Προσεχώς Σεπτέμβρη (N5)

Θέλω με τη σειρά μου να σας παρουσιάσω από την αρχή έως το 12μηνο την εξέλιξη μου
Είμαι εντελώς άγνωστος και άκυρος
Όταν κάνω την επέμβαση θα αρχίσω να σας στέλνω την εξέλιξη όπως εννοειτε και το πριν
Όσο με ξέρετε εσείς άλλο τόσο με ξερει και η κλινική,κάθε παρατήρηση κάθε βοήθεια οτιδήποτε είναι ευπρόσδεκτα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κανείς δεν είναι άκυρος εδώ μέσα φίλε μου.
Ο καθένας είναι χρήσιμος και έχει να προσφέρει κάτι.
Καλή επιτυχία, Go-ahead!
Αυτό ακριβώς φίλε μου σκέφτηκα και εγώ από την στιγμή που δεν έχω κανένα συμφέρον από την κλινική μόνο καλό μπορώ να σας κάνω εδώ πέρα είτε αρνητικά είτε θετικά ,εμένα με κέρδισε ανθρωπιστικά η συγκεκριμένη κλινική και η εμπιστοσύνη αλλά είναι δικό μου θέμα αυτό από εκεί και πέρα το θεωρώ αξιοπρεπές να βοηθήσω και εσείς εμένα είτε έτσι είτε αλλιώς
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Αν θες για να βοηθηθείς και εσύ ρίξε και καμιά φώτο να σου πουν και τα πιο έμπειρα μέλη απόψεις πριν κάνεις την επέμβαση.
Πες μας και τι περιοχές πας να καλύψεις, τι σου είπαν από την κλινική κτλ.
Κάνεις κάποια θεραπεία ή έχεις πρόθεση να κάνεις;
 
Αν θες για να βοηθηθείς και εσύ ρίξε και καμιά φώτο να σου πουν και τα πιο έμπειρα μέλη απόψεις πριν κάνεις την επέμβαση.
Πες μας και τι περιοχές πας να καλύψεις, τι σου είπαν από την κλινική κτλ.
Κάνεις κάποια θεραπεία ή έχεις πρόθεση να κάνεις;
Θα γίνει σε δυο μέρες η επέμβαση να καλύψουμε Α λιγο Β και Γ ζωνη ,δεν έχω κανει καμία θεραπεία, τα τελευταία 8-10 χρόνια αρχισα να αραιωνω ,είμαι 32 ετών
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ταπεινή μου άποψη ξεκίνα από μπροστά και κλείσε χερλαιν και κροτάφους με περίπου 2500-2600.
Στο crown θα επικεντρωνόμουν σε 2ο χρόνο και σε συνδυασμό με τη φίνα η οποία θα σου κρατήσει το κέντρο της Α' ζώνης και ότι καταφέρει να σου ζωντανέψει στο crown.
 

montecristo

Well-Known Member
Θα γίνει σε δυο μέρες η επέμβαση να καλύψουμε Α λιγο Β και Γ ζωνη ,δεν έχω κανει καμία θεραπεία, τα τελευταία 8-10 χρόνια αρχισα να αραιωνω ,είμαι 32 ετών

Καλη επιτυχία. Σίγουρα μια ακόμα παρουσίαση από τη κλινική Seneca θα βοηθήσει το φόρουμ.

Πες μας πόσα μοσχεύματα θα βάλεις, τον γιατρό της επέμβασης αλλά και πόσο θα πληρώσεις.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Σας ευχαριστω πολύ για την βοήθεια παιδιά ,μινοξιδιλη θα ξεκινησω άμεσα με την επέμβαση μετά από κάνα 15 μέρες
Καλύτερα ξεκίνα low dose φίνα και πριν την επέμβαση, να διασφαλίσεις και τη λήπτρια και τυχόν shock loss.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ταπεινή μου άποψη ξεκίνα από μπροστά και κλείσε χερλαιν και κροτάφους με περίπου 2500-2600.
Στο crown θα επικεντρωνόμουν σε 2ο χρόνο και σε συνδυασμό με τη φίνα η οποία θα σου κρατήσει το κέντρο της Α' ζώνης και ότι καταφέρει να σου ζωντανέψει στο crown.
Καλύτερα ξεκίνα low dose φίνα και πριν την επέμβαση, να διασφαλίσεις και τη λήπτρια και τυχόν shock
 
Παιδιά για να μην νομίζω ότι θα γίνω αφάνας όσο και να βοηθήσουν αυτά προτιμώ έστω και την μεταμόσχευση να την πάω natural γιατί νομίζω ότι μείνει τουλάχιστον στο 12 μηνο θα μείνει για όσο καιρό μείνει με φροντίδα
 

Georgie

Well-Known Member
Δεν προλαβαινει σε ενα μηνα να διασφαλισει το σοκλος
Βοηθάει φίλε.
Όταν ξεκινήσει η φυτρωση θα έχει αρχίσει να δίνει η Φιναστεριδη.
Οι αδύναμες μπορεί να μη σωθούν καν και 5 χρόνια Φιναστεριδη να παίρνεις .

Ένας μήνας δεν είναι αρκετός στο να δυναμώσει τη δοτρια η αν έχεις diffuse pattern alopecia, άλλο αυτό όμως.

Σε ορισμένες περιπτώσεις όταν μπεις για πύκνωση και είσαι χρήστης Φιναστεριδης μπορεί να σου ζητηθεί να διακοπεί η χρήση της 3 μήνες για να φανεί καλύτερα το που πρέπει να δουλέψει ο γιατρός .

Έτσι έχω διαβάσει και βγάζει νόημα .
Εάν έχω λάθος πληροφόρηση να διορθωθεί
 

JimKan1

Well-Known Member
Βοηθάει φίλε.
Όταν ξεκινήσει η φυτρωση θα έχει αρχίσει να δίνει η Φιναστεριδη.
Οι αδύναμες μπορεί να μη σωθούν καν και 5 χρόνια Φιναστεριδη να παίρνεις .

Ένας μήνας δεν είναι αρκετός στο να δυναμώσει τη δοτρια η αν έχεις diffuse pattern alopecia, άλλο αυτό όμως.

Σε ορισμένες περιπτώσεις όταν μπεις για πύκνωση και είσαι χρήστης Φιναστεριδης μπορεί να σου ζητηθεί να διακοπεί η χρήση της 3 μήνες για να φανεί καλύτερα το που πρέπει να δουλέψει ο γιατρός .

Έτσι έχω διαβάσει και βγάζει νόημα .
Εάν έχω λάθος πληροφόρηση να διορθωθεί
Συμφωνα με τον Feriduni χρειαζονται 6 μηνες με ενα χρονο πριν την επεμβαση

 

Georgie

Well-Known Member
Συμφωνα με τον Feriduni χρειαζονται 6 μηνες με ενα χρονο πριν την επεμβαση

Δε διαφωνώ, δεν είμαι γιατρός.
Αλλά υπάρχει και άλλη θεωρία
 
Μπλουζα