Ντουταστεριδη - 23 χρονων

Kostas97

Well-Known Member
οι περισσότεροι δεν την θεωρούν παρενέργεια τη έλλειψη λιμπίντου. Άμα δεις διάφορα posts λένε ε εντάξει μειώθηκε αισθητά η λίμπιντο αλλά δεν με πειράζει...Δεν ειναι έτσι όμως, καθώς αυτό επηρεάζει την ζωή σου μετά και τις σχέσεις σου. Ειδικά με ντούτα ρισκάρεις στο φουλ.
Εγω δεν εχω πειστει οτι η DHT μπορει να προκαλεσει οσα αναφερουν καποιοι. ΕΙδικα μακροχρονια περαν ενος αρχικου στρες του οργανισμου.

Παρολα αυτα δε θα την επαιρνα αν ημουν π.χ. υπερβαρος, αρα με αυξημενη ταση να αρωματισω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Εγω δεν εχω πειστει οτι η DHT μπορει να προκαλεσει οσα αναφερουν καποιοι. ΕΙδικα μακροχρονια περαν ενος αρχικου στρες του οργανισμου.

Παρολα αυτα δε θα την επαιρνα αν ημουν π.χ. υπερβαρος, αρα με αυξημενη ταση να αρωματισω.
Δεν ειναι όλοι οι οργανισμοί ίδιοι. Άλλοι κινδυνεύουν περισσότερο από άλλους. Αναλόγως και τι επίπεδα ορμονων ειχες εξαρχής. Πάντως ειναι γεγονός οτι η έλλειψη λιμπίντου, έχω δει να την αναφέρουν αρκετοί χρήστες αλλά παρολαυτα να συνεχίζουν προκειμένου να μη χάσουν έδαφος και κάνουν στερήσεις αλλού...Αυτό όμως επηρεάζει τη ζωή σου μετά και τις διαπροσωπικές σου σχέσεις με το αντίθετο φύλο. Τι να το κάνεις να κρατήσεις τα μαλλιά πάση θυσία αν δεν σου έρχεται όρεξη να πας με κοπέλα; Δώρον άδωρον.. Δεν ειναι απλά τα πράγματα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Δεν ειναι όλοι οι οργανισμοί ίδιοι. Άλλοι κινδυνεύουν περισσότερο από άλλους. Αναλόγως και τι επίπεδα ορμονων ειχες εξαρχής. Πάντως ειναι γεγονός οτι η έλλειψη λιμπίντου, έχω δει να την αναφέρουν αρκετοί χρήστες αλλά παρολαυτα να συνεχίζουν προκειμένου να μη χάσουν έδαφος και κάνουν στερήσεις αλλού...Αυτό όμως επηρεάζει τη ζωή σου μετά και τις διαπροσωπικές σου σχέσεις με το αντίθετο φύλο. Τι να το κάνεις να κρατήσεις τα μαλλιά πάση θυσία αν δεν σου έρχεται όρεξη να πας με κοπέλα; Δεν ειναι απλά τα πράγματα.
Εγω σε αυτα ειμαι προσεκτικος γιατι δεν ξερω ο καθενας τι οριζει λιμπιντο. Ειμαστε καιρο στο ιντερνετ και νομιζω καταλαβαινουμε οτι δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι απολυτα λογικοι. Εχεις δει ανα διαστηματα τι φρουτα σκανε.

Ολοι εγιναν μαλλιαδες ΑΛΛΑ...
Εντωμεταξυ απο οσους παιρνουμε τωρα στο φορουμ ολοι διατηρηση ειδαμε, ολοι με τις παρενεργειες κατεβηκαν και 3 NW :D
 

dim d

Well-Known Member
Γενικα παιδια ο σωστος τροπος ζωης ειναι επιτακτικος οσο μεγαλωνουμε. Ασκηση καλη διατροφη κι καλος υπνος ειναι κομβικα. Αλλιως ετσι κι αλλιως θα δεις πτωση κι στο ερωτικο κομματι αλλα κι γνκ.
 

jersey

Well-Known Member
Γενικα παιδια ο σωστος τροπος ζωης ειναι επιτακτικος οσο μεγαλωνουμε. Ασκηση καλη διατροφη κι καλος υπνος ειναι κομβικα. Αλλιως ετσι κι αλλιως θα δεις πτωση κι στο ερωτικο κομματι αλλα κι γνκ.
Ειδικά για όποιον παίρνει φιναστερίδη θεωρώ επιτακτική ανάγκη την γυμναστική με βάρη και την καλη διατροφή, για να κρατάει σε καλό επίπεδο τις ορμόνες του τεστο κτλπ και να έχει λιγότερες πιθανότητες για παρενέργειες.
 

dim d

Well-Known Member
εγω θα πω σε ολους. Μετα τα 27/28 το σωμα αλλαζει, κι η κακη μεταχειριση του ξεκινα να φαινεται. Αν δεν κανεις κατι θα επηρεαστουν ολοι οι τομεις της καθημερινοτητας.
 

feanor

Active Member
φιλε μου καλησπερα...εχοντας περασειαπο φινα σε ντουντα στα 30 μου πια, καλο ειναι να κανεις αυτο που γραφει κι διαχειριστης εδω. Συνεχισε με φινα κι αργοτερατο σκεφτεσαι για ντουντα .ΣτΙς θεραπειες παμε γραμμικα παντα οχι κατευθειαν στο πιο δυνατο. Εχεις διαχυτη αραιση κι με ντουντα ακομα δεν θα δεις θαυματα. Συνεχισε την αγωγη σου κανονικα,δεν αργησες να ξεκινησεις μην το εχεις στο μυαλο σου. Ακομα εισαι πολυ μικρος με μια κατασταση σε εξελιξη κι κανενας σοβαρος γιατρος δεν θα σε εβαζε.
για διαχυτη αραιωση δεν ειναι must η φινα και η ντουτα ή κανω λαθος?
 

NikosLmp

Member
καλησπερα εκανα εξετασεις αιματος και δειτε τα αποτελεσματα, μπορει καποιος να με βοηθησει ν μ πει τι σημαινει το καθενα απο αυτα π ειμαι εκτος οριων και πως επηηρεαζου την τριχοπτωση? ευχαριστω

1644697224121.png
 

oikodomos

Member
Την τριχοπτωση δυσκολα να σου επηρεαζουν αυτες οι ορμονες, τους ορχεις μπορει. Αυτα τα αποτελεσματα ειναι μετα απο ντουτα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim d

Well-Known Member
Αθλουμαι φουκ κ εχω πολυ αγχος
ok γτ η υψηλη κορτιζολη ειναι η ορμονη του αχγους...τωρα χωρις να ειμαι ειδικος, οι υπολοιπες δεν λενε κατι περα απο την μια που ισως να εχει κανει με την υπογονιμοτητα...κατα τα αλλα θα ελεγα οτι δεν εχει πολυ μεγαλο νοημα να κοιτας τις ορμονες γτ αναλογα με την ωρα, εποχη, υπνο κλπ οι τιμες αυξομειωνονται σημαντικα..καλο ειναι ενα σπερμοδιαγραμμα γνκ σε ντουντα / φινα.
 

oikodomos

Member
Αθλουμαι φουκ κ εχω πολυ αγχος
εγω την αμαρτια μου θα την πω, θεωρω too much την duta, ας μην ξεχναμε οτι ειναι ενα φαρμακο που υπαρχει χρονια και δεν εχει παρει ακομα εγκριση για την τριχοπτωση. Απο εκει και περα ο καθενας ζυγιζει τι εχει αξια στην ζωη του.
 

manly_Man

Well-Known Member
καλησπερα εκανα εξετασεις αιματος και δειτε τα αποτελεσματα, μπορει καποιος να με βοηθησει ν μ πει τι σημαινει το καθενα απο αυτα π ειμαι εκτος οριων και πως επηηρεαζου την τριχοπτωση? ευχαριστω

Προβολή συνημμένου 45719
Έχεις ανεβασμένα τα οιστρογόνα βλέπω (ίσως να έπαιξε ρόλο η duta). Επίσης υψηλή κορτιζόλη (λόγω άγχους) αλλά και έλλειψη d3 (δεν σε βλέπει αρκετός ήλιος). Για την d3 πρέπει να πας σε εναν παθολόγο να σου γράψει κάποιο φάρμακο να την ανεβάσεις, γιατί επηρεάζει και τα μαλλιά η έλλειψη της. Πριν την έναρξη της duta είχες κάνει αντίστοιχες εξετάσεις για να έχεις μέτρο σύγκρισης;
 

nikolakis

Well-Known Member
Το συναίσθημα και η ψυχολογία όταν κάποιος έχει έντονη τριχόπτωση κατατάσσονται στα πιο καταθλιπτικά κ στρεσογόνα στη ζωή ενός άνδρα. Ειδικά σε νεαρές ηλικίες μπορούν μα καταστρέψουν στιγμές, σχέσεις, φιλίες και αλλά πολλά. Φίλε Νίκο σε καταλαβαίνω αλλά κάνε υπομονή κ ακόλουθα μια δοκιμασμένη θεραπεία για αρχή χωρίς να αλλάζεις διαρκώς φάρμακα κ δόσεις. Μείνε στο big 3 για ένα χρόνο κ μετά τα ζυγίζεις αναλόγως. Καλή δύναμη
 

Kostas97

Well-Known Member
Απο τη στιγμη που δεν εχεις καποιο συμπτωμα οι εξετασεις αυτες δε λενε πολλα. Γενικα τα εργαστηριακα δεδομενα πρεπει να επιβεβαιωνονται με κλινικη εικονα.
Για εμενα περιμενε καποιους μηνες να συνηθισει το σωμα και επαναλαμβανεις. :D
 

dim d

Well-Known Member
ελ
Έχεις ανεβασμένα τα οιστρογόνα βλέπω (ίσως να έπαιξε ρόλο η duta). Επίσης υψηλή κορτιζόλη (λόγω άγχους) αλλά και έλλειψη d3 (δεν σε βλέπει αρκετός ήλιος). Για την d3 πρέπει να πας σε εναν παθολόγο να σου γράψει κάποιο φάρμακο να την ανεβάσεις, γιατί επηρεάζει και τα μαλλιά η έλλειψη της. Πριν την έναρξη της duta είχες κάνει αντίστοιχες εξετάσεις για να έχεις μέτρο σύγκρισης;
ελλειψη d3 εχουμε ολοι και ειναι κωμικο..
 
Μπλουζα