Πλαστική στη μύτη ...

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Trixofilos είπε:

31 μέρες μετά την επέμβαση ακόμα είναι πρησμένη η μύτη. Από ότι μου είπε ο γιατρός που έκανε το διάφραγμα θα είναι ακόμα πρησμένη για 2-3 μήνες. Ο δε πλαστικός μου είπε ότι το καλοκαίρι θα έχει πάρει την τελική της μορφή κατά 80%... οπότε περιμένω...
Ειδικά από τη μια πλευρά είναι πολύ πρησμένη με αποτέλεσμα να μη φαίνεται και ίσια :(

Οπότε με δεδομένο ότι τα Χριστούγεννα θα βάλω και μαλλάκια ... αυτό το καλοκαίρι θα το περιμένω πως και πως :)
 

aprilianos

New Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Ενα μεγαλο ποσοστο χρειαζετε και δευτερη επεμβαση στην μυτη 20% ας πουμε...Οσο για το πρηξιμο χαλαρα το μεγαλυτερο σε διαρκεια θα πρεπει να ειναι. Μηνες κραταει. Χρονο και παραπανω σε ορισμενες περιπτωσεις...Αυτα σε περιπτωση πλαστικης (σπασιμο κλπ) το διαφραγμα ειναι ευκολο.
Tropheus καλο αποτελεσμα σου ευχομαι και στα 2.
Παντως καλο ειναι οι πλαστικες να τις κανουν αυτοι που εχουν προβλημα γιατι την σημερον ημερα εχουμε τρελλαθει....μα εντελως;
Και εγω εχω λιγο στραβο διαφραγμα αλλα δεν ηθελα να παω να κανω κατι αφενος διοτι δεν ξερεις τι γινεται, αφετερου λεω "οχι δεν εχω κανει πλαστικη στην μυτη, ετσι ειναι" και ξεμπλεκω...
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Ήδη έχω συναντήσει 4 άτομα που έκαναν είτε οι ίδιοι είτε γνωστοί τους (σύζυγοι) διάφραγμα και απέτυχαν οι επεμβάσεις !!! Σε εμένα τουλάχιστον νομίζω ότι το διάφραγμα έχει έρθει σωστά γιατί αναπνέω καλά.
Ο γιατρός μου είπε ότι ήταν σπασμένο το διάφραγμα από χτύπημα (μάλλον πιτσιρικάς που ήμουν διαολάκος).

Να σου πω την αλήθεια η μύτη μου δεν ήταν άσχημη αλλά τώρα είναι καλύτερη παρόλο που είναι πρησμένη. Φαντάζομαι μόλις φύγει το πρήξιμο θα είναι ακόμα καλύτερη.

Αν φίλε apriliane έχεις στραβό διάφραγμα αλλά δεν σε εμποδίζει στην αναπνοή δε βρίσκω το λόγο γιατί να κάνεις επέμβαση. ΣΕ εμένα το ένα ρουθούνι ήταν διακοσμητικό. Δεν τράβαγε ούτε χιλιοστό από αέρα !!!
 

aprilianos

New Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Εμενα δεν ειναι τοσο σοβαρο το θεμα κ ειπα να μην κανω κατι.
Γενικα δεν ειμαι υπερ των πλαστικων σ' ατομα που δεν εχουν προβλημα, γιατι εχει καταντησει να εχεις μια μυτη οκ κ να θελει ο αλλος να την κανει σαν του ταδε διάσημου...Πραγμα π δειχνει οτι υπαρχει προβλημα αλλα δεν ειναι στη μυτη.
Ειναι και τα "ιδανικα" της εποχης κιολα.... Εχει πχ διαφήμιση που ο άλλος παίρνει τηλ κ κοροϊδεύει ενω βλεπει μπαλα...
Σε καμποσες 10ετιες με την τεχνολογικη προοδο ηθελα ναμε απο μια μερια να βλεπω τα "θαυματα"...
Θα εχει 1εκατ Pitt να κυκλοφορανε κ διαφημηση που θαχει το κινητο οχι μονο σημα στο υπογειο αλλα κ laser για να πυροβολαει κιολα αμα η γυναικα του δεν τον πιστεψει....
:D :D :D
 

Scientist

New Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

tropheus είπε:
[quote author=Trixofilos link=topic=2218.msg42352#msg42352 date=1290352684]
Τι λέει η μύτη?

31 μέρες μετά την επέμβαση ακόμα είναι πρησμένη η μύτη. Από ότι μου είπε ο γιατρός που έκανε το διάφραγμα θα είναι ακόμα πρησμένη για 2-3 μήνες. Ο δε πλαστικός μου είπε ότι το καλοκαίρι θα έχει πάρει την τελική της μορφή κατά 80%... οπότε περιμένω...
Ειδικά από τη μια πλευρά είναι πολύ πρησμένη με αποτέλεσμα να μη φαίνεται και ίσια :(

Οπότε με δεδομένο ότι τα Χριστούγεννα θα βάλω και μαλλάκια ... αυτό το καλοκαίρι θα το περιμένω πως και πως :)
[/quote]
tropheus τη θεραπεία που ακολουθούσες με dutasteride, finasteride κλπ εξακολουθεις να την κανεις? ποσα χρονια πανε απο τοτε που τα αρχισες και σε τι κατασταση ειναι σημερα τα μαλλια σου? μιας και εισαι απο τους πιο εμπειρους του φορουμ, ποια ειναι η γνωμη σου, αξιζει ολη αυτη η προσπαθεια που κανουμε με τετοιου ειδους φαρμακα, ρισκαροντας την υγεια μας, επειδη αγαπαμε πολυ τα μαλλακια μας και κατ επεκταση την εξωτερικη μας εμφανιση? ειναι ενα ερωτημα που παντα με βασανιζει, αν και ακολουθω πιστα και με πεισμα τη θεραπεια (2+ χρονια με μινοξιδιλη και 1,5 χρονο με φιναστεριδη) αποφασισα να παρω το ρισκο, παρ ολα αυτα φοβαμαι μηπως καποια στιγμη συμβει κατι και το μετανιωσω
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Scientist είπε:
tropheus τη θεραπεία που ακολουθούσες με dutasteride, finasteride κλπ εξακολουθεις να την κανεις? ποσα χρονια πανε απο τοτε που τα αρχισες και σε τι κατασταση ειναι σημερα τα μαλλια σου? μιας και εισαι απο τους πιο εμπειρους του φορουμ, ποια ειναι η γνωμη σου, αξιζει ολη αυτη η προσπαθεια που κανουμε με τετοιου ειδους φαρμακα, ρισκαροντας την υγεια μας, επειδη αγαπαμε πολυ τα μαλλακια μας και κατ επεκταση την εξωτερικη μας εμφανιση? ειναι ενα ερωτημα που παντα με βασανιζει, αν και ακολουθω πιστα και με πεισμα τη θεραπεια (2+ χρονια με μινοξιδιλη και 1,5 χρονο με φιναστεριδη) αποφασισα να παρω το ρισκο, παρ ολα αυτα φοβαμαι μηπως καποια στιγμη συμβει κατι και το μετανιωσω

Ναι εξακολουθώ να την κάνω αν και έχω μειώσει την dutasteride (στο διάστημα που δεν την παίρνω την αντικαθιστώ με finasteride) επειδή θέλω να τεκνοποιήσω. Αν δεν τα καταφέρω θα κόψω τελείως και τα δύο για όσο χρειαστεί.
Τα μαλλιά μου σήμερα είναι σε αρκετά καλή κατάσταση αν λάβεις υπόψιν και το ότι είμαι 40 χρονών. Είχα παρατεταμένη τριχόπτωση το τελευταίο 7μηνο η οποία τώρα σταμάτησε και τα μαλλάκια παίρνουν σιγα σιγα τα πάνω τους ... Είμαι ακόμα NW2...

Τα φάρμακα δε σταματούν την εξέλιξη της τριχόπτωσης απλά την επιβραδύνουν. Το πόσο την επιβραδύνουν διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο. Τώρα το αν αξίζει να το ρισκάρεις είναι θέμα το πόσο ψηλά ιεραρχείς τα μαλλάκια σου. Ρίσκο σίγουρα υπάρχει αλλά αν είσαι λίγο προσεχτικός και λίγο τυχερός τουλάχιστον με τη finasteride δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.
 

lia1992

New Member
sofia είπε:
Καλησπέρα και από μένα.tropheus έχω κάνει πλαστική στη μύτη.Βασικά εγώ την έκανα λόγω σχήματος αλλά επ ευκαιρία μου έκανε και λίγο το διάφραγμα γιατί δεν ανέπνεα καλά από το δεξί ρουθούνι.Κοίτα εγώ έχω να πω τα καλύτερα και για τον γιατρό και για την επέμβαση γιατί το αποτέλεσμα είναι τελείως φυσικό.Δηλαδή πολλοί δεν καταλάβανε ότι έκανα επέμβαση γιατί δεν μου έκανε κάτι που δεν μου ταίριαζε ή κάτι τραβηγμένο.Αν ενδιαφέρεσαι για τα στοιχεία του γιατρού πες μου να στα στείλω με πμ.Τώρα όσον αφορά στον πόνο εγώ προσωπικά δεν πόνεσα καθόλου.Το μόνο βασανιστικό ήταν τα βαμβάκια που έπρεπε να χω στην μύτη μου τις 3 πρώτες μέρες όπου αναγκαστηκά δεν μπορούσα να αναπνεύσω από την μύτη και ταλαιπωρήθηκα στον ύπνο.Το κόστος ήταν 3.000 ευρώ σε ιδιώτική κλινική και 4.000 σε δημόσια.Αν έχεις οποιαδήποτε άλλη απορία ευχαρίστως να στην λύσω.

Γεια σου φιλη Σοφια :) Απο το λυκειο θελω να την αλλαξω αυτη την μυτη και τελικα το πηρα αποφαση τωρα...παρολα αυτα δεν κρυβω οτι φοβαμαι λιγακι.ξερεις ενα λαθακι να γινει,αμα δεν ειναι καλος ο γιατρος..μετα πανε ολα στραφι!εσυ εμεινες ευχαριστημενη απο τον γιατρο σου??θα ηθελα αν μπορεις να μου δωσεις τα στοιχεια του.Σε ευχαριστω εκ των προτερων.
 

tropheus

Well-Known Member
lia1992 είπε:
Γεια σου φιλη Σοφια :) Απο το λυκειο θελω να την αλλαξω αυτη την μυτη και τελικα το πηρα αποφαση τωρα...παρολα αυτα δεν κρυβω οτι φοβαμαι λιγακι.ξερεις ενα λαθακι να γινει,αμα δεν ειναι καλος ο γιατρος..μετα πανε ολα στραφι!εσυ εμεινες ευχαριστημενη απο τον γιατρο σου??θα ηθελα αν μπορεις να μου δωσεις τα στοιχεια του.Σε ευχαριστω εκ των προτερων.

Συγγνώμη για την παρέμβαση αγαπητή φίλη ... το νήμα είναι αρκετά παλαιό και επειδή από τότε έχω κάνει συνολικά 3 επεμβάσεις στη μύτη ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ νομίζω ότι είναι χρήσιμο να σου πω την εμπειρία μου !!!

ΠΡΟΣΟΧΗ μη πας σε γιατρό που απλά κάποιος σου είπε ότι είχε μια πετυχημένη επέμβαση. Έτσι την πάτησα εγώ. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Εγώ πήγα σε κορυφαίους "τηλεορασάτους" γιατρούς έδωσα απίστευτα χρήματα και το αποτέλεσμα ήταν αισχρό !!!

Υπάρχουν μύτες που δείχνουν πολύ μεγάλες και άκομψες αλλά τεχνικά είναι πολύ εύκολο να διορθωθούν ακόμα και αν ο πλαστικός είναι κομπογιανίτης.
Αντιθέτως υπάρχουν μύτες που δε φαίνεται οπτικά να έχουν μεγάλο πρόβλημα αλλά ο γιατρός πρέπει να είναι πολύ ικανός για να τις διορθώσει.
Εγώ ανήκω στη δεύτερη κατηγορία και δυστυχώς έπεσα πάνω σε ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ. Μετά από 3 πλαστικές ακόμα ταλαιπωρούμαι ...

Τον Οκτώβριο έχω ήδη κλείσει για 4η πλαστική επέμβαση έχοντας ψάξει ανάμεσα από γιατρούς που κάνουν ΜΟΝΟ ΠΛΑΣΤΙΚΕΣ ΜΥΤΗΣ και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ !!!
Αυτό είναι και το πιο κρίσιμο !!! Να ψάξεις γιατρό που κάνει μόνο πλαστική μύτης και όχι και βυζιά ή κώλους. Με αυτό τον τρόπο αυξάνεις τις πιθανότητες να πέσεις πάνω σε γιατρό με μεγαλύτερες ικανότητες ...

Αυτά από εμένα σου εύχομαι τα καλύτερα ;)
 

lia1992

New Member
tropheus είπε:
lia1992 είπε:
Γεια σου φιλη Σοφια :) Απο το λυκειο θελω να την αλλαξω αυτη την μυτη και τελικα το πηρα αποφαση τωρα...παρολα αυτα δεν κρυβω οτι φοβαμαι λιγακι.ξερεις ενα λαθακι να γινει,αμα δεν ειναι καλος ο γιατρος..μετα πανε ολα στραφι!εσυ εμεινες ευχαριστημενη απο τον γιατρο σου??θα ηθελα αν μπορεις να μου δωσεις τα στοιχεια του.Σε ευχαριστω εκ των προτερων.

Συγγνώμη για την παρέμβαση αγαπητή φίλη ... το νήμα είναι αρκετά παλαιό και επειδή από τότε έχω κάνει συνολικά 3 επεμβάσεις στη μύτη ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ νομίζω ότι είναι χρήσιμο να σου πω την εμπειρία μου !!!

ΠΡΟΣΟΧΗ μη πας σε γιατρό που απλά κάποιος σου είπε ότι είχε μια πετυχημένη επέμβαση. Έτσι την πάτησα εγώ. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Εγώ πήγα σε κορυφαίους "τηλεορασάτους" γιατρούς έδωσα απίστευτα χρήματα και το αποτέλεσμα ήταν αισχρό !!!

Υπάρχουν μύτες που δείχνουν πολύ μεγάλες και άκομψες αλλά τεχνικά είναι πολύ εύκολο να διορθωθούν ακόμα και αν ο πλαστικός είναι κομπογιανίτης.
Αντιθέτως υπάρχουν μύτες που δε φαίνεται οπτικά να έχουν μεγάλο πρόβλημα αλλά ο γιατρός πρέπει να είναι πολύ ικανός για να τις διορθώσει.
Εγώ ανήκω στη δεύτερη κατηγορία και δυστυχώς έπεσα πάνω σε ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ. Μετά από 3 πλαστικές ακόμα ταλαιπωρούμαι ...

Τον Οκτώβριο έχω ήδη κλείσει για 4η πλαστική επέμβαση έχοντας ψάξει ανάμεσα από γιατρούς που κάνουν ΜΟΝΟ ΠΛΑΣΤΙΚΕΣ ΜΥΤΗΣ και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ !!!
Αυτό είναι και το πιο κρίσιμο !!! Να ψάξεις γιατρό που κάνει μόνο πλαστική μύτης και όχι και βυζιά ή κώλους. Με αυτό τον τρόπο αυξάνεις τις πιθανότητες να πέσεις πάνω σε γιατρό με μεγαλύτερες ικανότητες ...

Αυτά από εμένα σου εύχομαι τα καλύτερα ;)
Φιλε tropheus πολυ καλα εκανες και παρενεβεις..το ξερω οτι θελει πολυ καλο ψαξιμο και ειλικρινα λυπαμαι γι'αυτο που σου συνεβη.ειναι μεγαλη ταλαιπωρια οπως μπορω να φανταστω και ψυχοφθορο.Σου ευχομαι να πανε ολα τελεια με την επομενη επεμβαση και να χαρεις την καινουργια σου μυτουλα :14m:..απλα ο λογος που οδηγηθηκα σε αυτο το φορουμ ειναι οτι γενικα θελω να παρω μια ιδεα περι γιατρων και τι παιζει πανω κατω με την ολη διαδικασια.αν επιτρεπεται αυτος ο γιατρος που θα πας τον Οκτωβρη ειναι εξειδικευμενος στην ρινοπλαστικη?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
lia1992 είπε:
Φιλε tropheus πολυ καλα εκανες και παρενεβεις..το ξερω οτι θελει πολυ καλο ψαξιμο και ειλικρινα λυπαμαι γι'αυτο που σου συνεβη.ειναι μεγαλη ταλαιπωρια οπως μπορω να φανταστω και ψυχοφθορο.Σου ευχομαι να πανε ολα τελεια με την επομενη επεμβαση και να χαρεις την καινουργια σου μυτουλα :14m:..απλα ο λογος που οδηγηθηκα σε αυτο το φορουμ ειναι οτι γενικα θελω να παρω μια ιδεα περι γιατρων και τι παιζει πανω κατω με την ολη διαδικασια.αν επιτρεπεται αυτος ο γιατρος που θα πας τον Οκτωβρη ειναι εξειδικευμενος στην ρινοπλαστικη?

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου ... Ναι ο γιατρός που θα μου κάνει την επέμβαση κατά πάσα πιθανότητα είναι ο Παυλιδέλης. Έχω κάνει μια πρώτη συζήτηση μαζί του και θα κλείσω οριστικά τον Οκτώβρη εφόσον με διαβεβαιώσει ότι η επέμβαση θα είναι απόλυτα πετυχημένη !!!
Έχω όμως δει και άλλους γιατρούς που κάνουν μόνο μύτες και όλοι μου έχουν πει ότι είμαι μια δύσκολη περίπτωση γιατί μετά από 3 επεμβάσεις η μύτη είναι αρκετά ταλαιπωρημένη.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά και εύχομαι το ίδιο και σε εσένα.
 

lia1992

New Member
tropheus είπε:
lia1992 είπε:
Φιλε tropheus πολυ καλα εκανες και παρενεβεις..το ξερω οτι θελει πολυ καλο ψαξιμο και ειλικρινα λυπαμαι γι'αυτο που σου συνεβη.ειναι μεγαλη ταλαιπωρια οπως μπορω να φανταστω και ψυχοφθορο.Σου ευχομαι να πανε ολα τελεια με την επομενη επεμβαση και να χαρεις την καινουργια σου μυτουλα :14m:..απλα ο λογος που οδηγηθηκα σε αυτο το φορουμ ειναι οτι γενικα θελω να παρω μια ιδεα περι γιατρων και τι παιζει πανω κατω με την ολη διαδικασια.αν επιτρεπεται αυτος ο γιατρος που θα πας τον Οκτωβρη ειναι εξειδικευμενος στην ρινοπλαστικη?

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου ... Ναι ο γιατρός που θα μου κάνει την επέμβαση κατά πάσα πιθανότητα είναι ο Παυλιδέλης. Έχω κάνει μια πρώτη συζήτηση μαζί του και θα κλείσω οριστικά τον Οκτώβρη εφόσον με διαβεβαιώσει ότι η επέμβαση θα είναι απόλυτα πετυχημένη !!!
Έχω όμως δει και άλλους γιατρούς που κάνουν μόνο μύτες και όλοι μου έχουν πει ότι είμαι μια δύσκολη περίπτωση γιατί μετά από 3 επεμβάσεις η μύτη είναι αρκετά ταλαιπωρημένη.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά και εύχομαι το ίδιο και σε εσένα.

Πραγματικά σου εύχομαι τα καλύτερα. Θα ήθελα αν μπορείς να μου πεις τα ονόματα των γιατρών που επισκέφτηκες και είναι εξειδικευμένοι στην ρινοπλαστική για να έχω μια άποψη.Αν δεν θες να αναφέρεις τα ονόματα τους εδώ μπορώ να σου δώσω το mail μου.Από 2 συγγενείς μου πάντως που έχουν κάνει εγχείρηση διαφράγματος έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον γιατρό που τους την έκανε..Στο metropolitan είναι ο συγκεκριμένος, απλά μου διαφεύγει το όνομα του αυτή την στιγμή. Το αποτέλεσμα πάντως ήταν απίστευτο. Εγώ δεν κατάλαβα ότι πείραξαν την μύτη τους. Ήταν ένα φυσικό αποτέλεσμα..κάτι το οποίο αναζητάω. Δηλαδή θέλω να την αλλάξω αλλά όχι να την κάνω ψεύτικη.:tiphat:
 

jamesharris

New Member
Καλησπέρα λοιπόν και από εμένα.Διάβασα σχεδόν όλα τα posts που έχουν γίνει από τα παιδιά και γενικώς έχω διαβάσει πάρα πολύ γύρω από το θέμα.Αποφάσισα να γραφτώ στο forum για να πω και εγώ την δική μου εμπειρία.

Το πρόβλημα μου-όπως και πολλών άλλων- είναι το στραβό διάφραγμα.Το πάλευα μέσα μου χρόνια και το είχα αποδεχτεί(σχεδόν).Έλα όμως που έβραζε μέσα μου η ιδέα μιας νέας μύτης και καλύτερης αναπνοής!Άρχισα λοιπόν να ψάχνομαι στο Ιντερνετ για πλαστικούς χειρούργους.

Αφού είδα εκατοντάδες φωτογραφίες, διάβασα πάρα πολλά άρθρα περί του θέματος, αποφάσισα να επισκεφτώ και από κοντά 3 πλαστικούς χειρούργους για να δω δείγματα της δουλειάς τους, να μιλήσω μαζί τους για τους προβληματισμούς μου και τις ανησυχίες μου.

Δεν πρόκειται να αναφέρω τα ονόματα των χειρούργων που ΔΕΝ επέλεξα για ευνόητους λόγους.Ένιωσα όμως ότι ήμουν αυτό που λένε "another brick in the wall".Ελληνιστί, ήμουν απλά περισσότερα λεφτά στην τσέπη τους και για τους 2 και τίποτα περισσότερο.

Ο δε πρώτος μου έδειχνε την εντύπωση ότι χάρη μου κάνει που με δέχτηκε κιόλας!Και περίμενα στο γραφείο του σχεδόν 3 ώρες για να με δεχτεί.

Μου έδειχνε με καμάρι φωτογραφίες από γνωστούς της showbiz, ηθοποιούς και τραγουδιστές, που έχουν κάνει πλαστική μύτης με τον συγκεκριμένο.Δε νομίζω πάντως ότι στους πελάτες του από την showbiz θα είχε την ίδια συμπεριφορά όπως σε μένα.

Ο δεύτερος, ενώ απάντησε με υπομονή στις ερωτήσεις μου, έδειξε εκνευρισμό όταν μετά το τέλος της συνάντησης μας, είπα ότι θέλω να το σκεφτώ πριν αποφασίσω γιατί ήταν και αρκετά τα λεφτά.

Σαν να μου έλεγε ότι "Εγώ αφιέρωσα τόσο χρόνο για να σου εξηγήσω τα πάντα και εσύ θες ακόμα να το σκεφτείς?Έλα τελείωνε, να ξεκινήσουμε"

Τελικά κατέληξα για ρινοπλαστική στον κο Παυλιδέλη. Δεν θέλω να θεωρηθεί διαφήμιση, αν και μετά χαράς θα τον διαφήμιζα.Η τιμή είναι κάτι σχετικό για την τσέπη του καθενός.Δεν είναι πάντως σαν να αγοράζεις τσίχλες από το περίπτερο.

Επέλεξα να κάνω την εγχείρηση με τον συγκεκριμένο πλαστικό για 2 κυρίως λόγους.

1. Είχα 2 γνωστούς που είχαν πάει στον ίδιο γιατρό και έμειναν πολύ ευχαριστημένοι.Ο ένας έκανε πλαστική στα αυτιά πριν 8 μήνες και ο άλλος είχε παρόμοιο πρόβλημα με το δικό μου και έκανε την εγχείρηση πριν 15 μήνες.Ειδικά σε αυτόν με την ρινοπλαστική, επειδή τον ήξερα και πιο πριν, ενθουσιάστηκα με το αποτέλεσμα.Έτσι μου μπήκε η ιδέα που λέγαμε. :)

2. Ο κος Π. ήταν ευγενέστατος, δεν με πίεσε καθόλου, συζήτησε μαζί μου για αρκετές ώρες πριν τη μεγάλη μέρα και με έκανε να αισθανθώ μεγαλή σιγουριά ότι είναι ο σωστός.

Πλέον έχουν περάσει 6 μήνες και δεν θα μπορούσα να είμαι πιο χαρούμενος με το αποτέλεσμα.Θα στείλω και φωτογραφία μου σε επόμενο post το πριν και μετά, απλά για να καταλάβετε την διαφορά.

Για να συνοψίσω, προσωπική μου άποψη, είναι ότι αν αποφασίσεις να το κάνεις με πλαστικό χειρούργο, θα πρέπει να είσαι 100% σίγουρος για την επιλογή σου.Φωτογραφίες μπορούν να σου δείξου όλοι.Ακόμα και εγώ μπορώ να βρω στο internet 100+ φωτογραφίες και να πω ότι τις έκανα όλες εγώ τις εγχειρήσεις. Βρείτε κάποιο άτομο προσωπικά που να ξέρετε ότι έκανε την ίδια εγχείρηση ή παρόμοια τουλάχιστον, σε συγκεκριμένο πλαστικό χειρούργο.Έτσι θα μπορέσει να σας πει την δική του ιστορία και να δείτε και μόνοι σας τα αποτελέσματα.

Αυτά!Ελπίζω να μην σας κούρασα!

James
 

tropheus

Well-Known Member
jamesharris είπε:
Για να συνοψίσω ... Βρείτε κάποιο άτομο προσωπικά που να ξέρετε ότι έκανε την ίδια εγχείρηση ή παρόμοια τουλάχιστον, σε συγκεκριμένο πλαστικό χειρούργο.Έτσι θα μπορέσει να σας πει την δική του ιστορία και να δείτε και μόνοι σας τα αποτελέσματα.

Είσαι πολύ τυχερός φίλε jamesharris που πήγες στον συγκεκριμένο γιατρό και ακόμα πιο τυχερός που πήρες το αποτέλεσμα που ήθελες. Να είσαι πάντα καλά.

Θα μου επιτρέψεις να μη συμφωνήσω με τον επίλογό σου γιατί το να δεις από κοντά κάποιο άτομο (ή και γνωστό σου) με super αποτελέσματα από μια πλαστική δε σημαίνει απολύτως τίποτα αφού η πλαστική μύτης έχει πάρα πολλές παραμέτρους και κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

Και εγώ στην τρίτη επέμβαση πήγα σε πλαστικό τηλεορασάτο που είχε φτιάξει τη μύτη μιας μαθήτριάς μου τέλεια. Η κοπέλα είχα μια τεράστια μύτη (κασάρι) και την έκανε μοντέλο. Σε εμένα όμως το μόνο που έκανε ήταν να μου πάρει σε 20 λεπτά 1800€ να με ταλαιπωρήσει αφάνταστα μέσα στο χειρουργείο, να μου στραβώσει ακόμα πιο πολύ τη μύτη και στο τέλος να μου πει "ααααααα αυτό που ήθελες απαιτούσε μεγάλο χειρουργείο" και όταν του είπα "και γιατί δεν το κάναμε το μεγάλο χειρουργείο;;; μου το είπες και είπα όχι;;;;" κόλλησε και μου είπε ότι από τη φύση της η μύτη μου είναι στραβή και αυτό δε φτιάχνει.

Στο τέλος ο ελεϊνός μου είπε να πιέζω τη μύτη μου 3 φορές την ημέρα για να ισιώσει !!!:2m: :2m::2m:
Που να του πάει το ΣΔΟΕ και να τον ξεσκίσει τον αλήτη !!! :m01:
 

roukoun

Member
tropheus είπε:
Είσαι πολύ τυχερός φίλε jamesharris που πήγες στον συγκεκριμένο γιατρό και ακόμα πιο τυχερός που πήρες το αποτέλεσμα που ήθελες. Να είσαι πάντα καλά.

Θα μου επιτρέψεις να μη συμφωνήσω με τον επίλογό σου γιατί το να δεις από κοντά κάποιο άτομο (ή και γνωστό σου) με super αποτελέσματα από μια πλαστική δε σημαίνει απολύτως τίποτα αφού η πλαστική μύτης έχει πάρα πολλές παραμέτρους και κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

Και εγώ στην τρίτη επέμβαση πήγα σε πλαστικό τηλεορασάτο που είχε φτιάξει τη μύτη μιας μαθήτριάς μου τέλεια. Η κοπέλα είχα μια τεράστια μύτη (κασάρι) και την έκανε μοντέλο. Σε εμένα όμως το μόνο που έκανε ήταν να μου πάρει σε 20 λεπτά 1800€ να με ταλαιπωρήσει αφάνταστα μέσα στο χειρουργείο, να μου στραβώσει ακόμα πιο πολύ τη μύτη και στο τέλος να μου πει "ααααααα αυτό που ήθελες απαιτούσε μεγάλο χειρουργείο" και όταν του είπα "και γιατί δεν το κάναμε το μεγάλο χειρουργείο;;; μου το είπες και είπα όχι;;;;" κόλλησε και μου είπε ότι από τη φύση της η μύτη μου είναι στραβή και αυτό δε φτιάχνει.

Στο τέλος ο ελεϊνός μου είπε να πιέζω τη μύτη μου 3 φορές την ημέρα για να ισιώσει !!!:2m: :2m::2m:
Που να του πάει το ΣΔΟΕ και να τον ξεσκίσει τον αλήτη !!! :m01:
παντως αυτο που ο ελληνας πλαστικος χειρυργος ειναι σε θεση να κανει απο επιμυκηνση πεους μεχρι μεταμοσχευση μαλλιων ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια.Δλδ κοιταγα site ξενων πλαστικων χειρουργων και δικα μας και τρελαθηκα.
 

tropheus

Well-Known Member
roukoun είπε:
παντως αυτο που ο ελληνας πλαστικος χειρυργος ειναι σε θεση να κανει απο επιμυκηνση πεους μεχρι μεταμοσχευση μαλλιων ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια.Δλδ κοιταγα site ξενων πλαστικων χειρουργων και δικα μας και τρελαθηκα.

Τα κάνουν όλα και συμφέρουν :bon::bon::bon::bon::bon:
 

lia1992

New Member
φιλε tropheus καλησπερα..αν θυμαμαι καλα καπου μεσα στον Οκτωβριο θα εκανες την εγχειρηση.την εκανες τελικα?εισαι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα? :) εγω ακομα ψαχνομαι,λεω μεσα στα χριστουγεννα να επισκεφτω κανεναν γιατρο για να παρω γνωμες.
 

tropheus

Well-Known Member
lia1992 είπε:
φιλε tropheus καλησπερα..αν θυμαμαι καλα καπου μεσα στον Οκτωβριο θα εκανες την εγχειρηση.την εκανες τελικα?εισαι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα? :) εγω ακομα ψαχνομαι,λεω μεσα στα χριστουγεννα να επισκεφτω κανεναν γιατρο για να παρω γνωμες.

Καλημέρα αγαπητή lia1992.
Ναι την έκανα την επέμβαση στις 29 Οκτώβρη στον Π@υλιδέλη.
Πριν από εμένα έκανε και άλλο ένα χειρουργείο μια κοπέλα που είχε λίγο γαμψή μυτούλα. Φαντάσου ότι την είχε στο χειρουργείο 1 ώρα και εμένα με είχε σχεδόν 3 ώρες προσπαθώντας να μου διορθώσει όλα τα λάθη των 3 προηγουμένων επεμβάσεων.
Το ακριβές αποτέλεσμα δεν μπορώ να το πω ακόμα γιατί είναι νωρίς αλλά σίγουρα μου έχει ισιώσει τη μύτη σε ένα μεγάλο ποσοστό σε σχέση με αυτό που ήταν. Θα μπορούσε να κάνει κάποιες ψιλοβελτιώσεις ακόμα αλλα προσωπικά πιστεύω ότι δεν το έκανε γιατί θα έπρεπε να με είχε τουλάχιστον άλλη μισή ώρα μέσα στο χειρουργείο το οποίο σημαίνει οικονομικό κόστος για αυτόν.

Το θέμα είναι ότι εγώ δε θα μπορούσα να απαιτήσω περισσότερα γιατί πήγα για αποκατάσταση με μια μύτη που πλέον είχε πάρα πολλά προβλήματα.

Πάντως πέρα από το ότι είναι μεγάλη ψωνάρα και € killer, είναι πολύ καλός γιατρός και ξέρει πολύ καλά τη δουλειά του. Είναι ο μοναδικός από όσους πήγα που ήξερε τι έπρεπε να κάνει.
Στο γιατρείο του είδα πολλά περιστατικά και φαίνονταν ευχαριστημένοι. Ήταν αρκετοί μάλιστα σαν και εμένα για διορθώσεις αποτυχημένων επεμβάσεων ...

Είμαι σίγουρος ότι αν από την αρχή είχα πάει σε αυτόν δε θα είχα μπλέξει εδώ και 3 χρόνια τόσο άσχημα...

Δυστυχώς όμως οι λάθος επιλογές πληρώνονται :s
 

lia1992

New Member
tropheus είπε:
lia1992 είπε:
φιλε tropheus καλησπερα..αν θυμαμαι καλα καπου μεσα στον Οκτωβριο θα εκανες την εγχειρηση.την εκανες τελικα?εισαι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα? :) εγω ακομα ψαχνομαι,λεω μεσα στα χριστουγεννα να επισκεφτω κανεναν γιατρο για να παρω γνωμες.

Καλημέρα αγαπητή lia1992.
Ναι την έκανα την επέμβαση στις 29 Οκτώβρη στον Π@υλιδέλη.
Πριν από εμένα έκανε και άλλο ένα χειρουργείο μια κοπέλα που είχε λίγο γαμψή μυτούλα. Φαντάσου ότι την είχε στο χειρουργείο 1 ώρα και εμένα με είχε σχεδόν 3 ώρες προσπαθώντας να μου διορθώσει όλα τα λάθη των 3 προηγουμένων επεμβάσεων.
Το ακριβές αποτέλεσμα δεν μπορώ να το πω ακόμα γιατί είναι νωρίς αλλά σίγουρα μου έχει ισιώσει τη μύτη σε ένα μεγάλο ποσοστό σε σχέση με αυτό που ήταν. Θα μπορούσε να κάνει κάποιες ψιλοβελτιώσεις ακόμα αλλα προσωπικά πιστεύω ότι δεν το έκανε γιατί θα έπρεπε να με είχε τουλάχιστον άλλη μισή ώρα μέσα στο χειρουργείο το οποίο σημαίνει οικονομικό κόστος για αυτόν.

Το θέμα είναι ότι εγώ δε θα μπορούσα να απαιτήσω περισσότερα γιατί πήγα για αποκατάσταση με μια μύτη που πλέον είχε πάρα πολλά προβλήματα.

Πάντως πέρα από το ότι είναι μεγάλη ψωνάρα και € killer, είναι πολύ καλός γιατρός και ξέρει πολύ καλά τη δουλειά του. Είναι ο μοναδικός από όσους πήγα που ήξερε τι έπρεπε να κάνει.
Στο γιατρείο του είδα πολλά περιστατικά και φαίνονταν ευχαριστημένοι. Ήταν αρκετοί μάλιστα σαν και εμένα για διορθώσεις αποτυχημένων επεμβάσεων ...

Είμαι σίγουρος ότι αν από την αρχή είχα πάει σε αυτόν δε θα είχα μπλέξει εδώ και 3 χρόνια τόσο άσχημα...

Δυστυχώς όμως οι λάθος επιλογές πληρώνονται :s

φιλε μου χαιρομαι παρα πολυ που επιτελους διορθωθηκε η μυτη σου :D και μην σκεφτεσαι τα παλια..σημασια εχει οτι εγινε καλα η μυτη σου. :14m: οσο για τον συγκεκριμενο γιατρο εχω ακουσει γενικα αρκετα καλα λογια οποτε κατα 99% θα τον επισκεφτω και εγω μεσα στα χριστουγεννα.οταν λες euro killer για ποσο killer μιλαμε?ρωταω γιατι δεν μου τρεχουν και απο τα μπατζακια..και κατι ακομα.ποσο παιρνει για μια επισκεψη?
 
Μπλουζα