Πλάνο για μεταμόσχευση, θα ήθελα τη γνώμη σας.

LoverBoy

Well-Known Member
Και εγώ δεν πιστεύω να επηρεάζει το τοπικ (αλλά κάποιος θα μπορούσε να σκεφτεί μη τυχον και δεν αναπενέουν καλά οι θύλακες, κατά την περίοδο της φύτρωσης)..μπορείς να ρωτήσεις και την κλινική για σιγουρα..
Βάζω και μινοξιδίλη κάθε βράδυ, πιστεύω βοηθάει και αυτή με τον τρόπο της και αν την κόψω θα χάσω λιγο εδαφος ..εσύ κανεις θεραπείες;
Ναι απο Θεραπεία έβαζα μινοξιδίλη 2 χρόνια αφρό όχι κάθε βράδυ μέρα παρα μέρα!δεν με βόλευε και λόγω χρόνου για λούσιμο και styling έπαιρνα βιταμίνες βιοτίνης κτλ και τώρα εδώ και κανά 2 εβδομάδες άρχισα και Φίνα 1,25 μέρα παρα μέρα να δώ πως θα μου κάτσει!Απο λίμπιντο πάντως εκεί που ήθελα 1 φορά την ημέρα πλέον θέλω 2 χαχαχαχαχχα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chris34

Active Member
Ναι σωστό αυτό που λες οτι πρέπει να έχω και ενα απόθεμα να συμπληρώσω μετά από χρονια σε τυχόν κενά...
Σίγουρα με ενδιαφέρει να έχει καλή πυκνότητα τουλάχιστον η hairline (Α ζώνη) και να μην ειναι see-through...τώρα πιο πίσω ας ειναι και πιο αραια..Έψαξα το νήμα σου και οντως φαινεται να πήγες καλά, αν και με λίγα μοσχεύματα που έβαλες σε μεγάλη περιοχή..ειχες και αρκετά δικά σου βέβαια τα οποία θα αραιώνουν αν δεν κάνεις θεραπεία όμως και θα χρειαστείς αλλη μια.
Από γένια μόνο μια κλινική μου είπε να συμπληρωσω από τώρα.
Κάνω θεραπεία με μινοξιδιλη και gel φιναστεριδης από την αρχή όπως προτείνει η κλινική. Για το μέλλον αν έχω υποχώρηση μπορώ να κάνω άλλη μια αφού ξόδεψα σχετικά λίγα στην πρώτη μεταμόσχευση.
Σε όποια κλινική επιλέξεις συμφώνησε να σου βάλουν και κάποια από γενια. Κέρδος είναι σε μεγάλα Norwood γιατί όχι.
 

witcher

Well-Known Member
Κοντα στα 5500 θες σίγουρα από μπροστά μέχρι πίσω και πιστεύω θα βελτιωθεί πολύ η εικόνα σου. Περίπου 3500 για Α-Β και 2000 για Γ. Μπορεί και ένα ποσοστό από αυτά να είναι γενια για να κρατήσεις και απόθεμα για τη δότρια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Alex10

New Member
Ναι απο Θεραπεία έβαζα μινοξιδίλη 2 χρόνια αφρό όχι κάθε βράδυ μέρα παρα μέρα!δεν με βόλευε και λόγω χρόνου για λούσιμο και styling έπαιρνα βιταμίνες βιοτίνης κτλ και τώρα εδώ και κανά 2 εβδομάδες άρχισα και Φίνα 1,25 μέρα παρα μέρα να δώ πως θα μου κάτσει!Απο λίμπιντο πάντως εκεί που ήθελα 1 φορά την ημέρα πλέον θέλω 2 χαχαχαχαχχα
με τον αφρό μινοξιδίλης κάνεις και styling πάντως και δεν λαδώνει...οπότε βολεύει και περισσότερο από το υγρό....
χαχα ανέβηκε δηλαδή η λίμπιντο σου με την φιναστερίδη.. που να αυξήσεις κι άλλο τη δόση, θα θες 3 φορές μετά τη μέρα :p..αυτό μπορεί να οφείλεται στο γεγονός ότι αυξάνεται περίπου 15% η τεστοστερόνη, αφού περιορίζεται η μετατροπή της σε DHT. Οπότε αρχικά μπορεί όντως να δεις αυξημένη λιμπιντο..
 

LoverBoy

Well-Known Member
με τον αφρό μινοξιδίλης κάνεις και styling πάντως και δεν λαδώνει...οπότε βολεύει και περισσότερο από το υγρό....
χαχα ανέβηκε δηλαδή η λίμπιντο σου με την φιναστερίδη.. που να αυξήσεις κι άλλο τη δόση, θα θες 3 φορές μετά τη μέρα :p..αυτό μπορεί να οφείλεται στο γεγονός ότι αυξάνεται περίπου 15% η τεστοστερόνη, αφού περιορίζεται η μετατροπή της σε DHT. Οπότε αρχικά μπορεί όντως να δεις αυξημένη λιμπιντο..
Ποιός μας κρατάει φιλαράκιιιιιιιι!!!!!!Ναι όντως ο αφρός εμένα με βόλεψε καλύτερα είναι σαν να βάζεις αλατόνερο στα μαλλιά και δεν τα λαδώνει!Τώρα καλοκαίρι τον βάζω ψυγείο για να βγεί σε μορφή αφρού αλλιώς απο την ζέστη βγαίνει σαν νερό!
 
Μπλουζα