Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

spi

Well-Known Member
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

Λοιπον αποφασισα απο δευτερα θα παω να παρω το hair force shampoo men της Frezyderm και την hair force lotion επισης της Frezyderm και θα κανω δ/μα σπιρονολακτόνης...αυτα φτανουν η να βαλω και κατι ακομα??(απο το φαρμακειο θα τα αγορασω)το super zix μονο Online Το αγοραζουμε?αν αντι σπιρονολακτονη χρησιμοποιω regain 5% θα εχω το ιδιο αποτελεσμα??ρωταω απλα για να μην εχω αυτη τη φασαρια με το φτιαξιμο στο σπιτι...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

η μινοξ είναι ουσία με διαφορετικές ιδιότητες-growth stimulant,και από μόνη της δεν κάνει δουλειά
η σπιρο και το super Zix είναι dht blockers και ουσιαστικά ολοκληρώνουν την θεραπεία
 

spi

Well-Known Member
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

Εγραφα σ ενα αλλο τοπικ (ξεκινωντας τη θεραπεια οικονομικα) Και ειδα οτι μου απαντησες φιλε μου και θα κανω την ερωτηση εδω (μια μερα πριν παω να αγορασω και να ξεκινησω,επιτελους :p ,θεραπεια).τωρα που το διαβασα κι αυτο,και παλαιοτερα αλλα τωρα μου μπηκε σαν ιδεα,λεω να αγορασω fungoral Και Regaine 5% απο το φαρμακειο και λεω να συμπληρωσω δ/μα σπιρο.το fungoral το χρησιμοποιεις 2 φορες την εβδομαδα.για τις αλλες μερες θα χρησιμοποιω αλλο.αυτο της Frezyderm κανει?αν και λεει πως πρεπει να πλενεσαι μ αυτο 3 φορες τ εβδομαδα...αρα μενουν 2 κενες?να παρω καποιο αλλο σαμπουαν του εμποριου για αυτες τις 2 μερες η να μην παρω καθολου της Frezyderm και να χρησιμοποιω του εμποριου??και μια απορια ακομα.το regaine εχει ειπωθει πως σε πρωτη φαση διεγειρει την τριχοπτωση(3-6 εβδομαδες) και μετα ενεργει.αυτο ομως δε ξερω αν θα ειναι καλο στον ψυχολογικο μου τομεα(εχω ψωρα με τα μαλλια μου οσο δε φανταζεσαι)..κατι ενναλακτικο που να μην το εχει αυτο το "ελαττωμα"?(δεν ειναι ελαττωμα,το αντιθετο φανταζομαι, απλα ετσι το λεω :p)
 

spi

Well-Known Member
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

λοιπον πηγα το ξεκινημα της θεραπεις μια εβδομαδα πισω..λεω να αγορασω οπως σας ειπα σαμπουαν το fungoral Και το σαμπουαν της Frezyderm Με την lotion του.θα φτιαξω δ/μα σπιρονολακτονης και θελω κατι ακομα για ν α το συμπληρωσω..τι προτεινεται εκτος απο χαπια?και αν μπορειτε απαντησε στην προηγουμενη ερωτηση μου που σας εκανα για το regaine...
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

1) Double A ή Super zix (κ τα 2 homemade)
2)Δεν ειναι απαραιτητο οτι θα σου προκαλεσει shedding η μινοξ οποτε give it a try που λεμε κ στο χωριο μου :D
 

spi

Well-Known Member
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

:D xaxa και στο χωριο μου ετσι λενε...να αλλα αν εχω sheddings μετα τι θα κανω ο δυσμοιρος :-[ ?τα υλικα για σπιρονολακτονη η για το super Zix μπορουμε να τα βρουμε ολα απο το φαρμακειο? και μια γενικη σουμε για τα λεφτα που θα δωσω και για τα 2 ξεχωριστα αν γινεται...thank you guys 8)
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

Οι τριχες που χανουμε λογω shedding θα επεφταν ετσι κ αλλιως κανοντας το φυσιολογικο κυκλο της τριχας, φυσικα θα ξαναβγουν,μην σε ανησυχει αυτο. Απλα αλλαζει ο κυκλος της τριχας κ μπαινει σε τελογενη φαση πριν βγει η νεα τριχα.( Τα λεω λιγο μπακαλιστικα ;D ). Δεν συμβαινει σε ολους κ συμβαινει σε πολυ λιγοτερους με τη minox συγκριτικα με αλλες ουσιες (βλεπε ντουταστεριδη) που ειναι πιο συνηθισμενο. Γενικα ομως το shedding στην αρχη της θεραπειας θεωρείτε καλο σημαδι.

Η spiro k το double A ειναι πανευκολα να βρεις τα υλικα τους (φαρμακειο+supermarket). Κανε ενα search στο forum για περισσοτερες πληροφοριες για συστατικα τροπο παρασκευης κλπ.
Τωρα για το zix ισως σου παρει λιγο χρονο να συγκεντρωσεις ολα τα συστατικα του (κυριως μεσω net) αλλα κ παλι οχι τιποτα το τρομερο.
Αυτα κ καλη συνεχεια ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα