Μια υπόθεση αντιδικίας μεταξύ γιατρού - ασθενή

tasos33

Well-Known Member
Πιστεύω ότι πρέπει να αφήσουμε πίσω τα όσα έχουν γραφτεί, καλώς η κακώς έχουν γραφτεί, είτε από εμπάθεια , είτε από προκαταλήψη είτε από κακή πληροφόρηση, δίκαια η άδικα.
Έχουμε για πρώτη φορά έναν γιατρό της κατηγορίας των ΜΕΤ είναι ευκαιρία να ανταλλάξουμε απόψεις και να φυσικά να μάθουμε πράγματα που ποτέ δε θα μαθαίναμε γιατί ως γνωστόν....καλή η θεωρία(την οποία έχουμε ξεχειλωσει εδώ μεσα) αλλά σαν την πράξη τίποτα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
@Κωνσταντίνος Αναστασάκης
Το νήμα ανοίχτηκε στην ενότητα ''ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ'' σε ενα ΦΟΡΟΥΜ περί τριχόπτωσης. Αυτό που διαβάζετε δεν πρόκειται για άρθρο, αλλά για μια συζήτηση. Δε νομίζω ότι οφείλω καμία εξήγηση όσον αφορά το ΓΙΑΤΙ άνοιξα το νήμα σ ένα φόρουμ συζητήσεων. Έχουν γραφτεί χιλιάδες σχόλια για όλους τους γιατρούς που ασχολούνται με την τριχόπτωση σε αυτό το φόρουμ. Και επειδή έχω μια διαίσθηση ότι μπορεί να πιστεύετε (εσφαλμένα) ότι είχα κάποιο υποκινούμενο κίνητρο να το ανοίξω, εφόσον επιθυμείτε, μετά την παρέμβαση σας και τις διορθώσεις σας, μπορώ να αλλάξω τον τίτλο του νήματος (ο οποίος θα παρατηρήσατε ότι δεν αναφέρει ξεκάθαρα το όνομα σας), εφόσον μοιάζει να σας ενοχλεί.

Προς θεού, δεν οφείλετε καμία εξήγηση.
Ζήτησα με ευγένεια και ειλικρίνεια το γιατι, απλά.
Διότι μου έκανε μεγάλη εντυπωση πως όταν έχω:
> 200 videos στο youtube που λύνω απορίες, ενημερωνω το κοινό και προειδοποιώ για τα ίδια πράγματα που μιλάτε και εσείς και δεν μιλάει κανενας αλλος ιατρος δημοσίως, δλδ ότι ταυτιζομαι στους σκοπούς του forum που ειναι το awareness και η ενημέρωση,
> 4,5 million views στο καναλι αθροιστικά,
> 150 θετικές και πολύ αναλυτικες στο google,
- δεκάδες βιντεο πριν-μετα με (πολύ ωραια κατ' εμε) αποτελέσματα,
- δεκαδες-εκατονταδες περιστατικά με πολύ αναλυτικες ποζες πριν - μετα (-τωρα τις λεπτομέρειες που θελουν καποιοι εδω μέσα θα τις μοιράζομαι ΜΟΝΟΝ εδω μεσα στο μέλλον διοτι μπερδευουν το. μέσο ασθενή-),

πως το ΜΟΝΑΔΙΚΟ νημα που ανοίγεται είναι για ένα αρνητικό συμβαν και μάλιστα στηνεται λαϊκο δικαστηριο και εκτοξευονται τοσο βαρυσημαντες, προσβλητικές και άδικες κουβεντες από κάποιον που προφανώς δεν με γνωριζει (αλλά προφανως δεν έχω κερδίσει με το βιο και την πολιτεια μου)
Όταν μάλιστα το ίδιο άτομο γράφει ότι πλέον χαιρεται που μπήκα στο forum σας και ότι θεωρει "εαυτον καταλύτη", εκεί πλέον έχω μπερδευτει πλήρως!!!
Με ενδιαφέρει να καταλάβω αν κάπου έχω κάνει τοσο μεγάλο λάθος που να δικαιολογεί αυτη την αδικία στα όρια του μίσους.
Πιστεύω στη θέση μου θα αναρωτιόσασταν το ίδιο.
 

Gekal

Member
Κύριε Αναστασάκη καταλαβαίνω τον προβληματισμό σας για το τοπικ που ανοίχτηκε.Το θέμα είναι ότι εμφανιστηκατε, βάλατε τα πράγματα στη θέση τους και πλέον μπορεί να ξεκινήσει κάτι πολύ καλό για το φόρουμ.Πιστευω ότι το καλύτερο είναι να αφήσουμε πίσω ό,τι έγινε και πλέον να δώσουμε βάση σε άλλα πράγματα.Οι γνώσεις σας είναι υπερπολυτιμες και νομίζω ότι όλοι θα βγούμε κερδισμένοι από την παρουσία σας εδώ μέσα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καταλαβαίνω απόλυτα την πικρία του γιατρού, το πρώτο (ή από τα πρώτα) νήματα που ανοίχθηκαν να είναι αυτό. Δυστυχώς όμως γιατρέ, τα "άσχημα" νέα είναι πιο ιντριγκαδόρικα από τα καλά. Κάπου εκεί είναι, μέσες άκρες, η αλήθεια για την δημοσιότητα που δόθηκε και που δεν συμβαίνει μόνο σε αυτό το νήμα αλλά και σε πολλά άλλα.

Όπως και να έχει είσθε εδώ και μας δίνετε την δυνατότητα να σας γνωρίσουμε καλύτερα και γιατί όχι να σας ζητήσουμε συγγνώμη αν σας αδικήσαμε. Παρόλο που το φόρουμ είναι ανεξάρτητο και δεν κατευθύνεται από κλινικές, έχω κάνει μια εξαίρεση για σας για 3 βασικούς λόγους. Πρώτον γιατί εκτιμώ τον ηθικό και ακέραιο τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζετε τις μμ που όντως απέχει παρασάγγας από πρακτικές άλλων Ελληνικών κλινικών και καλό είναι να έχει άλλη μια φωνή στο φόρουμ. Δεύτερον, γιατί δεν παρεμβάλεται μεταξύ μας κάποιος "αντιπρόσωπος" ή "manager". Τρίτον, για την επιστημονική σας δουλειά, ψάξιμο και πάθος στον χώρο των μμ (βιβλιογραφία, συνεδρια, επιστημονικές ομάδες, δεκάδες ενημερωτικά βίντεο, κλπ).

Για τα παραπάνω έχω επαρκή γνώση για να τα εκφράσω δημόσια. Για τα αποτελεσματά σας, παρόλο που έχω άποψη, θα αφήσω το κοινό να τα κρίνει μέσα από την δυνατότητα που σας δίνει το φόρουμ. Να είσθε σίγουρος ότι θα κριθείτε δίκαια χωρίς φόβο και πάθος.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Προς θεού, δεν οφείλετε καμία εξήγηση.
Ζήτησα με ευγένεια και ειλικρίνεια το γιατι, απλά.
Διότι μου έκανε μεγάλη εντυπωση πως όταν έχω:
> 200 videos στο youtube που λύνω απορίες, ενημερωνω το κοινό και προειδοποιώ για τα ίδια πράγματα που μιλάτε και εσείς και δεν μιλάει κανενας αλλος ιατρος δημοσίως, δλδ ότι ταυτιζομαι στους σκοπούς του forum που ειναι το awareness και η ενημέρωση,
> 4,5 million views στο καναλι αθροιστικά,
> 150 θετικές και πολύ αναλυτικες στο google,
- δεκάδες βιντεο πριν-μετα με (πολύ ωραια κατ' εμε) αποτελέσματα,
- δεκαδες-εκατονταδες περιστατικά με πολύ αναλυτικες ποζες πριν - μετα (-τωρα τις λεπτομέρειες που θελουν καποιοι εδω μέσα θα τις μοιράζομαι ΜΟΝΟΝ εδω μεσα στο μέλλον διοτι μπερδευουν το. μέσο ασθενή-),

πως το ΜΟΝΑΔΙΚΟ νημα που ανοίγεται είναι για ένα αρνητικό συμβαν και μάλιστα στηνεται λαϊκο δικαστηριο και εκτοξευονται τοσο βαρυσημαντες, προσβλητικές και άδικες κουβεντες από κάποιον που προφανώς δεν με γνωριζει (αλλά προφανως δεν έχω κερδίσει με το βιο και την πολιτεια μου)
Όταν μάλιστα το ίδιο άτομο γράφει ότι πλέον χαιρεται που μπήκα στο forum σας και ότι θεωρει "εαυτον καταλύτη", εκεί πλέον έχω μπερδευτει πλήρως!!!
Με ενδιαφέρει να καταλάβω αν κάπου έχω κάνει τοσο μεγάλο λάθος που να δικαιολογεί αυτη την αδικία στα όρια του μίσους.
Πιστεύω στη θέση μου θα αναρωτιόσασταν το ίδιο.

Το ότι δε με έχετε κερδίσει με την είκονα που εχω λάβει από εσάς μεσω του ίντερνετ, διότι όντως δε σας έχω γνωρίσει ποτέ προσωπικά, δε σημαίνει ότι είμαι προκατειλημμένος απέναντι σας. Χαίρομαι που αποφασίσατε να λάβετε υπόψη σας το hairloss gr γιατί μόνο θετικά μπορεί να σας επηρεάσει στη δουλειά σας, και σαν άνθρωπος που σκοπεύει να κάνει μεταμόσχευση κάποια στιγμή στη ζωή του χαίρομαι να μπορώ να έχω περισσότερες επιλογές.
Είναι εμφανές ότι σας ενοχλεί υπερβολικά η αρνητική κριτική (επειδή την θεωρείτε άδικη). Δε σας έκρινα όμως ως γιατρό αλλά ως την περσόνα που προβαλλέτε ο ίδιος στο διαδίκτυο, διότι απλούστατα δεν έχω δει κανένα αποτέλεσμα από εσάς ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ούτε αρνητικό, ούτε θετικό. Και από τη στιγμή που εκτίθεστε σε τόσο κόσμο όπως λέτε, νομίζω πρέπει να αποδέχεστε ότι θα υπάρχουν κριτικές κάθε είδους.

Όσον αφορά τον αστεισμό ότι είστε ο γιατρός της καρδιάς μας, το όνομα σας αναφέρεται συχνότερα από όσο νομίζετε στο φόρουμ, όχι όμως περί μεταμοσχεύσεων, αλλά λόγω του ότι (απ όσο γνώριζα) έχετε ή είχατε σχέση με την διανομή του Τoppik στην Ελλαδα, και αρκετοί χρήστες εδώ (αν όχι η πλειοψηφία) κάνουν χρήση Toppik.
Ελπίζω να σας κάλυψα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Το ότι δε με έχετε κερδίσει με την είκονα που εχω λάβει από εσάς μεσω του ίντερνετ, διότι όντως δε σας έχω γνωρίσει ποτέ προσωπικά, δε σημαίνει ότι είμαι προκατειλημμένος απέναντι σας. Χαίρομαι που αποφασίσατε να λάβετε υπόψη σας το hairloss gr γιατί μόνο θετικά μπορεί να σας επηρεάσει στη δουλειά σας, και σαν άνθρωπος που σκοπεύει να κάνει μεταμόσχευση κάποια στιγμή στη ζωή του χαίρομαι να μπορώ να έχω περισσότερες επιλογές.
Είναι εμφανές ότι σας ενοχλεί υπερβολικά η αρνητική κριτική (επειδή την θεωρείτε άδικη). Δε σας έκρινα όμως ως γιατρό αλλά ως την περσόνα που προβαλλέτε ο ίδιος στο διαδίκτυο, διότι απλούστατα δεν έχω δει κανένα αποτέλεσμα από εσάς ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ούτε αρνητικό, ούτε θετικό. Και από τη στιγμή που εκτίθεστε σε τόσο κόσμο όπως λέτε, νομίζω πρέπει να αποδέχεστε ότι θα υπάρχουν κριτικές κάθε είδους.

Όσον αφορά τον αστεισμό ότι είστε ο γιατρός της καρδιάς μας, το όνομα σας αναφέρεται συχνότερα από όσο νομίζετε στο φόρουμ, όχι όμως περί μεταμοσχεύσεων, αλλά λόγω του ότι (απ όσο γνώριζα) έχετε ή είχατε σχέση με την διανομή του Τoppik στην Ελλαδα, και αρκετοί χρήστες εδώ (αν όχι η πλειοψηφία) κάνουν χρήση Toppik.
Ελπίζω να σας κάλυψα.


Είναι απλά κριμα που δεν σας εχω "κερδίσει" διότι ειναι προφανες ότι ειστε ένας μορφωμενος και ευγενής άνθρωπος.
Θεωρω ότι τα σχολια σας για εμενα δεν αρμοζουν σε ενα gentleman.
Μην νομίζετε ότι περιμενω κάποια συγνωμη ή ...μεταμέλεια.
Απλά, μιας και με καλοσωρισατε και χαιρεστε που θα συμμετεχω στην παρεα ΣΑΣ, νομιζω ότι μια κινηση καλης θελήσεως, ευγενειας και μεγαλοψυχιας θα ήταν ταιριαστη, ειδικα όταν το νημα σας με αδικει προσωπικά και με πληττει και ως επιστημονα. Φοβαμαι ότι ειναι το μοναδικο νημα σχετικο με μεταμοσχευσεις + το ονομα μου και ειναι τοσο αρνητικος ακομα και ο τιτλος. Φανταστειτε καποιον νεο οπου μπαινει εδω μεσα τι θα σκεφτει για μενα...
Ειμαι βεβαιος οτι μπορειτε ως gentleman και ενας εκ των οικοδεσποτων να το κρινετε καλυτερα μονος σας.
 

koumparos

Well-Known Member
Γιατρέ είναι λίγο μπέρδεμα οι φωτό που παρουσιάζεται στο site σας με το πριν και το μετά.Νομιζω χρειάζεται και μια σύγκριση με ολοκληρωμένες φωτό του πριν και το μετά.Εστω μια.Επισης μπράβο για τα χτενισματα στα περιστατικά σας και την ενέργεια σας να αναλάβετε (δωρεάν???) για repair κακά περιστατικά.
Περιμένω στο μέλλον να αναθεωρήσετε την λίγο απόλυτη άποψη σας περί επιλογής fut από 1500 μοσχεύματα και πάνω.Η fut είναι λίγο αποτρεπτική σε πολλούς από εμάς για μεταμόσχευση κυρίως λόγο πολύ κοντών κουρεματων.
 

FreeThinker

Well-Known Member
@Κωνσταντίνος Αναστασάκης Άλλαξα τον τίτλο του θέματος σε αυτόν που βλέπετε τώρα, απλά για να σας φύγει η υπόνοια ότι υπήρχε κάποιο βαθύτερο κίνητρο πίσω απ τη δημιουργία του νήματος. Τα υπόλοιπα σχόλια που είχα κάνει αντιπροσωπεύουν την άποψη μου τη δεδομένη χρονική περίοδο (και έγιναν πριν την είσοδο σας στο φόρουμ). Μετά την τοποθέτηση σας πιστεύω ότι ο τίτλος είναι απόλυτα ουδέτερος και ελπίζω να μη νιώθετε πλέον αδικημένος.
Σας δίνεται πλέον η ευκαιρία να κερδίσετε όποιον δεν έχετε κερδίσει μέσα από το φόρουμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
@Κωνσταντίνος Αναστασάκης Άλλαξα τον τίτλο του θέματος σε αυτόν που βλέπετε τώρα, απλά για να σας φύγει η υπόνοια ότι υπήρχε κάποιο βαθύτερο κίνητρο πίσω απ τη δημιουργία του νήματος. Τα υπόλοιπα σχόλια που είχα κάνει αντιπροσωπεύουν την άποψη μου τη δεδομένη χρονική περίοδο (και έγιναν πριν την είσοδο σας στο φόρουμ). Μετά την τοποθέτηση σας πιστεύω ότι ο τίτλος είναι απόλυτα ουδέτερος και ελπίζω να μη νιώθετε πλέον αδικημένος.
Σας δίνεται πλέον η ευκαιρία να κερδίσετε όποιον δεν έχετε κερδίσει μέσα από το φόρουμ.
Σοφη επιλογη. Η ονομαστικη αναφορα στον τιτλο του νηματος προκαλουσε αντιδρασεις.
 

nik1994

Active Member
Κύριε Αναστασάκη εγώ πιστεύω ότι ένα μέρος από το "μίσος" που λετε οτι λαμβανεται απο εδω μεσα ειναι κατα την προσωπικη μου αποψη οτι πουλατε τοπικ, πραγμα που για γιατρο που κανει μεταμοσχευσεις ειναι σαν να λεει "δεν δινω καλη πυκνοτητα οποτε παρτε και ενα τοπικ". Απο αυτο πιστευω χανετε στην εκτιμηση και οχι τοσο απο τα βιντεακια κλπ κλπ.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Γιατρέ είναι λίγο μπέρδεμα οι φωτό που παρουσιάζεται στο site σας με το πριν και το μετά.Νομιζω χρειάζεται και μια σύγκριση με ολοκληρωμένες φωτό του πριν και το μετά.Εστω μια.Επισης μπράβο για τα χτενισματα στα περιστατικά σας και την ενέργεια σας να αναλάβετε (δωρεάν???) για repair κακά περιστατικά.
Περιμένω στο μέλλον να αναθεωρήσετε την λίγο απόλυτη άποψη σας περί επιλογής fut από 1500 μοσχεύματα και πάνω.Η fut είναι λίγο αποτρεπτική σε πολλούς από εμάς για μεταμόσχευση κυρίως λόγο πολύ κοντών κουρεματων.

Πλέον με τα ΝΕΑ μηχανηματα και τα ΝΕΑ PUNCHES εχω αναθεωρησει τα νούμερά μου!
Σε κατάλληλα άτομα κανουμε και 4000 FUs σε 2 μέρες ή και 2200+ σε μια ημέρα.
Τα επιπεδα ικανοποιησης ειναι άριστα, θα δείτε σύντομα πολλά περιστατικα που σε λίγο καιρο κλεινουν 6 ή 12 μήνες!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
@Κωνσταντίνος Αναστασάκης Άλλαξα τον τίτλο του θέματος σε αυτόν που βλέπετε τώρα, απλά για να σας φύγει η υπόνοια ότι υπήρχε κάποιο βαθύτερο κίνητρο πίσω απ τη δημιουργία του νήματος. Τα υπόλοιπα σχόλια που είχα κάνει αντιπροσωπεύουν την άποψη μου τη δεδομένη χρονική περίοδο (και έγιναν πριν την είσοδο σας στο φόρουμ). Μετά την τοποθέτηση σας πιστεύω ότι ο τίτλος είναι απόλυτα ουδέτερος και ελπίζω να μη νιώθετε πλέον αδικημένος.
Σας δίνεται πλέον η ευκαιρία να κερδίσετε όποιον δεν έχετε κερδίσει μέσα από το φόρουμ.

Σας ευχαριστώ, το εκτιμώ βαθύτατα.
Challenge accepted! ;)
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Κύριε Αναστασάκη εγώ πιστεύω ότι ένα μέρος από το "μίσος" που λετε οτι λαμβανεται απο εδω μεσα ειναι κατα την προσωπικη μου αποψη οτι πουλατε τοπικ, πραγμα που για γιατρο που κανει μεταμοσχευσεις ειναι σαν να λεει "δεν δινω καλη πυκνοτητα οποτε παρτε και ενα τοπικ". Απο αυτο πιστευω χανετε στην εκτιμηση και οχι τοσο απο τα βιντεακια κλπ κλπ.

Άνοιξε αν θες ενα νημα σχετικο με εναν ωραιο τιτλο και θα έχεις μια απαντηση που θα τριβεις τα μάτια σου!
 

athenian

Well-Known Member
Άνοιξε αν θες ενα νημα σχετικο με εναν ωραιο τιτλο και θα έχεις μια απαντηση που θα τριβεις τα μάτια σου!
΄΄
Δεν ανοίγετε εσείς ένα θέμα με περιστατικά της κλινικής σας το οποίο θα μας παρουσιάζετε κάθε μήνα και κάτι καινούργιο (όπως πχ κάνει η hdc);
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
΄΄
Δεν ανοίγετε εσείς ένα θέμα με περιστατικά της κλινικής σας το οποίο θα μας παρουσιάζετε κάθε μήνα και κάτι καινούργιο (όπως πχ κάνει η hdc);

Αυτο έχει ήδη γινει και θα έχετε πολλα περιστατικα να ...κρινετε
 
Τελευταία επεξεργασία:

athenian

Well-Known Member
Αυτο έχει ήδη γινει και θα έχετε πολλα περιστατικα να ...κρινετε
Το νήμα που σας ανεφερα θα έχει να κανει με την νοσηρη σύνδεση που εχει γινει μεταξυ Τοππικ, επιχειρηματικότητας στη κακομοιρη αυτη χωρα και (ακουσον ακουσον) άσκηση της ιατρικής.
Ανοίξτε το εσεις ή καποιος άλλος, είναι ίσως ευκαιρια να ειπωθούν κάποια πράγματα εκτος από θεωριες συνομωσιας, νοσηρες συνδεσεις και μισαλλοδοξια.:)
Δεν νομίζω ότι σας έδωσα κάποιο δικαίωμα για να μου απευθύνεστε με τέτοιο ύφος.'Οσο για τη χώρα,αν την θεωρείτε κακόμοιρη μπορείτε να πάτε σε κάποια άλλη αντάξια του επιπέδου σας αλλά μέχρι τότε να θυμάστε ότι από εδώ τρώτε...ψωμί.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Δεν νομίζω ότι σας έδωσα κάποιο δικαίωμα για να μου απευθύνεστε με τέτοιο ύφος.'Οσο για τη χώρα,αν την θεωρείτε κακόμοιρη μπορείτε να πάτε σε κάποια άλλη αντάξια του επιπέδου σας αλλά μέχρι τότε να θυμάστε ότι από εδώ τρώτε...ψωμί.

Σε καμια περιπτωση δεν απευθυνθηκα με καποιο υφος και λυπαμαι αν ενοχληθηκατε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

athenian

Well-Known Member
Καλό θα ήταν να μην απευθύνεστε τόσο απαξιωτικά στη χώρα μας. Αν θέλετε να δείτε δεινά μπορείτε να πάτε μια βόλτα στις περισσότερες χώρες τις Αφρικής ή πιο κοντά ακόμα, εδώ στα Βαλακανια.
Όσο αφορά το νήμα, καταλαβαίνω ότι σας ενδιαφέρει να "αποκαταστήσετε"την φήμη σας ( εφόσον νιώθετε προσβεβλημένος) μέσα στο φόρουμ αλλά πιστέψτε με αυτό θα γίνει μόνο μέσω της παρουσίασης αποτελεσμάτων κι όχι μέσω της ανάπτυξης του σκεπτικού σας για το τοπικ και την επιχειρηματικότητα. Άλλωστε τα έργα μας μιλούν για την αξία της δουλειάς μας. Όχι οι θεωρίες και τα λόγια.
 

tasos33

Well-Known Member
Γενικώς βρισκόμαστε εκτος θέματος νηματος ενώ από κάποια μέλη περνάει σε αντιπαράθεση προσωπική, ο γραπτός λογος παρεξηγείται και ως εκ τούτου μπορούν να δημιουργηθούν εντάσεις και χωρίς λόγο.


@athenian έχει ήδη δημιουργηθεί νήμα για παρουσίαση περιστατικών.

Καλό θα ήταν να μην απευθύνεστε τόσο απαξιωτικά στη χώρα μας. Αν θέλετε να δείτε δεινά μπορείτε να πάτε μια βόλτα στις περισσότερες χώρες τις Αφρικής ή πιο κοντά ακόμα, εδώ στα Βαλακανια.
Όσο αφορά το νήμα, καταλαβαίνω ότι σας ενδιαφέρει να "αποκαταστήσετε"την φήμη σας ( εφόσον νιώθετε προσβεβλημένος) μέσα στο φόρουμ αλλά πιστέψτε με αυτό θα γίνει μόνο μέσω της παρουσίασης αποτελεσμάτων κι όχι μέσω της ανάπτυξης του σκεπτικού σας για το τοπικ και την επιχειρηματικότητα. Άλλωστε τα έργα μας μιλούν για την αξία της δουλειάς μας. Όχι οι θεωρίες και τα λόγια.
 
Μπλουζα