Μεταμoσχεύσεις (πυκνότητα και μήκος μαλλιού)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

le2der

Active Member
Κακα τα ψέματα.... ο μόνος λόγος που τη ψάχνουμε με τα μαλλιά είναι οι γυναίκες. Από αυτό το complex και μετά δεν υπάρχει τπτ!!!!
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
le2der είπε:
Κακα τα ψέματα.... ο μόνος λόγος που τη ψάχνουμε με τα μαλλιά είναι οι γυναίκες. Από αυτό το complex και μετά δεν υπάρχει τπτ!!!!

you are doing it wrong

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VnfbE_4MlGk[/video]
 

athenian

Well-Known Member
Η τριχόπτωση σε κάνει να δείχνεις μεγαλύτερος και ταλαιπωρημενος. Εμένα αυτό με ενοχλεί. Οι γυναίκες τρόπο και λεφτά θέλουν, όχι μαλλιά.
 

Beret78

Member
Soralteno είπε:
le2der είπε:
Κακα τα ψέματα.... ο μόνος λόγος που τη ψάχνουμε με τα μαλλιά είναι οι γυναίκες. Από αυτό το complex και μετά δεν υπάρχει τπτ!!!!

you are doing it wrong

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VnfbE_4MlGk[/video]

Χεχε καλό και διαχρονικό
Moυ θύμησε το ανέκδοτο που λέει:

-Θα μου καθόσουν για 1.000.000€;
-Xμ
-Έλα πες
-Ναι
-Για 10€;
-Τι νομίζεις ότι είμαι;
-Το τι είσαι το ξεκαθαρίσαμε.Τώρα απλά κάνουμε παζάρια!χαχαχαχα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
μη λεμε μακ@κιες και η εμφανιση παιζει σημαντικο ρολο να σε προσεξει μια γυναικα.
Εσεις ολοι τι κοιτατε πρωτα σε μια γυναικα? τι καλη τις καρδια?
Αν εισαι ραφλας πρεπει να κανεις ενα καλο σωμα για να ρθεις στα ισα σου.
 

Flosk

Well-Known Member
John και τα 2 ειναι, και για μας και για τα κοριτσια προσπαθουμε να διορθωσουμε τη ραφλα. Δεν παλευεται η πουτ@να..
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
John_John1 είπε:
μη λεμε μακ@κιες και η εμφανιση παιζει σημαντικο ρολο να σε προσεξει μια γυναικα.

Δεν λέμε μ@κ@κίες, αν ήξερες πόσες φορές έχω επιβεβαιώσει το παραπάνω βίντεο δεν θα το έλεγες αυτό.

offtopic:
Αυτό που αδυνατεί πολύς κόσμος (μα πολύς) να καταλάβει είναι ότι οι γυναίκες δεν είναι σαν και εμάς, εμείς μπορεί να δούμε μια γυμνή διαφήμιση στο δρόμο και να τρακάρουμε, η γυναίκα μπορεί και να μην το προσέξει καν. Είμαστε βιολογικά προγραμματισμένοι να λειτουργούμε έτσι και είναι πολύ δύσκολο να το αγνοήσουμε. Η εξωτερική εμφάνιση στην αναζήτηση συντρόφου στους άνδρες είναι Νο1 προτεραιότητα και στις γυναίκες από τις τελευταίες παραμέτρους. Όπως εσύ δύσκολα θα δώσεις ευκαιρία σε μια άσχημη γυναίκα, έτσι και αυτή δύσκολα θα δώσει ευκαιρία σε ένα άτομο χαμηλού εισοδήματος. Πότε είναι η τελευταία φορά που έμαθες ένα top model, μια τραγουδίστρια ή μια παρουσιάστρια να παντρεύτηκε ένα σερβιτόρο;

υπεραπλούστευση: αν δεν είσαι οικονομικά άνετος στις περισσότερες γυναίκες είσαι αόρατος ως πιθανό ταίρι. Simple as that.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1 είπε:
μη λεμε μακ@κιες και η εμφανιση παιζει σημαντικο ρολο να σε προσεξει μια γυναικα.
Εσεις ολοι τι κοιτατε πρωτα σε μια γυναικα? τι καλη τις καρδια?
Αν εισαι ραφλας πρεπει να κανεις ενα καλο σωμα για να ρθεις στα ισα σου.

Τι μου θύμισες... Ένας καθηγητής μου στο μάθημα της κλινικής δερματολογίας είπε την εξής απίστευτη ατάκα στην αρχή του μαθήματος ( για το ρόλο των ανδρογενών ορμονών σε κάποιες δερματικές δυσλειτουργίες αν δεν κάνω λάθος)

Είπε: Ως γιατροί, αν πούμε σε δέκα παχύσαρκους ότι το παχος συνδέεται με πρόωρο θάνατο και βαριές ασθένειες και τους συμβουλεύσουμε να τρέχουν κάθε μέρα πέντε km και να τρώνε μόνο ψητά και σαλάτες, το πολύ να μας ακούσει ο ένας.
Εάν πούμε σε δέκα φαλακρούς (που η φαλάκρα είναι μια εντελώς φυσιολογική εξέλιξη για την πλειοψηφία των ανδρών) να τρέχουν κάθε μέρα δεκα km και να τρώνε μόνο ψωμί και χόρτα βραστά για να ξαναβγάλουν μαλλιά, θα έτρεχαν και οι 12! Θα έτρεχαν και τα μαλλιά τους!

Και βέβαια σείστηκε το αμφιθέατρο στα γέλια. Πιο πολύ γέλασαν οι φαλακροί συμφοιτητές μου, το θυμάμαι χαρακτηριστικά.
 
Παίδες αν μιλάμε για γυναίκες που ψάχνουν γάμο συμφωνώ, αλλά αν μιλάμε για μικρότερες ηλικίες που ψάχνουν γκόμενο λυπάμαι που το λέω αλλά η εμφάνιση παίζει τον πιο σημαντικό ρόλο άρα η ράφλα είναι μείον δυστυχώς. Υ.Γ αμάξι πουλάω και γω και καλό ( s2000)
 

gkast

Active Member
perisklis76 είπε:
Παίδες αν μιλάμε για γυναίκες που ψάχνουν γάμο συμφωνώ, αλλά αν μιλάμε για μικρότερες ηλικίες που ψάχνουν γκόμενο λυπάμαι που το λέω αλλά η εμφάνιση παίζει τον πιο σημαντικό ρόλο άρα η ράφλα είναι μείον δυστυχώς. Υ.Γ αμάξι πουλάω και γω και καλό ( s2000)
Βγάλτου τις πινακίδες και κράτατο ....είναι σύλλεκτικό
Υ.Γ θεικό μοτερ
 

Serifis

Active Member
Παιδιά και για εμάς τα κάνουμε όλα αυτά και για τις γυναίκες, πιστεύω είναι αλληλένδετα αυτά τα δυο. Αν δεν νιώθεις καλά εμφανισιακά με τον εαυτό σου, πως θα μπορέσεις σε μια γνωριμία να δώσεις το 100%; Αφήστε τι θέλουν οι γυναίκες, εδώ ο Freud δεν βρήκε απάντηση. Το θέμα είναι να νιώθεις καλά με τον εαυτό σου, αν είσαι όλα γίνονται. Εγώ τουλάχιστον έτσι το βλέπω, υπάρχουν βέβαια και άτομα που έχουν διακόπτη και δεν τους επιρεάζει η αα σε αυτό τον τομέα.
 

tropheus

Well-Known Member
dermatologist είπε:
Τι μου θύμισες... Ένας καθηγητής μου στο μάθημα της κλινικής δερματολογίας είπε την εξής απίστευτη ατάκα στην αρχή του μαθήματος ( για το ρόλο των ανδρογενών ορμονών σε κάποιες δερματικές δυσλειτουργίες αν δεν κάνω λάθος)

Είπε: Ως γιατροί, αν πούμε σε δέκα παχύσαρκους ότι το παχος συνδέεται με πρόωρο θάνατο και βαριές ασθένειες και τους συμβουλεύσουμε να τρέχουν κάθε μέρα πέντε km και να τρώνε μόνο ψητά και σαλάτες, το πολύ να μας ακούσει ο ένας.
Εάν πούμε σε δέκα φαλακρούς (που η φαλάκρα είναι μια εντελώς φυσιολογική εξέλιξη για την πλειοψηφία των ανδρών) να τρέχουν κάθε μέρα δεκα km και να τρώνε μόνο ψωμί και χόρτα βραστά για να ξαναβγάλουν μαλλιά, θα έτρεχαν και οι 12! Θα έτρεχαν και τα μαλλιά τους!

Και βέβαια σείστηκε το αμφιθέατρο στα γέλια. Πιο πολύ γέλασαν οι φαλακροί συμφοιτητές μου, το θυμάμαι χαρακτηριστικά.

:21m: :21m: :21m:
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Παιζει ρολο και το μαλλι,και το μπλα μπλα,και το σωμα και το οικονομικο
Οσο πιο πολλα εχεις απο τα παραπανω αυξανεις και τις πιθανοτητες Για μια γνωριμια που θα μπορουσε να καταληξει σε μια υγιευ σχεση πραμα που ισως να μην γινοταν εαν δεν ειχες εστω και το μαλλι.
Λεφτα στη τσεπη ποτε δεν θα χουμε οποτε προσπαθουμε να βελτιωσουμε αλλα πραματα για να ειμαστε αρεστοι στο παραξενο φυλλο.
 
Φίλε Τροφέα,

Έχω κάνει λίγα μαθηματικά για το θέμα και έχω την εξής άποψη:

Ας υπολογίσουμε ότι μια μέση πυκνότητα ανδρών μεσογειακής προέλευσης είναι γύρω στα 85 μοσχεύματα ανά τετραγωνικό πόντο.Η συνήθης πυκνότητα που προσφέρουν οι καλές κλινικές στην Κύπρο για δυνατή κάλυψη, είναι γύρω στα 40 – 45 μοσχεύματα ανά τετραγωνικό πόντο.Αυτό μας δίνει μία κάλυψη γύρω στο 50% της αρχικής πυκνότητας που είναι και η ζητούμενη για να μπλοκάρεται το φως από το να αντανακλάται στο κενό δέρμα.

Άρα ο φίλος γιατρός που έχει γράψει αυτό το άρθρο ίσως να χρησιμοποιεί πιο χαμηλές πυκνότητες της τάξης των 20 μοσχευμάτων ανά τετραγωνικό πόντο. Ο κάθε γιατρός ή κλινική έχουν τη δική τους φιλοσοφία. Όλοι όμως καταλήγουν στο συμπέρασμα ότι με κάλυψη του 50% της πυκνότητας της δότριας περιοχής, δημιουργείται η ψευδαίσθηση, τουλάχιστον όταν τα μαλλιά είναι στεγνά, ότι υπάρχει πλήρης κάλυψη.
 

tropheus

Well-Known Member
heraklistang είπε:
Φίλε Τροφέα,

Έχω κάνει λίγα μαθηματικά για το θέμα και έχω την εξής άποψη:

Ας υπολογίσουμε ότι μια μέση πυκνότητα ανδρών μεσογειακής προέλευσης είναι γύρω στα 85 μοσχεύματα ανά τετραγωνικό πόντο.Η συνήθης πυκνότητα που προσφέρουν οι καλές κλινικές στην Κύπρο για δυνατή κάλυψη, είναι γύρω στα 40 – 45 μοσχεύματα ανά τετραγωνικό πόντο.Αυτό μας δίνει μία κάλυψη γύρω στο 50% της αρχικής πυκνότητας που είναι και η ζητούμενη για να μπλοκάρεται το φως από το να αντανακλάται στο κενό δέρμα.

Άρα ο φίλος γιατρός που έχει γράψει αυτό το άρθρο ίσως να χρησιμοποιεί πιο χαμηλές πυκνότητες της τάξης των 20 μοσχευμάτων ανά τετραγωνικό πόντο. Ο κάθε γιατρός ή κλινική έχουν τη δική τους φιλοσοφία. Όλοι όμως καταλήγουν στο συμπέρασμα ότι με κάλυψη του 50% της πυκνότητας της δότριας περιοχής, δημιουργείται η ψευδαίσθηση, τουλάχιστον όταν τα μαλλιά είναι στεγνά, ότι υπάρχει πλήρης κάλυψη.

Η συγκεκριμένη κλινική ακολουθεί μια φιλοσοφία που μπορείς να δεις σε πολλές από τις αναρτήσεις τους επί του θέματος π.χ. ΕΔΩ

Προσωπικά μου αρέσει η λογική τους υπό την έννοια ότι υπάρχει ένας σχεδιασμός -ένα πλάνο με στόχο στο τέλος και μετά από 2 - 3 ή και παραπάνω συνεδρίες να πάρεις το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Οι περισσότερες κλινικές (και οι Κυπριακές) επιδιώκουν να σε γεμίσουν με μοσχεύματα και θεωρητικά να πιάσουν αυτό το 50% μέσα σε μια συνεδρία για λόγους που εξήγησα ΕΔΩ.
Φυσικά αυτό τις περισσότερες φορές δεν επιτυγχάνεται...

Τα πλεονεκτήματα των πολλών και μικρών επεμβάσεων είναι "απείρως" περισσότερα και τα έχω αναλύσει πολλές φορές.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα