Πιθανή Εξήγηση Γιατί Η Αα Είναι Μη Αναστρέψιμη.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
άκουγα μια συζήτηση τις προάλλες κα ιλέγανε με ΜΕΓΑΛΗ σιγουριά ότι την αντιγήρανση την έχουν βρει ήδη στα μόρια του νερού και ότι ψάχνονται για την επιμήκυνση της ζωης κατα πολλά χρόνια...τεσπα το τελευταίο δε μας αφορά άμεσα το θέμα είναι ότι κάτι παίζει εδώ...και ο κινέζος με το Chlorine dioxide έγραφε ότι η λύση είναι η αντιγήρανση

Άντε να δούμε τι θα δούμε...κι εδώ πάντως ο παππούς έβγαλε λίγο μαλλί(αν δεν είναι πειραγμένες οι foto εννοείται )


http://4.bp.blogspot.com/-j3AKqlDO8ug/UZT3kNNIqjI/AAAAAAAAFRc/xJmdq2_Ug0Q/s1600/NEW Jusuru Brochure 05152013-2.jpg

Είμαι πάρα πολύ προκατειλημμένος σε θέματα της επιστήμης που θα μας έκαναν την ζωή ευκολότερη, αλλά μακάρι να βγω ψεύτης.
Ο Κινέζος με τα σπαρτιάτικα αγγλικά του, ανέφερε σε πολλά ποστ του την λέξη space, την οποία κανείς δεν καταλάβαινε τι εννοούσε.
Προφανώς να βρουν χώρο τα κύτταρα του θύλακα να επικοινωνήσουν μεταξύ τους ώστε να συνεχιστεί η τριχοφυΐα, κάτι δηλαδή αντίστοιχο με την Loreal. Ούτως ή άλλως, όλες οι έρευνες συμφωνούν στο ότι υπάρχει αδράνεια, άρα κάτι τα εμποδίζει και λογικά δεν είναι η dht με ευθύ τρόπο που επιτίθεται στο θύλακα, αλλά στους γύρω ιστούς.

Λογικά πρέπει να δουλέψει και του Κινέζου μιας και αλλάζει τη σύσταση του δέρματος. Μαλλί όμως θέλει πολύ καιρό για να βγει έτσι γιατί πρέπει το δέρμα να αναγεννηθεί και μετά να βγουν μαλλιά. Επίσης το θέμα τοξικότητας παραμένει. Αναρωτιέμαι αν όντως πρέπει να το χρησιμοποιούν για τόσο καιρό όσο αναφέρει. Ίσως 2-3 κύκλοι να ήταν αρκετοί.
 
  • Like
Reactions: xk

paretto

Active Member
Καλησπέρα σε όλους.

Gomi ποτε θα αρχισεις την θεραπεια ; θα περιλαμβάνει renu+asea; Στο βίντεο που είναι εντυπωσιακά τα αποτελέσματα δεν αναφέρει χρόνο εφαρμογής πάντως.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού

χεχε...πρόσεχε τι λες
Καλησπέρα σε όλους.

Gomi ποτε θα αρχισεις την θεραπεια ; θα περιλαμβάνει renu+asea; Στο βίντεο που είναι εντυπωσιακά τα αποτελέσματα δεν αναφέρει χρόνο εφαρμογής πάντως.

Τοπικά με το renu28 ξεκίνησα προχθές. Η αλήθεια είναι πως με "τρώει το χεράκι μου" να πάρω και το οραλ που έχει ώστε να το πολεμήσω και εκ των έσω, αλλά για 1 μόνο μήνα, θέλει 135 ευρώ. Πααααρα πολύ υψηλό κόστος αν αναλογιστείς ότι θα είναι μηνιαίο + το κόστος του τοπικού. Δεν ξέρω ακόμα αν θα το πάρω και αυτό, ίσως αν δω κάτι θετικό από το renu28, προχωρήσω και στο Αsea.
Συνήθως τα αποτελέσματα από τα όσα διάβασα στο επίσημο site τους φαίνονται σε 6 με 8 εβδομάδες.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
GOMI θα συνδιασεις το renu με ρολλερ? (Eννοειται πρωτα ρολλερ μετα renu). Αν ναι ποια mm?

Εχθές έκανα πριν την εφαρμογή με 0,5mm για καλύτερη απορρόφηση. Δεν θα το κάνω κάθε μέρα και δεν θέλω να ανέβω σε mm για να δω τι κάνει (αν κάνει) το renu μόνο του.
 

mimis giova

Active Member
στο βιντεο παντως δειχνει renu+asea...sto 1.44 που λεμε.gomi κατα βαση παντως δεν λενε κατι για τα μαλια??ενοω η εταιρια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
στο βιντεο παντως δειχνει renu+asea...sto 1.44 που λεμε.gomi κατα βαση παντως δεν λενε κατι για τα μαλια??ενοω η εταιρια.

Σίγουρα ο συνδυασμός οραλ+τοπικό είναι πολύ καλύτερος, αλλά όπως είπα και παραπάνω το κόστος είναι πολύ υψηλό. Εξάλλου μην ξεχνάμε πως πρόκειται για πειραματισμό, άρα πόσα να ξοδέψει κανείς?
Όχι η εταιρεία από όσα διάβασα στο site τους, δεν αναφέρει κάτι για τα μαλλιά...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
σωστος ρε gomi..πειραματισμος οπως το λες..καλη τυχη!δεν νωμιζω να βγαλουμε κατι κ απο δω..αλλα μακαρι!

Thx. Από τα διαθέσιμα όπλα για την όλη θεωρία του κολλαγόνου που περιέγραψα παραπίσω, είναι το μόνο προϊόν χωρίς παρενέργειες που μπορεί να κάνει κάτι. Βέβαια αναλογιζόμενοι ότι αποβλέπουμε σε πλήρη ανασύσταση και αναδιάρθρωση του δέρματος θα πρέπει να είναι πολύ δυνατό ως προϊον, κάτι για το οποίο όντως είμαι λίγο επιφυλακτικός.
To πιο ιδανικό που βρήκα για αυτή τη δουλεία, είναι ένα πεπτίδιο που λέγεται P144 peptide (Disitertide). Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα το δούμε στο εμπόριο.

http://dignabiotech.com/documents/pipeline/Disitertide_Topical_pdf_www.pdf

Οι πειραματικές φάσεις έχουν ήδη ξεκινήσει πριν το 2009 και μπορεί να θεραπεύσει και την πάθηση του σκληροδέρματος όπως επίσης και το σύνολο των παθήσεων ίνωσης. Τώρα το γιατί εδώ και 6 χρόνια δεν έχει προχωρήσει, ο νοών νοείτω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

raphael2012

Member
GOMI, μπράβο.

Ένα ανεξάρτητο blog post για το Renu 28 και κάποια comments από ανθρώπους που το έχουν δοκιμάσει (από anti-aging σκοπιά όμως, όχι για τα μαλλάκια) έχει εδώ:

https://www.truthinaging.com/review/asea-renu-28-consigned-to-dept-of-daft

Τα σχόλια είναι και θετικά και αρνητικά (για τις ρυτίδες πάντα).
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
GOMI, μπράβο.

Ένα ανεξάρτητο blog post για το Renu 28 και κάποια comments από ανθρώπους που το έχουν δοκιμάσει (από anti-aging σκοπιά όμως, όχι για τα μαλλάκια) έχει εδώ:

https://www.truthinaging.com/review/asea-renu-28-consigned-to-dept-of-daft

Τα σχόλια είναι και θετικά και αρνητικά (για τις ρυτίδες πάντα).

Thx. Τα διάβασα. Μάλλον αρνητικά είναι τα περισσότερα...
 

sven

Active Member
Τόσο διαβασμένος που είσαι και τόσα που δοκιμάζεις τελευταία πιστεύω κάτι θετικό θα βγει, καλή επιτυχία και ευχαριστούμε που όλα αυτά τα μοιράζεις μαζί μας :)
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τόσο διαβασμένος που είσαι και τόσα που δοκιμάζεις τελευταία πιστεύω κάτι θετικό θα βγει, καλή επιτυχία και ευχαριστούμε που όλα αυτά τα μοιράζεις μαζί μας :)

Να σαι καλά φίλε sven. Θα δοκιμάσω και άλλα πράγματα όπως πχ αυτό

http://www.mitoq.com/skincare-50ml.html/

αλλά λόγω του ότι αυτόν τον καιρό έχω πολλά έξοδα, (κυρίως από γιατρούς) και όλα αυτά τα προϊόντα είναι ιδιαίτερα ακριβά και μάλιστα μικρής ποσότητας, θα το πάω σιγά σιγά. Δεν ξέρω αν θα βγει κάτι, αλλά θέλω να μου φύγει η ιδέα
 
Τελευταία επεξεργασία:

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού

Το φιδέλαιο είναι ένα πιθανό ενδεχόμενο γενικότερα σε ότι έχει να κάνει με την τριχόπτωση. Πάντως η ανάλυση που κάνει στο άρθρο δεν είναι σωστή. Η Αsea (απ ότι λέει) έχει πατεντάρει στο προϊόν της τη χημική αντίδραση των συστατικών που εσωκλείει τα redox signalling molecules. Δεν πιστεύω ότι είναι μούφα ως προϊόν, αλλά πιο πολύ με ανησυχεί το ότι μπορεί να είναι αδύναμο γι αυτό που θέλουμε. Επίσης η τιμή του έχει να κάνει με τo concept περισσότερο και όχι τόσο με τα συστατικά του
 
Μπλουζα