οι άνθρωποι απλά λες οκ το αφήνω όλα επάνω τους
 
Είμαι 33 επικεντρωθήκαμε πιο πολύ στα άδεια εντελώς σημεία των μαλλιών μου ,με κοινή απόφαση εμένα και του ιατρού την hairline δε την κατεβάσαμε αρκετά ώστε να έχουμε ένα ρεαλιστικό αποτέλεσμα με μεγαλύτερη πυκνότητα ,έπειτα ο γιατρός μου είπε θα ακολουθήσω και μινοξιδιλη και φίνα τα οποία δεν έχω πάρει ποτε στην ζωή μου,θα μπορούσαμε να βαλλουμε και ενδιαμεσα στα υπάρχοντα μαλλιά κάποια μοσχεύματα αλλά μου είπε ο γιατρός να τα σεβαστούμε
 
Μια μέρα μετά τις δυο συνεδρίες που έγιναν ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ!
 

Συνημμένα

  • 429F7225-2043-4DE7-AD8D-AC68AF4F7B03.jpeg
    429F7225-2043-4DE7-AD8D-AC68AF4F7B03.jpeg
    2.6 MB · Προβολές: 246
  • 1810F384-B587-408E-8F03-086D4C6738C5.jpeg
    1810F384-B587-408E-8F03-086D4C6738C5.jpeg
    2.3 MB · Προβολές: 234
Είμαι πολύ ευχαριστημένος παιδιά με την κλινική είναι άριστοι επαγγελματίες πραγματικά δεν ξέρω κανέναν αλλά μου φέρθηκαν με απόλυτο επαγγελματισμό!Οτι θέλετε ρωτάτε!Ενιωθα υποχρεως να σας δείξω και να πω την εμπειρία μου
 
Θα σας δείχνω τα αποτελέσματα και τη δότρια σήμερα αύριο που θα βγάλω γάζες ,το πλάνο κας ήταν να πάρουμε από όλη την πίσω περιοχή μοσχεύματα για να είναι αναλογικά αισθητικά σωστός ο καταμερισμός
 

montecristo

Well-Known Member
Μια μέρα μετά τις δυο συνεδρίες που έγιναν ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ!
Καλή φύτρωση. Από οτι βλέπω και εγώ μπήκατε μόνο στις καραφλές περιοχές. Χρειάζεσαι βέβαια να πάρεις φιναστερίδη για να διατηρήσεις τα δικά σου μαλλιά και να διατηρήσεις ετσι το αποτέλεσμά σου.
Τελικά πόσα μοσχεύματα βάλατε στις 2 μέρες; Τι στοιχεία σου έδωσαν από την κλινική ; Επίσης πόσο σε χρέωσαν την επέμβαση ;
 
Καλή φύτρωση. Από οτι βλέπω και εγώ μπήκατε μόνο στις καραφλές περιοχές. Χρειάζεσαι βέβαια να πάρεις φιναστερίδη για να διατηρήσεις τα δικά σου μαλλιά και να διατηρήσεις ετσι το αποτέλεσμά σου.
Τελικά πόσα μοσχεύματα βάλατε στις 2 μέρες; Τι στοιχεία σου έδωσαν από την κλινική ; Επίσης πόσο σε χρέωσαν την επέμβαση ;
Ναι μου πρότεινε και ο γιατρός να σεβαστούμε τις υπάρχουσες περιοχές και επειδή δεν έχω κανει ποτε θεραπεία να πάρω φιναστεριδη και μινοξιδιλη και να το παρακολουθούμε σε βάθος χρόνου αλλά να πάω πρώτα να κάνω κάποιες εξετάσεις για φιναστεριδη και μετά να την αρχίσω ,γύρω στα 4,500gr νομίζω αδερφε αλλά θα πάρω αναλυτικά στοιχεία και θα στα πω ,στα 3200 είναι αλλά ήταν προσφορά που έτρεχε καλοκαίρι ,τώρα το ερώτημα μου είναι φιναστεριδη σε safe mode ποτε μπορώ να αρχίσω και πόση ποσότητα και κάθε ποτε μπορώ να την αυξήσω και για ποσο καιρό
 
Μπλουζα