Ξεκινάω Φιναστερίδη

Thanos92

Active Member
Να σου πω για να καταλάβεις καλύτερα. Έχεις σγουρά μαλλιά και σε κάποιο μήκος, αυτό απο μόνο του κάνει το να δείς την βελτίωση δύσκολη. Αν φανταστείς οτι όταν άρχισες την φίνα μετά απο 3 μήνες αρχίζουν να πέφτουν τα άρρωστα και θα ξαναπέσουν τουλάχιστον αλλη μια φορά μέχρι τον χρόνο (αυτό είναι καλό, αμα δεν πέσουν δεν ξαναβγαίνουν δυνατότερα) και αμα σκεφτείς οτι τα μαλλιά μεγαλώνουν με την ιλλιγγιώδη ταχύτητα του 1,25 πόντους τον μήνα τότε καταλαβαίνεις και μόνος σου οτι θα το δείς μετά τον χρόνο τουλάχιστον μην πω δύο. Η υπόθεση είναι σαν το γυμναστήριο. Πάς κάθε μέρα και μετά κοιτάς τον καθρέπτη. Άλλαξε τίποτα? Οχι, οπότε λες δεν δουλεύει και σταματάς. Εκεί γίνεται το λάθος. Όταν ξέρεις οτι κάτι δουλεύει τότε συνεχίζεις με την γνώση και την επιμονή της γνώσης σου και απλά ζείς την ζωή σου και μια μέρα θα κάνεις .... ωχ... τα μαλλιά είναι ωραία!
Απλώς έχω κλείσει για ΜΜ τον Μάρτιο και θέλω να ξέρω κάποιους μήνες πριν μηπως πρέπει να αλλάξω σε ντουταστερίδη… :/
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Thanos92

Active Member
Φιλαράκι μου μπορείς να ξεκινήσεις την μινοξιδίλη σε αφρό σε μαζί με την Φίνα!Εγώ βάζω 3-4 φορές την εβδομάδα και όχι κάθε μέρα!Σε συνδυασμό με την Φίνα που λαμβάνεις θα σου δώσει καλό Boost που ίσως δεν έχεις δει ακόμα!
Δέν έχω την υπομονή ούτε θέλω να δεσμευτώ με μινοξ. Είχα βαλει παλιά την λοσιόν οχι τον αφρο και επειδη εχω σμηγματορροιδη δερματίτιδα μου εβγαλε κοκκινιλα και ερεθισμό. Επίσης δεν θέλω να λούζομαι κάθε μέρα…
 

LoverBoy

Well-Known Member
Δέν έχω την υπομονή ούτε θέλω να δεσμευτώ με μινοξ. Είχα βαλει παλιά την λοσιόν οχι τον αφρο και επειδη εχω σμηγματορροιδη δερματίτιδα μου εβγαλε κοκκινιλα και ερεθισμό. Επίσης δεν θέλω να λούζομαι κάθε μέρα…
Με λοσιόν είχα βγάλει και εγώ ερεθισμό φίλε μου!Αλλά πήρα αφρό με λίγη ποσότητα και δεν έβαζα κάθε μέρα ούτε λουζόμουν κάθε μέρα αλλά 3 φορές την εβδομάδα!Μόλις στέγνωνε το μαλλί έβαζα τον αφρό και μάλιστα έδινε και ένα ωραίο όγκο!Είδα όμως να πετάγονται φύτρες πίσω στο crown και θα πλαΪνα!Απο εκεί και πέρα εσύ θα δεις τι σε βολεύει και τι σε εξυπηρετεί φιλαράκι! its up to you!
 

dlazaros

Well-Known Member
Απλώς έχω κλείσει για ΜΜ τον Μάρτιο και θέλω να ξέρω κάποιους μήνες πριν μηπως πρέπει να αλλάξω σε ντουταστερίδη… :/
Στα 30 με αυτή την αραίωση που έχεις δε θα πήγαινα στην ντούτα εκτός και εαν δεν σου κάθεται καλά η ουσία τότε ναι μπορείς να αλλάξεις (θέλει 6 μήνες απο την αλλαγή για να σε πιάσει η ντούτα και έχεις 9 μήνες μέχρι τον Μάρτη). Δεν εχω καταλάβει που στο κεφάλι θα κάνεις ΜΜ εκτός και εαν έχεις χάσει κροτάφους ή θέλεις πύκνωση. Σε κάθε περίπτωση θα δεις οτι θα το ξανασκεφτείς απο μόνος σου πριν την ημερομηνία της ΜΜ που έχεις κλείσει καθώς μέχρι τότε θα σου έχει δείξει η φίνα τι μπορεί να κάνει.
 

Thanos92

Active Member
Στα 30 με αυτή την αραίωση που έχεις δε θα πήγαινα στην ντούτα εκτός και εαν δεν σου κάθεται καλά η ουσία τότε ναι μπορείς να αλλάξεις (θέλει 6 μήνες απο την αλλαγή για να σε πιάσει η ντούτα και έχεις 9 μήνες μέχρι τον Μάρτη). Δεν εχω καταλάβει που στο κεφάλι θα κάνεις ΜΜ εκτός και εαν έχεις χάσει κροτάφους ή θέλεις πύκνωση. Σε κάθε περίπτωση θα δεις οτι θα το ξανασκεφτείς απο μόνος σου πριν την ημερομηνία της ΜΜ που έχεις κλείσει καθώς μέχρι τότε θα σου έχει δείξει η φίνα τι μπορεί να κάνει.
Η μμ θα γίνει στην μπροστινή ζώνη. Κροτάφους και hairline
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα