Παρενεργειες 1 βδομαδα φινα

Tsek

Well-Known Member
Ωραία. Μόλις αγόρασα αυτόν τον ψευδάργυρο και χρειαζομαι λοιπόν 4 δισκία την ημέρα (4χ15) και για να μην εχω θέμα πρεπει να παρω και χαλκο οπως αυτόν της solgar που παραθέτω. Σωστά?
Κατι αλλο χρειάζεται μήπως?


Screenshot_20180404-004601.png Screenshot_20180404-004903.png
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ωραία. Μόλις αγόρασα αυτόν τον ψευδάργυρο και χρειαζομαι λοιπόν 4 δισκία την ημέρα (4χ15) και για να μην εχω θέμα πρεπει να παρω και χαλκο οπως αυτόν της solgar που παραθέτω. Σωστά?
Κατι αλλο χρειάζεται μήπως?


Προβολή συνημμένου 17381 Προβολή συνημμένου 17380
Η αναλογια ειναι στα 15mg zinc 2mg copper..απεφευγε να τα πινεις κοντα με καφε η βιταμινη c και κοντα στο φαγητο..καλυτερα το βραδυ πριν τον υπνο..ξεκινα με 30 zinc και 4 copper..ειναι βαρυ supplementation..επισης αν εχεις θεμα με τον σιδηρο η αν παιρνεις καποιο φαρμακο δεν θα ηταν φρονιμες αυτες οι ποσοτητες..εννοειται οτι αν χρησιμοποιεις φινα καλυτερα να παρεις 15 προς 2 που ειναι και το πιο φρονιμο και στανταρ
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Επίσης με τον zinc θέλει προσοχή κ ο σίδηρος.


Ο χαλκος..ειναι ιδανικη μια αναλογια 1/10 περιπου..στα 15mg ψευδάργυρου δηλ 1mg χαλκου..στα 50 καλο θα ηταν μεχρι 4mg..αυτο γιατι η ληψη τοσο μεγαλης ποσοστητας zinc μειωνει τα επιπεδα χαλκου δραματικα
"Ο κίνδυνος εμφάνισης καρδιακών και κυκλοφορικών προβλημάτων αυξάνεται όταν υπάρχει έλλειψη χαλκού, ειδικά εάν αυτή συνοδεύεται από έλλειψη σεληνίου. Αυτό συμβαίνει διότι τα αντιοξειδωτικά ένζυμα υπεροξειδάση της γλουταθειόνης και υπεροξειδική δισμουτάση έχουν σ’ αυτή την περίπτωση περιορισμένη δράση, επιτρέποντας στις ελεύθερες ρίζες να δρουν ανεξέλεγκτα. Η έλλειψη χαλκού μπορεί επίσης να συμβάλλει στην αναιμία, ασθένειες των οστών, διαταραχές του νευρικού συστήματος και την απώλεια μαλλιών.."
 

Dim10

Active Member
Ωραία. Μόλις αγόρασα αυτόν τον ψευδάργυρο και χρειαζομαι λοιπόν 4 δισκία την ημέρα (4χ15) και για να μην εχω θέμα πρεπει να παρω και χαλκο οπως αυτόν της solgar που παραθέτω. Σωστά?
Κατι αλλο χρειάζεται μήπως?


Προβολή συνημμένου 17381 Προβολή συνημμένου 17380

Παρε της quest zinc with Copper
Να ξεμπερδευεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
από φίνα.



μηδενική λίμπιντο, καθόλου στήσεις, απουσία προσπερματικού (προστατικού) υγρού και τσιμπήματα στο στήθος.

που ειναι αυτοι που παιρνουν ρε παιδια το φαρμακο χωρις προβληματα εκτος απο κανα δυο που εχουν πει οτι παιρνουν χρονια? γραψτε και εσεις. μην γραφουν μονο αυτοι που εχουν παρενεργειες. :D
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ρε παιδια μπας κ αυτο το 3% που λενε οι στατιστικές εννοούν το ποσοστο που δεν εχει παρενέργειες ; :p
 

koumparos

Well-Known Member
Εχω βαρεθει να λεω τα ιδια και τα ιδια.Οποιος θελει δοκιμαζει το φαρμακο και εαν δεν του βγαλει παρενεργειες που επιμενουν σωθηκε για χρονια.Στο φορουμ γνωριζω 4-5 ατομα που δεν εχουν παρενεργειες.Απο το οικογενειακο μου περιβαλον αλλοι 2 (ξαδερφια) δεν εχουν παρενεργειες.Απο το εξωτερικο μεσω φορουμ εχω γνωρισει εκατονταδες ατομα χρηστες με μηδενικες παρενεργειες.Επισης εχω γνωρισει και εκατονταδες ατομα σε βαθος χρονων που υπεφεραν απο παρενεργειες,φοβηθηκαν και σταματησαν το φαρμακο.ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΣΟΣΤΟ 50%!!!!Απο αυτους οι μισοι που συνεχισαν το φαρμακο καταφεραν να απαλαγουν απο τις παρενεργειες.ΠΕΡΙ ΜΟΝΙΜΩΝ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΩΝ ΑΠΛΑ ΑΝΟΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ!!!!Αυτη ειναι η δικη μου εμπειρια 12 ετων στην φινα.
 

kon93

New Member
τα ζαρωμενα μου μπαλακια και το μακαρονι πεος μου λενε καλησπερα μαγκες. Λετε να παρω κανα εκατομμυριο απο τη μερκ; προλαβαινω να χωθω σε καμια μηνυσουλα; κλειν και χωρις πουλι και φαλακρας θα αγορασω 1 εκ dildo συλλογαρα
 

Georgex6

Well-Known Member
Παίρνω φίνα από το 2007 τον τελευταίο καιρό το έκοβα το πρόσκαρ σε τόσο πολύ μικρά κομματάκια που έλεγα αποκλείεται να με πειράζει έκανα ένα off τώρα 2 βδομάδες και προχθές το σεξ που έκανα με την κοπέλα μου δεν υπήρχε η λίμπιντο η ηδονή απίστευτη διαφορά όποτε μην κρίνετε ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός σίγουρα αν του δώσεις ένα μήνα μπορεί να είσαι καλύτερα γιατί προσαρμόζεται ο οργανισμός σου αλλά και πάλι μάλλον δεν κάνει για σένα πειραματισου με δυο τρεις φορές την εβδομάδα 0,5 η παίξε μπάλα με τα τζελ
 

Vassilis Zen

New Member
Παιδιά εγώ παίρνω από πέρσι τον Ιούνιο, 1/4 του proscar καθημερινά (μου τα έγραψε ο Lorenzo πέρσι όταν πήγα για consultation).
Δεν ξέρω αν είναι μεγάλο το χρονικό διάστημα αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι αρνητικό.
 

kon93

New Member
Παιδιά εγώ παίρνω από πέρσι τον Ιούνιο, 1/4 του proscar καθημερινά (μου τα έγραψε ο Lorenzo πέρσι όταν πήγα για consultation).
Δεν ξέρω αν είναι μεγάλο το χρονικό διάστημα αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι αρνητικό.

δυστυχως η ευτυχως οι "γκαντεμηδες" ειμαστε λιγοι
 

kon93

New Member
Ενα μικρο update αφου εκλεισα 2 μηνες μετα την διακοπη της φινας και επισκεψη σε ανδρολογο, με ειχε βαλει ενα 10ημερο στα χειροτερα αντιβιοτικα για "προστατιτιδα" χωρις καν να ελεγξει αν ειναι βακτιριδιακη η οχι τα συμπτωματα παραμενουν και χειροτερεψαν αυτη τη στιγμη τα οργανα κατω ειναι παγωμενα ζαρωμενα, 2 μερες τωρα δεν μπορουσα να κουνηθω απο το κρεβατι λογω ζαλαδας και υπνηλιας (παιζει να φταινε και τα αντιβιοτικα εδω) κ εχω επισημως να δω στυση πολυ καιρο.

Σαν το σωμα μου απλα να σταμησε να παραγει Dht. Την δευτερα περιμενω καποιες ορμονικες εξετασεις που ζητησα αλλα δεν πιστευω οτι θα δειξουν και πολλα εκτος της τεστο μου στα ταρταρα. Ενα μεγαλο ευχαριστω στη merck για το χημικο ευνουχισμο μου :)


Ξεχασα να αναφερω το συνεχιζομενο εντονο πονο στον προστατη
 
Μπλουζα