Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

kzakos είπε:
Καλησπέρα.
Πρώτα απ'όλα συγχρητήρια στους δημιουργούς και moderators για ένα τόσο χρήσιμο site.
Ήθελα να ρωτήσω,μήπως κάποιος έχι ακούσει κάτι,για ένα προιον που έχω δει να έχει(?) αποτελέσματα σε ένα φίλο ο οποίος είχε τοπική τριχόπτωση επειδή χρησιμοποιούσε πολύ συχνα στέκα για να "πιάνει" τα μαλλιά του και στη περιοχή της χωρίστρας του.Μετά από λίγους μήνες είδα με τα μάτια μου ότι το πρόβλαημα λύθηκε.
Όμως όταν πήγα να ρωτήσω για το προιον άρχισα να σκέφτομαι ότι ίσως κάνω λάθος και η λύση οφείλεται στη μείωση χρήσης στέκας και προσοχή στα μαλλιά του απλά και αυτό γιατί όπως μου είπαν στο φαρμακείο πρόκειται για λοσιον για ευαίσθητες περιοχές.Η λοσιον-σαμπουαν με την οποία λουζόταν ήταν η lactacyd ή lactacid.Άσπρο κυλινδρικό μπουκάλι.
Μπορεί να δώσει κάποιος τα φώτα του αν γνωρίζει?Ευχαριστώ εκ των προτερων
αυτό είναι για καθαρισμό (υγρό σαπούνι) της περιοχής των γεννητικών οργάνων ... :hailing
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kzakos

New Member
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

8)
ΟΚ αλάνια σπύρο και άκη αυτό το μάθαμε και από το φαρμακοποιό...
Το ανέφερα το θαματάκι μήπως και η καζούρα σας μετατραπεί σε ενδιαφέρον και μήπως έχετε κατα νου κάποια παρόμοια λοσιόν και τελικά δε θυμάμαι ακριβώς το όνομα.
Anyway.Ευχαριστω πάντως
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

kzakos είπε:
8)
ΟΚ αλάνια σπύρο και άκη αυτό το μάθαμε και από το φαρμακοποιό...
Το ανέφερα το θαματάκι μήπως και η καζούρα σας μετατραπεί σε ενδιαφέρον και μήπως έχετε κατα νου κάποια παρόμοια λοσιόν και τελικά δε θυμάμαι ακριβώς το όνομα.
Anyway.Ευχαριστω πάντως
για ποια καζούρα γράφεις; :eek:
παρόμοια λοσιόν για τι πράγμα ψάχνεις; ???
 

Άκης

Administrator
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

Καζούρα = χασούρα;

Μήπως ήθελε να πει lactic acid (lactacid)?
 

spi

Well-Known Member
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

Παιδια να κανω μια ερωτηση το σαμπουαν της air force Που αναφερει το εχει δοκιμασει κανενας?και να ρωτησω και για το aminexil energy dercos της vichy επισης.εχουν δοκιμαστει?εχουν φερει αποτελεσματα σε κανεναν?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

spi είπε:
Παιδια να κανω μια ερωτηση το σαμπουαν της air force Που αναφερει το εχει δοκιμασει κανενας?και να ρωτησω και για το aminexil energy dercos της vichy επισης.εχουν δοκιμαστει?εχουν φερει αποτελεσματα σε κανεναν?
αν εννοείς το frezyderm hair force men,προσωπικά έχω την καλύτερη εντύπωση και αποτέλεσμα/αίσθηση
τα προϊόντα της vichy είναι κοσμητικά - όχι φαρμακευτικά
 

Leone

Active Member
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

Παιδια ζητω συγνωμη αν εχει ξανααπαντηθει η ερωτηση μου αλλα το frezyderm hair force το βρισκουμε στα φαρμακεια?
 

dim74

Member
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

ολα τα προιοντα της frezyderm τα βρισκουμε στα φαρμακεια...και αν δεν τα εχουν εκεινη την ωρα στο φερνουν συντομα!
 

