Μεταμόσχευση 2500 fut kai 550 fue. Κλινική ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ. Αρνητική εμπειρία.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jacksmith

Active Member
Ελπίζω η φωτο να βοηθήσει την ωραία ανάλυση του Civial. Ειναι περίπου 250 με 300 τριχοθυλλάκια απο την 1η μεταμόσχευση.
 

Συνημμένα

  • 301.jpg
    301.jpg
    325.4 KB · Προβολές: 189

jersey

Well-Known Member
Ελπίζω η φωτο να βοηθήσει την ωραία ανάλυση του Civial. Ειναι περίπου 250 με 300 τριχοθυλλάκια απο την 1η μεταμόσχευση.
Αυτά τα 300 τριχοθυλάκια από την προηγούμενη επέμβαση του 2005 στα αφαίρεσε για να τα ξανατοποθετήσει σε σωστές φορές ή τα άφησε όπως ήταν;
 

jacksmith

Active Member
Καλημέρα συνάδελφοι, ομοιοπαθούντες και μή (ορισμένοι το λύσατε το πρόβλημα!).
Καταρχάς ευχαριστώ για τα μυνήματα συμπαράστασης που μου στείλατε αρκετά μέλη .Μου άρεσε αρκετά αυτό.
Οι φωτογραφίες εξαμήνου που έβαλα, όπως ήδη ανέφερα είναι με αρκετά κοντό μαλλί και αποκαλυπτικό φωτισμό. Αλλά νομίζω δείχνουν την ουσία. Με πιο μακρύ μαλλί το αποτέλεσμα φαίνεται καλύτερο και φυσικά παίζει ρόλο η γωνία και ο φωτισμός σε κάθε περίπτωση όπως πολύ σωστά έχει ήδη επισημανθεί. Όταν μακρύνει το μαλλί θα βγάλω καινούργιες.
Επίσης να αναφέρω ότι στο 3μηνο που πήγα στην κλινική για τις ουλές ,ενημέρωσα ότι έιχα σκοπό να κάνω παρουσίαση εδώ. Ο γιατρός μου ΄ζήτησε να περιμένω το 6μηνο κάτι το οποίο σεβάστηκα.
Σε αυτό που θα ήθελα να με βοηθήσετε και να ακούσω γνώμες είναι το πώς να κινηθώ στο μέλλον. Είχα δηλώσει συμμετοχή για τον Lorenzo να με δεί και να μου πεί και αυτός γνώμη αλλά δεν ήμουν από τους τυχερούς.
Εγώ αυτό που σκέφτομαι είναι ως εξής. Να βγάλω καταρχάς ότι μπορεί να δώσει ακόμα 1000?, 2000 μαζί με γένια? και ότι βελτίωση πετύχω. αυτό ως προς την μεταμόσχευση.
Αυτό που με καίει όμως είναι οι τομές. Δυστυχώς αφήνοντας αναγκάστικά μακρύ το μαλλί στα πλάγια δεν δείχνει ωραία εικόνα.
Το θέμα έιναι ότι η λύση του τατουάζ σε όσες περιπτώσεις έχουμε δεί στο φόρουμ ,έχει δείξει ότι μετά από κάποιο διάστημα , καταλήγει όπως στην περίπτωση του Γιώργου ή του Πάνου. Μια σκούρα λωρίδα η οποία σε κοντό κούρεμα ξανά θα κάνει μπάμ. Έχει κάποιος κάποια διαφορετική εμπειρία με τατουάζ στην ουλή? Να γνωρίζει κάποια παρόμοια περίπτωση που σε βάθος χρόνου παρέμενε ένα καλό αποτέλεσμα? Κάποια άλλη πρόταση ή γνώμη? Πραγματικά θα ήθελα όποιος γνωρίζει να με ενημερώσει. Πιστεύω αφορά και άλλους εδώ αυτό το θέμα. Την ενναλακτική με Fue στην τομή την θεωρώ στην περιπτωσή μου σπατάλη των γκραφς. Φυσικά περιμένω και την γνώμη της κλινικής.
 

kharmacoma

Well-Known Member
Νομίζω ότι πρέπει να κοιτάξεις εξωτερικό αν θες ουσιαστική βελτίωση και σίγουρα να πάρεις grafts και από γενιά.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Η άποψή μου είναι, εφόσον δεν υπάρχει η δυνατότητα φυσικού κλεισίματος, να την αφήσεις ως έχει. Δείχνει σαν ατύχημα το οποίο τα μόνα συναισθήματα που μπορεί να διεγείρει είναι αυτά της συμπάθειας. Αντίθετα, το μελάνωμα επάνω στο σημάδι δείχνει απελπισία. Προσωπικά είδα έναν φίλο από κοντά και έπιασα το κεφάλι μου. Δεν μπορούσα να φανταστώ πόσο άσχημο δείχνει.
Όσο αφορά την πύκνωση, ό,τι κάνεις παραπάνω καλό θα είναι.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Καλημέρα συνάδελφοι, ομοιοπαθούντες και μή (ορισμένοι το λύσατε το πρόβλημα!).
Καταρχάς ευχαριστώ για τα μυνήματα συμπαράστασης που μου στείλατε αρκετά μέλη .Μου άρεσε αρκετά αυτό.
Οι φωτογραφίες εξαμήνου που έβαλα, όπως ήδη ανέφερα είναι με αρκετά κοντό μαλλί και αποκαλυπτικό φωτισμό. Αλλά νομίζω δείχνουν την ουσία. Με πιο μακρύ μαλλί το αποτέλεσμα φαίνεται καλύτερο και φυσικά παίζει ρόλο η γωνία και ο φωτισμός σε κάθε περίπτωση όπως πολύ σωστά έχει ήδη επισημανθεί. Όταν μακρύνει το μαλλί θα βγάλω καινούργιες.
Επίσης να αναφέρω ότι στο 3μηνο που πήγα στην κλινική για τις ουλές ,ενημέρωσα ότι έιχα σκοπό να κάνω παρουσίαση εδώ. Ο γιατρός μου ΄ζήτησε να περιμένω το 6μηνο κάτι το οποίο σεβάστηκα.
Σε αυτό που θα ήθελα να με βοηθήσετε και να ακούσω γνώμες είναι το πώς να κινηθώ στο μέλλον. Είχα δηλώσει συμμετοχή για τον Lorenzo να με δεί και να μου πεί και αυτός γνώμη αλλά δεν ήμουν από τους τυχερούς.
Εγώ αυτό που σκέφτομαι είναι ως εξής. Να βγάλω καταρχάς ότι μπορεί να δώσει ακόμα 1000?, 2000 μαζί με γένια? και ότι βελτίωση πετύχω. αυτό ως προς την μεταμόσχευση.
Αυτό που με καίει όμως είναι οι τομές. Δυστυχώς αφήνοντας αναγκάστικά μακρύ το μαλλί στα πλάγια δεν δείχνει ωραία εικόνα.
Το θέμα έιναι ότι η λύση του τατουάζ σε όσες περιπτώσεις έχουμε δεί στο φόρουμ ,έχει δείξει ότι μετά από κάποιο διάστημα , καταλήγει όπως στην περίπτωση του Γιώργου ή του Πάνου. Μια σκούρα λωρίδα η οποία σε κοντό κούρεμα ξανά θα κάνει μπάμ. Έχει κάποιος κάποια διαφορετική εμπειρία με τατουάζ στην ουλή? Να γνωρίζει κάποια παρόμοια περίπτωση που σε βάθος χρόνου παρέμενε ένα καλό αποτέλεσμα? Κάποια άλλη πρόταση ή γνώμη? Πραγματικά θα ήθελα όποιος γνωρίζει να με ενημερώσει. Πιστεύω αφορά και άλλους εδώ αυτό το θέμα. Την ενναλακτική με Fue στην τομή την θεωρώ στην περιπτωσή μου σπατάλη των γκραφς. Φυσικά περιμένω και την γνώμη της κλινικής.

Κοίταξε αφου μπηκες στον χορο θα χορεψεις που λέμε. Οπότε καλό είναι να δεις τι έχεις ακόμα διαθέσιμο στην δότρια (πίσω και πλαϊνά) και από γένια τι μπορείς να βγάλεις και από εκεί κ πέρα κανονίζεις το πλάνο για το πως να τα τοποθετήσεις πάνω στο scalp για να το συμμαζέψεις όσο είναι εφικτό.
Θα μπορούσε να πας σε κάποιες κλινικές να σου κάνουν μετρήσεις ας πούμε και στο consultation με τον lorenzo στην Ελλάδα ή και στην BHR, αφού δεν σου έκανε η συγκεκριμένη κλινική όπως μας είπες, και να ρωτήσεις τι απόθεμα έχεις κ από εκεί και πέρα προχωράς σε επέμβαση με FUE, ώστε να μην αποκτήσεις και νέα ουλή.

Τώρα όσον αφορά το θέμα με τις ουλές που έχεις, νομίζω η μόνη εφικτή λύση είναι να αφήνεις μακρύ μαλλί και να τις κρύβεις αν και κατανοώ όταν δεν έχεις μαλλί πάνω το να αφήνεις μακριά τα μαλλιά στη δότρια φαίνεται αρκετά άσχημο αλλά δεν νομίζω ότι έχεις άλλη επιλογή. Όλες οι περιπτώσεις που είδαμε SMP σε ουλές στριπ, το αποτέλεσμα φαινόταν τραγικό σε κοντό μαλλί, σαν μια σκούρα λωρίδα που ξεχώριζε έντονα από το υπόλοιπο μαλλί.
 

nick90

Well-Known Member
Ίσως θα μπορούσες να πάρεις και μια γνώμη από την κλινική του Dr Γεώργιου Ζώντου. Μόλις άνοιξε την νέα του κλινική στη Γλυφάδα όπως μας πληροφόρησε ένα μέλος του φόρουμ αλλά γενικά είναι πολύ έμπειρος γιατρός που δούλευε πολλά χρόνια στο εξωτερικό και κάνει και μετρήσεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristos87

Well-Known Member
αν οχι σε ολες, στις περισσοτερες διαμαχες αυτο δεν ειναι...εσυ θα παρεις τα δεδομενα και των δυο πλευρων κ με τις γνωσεις σου και τη λογικη σου θα κρινεις.
 

Gianney

Well-Known Member
αν οχι σε ολες, στις περισσοτερες διαμαχες αυτο δεν ειναι...εσυ θα παρεις τα δεδομενα και των δυο πλευρων κ με τις γνωσεις σου και τη λογικη σου θα κρινεις.
Ο γιατρός αν και εκανε σήμερα το πρωί την εμφάνιση του..νομίζω θα συνεχίσει τις διακοπές του στις Σεϋχέλλες.Οποτε θα άργησει να εμφανιστεί
 

Xristos87

Well-Known Member
οχι θα παει να ανοιξει Κυριακη το γραφειο για να δει τον φακελο του ασθενη και να απαντησει...επειδη στο φορουμ κοπτονται απο αγνο ενδιαφερον για το παλικαρι
 

oreo

Well-Known Member
Το τι ειπώθηκε μεταξύ ιατρού και ασθενή και ποιανού η ιστορία θα επαληθευτεί, δεν βασίζεται σε αντικειμενικά κριτήρια, μιας και μπροστά δεν είμασταν. Αν υπήρχαν καταγεγραμμένα σε χαρτί, εκεί υπάρχει ειδοποιός διαφορά. Και επειδή την ίδια ιστορία απο δυο διαφορετικά άτομα, θα την ακούσεις, με την παλάντζα του δίκιου να γέρνει εκατέρωθεν, το συμπέρασμα που θα βγάλω, όσο και λογικά να κρίνω θα είναι υπέρ αυτού που συντάσσομαι μαζί του περισσότερο. Άκρη κατ εμέ δεν βγαίνει οπότε, άδικος κόπος.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Jacksmith είδα τις φώτο σου πριν την μμ. Πρακτικά δεν έχεις (είχες) δότρια και πριν την μμ για αυτό δεν σε αναλάμβανε κανείς με FUE. Είχες ψαχτεί να δεις αν έχεις BUPA? Τα πλαινά σου αλλά και το πίσω είναι πολύ αραιό και ο πολύ χαμηλός λόγος σε συνδυασμό με την μέτρια/χαμηλη πυκνότητα είναι καμπανάκια για BUPA. Αν δεις την φώτο σου πίσω (προ μμ) οι περιοχές με κίτρινο είναι ήδη αποδεκατισμένες, γεμάτες από τριχοθυλάκια σε σμίκρυνση που είναι είτε πολύ επιθετική retro ή BUPA. Σε αυτές τις περιπτώσεις καμμία τεχνική δεν είναι δόκιμη.

Προβολή συνημμένου 39099

Διαφωνω και θα δειτε παρακατω γιατι.
Ο ασθενής θα έχει εξαιρετικό αποτέλσμα για τα μοσχευματα που μπήκαν και για το σταδιο του.
Διαβαστε επόμενα ποστς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όλα τα ποστ με φώτο του ασθενή διαγράφησαν μετά από απαιτησή του λόγω προσωπικών δεδομένων. Θα παρακαλούσα την κλινική να επικοινωνήσει μαζί του για να πάρει έγκριση για να ποστάρει τις φώτο του και να με ενημερώσει σχετικά.
 
Μπλουζα