Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xDante

Member
Φοβαμαι οτι η λιπαροτητα που αφηνει η γλυκερινη λειτουργει ως τροχοπεδη στην περαιτερω αναπτυξη τους γι αυτο προβληματιζομαι σοβαρά .... απο την αλλη προπυλαινογλυκολη εχουν μεχρι και τα μωρομαντηλα που σκουπιζομαστε αυτο σημαινει οτι απορροφουνται και αυτα σε καποιο βαθμο?
 

vag25

Well-Known Member
somari είπε:
crossfire είπε:
somari είπε:
Λοιπό το συγκεκριμένο φαρμάκι δουλεύει 100% σε regrowth, τώρα το πόσο μπορεί να αντιμετωπίσει τον "εχθρό" δε ξέρω

για τον εχθρο εχουμε αλλα.....για πες για το regrowth?

Eπειδή είχα ένα θέμα με τα προηγούμενα γυαλιά μου (λόγω σμήγματος και ότι ήταν αλουμινένια μου δηλητηρίασαν το δέρμα) έχασα μαλλί στο σημείο της φαβορίτας, σε σημείο που όταν μακραίνει να δείχνει άδεια. Για πειραματισμό, αυτόν τον καιρό, έβαζα ΚΑΙ εκεί ΒΠΟ, και παρατήρησα τώρα που ξαναμάκρυνε πως πύκνωσα και εκεί. Απλά για αυτό μιλάω για "τον εχθρό", καθώς σε εκείνο το σημείο δεν επιτίθεται η ΔΥΤ

Εγω πιστευω οτι χτυπαει και εκει η ΑΑ.
Για μενα τελοσπαντων χτυπαει σε ολο το scalp ,αλλα λιγοτερο σε μια λωριδα που ξεκιναει καποια εκατοστα πανω απο το αυτι και κατεβαινει στο safe zone(εκει που γινεται strip).
Kατω και πανω απο αυτη την λωριδα παχους 3-6εκ(που περιλαμβανει και το safe zone) υπαρχει θεμα.
 

Nikos22_

New Member
sot είπε:
Nikos22_ είπε:
τι γινεται παιδια? Πως παει ? Σταματησα την Φινα και σκεφτομαι να αρχισω και εγω μαζι σας

μην σταματας την φινα
το διαλυμα κανει αλλη δουλεια. πρεπει και τα 2 να τα εχεις....


Φιλε μ 1 χρονο παιρνω 1μγ και κρατησε σχεδον ολα τα μαλλια μου εκτος απο ενα σημειο μπροστα. Δεν ειχα παρενεργειες αλλα μετα απο 1 χρονο ηθελα να διακοψω γτ εχω κοπελα και δεν ηθελα να ρισκαρω. Λεω να δοκιμασω 0.5 μγ
 

jeronymous

New Member
καλησπερα παιδια, ειμαι norwood 1 με 2 στα 25.
εκανα παραγγελια για
40ml depakine,
20ml οινοπνευμα,
10 ml γλυκερινη,
10 ml pg (προπυλαινογλυκολη)
αν τα εχω υπολογισει σωστα θα εχω διαλυμα vpa 10% ?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
jeronymous είπε:
καλησπερα παιδια, ειμαι norwood 1 με 2 στα 25.
εκανα παραγγελια για
40ml depakine,
20ml οινοπνευμα,
10 ml γλυκερινη,
10 ml pg (προπυλαινογλυκολη)
αν τα εχω υπολογισει σωστα θα εχω διαλυμα vpa 10% ?

Καλησπερα και χρονια πολλά, στο διάλυμα η pg η γυκερινη και τα 2 μαζι δεν γινεται..
 

somari

Active Member
Chs είπε:
somari είπε:

Χρονια πολλά! Καλό δεκαπενταυγουστο!

Μήπως να ανέβαζες περιεκτικότητα? Δλδ 10% διάλυμα? :chinscratch
Πόσο καιρό κλείνεις χρήσης vpa?

Θα αρχίσω να το κάνω 2χημέρα αλλά πρέπει να το αλλάξω πρώτα γιατί η πγ με κάνει σαν χιονοπτωση
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
somari είπε:
Chs είπε:
somari είπε:

Χρονια πολλά! Καλό δεκαπενταυγουστο!

Μήπως να ανέβαζες περιεκτικότητα? Δλδ 10% διάλυμα? :chinscratch
Πόσο καιρό κλείνεις χρήσης vpa?

Θα αρχίσω να το κάνω 2χημέρα αλλά πρέπει να το αλλάξω πρώτα γιατί η πγ με κάνει σαν χιονοπτωση

Κατάλαβα.. εμένα να δεις η pg... βρέχει δέρμα χαλάζι.. αν την παλευεις με αυτο οκ, ειναι αντιαισθητικό όμως ρε γαμωτο.. :-/
 

jeronymous

New Member
Chs είπε:
jeronymous είπε:
καλησπερα παιδια, ειμαι norwood 1 με 2 στα 25.
εκανα παραγγελια για
40ml depakine,
20ml οινοπνευμα,
10 ml γλυκερινη,
10 ml pg (προπυλαινογλυκολη)
αν τα εχω υπολογισει σωστα θα εχω διαλυμα vpa 10% ?

Καλησπερα και χρονια πολλά, στο διάλυμα η pg η γυκερινη και τα 2 μαζι δεν γινεται..

ουπς βλακεια εκανα!, θα ακυρωσω τα 10ml pg και 8α βαλω 20ml γλυκερινη
αυτο ειναι 10% που θα βγει?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
jeronymous είπε:
Chs είπε:
jeronymous είπε:
καλησπερα παιδια, ειμαι norwood 1 με 2 στα 25.
εκανα παραγγελια για
40ml depakine,
20ml οινοπνευμα,
10 ml γλυκερινη,
10 ml pg (προπυλαινογλυκολη)
αν τα εχω υπολογισει σωστα θα εχω διαλυμα vpa 10% ?

Καλησπερα και χρονια πολλά, στο διάλυμα η pg η γυκερινη και τα 2 μαζι δεν γινεται..

ουπς βλακεια εκανα!, θα ακυρωσω τα 10ml pg και 8α βαλω 20ml γλυκερινη
αυτο ειναι 10% που θα βγει?

Ναι 10% valproic acid θα είναι. Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις λιγότερη γλυκερίνη γιατί θα λαδώνει πάρα πολύ έτσι. Μέχρι 10% του διαλύματος βάλε γλυκερίνη.... δηλαδή μέχρι 8 ml στα 80 συνολικά που θα είναι το διάλυμα. 40ml το depakine, 32 ml οινόπνευμα, και 8 ml γλυκερίνη.
 

vls

New Member
Fenimore είπε:
jeronymous είπε:
Chs είπε:
jeronymous είπε:
καλησπερα παιδια, ειμαι norwood 1 με 2 στα 25.
εκανα παραγγελια για
40ml depakine,
20ml οινοπνευμα,
10 ml γλυκερινη,
10 ml pg (προπυλαινογλυκολη)
αν τα εχω υπολογισει σωστα θα εχω διαλυμα vpa 10% ?

Καλησπερα και χρονια πολλά, στο διάλυμα η pg η γυκερινη και τα 2 μαζι δεν γινεται..

ουπς βλακεια εκανα!, θα ακυρωσω τα 10ml pg και 8α βαλω 20ml γλυκερινη
αυτο ειναι 10% που θα βγει?

Ναι 10% valproic acid θα είναι. Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις λιγότερη γλυκερίνη γιατί θα λαδώνει πάρα πολύ έτσι. Μέχρι 10% του διαλύματος βάλε γλυκερίνη.... δηλαδή μέχρι 8 ml στα 80 συνολικά που θα είναι το διάλυμα. 40ml το depakine, 32 ml οινόπνευμα, και 8 ml γλυκερίνη.

Καλησπέρα σας,
Μπορει να μου πει κάποιος Γιατί δεν γίνονται και τα δυο μαζι; Γλυκερινη και pg ?
Εγω που το έχω κάνει βλέπω Καλή απορρόφηση .
 

weznem

Well-Known Member
ρε παιδια τελικα κανει δουλεια η οχι αυτο το μαραφετι που καταληγουμε μεχρι τωρα τουλαχιστον?τι βλεπετε βγαζει μαλλια η κραταει κυριως τα προυπαρχοντα?οποιος μπορει μ λυνει τις αποριες μου..
 

Nikos22_

New Member
weznem είπε:
ρε παιδια τελικα κανει δουλεια η οχι αυτο το μαραφετι που καταληγουμε μεχρι τωρα τουλαχιστον?τι βλεπετε βγαζει μαλλια η κραταει κυριως τα προυπαρχοντα?οποιος μπορει μ λυνει τις αποριες μου..


weznem ασχετο αλλα ΣΠΙΡΟ δουλευει? η τπτ? στα κρατησε εκει?
 

weznem

Well-Known Member
φιλε μου μεγαλη συζητηση ανοιγεις διοτι δεν ειμαι σιγουρος,θα σου πω την γνωμη μου επειτα απο εμπειρια 2χρονων,βαζω μεσημερι ωραδι σε ολο το πανω κεφαλι 20χαπια με 30 μλ οινοπνευμα και 30 προπυλεν και 12μλ απιονισμενο νερο στα αναλυω για να εχεις ολοκληρωμενη αποψη,αυτο που πιστευω ειναι οτι βοηθαει στην παχυνση της τριχας και λιγο σαν dht διοτι πιστευω οτι επειδη αποροφιεται αμμεσα δεν εχει δυναμη σε διαρκεια αυτο πιστευω εγω εχω καταληξη οτι αν δεν παρεις φινα τα μονο τοπικα που κανουν δουλεια σοβαρη ειναι ru cb kai teoia χωρις να τα εχω δοκιμασει αλλα δεν νομιζω οτι κανω και λαθος με εξαιρεση το vpa που ακομα δεν ξερουμε τι κανει βγαζει μαλλια διατηρει,αν και το ενστικτο μου μ λεει οτι θα αποδειχθει οτι ειναι καλο για συμπληρωμα θεραπειων για μια βοηθεια παραπανω και δεν ειναι αυτο που <<θελουμε>>να πιστευουμε οτι ριναι το ελιξηριο της φαλακρας.μακρι βεβαια να κανω λαθος αν και δυσκολο..για να μαι ειλικρινης..αλλα ελπιζω...ολα τα λεφτα ειναι η αιρολ γι εμενα να ναι καλα ο καπα,...!!!!!


θελω να πω οτι βοηθαει αλλα μετριο σε αποδοση η αιρολ με τα μινοξιδια κανουν την διαφορα,βγαζω τριχες στους κροταφους φτανουν 1 εκατοστο και πεφτουν διοτι τις ριχνει η dht ενω η αιρολ τις βγαζει εξω!!!αρα αν εβαζα ενα καλο μπλοκερ δεν θα χα καραφλα καθολου...τουλαχιστον προσωρινα ελπιζω να σε βοηθησα στις σκεψεις σου..
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
To vpa δείχνει να έρχεται να αντικαταστήσει την μινοξιδίλη σαν ένα καλύτερο growth stimulant και χωρις παρενέργειες, μεχρι εκεί πιστεύω.. όπως είπες σαν πρόσθετο αλλα καλύτερο της μινοξ..
 

weznem

Well-Known Member
Chs είπε:
To vpa δείχνει να έρχεται να αντικαταστήσει την μινοξιδίλη σαν ένα καλύτερο growth stimulant και χωρις παρενέργειες, μεχρι εκεί πιστεύω.. όπως είπες σαν πρόσθετο αλλα καλύτερο της μινοξ..

αρα δηλαδη πιστευεις οτι κοβουμε το ρεγκαιν η δεν ειμαστε σιγουρη ακομα?και δινει και καλυτερα αποτελεσματα απο την μινοξιδιλ?γιατι φοβαμαι να την κοψν και να βαλω το vpa η συνηθεια μαλλον...:huh:
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
και εγώ το ίδιο.. υπομονή για ξεκάθαρα πράγματα τον Οκτώβρη από τους Κορεάτες.. αν και πιο πολύ εμπιστεύομαι τα παιδιά εδώ ως προς τα αποτελέσματα
 
Μπλουζα