ΝW2 - Lorenzo, Εrdogan ή Κύπρο?

lefteran

New Member
Πιστεύω ότι δεν είσαι για μεταμόσχευση και γνώμη μου ειναι να περιμένεις 2-3 χρονια να δεις πως θα πάει .
6-7 χρόνια λέω μέσα μου περίμενε να δεις που θα σε πάει...
έχω σταθερά πλέον αυτή την εικόνα εδώ και 3, μπορεί και 4 χρόνια. Θα μπορούσε να είναι πολύ χειρότερη η κατάσταση.
Σίγουρα μέχρι να την κάνω θα περάσει άλλος ένας χρόνος...δύσκολα θα κάνω πλέον πίσω στην απόφαση μου.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

paulo

Active Member
Ειναι ρίσκο για τόσο λιγο να κανεις μεταμόσχευση και να ξέρεις ότι λιγο σε επηρεάζει μπαίνοντας στο φόρουμ .

athenian

Well-Known Member
Καμιά φορά η ''απληστία'' και η υπερβολή πληρώνονται...μην πας να ανοίξεις δουλειές εκεί που δεν χρειάζεται φίλε.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με πρόλαβε ο Λορενζο. Θα σου έγραφα και εγώ ότι για αυτό που θες χρειάζεσαι περί τα 2000g+ για να έχεις ένα αποτέλεσμα που να συμβαδίζει με το υπόλοιπο κεφάλι σου. Τώρα οι συνεδρίες 600g κάθε μέρα 2500g σε 4 ημέρες είναι αστεία. Περισσότερο βολεύουν τον γιατρό παρά τον ασθενή. Λόγω ηλικίας και NW θα επιμείνεις ότι δεν θες φίνα, δεν θα πάρεις και δεν θα επιμείνει. Δεν την χρειάζεσαι.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ θα έλεγα ότι τέτοιες περιπτώσεις είναι και οι χειρότερες γιατί ένα μέτριο αποτέλεσμα θα κάνει μπαμ σε σχέση με το να μην κάνει τίποτα. Άρα δεν ισχύει το είσαι εύκολη περίπτωση πήγαινε όπου να ναι.

Harris_G

Well-Known Member
Εγω παντως γνωριζω ατομα (και ο πατέρας μου ένας από αυτούς) που έχασαν απότομα αρκετό μαλλί μετά τα 40, ενώ δείχναν σταθερότητα. Πιστεύω θα βασιστεί στο οικογενειακό σου ιστορικό για το θέμα τις φίνας.

Τελευταία επεξεργασία:

Harris_G

Well-Known Member
Τώρα οι συνεδρίες 600g κάθε μέρα 2500g σε 4 ημέρες είναι αστεία.
Από άποψη ταλαιπωρίας του ασθενούς είναι όντως μη επιθυμητές (5 μερες στην Αγκυρα για 2500g). Αλλά αν δεν έχεις σουπερ κλινική όπως ο Erdο που 1) έχει τα τεχνολογικά μέσα να διατηρεί grafts για αρκετή ωρα εκτος οργανισμού και 2) που αλλάζουν οι placers (μπασκετική αλλαγή) ώστε να υπάρχει η μικρότερη δυνατή κούραση, τότε μου φαίνονται καλή τακτική οι μικρές συνεδρίες.

Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Από άποψη ταλαιπωρίας του ασθενούς είναι όντως μη επιθυμητές (5 μερες στην Αγκυρα για 2500g). Αλλά αν δεν έχεις σουπερ κλινική όπως ο Erdο που 1) έχει τα τεχνολογικά μέσα να διατηρεί grafts για αρκετή ωρα εκτος οργανισμού και 2) που αλλάζουν οι placers (μπασκετική αλλαγή) ώστε να υπάρχει η μικρότερη δυνατή κούραση, τότε μου φαίνονται καλή τακτική οι μικρές συνεδρίες.
Δεν είναι καλές και για το ότι τρως αναισθησια για 5 ημέρες, κάτι που έχει μεγάλη σημασία.

Μπλουζα