Ξεκινησα Proscar..

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Ξεκινησα Proscar..

vitolo, σε αυτήν την ποσότητα θα δεις αποτέλεσμα, don't worry.

Να περιμένεις σταμάτημα της τριχόπτωσης και μερική τριχοφυΐα.

Αν σταματήσεις την λήψη του χαπιού χωρίς να μπλοκάρεις την DHT, να ξέρεις ότι σε ~2 εβδομάδες τα επίπεδα της DHT θα ανέβουν και θα ξαναρχίσει η διαδικασία. Θα χάσεις τα μαλλιά που κέρδισες και αυτά που θα χάνονταν άμεσα αν δεν έπαιρνες χάπι, γιατί η DHT θα είναι ελαφρός ανεβασμένη μέχρι να έρθουν όλα στο φυσιολογικό τους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Pathetic_Losser

New Member
Απ: Ξεκινησα Proscar..

vitolo είπε:
κοβω το χαπι του 1mg στη μεση δηλαδη 0.5-0.6mg καθε μερα.σκεφτομαι να μεινω σε αυτη τη ποσοτητα και ισως στο μελλον ισως το αυξησω.

Ναι ομως το proscar περιεχει 5mg φιναστ οποτε πρεπει να το κοβεις σε μικροτερα κομματια πχ 1/8~0.6 mg
Εκτος κ αν αναφερεσαι στο propecia οποτε εισαι οκ.
 

vitolo

New Member
Απ: Ξεκινησα Proscar..

οχι δεν ειναι προπεσια ειναι χαπια που πηρα απο το νετ finasteride tablets USP 1mg και το κοβω στη μεση.
δηλαδη και σορρυ για την επιμονη μου,θελω να καταληξω στο οτι αμα για οποιονδηποτε λογο θελησω να σταματησω την ληψη του χαπιου να μην φοβαμαι οτι θα γινω χειροτερα στο τελος οπως εαν δεν το επαιρνα?αμα λογω της ανοδου της DHT της προσκαιρης ανισοροπιας χασω τελικα ποιο πολλα απο οτι σε αντιστοιχη περιπτωση που δεν τα ειχα αρχισει ε?

και κατι τελευταιο,στη αρχη της θεραπειας θα προκληθει τριχοπτωση?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ξεκινησα Proscar..

δεν ειναι απαραιτητο στην αρχη της θεραπειας να αρχισει η τριχοπτωση

οτι μαλλια βγαλεις απο το προσκαρ θα σου πεσουν λιγες εβδομαδες αργοτερα οταν το σταματησεις

οταν το σταματησεις αν δεν θες να παιρνεις χαπια
τοτε παρε ενα τοπικο προιον για την dht οπου θα σε βοηθησει να συντηρησεις αν οχι ολα ενα μεγαλο ποσοστο απο τα αποτελεσματα

επισης δεν θα εχεις την παραμικρη παρενεργεια
 

vitolo

New Member
Απ: Ξεκινησα Proscar..

μαλλον βλεπω να ληγει αδοξα η θεραπεια απο την τριτη μερα.μου εχει γινει το στομαχι σκατα,καουρες συνεχομενες και πολυ βαρυ στομαχι.αλλο παλι και αυτο ε?εχω διαβασει εδω μεσα 1002 αντενδειξεις αλλα εγω παλι πρωτοτυπησα..και αγορασα και 270 χαπια!αμανατι θα μου μεινουν?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ξεκινησα Proscar..

τι να σου πω ρε φιλε το propecia πανο κατω κοστιζει λιγο κατω απο 1 ευρω το χαπι

και εχουμε εδω στα φαρμακεια

αλλα και απλι ακριβο ειναι

δεν επαιρνες προσκαρ που ειναι πολυ πιο φτηνο

αυτο με τις καουρες το δεν καταλαβα
ειναι τοσο εντονες
 

vitolo

New Member
Απ: Ξεκινησα Proscar..

270 χαπια τα πηρα 100 δολλαρια.εφαγα ενα μηλαρακι και ψιλοεστρωσα αλλα αρχισαν κατι σκυρτηματα...σαν ψυχοτροπα ουσια,βαρυ πραγμα ρε παιδια και παιρνω και 0.6mg.μπορει να ειναι τα σημαδια που εμφανιζονται μονο στην αρχη μεχρι να το συνηθισει ο οργανισμος αλλα εγω το σταματαω,τοσο αντεξα.ξαφνικα εκει που ειμαι ηρεμος σφιγγομαι και νιωθω ετοιμος για κατοσταρι...μην ανησυχω κανενα αυτα μπορει να συβαινουν μονο σε εμενα..
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ξεκινησα Proscar..

ρε φιλε αφου εχει στα φαρμακεια οπου θα παρεις εγγυημενα καλο χαπι γιατι παιρνεις απο εξω

αφου το προσκαρ ειναι πανφτηνο απο τα λιγα που αξιζει να αγορασει κανεις στην ελλαδα μονο το κοβεις στα 4 και εισαι οκ

παιζει και το ενδεχομενο να πηρες μουφα χαπια
 

vitolo

New Member
Απ: Ξεκινησα Proscar..

ξερω γω ρε παναγιωτη?συσκευασμενα ειναι και στην συσκευασια των χαπιων αναγραφει finasteride tablets USP 1mg.τωρα τι να πω..
 

giorgos 29

New Member
Απ: Ξεκινησα Proscar..

vitolo είπε:
270 χαπια τα πηρα 100 δολλαρια.εφαγα ενα μηλαρακι και ψιλοεστρωσα αλλα αρχισαν κατι σκυρτηματα...σαν ψυχοτροπα ουσια,βαρυ πραγμα ρε παιδια και παιρνω και 0.6mg.μπορει να ειναι τα σημαδια που εμφανιζονται μονο στην αρχη μεχρι να το συνηθισει ο οργανισμος αλλα εγω το σταματαω,τοσο αντεξα.ξαφνικα εκει που ειμαι ηρεμος σφιγγομαι και νιωθω ετοιμος για κατοσταρι...μην ανησυχω κανενα αυτα μπορει να συβαινουν μονο σε εμενα..
συνεχισε με τα χαπια και μην επηρεαζεσαι απο κανενα.ειναι τα μονα που θα δεις αποτελεσματα και προπαντων θα κρατησεις τα μαλλια σου,
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ξεκινησα Proscar..

giorgos 29 είπε:
συνεχισε με τα χαπια και μην επηρεαζεσαι απο κανενα.ειναι τα μονα που θα δεις αποτελεσματα και προπαντων θα κρατησεις τα μαλλια σου,
λαθος δεν ειναι τα μονα αποτελεσματικα
και δεν κρατας τα μαλλια σου με αυτα

αν νοιωθεις ενοχλησεις ψαξτο λιγο παραπανω

καταρχην vitolo ποσες μερες τα πηρες τα χαπια τι ωρες και αν ειχες αδειο στομαχι
παρε το μισο και δες πως σε παει μηπως ετυχε η μηπως ειχες αδειο στομαχι και ευαισθητο και σε επηρεασε λιγο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα