Μεταμόσχευση + φιναστεριδη +μινοξιδιλη 14 μήνες προσωπική εμπειρία

Καταλαβαίνω!Πρέπει να σκεφτείς σοβαρά κάποιο άλλο τρόπο θεραπείας όπως τοπικά για να συντηρήσεις τα δικά σου!Υπάρχει αφρός λένε μερικά παιδιά που περιέχει Μίνο+Φίνα με πολύ καλά αποτελέσματα!Εγώ είχα δοκιμάσει τοπική φίνα και μου λάδωνε πολύ τα μαλλιά!Πρέπει λοιπόν να βρείς κάποια εναλλακτική θεραπεία!
Από που πήρες τοπική φινα ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αδερφέ έχουμε τη ίδια ηλικία και πάνω κάτω ίδια περίπτωση ήμαστε..το πρώτο πρώτο πρώτο βήμα που ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις είναι με κάποιο τρόπο να φρενάρεις την Α/Α
Αν δεν την παλεύεις καθόλου με φίνα, ξεκίνα τοπική φίνα που είναι πολύ πιο ανεκτή.
Παράλληλα θα κρατάς αρχείο με φωτό και θα βλέπεις αν προχώρησε η αραίωση μέσα σε χρονικό διάστημα 1 έτους.Μην χρησιμοποιήσεις μινοξιδιλη η κάτι άλλο παράλληλα με την τοπική φίνα,θα χρησιμοποιείς μόνο φίνα για να δεις αν πραγματικά δουλεύει και σου κρατάει τα μαλλιά.Εφοσον την παλεύεις με τοπική φίνα ή τοπική ντουτα αν θες και τα μαλλιά σου είναι εκεί που είναι,τότε μπαίνεις για μεταμόσχευση για να έχεις ένα ωραίο αποτέλεσμα και να το απολαμβάνεις σε βάθος χρόνου.
Διαφορετικά,ούτε καν στα 45,σε μια πενταετία το κεφάλι σου σιγά σιγά θα φαίνεται σαν μισοτελειωμενο παζλ.
Μην σκέφτεσαι το τώρα,ότι προλάβαμε αρπαξαμε,να είμαι οκ για 3 χρόνια.Διοτι μόλις χάσεις τα υπόλοιπα μαμα μαλλιά θα βρίσκεσαι στην ίδια κατάσταση που είσαι και τώρα, και εκεί να δεις τι ξενερα θα φας.Αλλα τότε θα είναι αργά!
Καταλαβαίνουμε όλοι πως νιώθεις,αλλά που θες να κάνεις δεν είναι σωστό.
Άρα λες πρώτο βήμα σίγουρα τοπική φινα η μινοξιδιλη στην χειρότερη και μετά ΜΜ και συνέχεια θεραπείας στάνταρ σωστά ;
 

LoverBoy

Well-Known Member
Από που πήρες τοπική φινα ;
Απο το Φαρμακείο που την παρασκευάζει εργαστήριο!Είναι κάπως σαν τζελ η μορφή του που μόλις βάλεις στο μαλλί απλώνει και εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε καθώς είχες την αίσθηση της λαδίλας.....Μερικοί φτιάχνουν αφρό Φίνα μίνο αυτό θα σε βοηθήσει καλύτερα!
 
Απο το Φαρμακείο που την παρασκευάζει εργαστήριο!Είναι κάπως σαν τζελ η μορφή του που μόλις βάλεις στο μαλλί απλώνει και εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε καθώς είχες την αίσθηση της λαδίλας.....Μερικοί φτιάχνουν αφρό Φίνα μίνο αυτό θα σε βοηθήσει καλύτερα!
Οκ και πόσες φορές το βάζεις;ευχαριστω πολύ
 
Απο το Φαρμακείο που την παρασκευάζει εργαστήριο!Είναι κάπως σαν τζελ η μορφή του που μόλις βάλεις στο μαλλί απλώνει και εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε καθώς είχες την αίσθηση της λαδίλας.....Μερικοί φτιάχνουν αφρό Φίνα μίνο αυτό θα σε βοηθήσει καλύτερα!
Το βρηκα φινα και μινοξ μαζί κάπου στα 20 το φτιάχνουν εκείνοι
 
Απο το Φαρμακείο που την παρασκευάζει εργαστήριο!Είναι κάπως σαν τζελ η μορφή του που μόλις βάλεις στο μαλλί απλώνει και εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε καθώς είχες την αίσθηση της λαδίλας.....Μερικοί φτιάχνουν αφρό Φίνα μίνο αυτό θα σε βοηθήσει καλύτερα!
Και αυτό λες έχει λιγότερες παρενέργειες από το χάπι ;
 
Μπλουζα