Μεταμόσχευση + φιναστεριδη +μινοξιδιλη 14 μήνες προσωπική εμπειρία

Εκανα μεταμόσχευση η οποία για τα τριχοθυλακια που έβαλα θεωρώ ότι πήγε καλά παράλληλα ξεκίνησα πρώτη φορά στα 33 φιναστεριδη και μινοξιδιλη …Τα αποτελέσματα ήταν θεϊκά για ένα χρόνο τα νέα μαλλιά τέλεια τα παλιά έγιναν πιο μεγάλα σε πάχος και βγήκαν και αλλα λες και ξανά θυμήθηκε το κεφάλι το πως ήμουν στα 22….μεσα σε όλα αυτά όμως είχα θέμα με ταχυπαλμίες συχνές μέρα παρα μέρα ,μαύρους κύκλους ,πόνο στον έναν ορχι και η σεξουαλικη μου διάθεση σχεδόν ανύπαρκτη,νερουλά τα σπέρματα….ειχα τόσο κομπλεξ με τα μαλλιά που με ψευδαισθήσεις έλεγα θα στρώσουν τα πραγμτα αλλά δεν…..δυστυχώς είχα καταλάβει από την αρχή ότι έφταιγε η φινα και η μινοξιδιλη σε μικρότερο ποσοστο!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΦΙΝΑ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ…και τώρα φτάσαμε στο σημείο να θέλω ξανά μεταμόσχευση κυρίως για πύκνωση ….τα σταμάτησα και την φινα και την μινοξιδιλη.Στην θέση μου θα πηγαίνατε για δεύτερη μεταμόσχευση η θα σκεφτόσασταν και λύση όπως το scalp micropegmatasion??
Φιναστεριδη 1mg τη μέρα για 9 μήνες ,έπειτα 1mg για 4 μέρες
Μινοξιδιλη κάθε μέρα δυο φορές την μέρα
Όταν τα έκοψα τουλάχιστον φύγανε τα συμπτώματα ✌
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Καλησπέρα φίλε. Η φιναστεριδη σου έβγαλε παρενέργειες ειτε με την καθημερινή δόση ειτε με 4 φορές την εβδομάδα ; Τι ακριβώς παρενέργειες είδες με την φινα ; Όταν στη στη αντιδρά μετά από ποσο καιρό επανήλθες;
 
Καλησπέρα φίλε. Η φιναστεριδη σου έβγαλε παρενέργειες ειτε με την καθημερινή δόση ειτε με 4 φορές την εβδομάδα ; Τι ακριβώς παρενέργειες είδες με την φινα ; Όταν στη στη αντιδρά μετά από ποσο καιρό επανήλθες;
Φίλε είχα τος ίδιες παρενέργειες και με καθημερινή χρήση και με 4 φορές την εβδομάδα ,η αλήθεια ειναο έκανα τρελα πράγματα έβγαλα νέες τρίχες και όσες είχα έγιναν πιο παχιές ,παρενέργειες ήταν ότι είχα νερουλό σπερμα ,η σεξουαλικη διάθεση έπεσε κατακόρυφα και πόνο στον ορχι ,η αληθειΑ είναι ότι δουλεύει πολύ αλλά δυστυχώς εμένα μου έβγαλε θέματα για αυτό την έκοψα
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλημέρα φίλε μου!Σε καμία περίπτωση δεν θα πήγαινα να κάνω το scalp micropegmatasion εκτός και αν είχα εξαντλήσει όλες τις πιθανότητες να έχω μαλλιά!Θα πήγαινα για 2η ΜΜ και θα δοκίμαζα έστω τοπικές θεραπείες εφόσον σε πείραξε η Φίνα χάπι!Αν πάλι δεν θες να κανεις ούτε αυτή την θεραπεία τουλάχιστον θα το πάλευα με μίνο μια φορά την ημέρα!Αν θες όμως καλύτερα την γνώμη μας καλό θα ήταν μια φώτο να δούμε αν έχεις περιθώρια βελτίωσης ή όχι!Πάντως μην εγκαταλείπεις την προσπάθεια έχεις σκεφτεί για ντούτα?Λένε κάποιοι απο εδώ μέσα που κάνουν χρήση ότι δεν είχε παρενέργειες όπως η Φίνα!
 
Φίλε είχα τος ίδιες παρενέργειες και με καθημερινή χρήση και με 4 φορές την εβδομάδα ,η αλήθεια ειναο έκανα τρελα πράγματα έβγαλα νέες τρίχες και όσες είχα έγιναν πιο παχιές ,παρενέργειες ήταν ότι είχα νερουλό σπερμα ,η σεξουαλικη διάθεση έπεσε κατακόρυφα και πόνο στον ορχι ,η αληθειΑ είναι ότι δουλεύει πολύ αλλά δυστυχώς εμένα μου έβγαλε θέματα για αυτό την έκοψα
Επίσης επανήλθα μετά από δυο μήνες κοντά στα φυσιολογικά
Καλημέρα φίλε μου!Σε καμία περίπτωση δεν θα πήγαινα να κάνω το scalp micropegmatasion εκτός και αν είχα εξαντλήσει όλες τις πιθανότητες να έχω μαλλιά!Θα πήγαινα για 2η ΜΜ και θα δοκίμαζα έστω τοπικές θεραπείες εφόσον σε πείραξε η Φίνα χάπι!Αν πάλι δεν θες να κανεις ούτε αυτή την θεραπεία τουλάχιστον θα το πάλευα με μίνο μια φορά την ημέρα!Αν θες όμως καλύτερα την γνώμη μας καλό θα ήταν μια φώτο να δούμε αν έχεις περιθώρια βελτίωσης ή όχι!Πάντως μην εγκαταλείπεις την προσπάθεια έχεις σκεφτεί για ντούτα?Λένε κάποιοι απο εδώ μέσα που κάνουν χρήση ότι δεν είχε παρενέργειες όπως η Φίνα!
Ξεγελάει το φτιάξιμο είναι δύσκολο γιατί είναι πολύ λεπτά και έχει κενα ανάμεσα
 

Συνημμένα

  • 1413F5D5-170E-4CB7-9C97-77A8F93D0B0B.jpeg
    1413F5D5-170E-4CB7-9C97-77A8F93D0B0B.jpeg
    751.1 KB · Προβολές: 76
  • 0AF5010F-2456-4088-A397-1EC3CD01DF52.jpeg
    0AF5010F-2456-4088-A397-1EC3CD01DF52.jpeg
    515.7 KB · Προβολές: 57
  • A7C7D2A1-8DD2-4349-8116-30151167AD89.jpeg
    A7C7D2A1-8DD2-4349-8116-30151167AD89.jpeg
    541 KB · Προβολές: 55
  • 2F08A94F-4068-44EB-B3B0-2CD91FC54F57.jpeg
    2F08A94F-4068-44EB-B3B0-2CD91FC54F57.jpeg
    1.2 MB · Προβολές: 56
  • 41D28BC4-3897-41D5-B87A-C55B5A1EB49C.jpeg
    41D28BC4-3897-41D5-B87A-C55B5A1EB49C.jpeg
    972.9 KB · Προβολές: 52
  • 761B9EFE-E88F-4B83-B59F-B9CD60EB6A74.jpeg
    761B9EFE-E88F-4B83-B59F-B9CD60EB6A74.jpeg
    675.3 KB · Προβολές: 50
  • 25182935-BF88-4C0A-9238-236EFFF2B9B4.jpeg
    25182935-BF88-4C0A-9238-236EFFF2B9B4.jpeg
    632 KB · Προβολές: 51
  • 4840F73E-02BD-410A-8ECC-5A4A1E9229EC.jpeg
    4840F73E-02BD-410A-8ECC-5A4A1E9229EC.jpeg
    694.3 KB · Προβολές: 48
  • 3989EFE5-C3D2-4004-9390-8ACA23AE52F2.jpeg
    3989EFE5-C3D2-4004-9390-8ACA23AE52F2.jpeg
    969.1 KB · Προβολές: 50
  • 1A986452-BE84-4519-A5C6-AB0441BB9A57.jpeg
    1A986452-BE84-4519-A5C6-AB0441BB9A57.jpeg
    392 KB · Προβολές: 80

LoverBoy

Well-Known Member
Αδερφέ είσαι σε πολύ καλή κατάσταση...Δλδ είναι αμαρτια να το αφησεις στην τύχη του κ να εκανες το ταττού..... Με μια ακόμα ΜΜ θα γίνεις αψογος καθως θέλεις μια σχετικη πυκνωση! Μπορείς να ακολουθησεις την τοπική θεραπεια.... το κανουν αρκετοι εδώ μέσα που μπορούν να σε βοηθήσουν!
 
Δείτε εδώ διαφορα όταν ήμουν ένα χρόνο με φινα +μινοξιδιλη και ολοκληρωμένη μεταμόσχευση
Αδερφέ είσαι σε πολύ καλή κατάσταση...Δλδ είναι αμαρτια να το αφησεις στην τύχη του κ να εκανες το ταττού..... Με μια ακόμα ΜΜ θα γίνεις αψογος καθως θέλεις μια σχετικη πυκνωση! Μπορείς να ακολουθησεις την τοπική θεραπεια.... το κανουν αρκετοι εδώ μέσα που μπορούν να σε βοηθήσουν!
θεραπεια δε νονιζω να ξανά κάνω ίσως έμεινε ψυχολογικό και δεν θέλω ,με ποσα τριχοθυλακια λες να είμαι κομπλέ αδερφε ;επίσης πας για ακούρευτη μεταμόσχευση η λες επειδή έτσι βάζουν πιο λίγα τριχοθυλακια δεν αξίζει ;
 
Αδερφέ είσαι σε πολύ καλή κατάσταση...Δλδ είναι αμαρτια να το αφησεις στην τύχη του κ να εκανες το ταττού..... Με μια ακόμα ΜΜ θα γίνεις αψογος καθως θέλεις μια σχετικη πυκνωση! Μπορείς να ακολουθησεις την τοπική θεραπεια.... το κανουν αρκετοι εδώ μέσα που μπορούν να σε βοηθήσουν!
Δες όμως λίγο με ένα χρόνο φινα +μονοξιδιλη διαφορα για αυτό έπαθα σοκ όταν τα έκοψα
 

Συνημμένα

  • FBA1DB80-81B5-48CD-A937-958D0A30AC46.jpeg
    FBA1DB80-81B5-48CD-A937-958D0A30AC46.jpeg
    510.7 KB · Προβολές: 81

LoverBoy

Well-Known Member
Ναι όντως εκεί το μαλλί σου είναι τούμπανο!Αλλά δεν είναι και τώρα άσχημο!Μια χαρά στέκεται!Κάνουν και ακούρευτη ναι αλλά έχει περισσότερη μανούρα και χάνουν χρόνο...Οπότε και λιγότερα μοσχεύματα!Που την είχες κάνει την 1η?
 
Ναι όντως εκεί το μαλλί σου είναι τούμπανο!Αλλά δεν είναι και τώρα άσχημο!Μια χαρά στέκεται!Κάνουν και ακούρευτη ναι αλλά έχει περισσότερη μανούρα και χάνουν χρόνο...Οπότε και λιγότερα μοσχεύματα!Που την είχες κάνει την

Ναι όντως εκεί το μαλλί σου είναι τούμπανο!Αλλά δεν είναι και τώρα άσχημο!Μια χαρά στέκεται!Κάνουν και ακούρευτη ναι αλλά έχει περισσότερη μανούρα και χάνουν χρόνο...Οπότε και λιγότερα μοσχεύματα!Που την είχες κάνει την 1η?
Σενεκα την έκανα και αντικειμενικά έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος τώρα ποσα λες τριχοθυλακια;απλά θέλω σε μια συνέδρια δε μπορώ πάλι διήμερο επίσης κροτάφους έκλεινες λίγο ακόμα η ριψοκίνδυνο για μέλλον ;
 

LoverBoy

Well-Known Member
Δεν έχω δει στις φώτο τους κροτάφους σου αλλά απο αυτό που βλέπω θα πήγαινα απο την Β και πίσω με μια μονοήμερη 1800 με 2000 θα ήσουν τέλειος!Μπορείς να στείλεις μια και με σηκωμένο μαλλί?Και εγώ έμεινα ευχαριστημένος!Με ποιόν έκανες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δεν έχω δει στις φώτο τους κροτάφους σου αλλά απο αυτό που βλέπω θα πήγαινα απο την Β και πίσω με μια μονοήμερη 1800 με 2000 θα ήσουν τέλειος!Μπορείς να στείλεις μια και με σηκωμένο μαλλί?Και εγώ έμεινα ευχαριστημένος!Με ποιόν έκανες?
Με έναν κύριο δε θυμάμαι χαχα
 

Συνημμένα

  • IMG_9155.jpeg
    IMG_9155.jpeg
    1.6 MB · Προβολές: 71

LoverBoy

Well-Known Member
Δεν είναι άσχημοι οι κροτάφοι σου!Εσένα τι σε ενοχλεί περισσότερο?Η Β και πίσω ή οι κροτάφοι?
 
Δεν είναι άσχημοι οι κροτάφοι σου!Εσένα τι σε ενοχλεί περισσότερο?Η Β και πίσω ή οι κροτάφοι?
Ελάχιστα πιο κλειστά θα ήθελα κροτάφους και γέμισμα όλο το υπόλοιπο σαφώς περισσότερο πίσω που έχει και περισσότερη ανάγκη
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ελάχιστα πιο κλειστά θα ήθελα κροτάφους και γέμισμα όλο το υπόλοιπο σαφώς περισσότερο πίσω που έχει και περισσότερη ανάγκη
Αν σε παίρνει όπως λες για ελάχιστα κλείσιμο κροτάφους και απο εκεί και πέρα πύκνωση απο την Β και πίσω σε μονοήμερη θα ήταν το ιδανικό!Πήγες να τους πεις το πλάνο σου?
 
Αν σε παίρνει όπως λες για ελάχιστα κλείσιμο κροτάφους και απο εκεί και πέρα πύκνωση απο την Β και πίσω σε μονοήμερη θα ήταν το ιδανικό!Πήγες να τους πεις το πλάνο σου?
Όχι δεν έχω πάει θέλω να πάω τώρα πρόσφατα να δω και τι τιμή θα μου πούνε κτλπ
 

LoverBoy

Well-Known Member
Όχι δεν έχω πάει θέλω να πάω τώρα πρόσφατα να δω και τι τιμή θα μου πούνε κτλπ
Και εγώ σκέφτομαι για την δεύτερη μέσα στο καλοκαίρι για γέμισμα απο την Β και πίσω!Σίγουρα θα σου κάνουν καλύτερη τιμή ως δεύτερη ΜΜ!
 
Και εγώ σκέφτομαι για την δεύτερη μέσα στο καλοκαίρι για γέμισμα απο την Β και πίσω!Σίγουρα θα σου κάνουν καλύτερη τιμή ως δεύτερη ΜΜ!
Μακάρι χαχα αλλά νομίζω θέλω πάλι 2000 και πάνω τριχοθυλακια και φοβάμαι θα μου πούνε δυο μέρες ..εντωμεταξύ αδερφε δε πέσαν καν εμένα αυτες που έβαλα απλά μεγάλωναν
 

LoverBoy

Well-Known Member
Μακάρι χαχα αλλά νομίζω θέλω πάλι 2000 και πάνω τριχοθυλακια και φοβάμαι θα μου πούνε δυο μέρες ..εντωμεταξύ αδερφε δε πέσαν καν εμένα αυτες που έβαλα απλά μεγάλωναν
Κοίτα για το πλάνο που μου λες δλδ κροτάφους και πίσω μπορεί να χρειαστεί διήμερη!Για Β και πίσω θες μονοήμερη!Αν μπορείς να κάνεις την διήμερη θα ήταν πολύ καλό πιστεύω έλυνες το πρόβλημα σου!Μίνο προσπάθησε μην κόψεις όμως..............
 
Κοίτα για το πλάνο που μου λες δλδ κροτάφους και πίσω μπορεί να χρειαστεί διήμερη!Για Β και πίσω θες μονοήμερη!Αν μπορείς να κάνεις την διήμερη θα ήταν πολύ καλό πιστεύω έλυνες το πρόβλημα σου!Μίνο προσπάθησε μην κόψεις όμως..............
Έχω σκεφτεί και τουρκια ….εχω δει κάνουν γενική αναισθησια δε καταλαβαίνεις τίποτα και σε τελειώνουν μια μέρα …έχεις καμία άποψη ;
 
Μπλουζα