spi

Well-Known Member
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

[/quote]
αν εννοείς το frezyderm hair force men,προσωπικά έχω την καλύτερη εντύπωση και αποτέλεσμα/αίσθηση
τα προϊόντα της vichy είναι κοσμητικά - όχι φαρμακευτικά

[/quote]
Ναι αυτο το σαμπουαν εννοω φιλε μου,σ ευχαριστω πολυ.δηλαδη εμενα που μου προτεινε καποιος αυτο της Vichy που ενισχυει την τριχα και την αναζωογονει δε θα κανει δουλεια ε?αξιζει τον κοπο να δοκιμασω η θα μου χειροτερεψει το προβλημα της τριχοπτωσης?ειναι σε μορφη spray και ο φαρμακοποιος μου συνεστησε να παρω και αγωγη απο το στομα(παλι της vichy)για καλυτερο και πιο αμεσο αποτελεσμα οπως μου ειπε.
 

spi

Well-Known Member
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

λοιπον να ρωτησω.σκεφτομαι να χρησιμοποιησω το hair force shampoo men της hairline για σαμπουαν μερα παρα μερα.για τις αλλες σκεφτομαι να παρω ενα του εμποριου.σκεφτομαι να παρω απο το φαρμακειο επισης το hair force lotion και το hair force mask για την αναπτυξη της τριχας και της τριχοφυιας.ομως θελω εγω να αγορασω απο φαρμακειο και ισως να μην παρω το τελευταιο αν εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο.πχ αν παρω regaine/rogaine αντι hair force mask θα βοηθουσε σε συνδυασμο με τα αλλα προιντα που ανεφερα?τα εχει δοκιμασει καποιος η θα ειναι πεταμενα λεφτα.επισης πιο πανω ειπα κατι για το dercos aminexil energy της vichy αλλα ειπαν οτι ειναι κοσμητικα προιοντα.ο φαρμακοποιος ομως λεει πως θα κανει δουλεια σε συνδυασμο και με τ dercos aminexil sp94.μαλλον ελεγε μπαρουφες ε για να πουλησει?το εχει δοκιμασει κανενας κ αυτο?α,κ για σαμπουαν καθημερινης χρησης θα παρω καποιο της fructis..θα σας ειμαι ευγνωμων αν μου απαντησετε.τωρα τελευταια εχω αρχισει να απογοητευομαι γτ βλεπω οτι χανω πολλες τριχες.α,και μια παρατηρηση..βλεπω οτο στο μπροστινο μερος του κεφαλιου εχω καποιες μικρες τριχες που καποιες απ αυτες πεφτουν με τ αλλες αλλα παραμενουν κ μερικες.αυτο ειναι ενθαρυντικο η οχι?μπορω να ελπιζω σε μια πιο γρηγορη αυξηση τριχοφυιας επειδη βλεπω αυτη τ μικρη αναπτυξη μικρων τριχων η ειναι φρουδες ελπιδες??...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

αρχηγόπουλο,
το σαμπουάν της hairline που αναφέρεις είναι άγνωστο και οι αμπούλες της vichy χαμένος χρόνος και λεφτά

fungoral εναλλάξ ημέρες με frezyderm είναι ένας δοκιμασμένος συνδυασμός - δεν αποτελεί βέβαια θεραπεία :chinscratch

ξαναδιάβασε τι δοκιμάσαμε και είδαμε αποτελέσματα - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,56.0.html
 

spi

Well-Known Member
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

Σπύρος είπε:
αρχηγόπουλο,
το σαμπουάν της hairline που αναφέρεις είναι άγνωστο και οι αμπούλες της vichy χαμένος χρόνος και λεφτά

fungoral εναλλάξ ημέρες με frezyderm είναι ένας δοκιμασμένος συνδυασμός - δεν αποτελεί βέβαια θεραπεία :chinscratch

ξαναδιάβασε τι δοκιμάσαμε και είδαμε αποτελέσματα - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,56.0.html

Συγγνωμη συνωνοματε της frezyderm ειναι τα σαμπουαν που ανεφερα,λαθος δικο μου απο βιασυνη μαλλον.και καποιο παιδι πριν ειπε πως το εχει δοκιμασει και του εχει δωσει μια πολυ καλη αισθηση και αποτελεσμα γι αυτο ρωτησα και για τα αλλα 2.οποτε ξεχναμε την vichy και τις απατες της.εγω δε θελω να δω καμμια τεραστια διαφορα,αν και θα το ευχομουν,απλα θελω κατι απο το φαρμακειο για θεραπεια.δηλαδη οταν λες οτι δεν ειναι θεραπεια? :eek: δε θα μου φερει αποτελεσμα αυτο που λες στη τριχοπτωση η σε καποιο βαθμο στη τριχοφυια?συγγνωμη για το πρηξιμο...ας με συγχωρεσετε ::)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

μόνο με σαμπουάν δεν θα δεις τίποτα-απλά θα βελτιωθεί η όψη/αίσθηση του μαλλιού
κάνε είτε δ/μα σπιρονολακτόνης,είτε super Zix για να μπλοκάρεις την dht
 

spi

Well-Known Member
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

Σπύρος είπε:
μόνο με σαμπουάν δεν θα δεις τίποτα-απλά θα βελτιωθεί η όψη/αίσθηση του μαλλιού
κάνε είτε δ/μα σπιρονολακτόνης,είτε super Zix για να μπλοκάρεις την dht
Σ ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου.να σου κανω και 2 ακομα ερωτησεις.την σπιρο η το super zix τα βρισκω στα φαρμακεια?και αν χρησιμοποιησω dht blocker οπως αυτα υπαρχει περιπτωση απο τις τριχες που μου εχουν πεσει να εμφανιστουν νεες?δλδ να μην εχει καταστραφει η ριζα τις τριχας..η η χρηση αλλης θεραπειας ειναι μονοδρομος?να τονισω πως αρχισα να χανω μαλλια το τελευταιο μισο χρονο,παλαιοτερα δεν εχανα εκτος απο τα κλασσικα οταν χρησιμοποιουσα ζελε αν κ ειχα παντα αιρεο μαλλι.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

και τα 2 φτιάχνονται στο σπίτι-χαλαρά με ελάχιστο κόστος


την επανέκφυση κυνηγάμε όλοι αρχηγόπουλο-μετά από 6-12 μήνες παίζουν νέες τρίχες 8)
 

spi

Well-Known Member
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

ακριβως αυτο θελω..κατι που να μην ειναι τοσο δυνατο αλλα μετα απο καποιο διαστημα,οποιο κι αν ειναι εχω υπομονη,να βγουν νεες τριχες μιας και η αραιωση μου δεν ειναι τοσο μεγαλη(αν και εμφανη,ειδικα το τελευταιο 6μηνο).με αυτα που ειπα θα εχω αποτελεσμα ε?εστω και αργο..σ ευχαριστω φιλε συνωνοματε..εσυ εισαι ο αρχηγος οχι εγω..μας δινεις τα φωτα σου κ σ ευχαριστουμε πολυ :worshipper ;)
 

spi

Well-Known Member
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

γτ τη σπιρονολακτονη παιρνετε με δικη μας ευθυνη και δε μας το συστηνει γιατρος εφοσον δεν εχει αναφερθει καμμια παρενεργεια?επειδη ειναι κατασκευασμα που γινεται στο σπιτι?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

και ο dr. Lee την προτείνει,άσε που έχουν γίνει έρευνες για τα αποτελέσματά της - δες στο θέμα "το πιο φθηνό.."
 

spi

Well-Known Member
Απ: Προιοντα για την τριχοπτωση απο φαρμακειο.

Λοιπον αποφασισα απο δευτερα θα παω να παρω το hair force shampoo men της Frezyderm και την hair force lotion επισης της Frezyderm και θα κανω δ/μα σπιρονολακτόνης...αυτα φτανουν η να βαλω και κατι ακομα??(απο το φαρμακειο θα τα αγορασω)το super zix μονο Online Το αγοραζουμε?αν αντι σπιρονολακτονη χρησιμοποιω regain 5% θα εχω το ιδιο αποτελεσμα??ρωταω απλα για να μην εχω αυτη τη φασαρια με το φτιαξιμο στο σπιτι...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα