Πλαστική στη μύτη ...

tropheus

Well-Known Member
Οκ μιας και μοιραζόμαστε τον πόνο μας να πω και εγώ τον δικό μου...

Προγραμματίζω πλαστική στη μύτη βασικά για διόρθωση διαφράγματος. Από το ένα ρουθούνι δεν αναπνέω καθόλου με αποτέλεσμα να κοιμάμαι με ανοικτό το στόμα κλπ.
Επί τη ευκαιρία θα κάνω και διόρθωση του σχήματος της μύτης αν και γενικά δεν είναι κακή...

Υπάρχουν φίλοι εδώ μέσα που έχουν προχωρήσει σε τέτοια επέμβαση;;;
Ψάχνω για καλό γιατρό ... Έχω βρει κάποιους αλλά θα ήθελα να μιλήσω και με άτομα που έχουν κάνει μια τέτοια επέμβαση ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

max_os

New Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

οκ! δεν έχω άποψη φίλε για αθήνα.

Αντίθετα στην Θεσ/νίκη έχουν χειρουργ. τρεις φίλοι οι δύο από αυτούς στον ίδιο ιατρό με πολύ μεγάλη επιτυχία.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

μακαρι να μπορουσα να βοηθησω φιλε tropheus
αλλα στο θεμα αυτο δεν γνωριζω

ομως σου στελνω τις ευχες μου για το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα


και αν μεινεις ευχαριστημενος απο εκει που θα πας πες μας την γνωμη σου
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Παναγιωτης είπε:
μακαρι να μπορουσα να βοηθησω φιλε tropheus
αλλα στο θεμα αυτο δεν γνωριζω

ομως σου στελνω τις ευχες μου για το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα


και αν μεινεις ευχαριστημενος απο εκει που θα πας πες μας την γνωμη σου

Σε ευχαριστώ Παναγιώτη μου ... δεν ξέρω όμως τι θα κάνω πρώτα την πλαστική στη μύτη
η μεταμόσχευση μαλλιών (το σκέπτομαι σοβαρότατα για Χριστούγεννα) !!!
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

tropheus είπε:
Οκ μιας και μοιραζόμαστε τον πόνο μας να πω και εγώ τον δικό μου...

Προγραμματίζω πλαστική στη μύτη βασικά για διόρθωση διαφράγματος. Από το ένα ρουθούνι δεν αναπνέω καθόλου με αποτέλεσμα να κοιμάμαι με ανοικτό το στόμα κλπ.
Επί τη ευκαιρία θα κάνω και διόρθωση του σχήματος της μύτης αν και γενικά δεν είναι κακή...

Υπάρχουν φίλοι εδώ μέσα που έχουν προχωρήσει σε τέτοια επέμβαση;;;
Ψάχνω για καλό γιατρό ... Έχω βρει κάποιους αλλά θα ήθελα να μιλήσω και με άτομα που έχουν κάνει μια τέτοια επέμβαση ...

έχω κάνει διάφραγμα αλλά όχι πλαστική στο στρατό πήρα και 25 μέρες αναρρωτική 8)
αν δεν αναπνέεις σωστά να την κάνεις είναι λίγο πόνος αλλά μην φανταστεις ότι θα υποφέρεις και πάρα πολύ μετά όμως θα είσαι άλλος άνθρωπος μιλάμε για πολύ οξυγόνο φίλε...προχώρα το
 

badday

New Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

NoMoreLoss είπε:
[quote author=tropheus link=topic=2218.msg40276#msg40276 date=1285702672]
Οκ μιας και μοιραζόμαστε τον πόνο μας να πω και εγώ τον δικό μου...

Προγραμματίζω πλαστική στη μύτη βασικά για διόρθωση διαφράγματος. Από το ένα ρουθούνι δεν αναπνέω καθόλου με αποτέλεσμα να κοιμάμαι με ανοικτό το στόμα κλπ.
Επί τη ευκαιρία θα κάνω και διόρθωση του σχήματος της μύτης αν και γενικά δεν είναι κακή...

Υπάρχουν φίλοι εδώ μέσα που έχουν προχωρήσει σε τέτοια επέμβαση;;;
Ψάχνω για καλό γιατρό ... Έχω βρει κάποιους αλλά θα ήθελα να μιλήσω και με άτομα που έχουν κάνει μια τέτοια επέμβαση ...

έχω κάνει διάφραγμα αλλά όχι πλαστική στο στρατό πήρα και 25 μέρες αναρρωτική 8)
αν δεν αναπνέεις σωστά να την κάνεις είναι λίγο πόνος αλλά μην φανταστεις ότι θα υποφέρεις και πάρα πολύ μετά όμως θα είσαι άλλος άνθρωπος μιλάμε για πολύ οξυγόνο φίλε...προχώρα το
[/quote]

και εγω για διαφραγμα παω αφου δεν αναπνεω καθολου απο την μυτη. Γενικα πως ειναι η εγχειρηση; Ποσες ωρες κτλ.. Λενε οτι οι μαυροι κυκλοι ειναι και απο αυτο, εχεις υποψην κατι τετιο;
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

tropheus είπε:
Σε ευχαριστώ Παναγιώτη μου ... δεν ξέρω όμως τι θα κάνω πρώτα την πλαστική στη μύτη
η μεταμόσχευση μαλλιών (το σκέπτομαι σοβαρότατα για Χριστούγεννα) !!!

βασικα δεν ξερω και ποσο θα σου στοιχισει η πλαστικη και το διαφραγμα


παντως με το δικο μου σκεπτικο θα ελεγα πρωτα το διαφραγμα
γιατι οπως ειπες θα σε βοηθησει και στον υπνο αλλα και στο γυμναστηριο

επισης βλεπω οτι εισαι norwood 2 οποτε νομιζω σε παιρνει λιγο ακομη να περιμενεις για μεταμοσχευση


κοψαν και τα δωρα τα χριστουγεννα οποτε ......

σε norwood 2 λογικα θα επιλεξεις fug να φανταστω ? η κανω λαθος
ποιοα κλινικη σκοπευεις να επιλεξεις ??
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Παναγιωτης είπε:
βασικα δεν ξερω και ποσο θα σου στοιχισει η πλαστικη και το διαφραγμα


παντως με το δικο μου σκεπτικο θα ελεγα πρωτα το διαφραγμα
γιατι οπως ειπες θα σε βοηθησει και στον υπνο αλλα και στο γυμναστηριο

επισης βλεπω οτι εισαι norwood 2 οποτε νομιζω σε παιρνει λιγο ακομη να περιμενεις για μεταμοσχευση


κοψαν και τα δωρα τα χριστουγεννα οποτε ......

σε norwood 2 λογικα θα επιλεξεις fug να φανταστω ? η κανω λαθος
ποιοα κλινικη σκοπευεις να επιλεξεις ??


Επειδή τα μαλλιά για να αποδώσουν θέλουν χρόνο μαλλον θα ξεκινήσω από αυτά τα Χριστούγεννα και το Πάσχα θα κάνω το διάφραγμα.
Ναι για FUE θα πάω... Ακομα δεν έχω επιλέξει αλλά είμαι ανάμεσα σε Kesser και HDC γιατί για Καναδά το κόβω λίγο μακριά. Υποθέτω γύρω στα 2500grafts (σε πρώτη φάση) ...
ΑΛΛΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ... ΑΚΟΜΑ

Ασε που έχω θέμα γιατί είμαι καθηγητής σε σχολείο και φαντάσου τι θα γίνει αν το πάρουν χαμπάρι τα πιτσιρίκια. Για αυτό θα το κάνω Χριστούγεννα :)
 

badday

New Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Επειδή τα μαλλιά για να αποδώσουν θέλουν χρόνο μαλλον θα ξεκινήσω από αυτά τα Χριστούγεννα και το Πάσχα θα κάνω το διάφραγμα.
Ναι για FUE θα πάω... Ακομα δεν έχω επιλέξει αλλά είμαι ανάμεσα σε Kesser και HDC γιατί για Καναδά το κόβω λίγο μακριά. Υποθέτω γύρω στα 2500grafts (σε πρώτη φάση) ...
ΑΛΛΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ... ΑΚΟΜΑ

Ασε που έχω θέμα γιατί είμαι καθηγητής σε σχολείο και φαντάσου τι θα γίνει αν το πάρουν χαμπάρι τα πιτσιρίκια. Για αυτό θα το κάνω Χριστούγεννα :)


χαχα αλλος ανθρωπος θα πας στο σχολειο ...και απο του χρονου το βλεπω να σε φλερταρουν μαθητριες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sofia

New Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Καλησπέρα και από μένα.tropheus έχω κάνει πλαστική στη μύτη.Βασικά εγώ την έκανα λόγω σχήματος αλλά επ ευκαιρία μου έκανε και λίγο το διάφραγμα γιατί δεν ανέπνεα καλά από το δεξί ρουθούνι.Κοίτα εγώ έχω να πω τα καλύτερα και για τον γιατρό και για την επέμβαση γιατί το αποτέλεσμα είναι τελείως φυσικό.Δηλαδή πολλοί δεν καταλάβανε ότι έκανα επέμβαση γιατί δεν μου έκανε κάτι που δεν μου ταίριαζε ή κάτι τραβηγμένο.Αν ενδιαφέρεσαι για τα στοιχεία του γιατρού πες μου να στα στείλω με πμ.Τώρα όσον αφορά στον πόνο εγώ προσωπικά δεν πόνεσα καθόλου.Το μόνο βασανιστικό ήταν τα βαμβάκια που έπρεπε να χω στην μύτη μου τις 3 πρώτες μέρες όπου αναγκαστηκά δεν μπορούσα να αναπνεύσω από την μύτη και ταλαιπωρήθηκα στον ύπνο.Το κόστος ήταν 3.000 ευρώ σε ιδιώτική κλινική και 4.000 σε δημόσια.Αν έχεις οποιαδήποτε άλλη απορία ευχαρίστως να στην λύσω.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

sofia είπε:
Καλησπέρα και από μένα.tropheus έχω κάνει πλαστική στη μύτη.Βασικά εγώ την έκανα λόγω σχήματος αλλά επ ευκαιρία μου έκανε και λίγο το διάφραγμα γιατί δεν ανέπνεα καλά από το δεξί ρουθούνι.Κοίτα εγώ έχω να πω τα καλύτερα και για τον γιατρό και για την επέμβαση γιατί το αποτέλεσμα είναι τελείως φυσικό.Δηλαδή πολλοί δεν καταλάβανε ότι έκανα επέμβαση γιατί δεν μου έκανε κάτι που δεν μου ταίριαζε ή κάτι τραβηγμένο.Αν ενδιαφέρεσαι για τα στοιχεία του γιατρού πες μου να στα στείλω με πμ.Τώρα όσον αφορά στον πόνο εγώ προσωπικά δεν πόνεσα καθόλου.Το μόνο βασανιστικό ήταν τα βαμβάκια που έπρεπε να χω στην μύτη μου τις 3 πρώτες μέρες όπου αναγκαστηκά δεν μπορούσα να αναπνεύσω από την μύτη και ταλαιπωρήθηκα στον ύπνο.Το κόστος ήταν 3.000 ευρώ σε ιδιώτική κλινική και 4.000 σε δημόσια.Αν έχεις οποιαδήποτε άλλη απορία ευχαρίστως να στην λύσω.


Σοφία σίγουρα με ενδιαφέρει το θέμα... αν θέλεις στείλε μου λεπτομέρειες για το γιατρό με πμ...
Αλήθεια πριξήματα είχες; Πόσο κράτησαν; Αν θες στο πμ πες και την ηλικία σου γιατί σίγουρα έχει να κάνει και με το χρόνο αποκατάστασης.
Δεν το παίζω γενναίος αλλά ο πόνος για 2-3 μέρες και η ταλαιπωρία δεν με πολυαπασχολεί αφού το όλο θέμα αφορά την ποιότητα της υπόλοιπης ζωής μου...
Σε ευχαριστώ πολύ ...
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Τελικά μάλλον στις 22-10-10 (την μεθεπόμενη παρασκευή) μπαίνω χειρουργείο για διάφραγμα και ρινοπλαστική ...
Ο γιατρός μου είπε ότι θα κάνει στη μύτη ότι ακριβώς θα ήθελα (μιλάω για το αισθητικό κομμάτι) ....Για να δούμε...

Το κόστος της επέμβασης είναι στα 3500€ (εγώ υπολογίζω ότι τελικά θα πάει κοντά στα 4000€).

Τα Xριστούγεννα θα πάω και για μεταμόσχευση μαλλιών (ακόμα δεν έχω αποφασίσει που θα την κάνω) ... μιλάμε για γενικό service :D :D :D
 

cmos516

Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

tropheus αν θελεις περιεγραψε μας την εμπειρια μολις την κανεις,
Ρινοπλαστικη ειναι και εγω κατι που θελω να κανω, πιο πολυ για να αναπνεω καλυτερα λογο διαφραγματος αλλα και για αισθητικους λογους...
Το προβλημα μου,δεν ξερω καποιο γιατρο να εμπιστευτο,(παντως απο κατι αλλα φορουμ που ειχα μπει στο παρελθον μακρια απο φουστανο φιλε ,για αλλους γνωστους δεν ξερω.)
και επισης με φοβιζει καπως η ολικη αναιθησια μιας και δεν εχω κανει ποτε,δεν γινετε με τοπικη αναισθησια?
Τελος και εγω στη θεση σου θα ξεκιναγα με τη ρινοπλαστικη και μετα με τη μεταμοσχευση μαλλιων,πρωτα απο τα δυσκολα και μετα στα "ευκολα"
 

NGL

Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

tropheus είπε:
Τελικά μάλλον στις 22-10-10 (την μεθεπόμενη παρασκευή) μπαίνω χειρουργείο για διάφραγμα και ρινοπλαστική ...
Ο γιατρός μου είπε ότι θα κάνει στη μύτη ότι ακριβώς θα ήθελα (μιλάω για το αισθητικό κομμάτι) ....Για να δούμε...

Το κόστος της επέμβασης είναι στα 3500€ (εγώ υπολογίζω ότι τελικά θα πάει κοντά στα 4000€).

Τα Xριστούγεννα θα πάω και για μεταμόσχευση μαλλιών (ακόμα δεν έχω αποφασίσει που θα την κάνω) ... μιλάμε για γενικό service :D :D :D

τ αποφασισες ρε θηριο?
σου ευχομαι τα καλυτερα troph..!!ολα καλα θα πανε φιλε!
για στειλε μου pm τ ονομα του γιατρου για το διαφραγμα γιατι κι απ αυτο πρεπει να κανουμε.. :D :D :
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πλαστική στη μύτη ...

Ευχαριστώ για τις ευχές ... Φυσικά θα ανεβάσω φώτο πριν - μετά και για τη ρινοπλαστική και για τα μαλλάκια ...

Η επέμβαση θα είναι με ολική αναισθησία ... Να πω την αλήθεια δε φοβάμαι καθόλου το θέμα της αναισθησίας. Είμαι βέβαιος ότι και το διάφραγμα θα φτιαχτεί ..

Απλά έχω μια αγωνία για το αισθητικό αποτέλεσμα γιατί θα γίνουν πολλές αλλαγές σε όλα τα σημεία της μύτης. Ο γιατρός εφαρμόζει μια σχετικά νέα τεχνική και "ανοίγει" τη μύτη ...
Τι να πω το αποτέλεσμα θα δείξει ...
 
Μπλουζα