Παρενέργειες φινα

zafi1988

Member
TSH: 4,37mIU/ml > (0.27 - 4.20)

Καλώς ήρθες στο club. Υπέρηχο "θευροειδους" και έτοιμος για T4 Θυροξίνη. Οι υπόλοιπες τιμές σου είναι πολύ καλές και στο λέω εγώ που είμαι από τα πιο σπανια φαινόμενα υποθυροειδισμού.
Φίλε έκανα υπέρηχο θυροειδή δεν έδειξε τίποτα.Επίσης εκανα και ξανά αιματολογικές για TSH και μου ειχε πεσει στα 2,50!!!Μετα απο ένα μήνα!!Απίστευτο δεν ξέρω πως προέκυψε..θα κάνω και τριτη εξέταση μεσα στον μήνα για σιγουριά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zafi1988

Member
Φιλε καλα θα κανεις να πας σε ψυχίατρο για να παρεις και μια γνωμη.
Απο προσωπική εμπειρία σου συστήνω Largirene των 1000mg μια την ημέρα.
Θα δεις τελικα πως η φίνα ηταν αφορμή να σου βγουν κάποια πραγματα στην επιφάνεια γιατι μυρίζομαι γενικευμένη αγχώδη διαταραχή.ελπιζω να πεφτω εξω.
Good luck
ίσως φιλε...απλα το θέμα είναι οτι όσο σκατά και να ημουν δεν σκεφτομουν ποτε αν θα εχω στηση κλπ 99%είχα
 

zaxosdogkanos

Active Member
προσωπικα θα σου ελεγα να παρεις τα φιλαρακια σου και να βγειτε να τα κανετε ολα π******α να ξεχαστεις.να δεις ολα καλα θα πανε.
 

nine

Active Member
Φίλε έκανα υπέρηχο θυροειδή δεν έδειξε τίποτα.Επίσης εκανα και ξανά αιματολογικές για TSH και μου ειχε πεσει στα 2,50!!!Μετα απο ένα μήνα!!Απίστευτο δεν ξέρω πως προέκυψε..θα κάνω και τριτη εξέταση μεσα στον μήνα για σιγουριά.

Εγω ειμαι περιπτωση το καλοκαιρι που περασε με πρωτη περιπτωση tsh 4,0 και δευτερη 15 μερες μετα 1,4.
Ο υπερηχος βεβαια εδειξε προβλημα.
 

zafi1988

Member
προσωπικα θα σου ελεγα να παρεις τα φιλαρακια σου και να βγειτε να τα κανετε ολα π******α να ξεχαστεις.να δεις ολα καλα θα πανε.
Φίλε το θέμα ειναι οτι με τη πρωτη στραβη ξαναπέφτω εκει δεν μπορω να το διαχειριστώ
 

dimitris50423

Well-Known Member
Zafi διαβασα ξανα τα οσα εγραψες. Νομιζω οτι πρεπει να το ξεχασεις εντελως και να αραιωσεις αρκετα τον αυνανισμο. Σε καποιο βαθμο κουραζεις και το συστημα με 3-4 φορες τη μερα. Λογικο ειναι να μην δουλευει 100%. Επισης παρεες και εξω. Για καφε και ψαχνε για γυναικα. Δεν πειραζει αν δεν ειναι και η πιο κουκλαρα. Θα ερθεις στα ισια σου και θα χαλαρωσεις. Μην μπλεξεις με φαρμακα που μπορει να πιστεψεις οτι ειναι η ευκολη λυση.
 

zaxosdogkanos

Active Member
καποιοι θα πεσετε να με φατε αλλα το λεω απο τωρα οτι δεν με ενδιαφερει καθολου.εχεισ σκεφτει αν σε εχει παρει τοσο απο κατω να πας σε κανα στουντιο?
 

tasos33

Well-Known Member
Στο στούντιο της sirina να τον στείλουμε να τα ξεχάσει όλα.

Ζαφί ακόμα και mr dickrock αν τον βάλουμε να την παιζει 4 φορες την μέρα θα το εξαντλήσει το εργαλείο και θα το ψάχνει.

Πρεπει να χαλαρωσεις ,τίποτα άλλο,να βρεις μια γυναίκα ,δεν είναι απαραίτητο να κανείς σεξ κατευθείαν,ανταλλαξτε πρωτα φιλάκια χαδακια να μπεις στο κλιμα σιγά σιγά και μετα μπαίνει και στην ουσια

καποιοι θα πεσετε να με φατε αλλα το λεω απο τωρα οτι δεν με ενδιαφερει καθολου.εχεισ σκεφτει αν σε εχει παρει τοσο απο κατω να πας σε κανα στουντιο?
 

zafi1988

Member
Zafi διαβασα ξανα τα οσα εγραψες. Νομιζω οτι πρεπει να το ξεχασεις εντελως και να αραιωσεις αρκετα τον αυνανισμο. Σε καποιο βαθμο κουραζεις και το συστημα με 3-4 φορες τη μερα. Λογικο ειναι να μην δουλευει 100%. Επισης παρεες και εξω. Για καφε και ψαχνε για γυναικα. Δεν πειραζει αν δεν ειναι και η πιο κουκλαρα. Θα ερθεις στα ισια σου και θα χαλαρωσεις. Μην μπλεξεις με φαρμακα που μπορει να πιστεψεις οτι ειναι η ευκολη λυση.
Καλησπέρα Δημήτρη.Την Δευτέρα όχι αυτή τώρα που περασε αλλα την προηγούμενη βδομαδα έχοντας στο μυαλό μου αυτό το πρόβλημα όλη τη μέρα σκεφτόμενος τις συνέπειες στη ζωή μου στην ευχάριστη μου και απογοητευμένος και από τη γενικότερη κατάσταση στους υπόλοιπους τομείς στη ζωή μου με ξαναεπιασε κρίση .Το πρωί προμηνύε την εξέλιξη καθώς ξύπνησα με τις αρνητικές σκέψεις και σε συνδυασμό ότι δεν έβλεπα στηση ένιωθα μία δυσφορία.Βγηκα πήγα μία βόλτα με έναν φίλο αρκετή ώρα βγήκα για να δω κάτι πραγματα αλλά όταν γύρισα σπίτι σχεδόν αυτόματα ήρθαν οι ανυπόφορες σκέψεις και ένιωσα το κεφάλι μου να μουδιάζει ,έναν πόνο σαν μία τανάλια να μου σφίγγει την καρδιά δύσπνοια και αδυναμία να κινηθώ.Κρατησε για μισή ώρα τουλάχιστον ίσως και παραπάνω με αυτή την ένταση η μητέρα μου και η αδερφή μου με είδαν να κλαίω και προσπάθησαν να με καθησυχάσουν και ετσι μειώθηκε λίγο η ένταση του συναισθήματος.Μετα κοιμήθηκα σχεδον άμεσα ως αντίδραση θεωρώ μετά από τον τόσο έντονο πόλεμο που δέχθηκε το κεφάλι μου.Απο την τρίτη πολεμάω να χαλαρώσω και να κάνω αλλά πράγματα για να μην σκέφτομαι αυτό που με σκοτώνει ένιωθα μέσα μου εξαντλημένος.Τετάρτη,Πέμπτη ενιωσα καπως καλύτερα και Παρασκευη πηγα ψυχίατρο.Δεν μου ειπε οτι είναι κατι σημαντικο αλλα οτι ειναι μια φοβία που πρεπει να νικησω.Γενικα με αντιμετώπισε δημοσιουπαλληλικά..Μου γραψε lexotanil σε περιπτωση που με πιασει κριση και νιωσω οτι δεν θα τα βγαλω σε περας.Απο την Παρασκευη παντως μεχρι και σημερα ειμαι πολυ καλυτερα μεχρι και αυθορμητη στυση ειχα εχθες .Τον αυνανισμο τον εχω μειωσει σε μια φορα τη μερα και αν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zafi1988

Member
καποιοι θα πεσετε να με φατε αλλα το λεω απο τωρα οτι δεν με ενδιαφερει καθολου.εχεισ σκεφτει αν σε εχει παρει τοσο απο κατω να πας σε κανα στουντιο?
Εχω τόσο αγχος που και καλα να ειμαι δεν θα χαλαρωσω και αποκλειεται να παει το αιμα κατω..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Εχω τόσο αγχος που και καλα να ειμαι δεν θα χαλαρωσω και αποκλειεται να παει το αιμα κατω..
Εχω να σου προτεινω κατι που εκτος το οτι σωματικα θα σε τιναξει λιγο σε θεμα λιμπιντο.θα σου φτιαξει και την ψυχολογια.10 mg nolvadex την ημερα για εναν μηνα.
Θα σου τριπλασιασει την ελευθερη τεστοστερονη μαζι με την λιμπιντο.θα σου ριξει τα οιστρογονα.
Η ελευθερη τεστοστερονη στον αντρα εχει αμεση επιδραση και στην διαθεση περα απο το σεξουαλικο κομματι
 

dimitris50423

Well-Known Member
zafi ακου να σου πω εγω τι θα κανεις φιλε. θελουμε ολοι να το ξεπερασεις.
δεν θα αφηνεις τον εαυτο σου ωρες χωρις να εχεις τι να κανεις. δεν ξερω δουλευεις? θα ηταν καλο αυτο.
θυμησε μου και ποσο χρονων εισαι.
πηγαινε γραψου σε ενα γυμναστηριο και πηγαινε το λιγοτερο μερα παρα μερα. κανε εντονο προγραμμα αρκετο τρεξιμο και βαρη. οταν θα φευγεις απο το γυμναστηριο να εισαι εξαντλημενος. το μονο που θα σκεφτεσαι θα ειναι να πας να φας γιατι θα εχεις εξαντληθει.
με το γυμναστηριο πιστεψε με θα εκτονωνεσαι και θα γυρνας πολυ χαλαρος. το lexotanil εχε το σε περιπτωση που το χρειαστεις.
βαλε στοχο να γυμναζεσαι σκληρα. και γενικα προσπαθησε να εισαι απασχολημενος. η με δουλεια η με εξοδους. οι πολλοι αυνανισμοι ερχονται οταν εισαι σπιτι και βαριεσαι απειρα. αν δεν προλαβαινεις με ολα αυτα που εχεις να κανεις δεν εχεις χρονο για αρνητικες σκεψεις.
για αυτο οι ανεργοι πεφτουν σε καταθλιψη γιατι δεν εχουν τι να κανουν και καθονται σπιτι και τους περνει απο κατω.
να μας λες πως πηγαινεις φιλε. ;)
 

vag25

Well-Known Member
Κυριως αεροβικη ασκηση βαλε στο προγραμμα zafi1988. Αν μπορεις και 5 φορες την εβδομαδα απο μιση ωρα τρεξιμο καλο ειναι.
Βοηθαει αρκετα συην ψυχολογια.
 

geeorgee

Active Member
Εχω να σου προτεινω κατι που εκτος το οτι σωμαρικα θα σε τιναξει λιγο σε θεμα λιμπιντο.θα σου φτιαξει και την ψυχολογια.10 mg nolvadex την ημερα για εναν μηνα.
Θα σου τριπλασιασει την ελευθερη τεστοστερονη μαζι με την λιμπιντο.θα σου ριξει τα οιστρογονα.
Η ελευθερη τεστοστερονη στον αντρα εχει αμεση επιδραση και στην διαθεση περα απο το σεξουαλικο κομματι

ξερεις αν χρειαζεται και liv.52 μαζι με το nolvadex?επισης εχεις δει καθολου να επιβαρυνει την τριχοπτωση και αν βοηθαει στο γυμναστηριο σε βαρη κτλ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ξερεις αν χρειαζεται και liv.52 μαζι με το nolvadex?επισης εχεις δει καθολου να επιβαρυνει την τριχοπτωση και αν βοηθαει στο γυμναστηριο σε βαρη κτλ
δεν χρειαζεται liv52,δεν επυβαρυνει το συκωτι,δυστυχως εμενα μετα την δευτερη εβδομαδα μου κανει λαδιλα και φαγουρα στο μαλλι.
στα συν ειναι οτι ανεβαζει πολυ την διαθεση,καπου πηρε το αυτι μου η το ματι μου οτι τo χωρηγουν και για την καταθλιψη.φτιαχνει οντως την διαθεση,το επηβεβαιωνω και εγω.
δινει πολυ ενεργεια σε ολη την διαρκεια της ημερας,δηλαδη θα κοιμασαι λιγοτερες ωρες και ομως θα εισαι ποιο ξεκουραστος.
 

zafi1988

Member
Εχω να σου προτεινω κατι που εκτος το οτι σωματικα θα σε τιναξει λιγο σε θεμα λιμπιντο.θα σου φτιαξει και την ψυχολογια.10 mg nolvadex την ημερα για εναν μηνα.
Θα σου τριπλασιασει την ελευθερη τεστοστερονη μαζι με την λιμπιντο.θα σου ριξει τα οιστρογονα.
Η ελευθερη τεστοστερονη στον αντρα εχει αμεση επιδραση και στην διαθεση περα απο το σεξουαλικο κομματι
Kapa αν δεν ξαναμετρήσω τιμές ορμονών δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω.Το tamoxifen νομιζω παντως το χρησιμοποιουν πολλοι και στο γυμναστήριο.
 
Μπλουζα