Παρενέργεια από βιοτίνη

zaxosdogkanos

Active Member
παιρνω 1.5 χρονο δεν μου εβγαλε ποτε κατι αλλα απο τιποτα δεν εχω εγω παρενεργιες τι στο διαολο.οποτε σταματαω νυχια μαλλια μεγαλωνουνε πολυ πιο αργα.οπως επισης αν μειωσω την δοση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

erevos

Active Member
Δηλαδη εγω που παίρνω 5000 mcg να την μειώσω λες; Τωρα που το σκέφτομαι εχω πόνους αλλα όχι ακριβώς στους όρχεις αλλα πιο κάτω στα σκέλια. Λες να ειναι απο αυτο;;
Πέφτοντας στα 300mcg είμαι 100% ok. Μπορείς να δοκιμάσεις να πέσεις στα 1000mcg.
 

tasos33

Well-Known Member
....Δηλαδη εγω που παίρνω 5000 mcg να την μειώσω λες; Τωρα που το σκέφτομαι εχω πόνους αλλα όχι ακριβώς στους όρχεις αλλα πιο κάτω στα σκέλια. Λες να ειναι απο αυτο;;.....
Πιθανον να προερχονται απο προστατη η απο το εντερο
 

zaxosdogkanos

Active Member
Πέφτοντας στα 300mcg είμαι 100% ok. Μπορείς να δοκιμάσεις να πέσεις στα 1000mcg.

στο φαρμακειο μου ειχαν πει οτι τα 300mcg ειναι καλυτερη ποσοτητα.τωρα το γιατι δεν ξερω.
παντως μια περιοδο επαιρνα 2 καψουλες των 1000 καθημερινα και δεν ειχα προβλημα.
 

tasos33

Well-Known Member
στο φαρμακειο μου ειχαν πει οτι τα 300mcg ειναι καλυτερη ποσοτητα.τωρα το γιατι δεν ξερω.
παντως μια περιοδο επαιρνα 2 καψουλες των 1000 καθημερινα και δεν ειχα προβλημα.
δε σε πιανει τιποτα εσενα, και το βαρελι με την βιοτινην να κατεβαζες αθικτος θα εμενες
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν ξερω αν φταει που περνω και σιδηρο και 2 καψουλες ω-3-6-9 και βιταμινη c ανα μερα.ο συνδιασμος μου πρεπει να φταιει.
 

erevos

Active Member
στο φαρμακειο μου ειχαν πει οτι τα 300mcg ειναι καλυτερη ποσοτητα.τωρα το γιατι δεν ξερω.
παντως μια περιοδο επαιρνα 2 καψουλες των 1000 καθημερινα και δεν ειχα προβλημα.
300mcg είναι 100% ΣΗΔ. Γι' αυτό ίσως να το λένε.
 
Δεν ξερω αν φταει που περνω και σιδηρο και 2 καψουλες ω-3-6-9 και βιταμινη c ανα μερα.ο συνδιασμος μου πρεπει να φταιει.
Γιαννη δεν ειναι προφανως η
βιοτινη και τα ω για σενα,

η βιοτινη και τα ωλιπαρα(τα συνηθησμενα) κανει καλο σαυτους που εχουν υψηλη Οιστρονη.

Αν εσυ εχεις υψηλη DHT λογω υπερλειτουργειας της reductase I ή της reductase II,

πρεπει να παρεις αυτα που σου ταιριαζουν.

Ποια ωλιπαρα περνεις ?

Τα παρακατω ωλιπαρα ειναι γιαυτους που εχουν υψηλη DHT.

http://www.diatrofologiki.gr/index.php?route=product/product&path=64_274&product_id=1517
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
σορρυ για το ασχετο, γνωριζει κανεις αν με τις pre paid καρτες μπορουμe να κανουμε αγορα απο interneti? λογω capital
 

erevos

Active Member
σορρυ για το ασχετο, γνωριζει κανεις αν με τις pre paid καρτες μπορουμe να κανουμε αγορα απο interneti? λογω capital
Τελευταία φορά (μια εβδομάδα ή δύο μετά από την χαλάρωση των cc), που είχα προσπαθήσει από iherb μέσω paypal(με συνδεδεμένη prepaid της Eurobank) δεν πέρασε η συναλλαγή. Από ebay που παρήγγηλα πρόσφατα πέρασε κανονικά.
 

nikolakis

Well-Known Member
Έχει αναφέρει ποτε κανεις να μειώθηκε η τριχόπτωση του λαμβάνοντας Βιοτινη; Μηπως ολα τα συμπληρώματα τα παιρνουμε χωρίς λόγο μόνο κ μόνο σαν placebo?
 

nine

Active Member
Ειναι περιπου 20 μερες που παιρνω βιοτινη και τις τελευταιες μερες εχω ενοχληση στους ορχεις και εγω οπως εγραψαν και αλλοι.
Κατι σαν ενοχληση/πονο. Επισης εχω νευροπονο/μουδιασμα πιο χαμηλα στα ποδια.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
οι πονοι σταρχ...ισχυουν.μειωσε την δοση εαν περνεις 1000.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εγω που επαιρνα για κανα 4μηνο δεν ειχα νιωσει τιποτα. Παρενεργεια και απο τη βιοτινη;
Μικροτερη συγκεντρωση παρε οχι το 1000mg. Και εγω αυτο επαιρνα
 
Ειναι περιπου 20 μερες που παιρνω βιοτινη και τις τελευταιες μερες εχω ενοχληση στους ορχεις και εγω οπως εγραψαν και αλλοι.
Κατι σαν ενοχληση/πονο. Επισης εχω νευροπονο/μουδιασμα πιο χαμηλα στα ποδια.
Μήπως εχεις και ναυτία, κάτι σαν θολούρα?
Πάντως το μούδιασμα εχει σχέση με υπερβολική μειωση της pgd2.
Και είναι επικίνδυνο.
Προφανως δεν σε βοηθάει η βιοτινη.

Μπορείς να πάρεις βασιλικό πολτό της superfoods, αυτο θα σε βοηθησει.
 
Μπλουζα