Μεταμόσχευση στην D@I 2658 grafts

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Υπαρχει διαφορα αρκετη απο τον 2ο στον 3 μηνα.Αυτο ειναι καλο.Ποιος γιατρος σου την εκανε φιλε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vagelis

Member
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα για όλους.
Βλέπω μια διαφορά ελπίζω να έχω το αποτέλεσμα που θέλω. Πάντως ότι και να γίνει θα ενημερώνω
όσο καλύτερα μπορώ για την πορεία της εξέλιξης μου και θα απαντάω σε όλες σας τις ερωτήσεις.

Την μεταμόσχευση την έκανα στην D@I Θεσσαλονίκης με γιατρό την Έλ@α Μπαν@@@σκα.

Θέλω να ρωτήσω τους πιο έμπειρους το έξης: Παρατηρώ στα λουσίματα να πέφτουν μικρά τριχάκια
πιο αδύναμα και πιο κοντά από τα υπόλοιπα μήπως αυτό οφείλετε στο regaine η είναι κάτι άλλο;
 

vagelis

Member
Έχω ξεκινήσει από 14 Φεβρουαρίου 2 φορές την ημέρα (πρωί, βράδυ). Τον τελευταίο μήνα βάζω μια φορά την ημέρα μόνο πρωί.
 

vagelis

Member
Μόλις έκλεισα το πεντάμηνο ορίστε παρακάτω και μερικές φώτο:

DSC03451_zps065c2496.jpg
[/URL][/img]
DSC03450_zps77933850.jpg
[/URL][/img]


[/img]
DSC03437_zpse35c3a89.jpg
[/URL][/img]
DSC03435_zps83d6fd8f.jpg
[/URL][/img]
DSC03430_zpse555782b.jpg
[/URL][/img]
DSC03429_zps045577dc.jpg
[/URL][/img]
DSC03427_zps1daf2ac7.jpg
[/URL][/img]

Δεκτά όλα τα σχόλια και οι απορίες.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Ωραιο το αποτελεσμα.Ειναι ακομα νωρις ομως για τελικα συμπερασματα.Η πυκνοτητα ειναι καλη οχι ομως σουπερ.Βεβαια ειναι ακομα λιγο νωρις.Νομιζω σε 2 μηνες θα μπορουμε να βγαλουμε πιο ασφαλες συμπερασμα.Απο φυσικοτητα μια χαρα,οπως παντα.Νομιζω οτι τα implanters της dhi μια χαρα δουλευουν σε αυτον τον τομεα(φυσικα κ το χερι του γιατρου).Αν δωσει ενα 20% ακομα το τελικο αποτελεσμα θα μιλαμε για αρκετα καλη μμ.Καλη επιτυχια.
 

Bouklas

Well-Known Member
Φίλε MIKE έχω μπερδευτεί με τις απόψεις σου. Αλλα λες στον Γιώργο_Αθήνα αλλα λες εδώ στον Βαγγέλη. Σου παραθέτω δικά σου λόγια 3 μήνες πρίν.


Στον Γιώργο
ΜΙΚΕΣ είπε:
θα ξεκινησω λεγοντας οτι κατα την αποψη μου μετα απο 5 μηνες εχει σχεδον ολοκληρωθει το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης.Ειναι προσωπικη μου αποψη και γελαω οταν καποιοι ισχυριζονται οτι πρεπει να περιμενει καποιος 9-10 μηνες κ βαλε.


ΜΙΚΕΣ είπε:
Ξερω περιπτωση που στο 3μηνο ειχε σχεδον το τελικο αποτελεσμα.Μακαρι παντως ο φιλος να δει μια τρομερη αλλαγη απο τον 5 μηνα κ μετα πραγμα που ειναι μαλλον ακατορθωτο

Στον Βαγγέλη
ΜΙΚΕΣ είπε:
Ωραιο το αποτελεσμα.Ειναι ακομα νωρις ομως για τελικα συμπερασματα.Η πυκνοτητα ειναι καλη οχι ομως σουπερ.Βεβαια ειναι ακομα λιγο νωρις.Νομιζω σε 2 μηνες θα μπορουμε να βγαλουμε πιο ασφαλες συμπερασμα.Απο φυσικοτητα μια χαρα,οπως παντα.Νομιζω οτι τα implanters της D*I μια χαρα δουλευουν σε αυτον τον τομεα(φυσικα κ το χερι του γιατρου).Αν δωσει ενα 20% ακομα το τελικο αποτελεσμα θα μιλαμε για αρκετα καλη μμ.Καλη επιτυχια.


Όσο για το αποτέλεσμα του φίλου, με όσα βλέπω μια διαφορα προς το καλύτερο υπάρχει και λογικά θα δώσει ακόμα περισσότερο στο μέλλον. Η φυσικότητα και η πυκνότητα δεν είναι ακόμα αυτή που πρέπει γιατί είναι νωρίς. Θέλει ακόμα χρόνο για να έχουμε καλύτερη άποψη και ο χρόνος δεν είναι στάνταρ ίδιος για όλους, αλλιώς μπορεί να κυλήσει μια μεταμόσχευση σε έναν αλλιώς σε άλλον, σίγουρα πάντως μέσα στο 12μηνο θα έχει το 100%.
Εγώ εύχομαι τα καλύτερα στον φίλο και να έχει το αποτέλεσμα μου επιθυμεί.
 

gianniskritikos2

Active Member
εγω κανω λαθως γιατι βλεπω οχι πολυ καλη τοποθετηση κροταφων? οι τριχες στην πλαινη φοτο με τον κροταφο πανε ολες μπροστα και τρις τραβαει ολες πισω και φενεται περιεργο ενα φυσικο αποτελεσμα δεν θα πρεπε να νε ετσι για τα δικα μου ματια παντα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vagelis

Member
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.

gianniskritikos2 είπε:
εγω κανω λαθως γιατι βλεπω οχι πολυ καλη τοποθετηση κροταφων? οι τριχες στην πλαινη φοτο με τον κροταφο πανε ολες μπροστα και τρις τραβαει ολες πισω και φενεται περιεργο ενα φυσικο αποτελεσμα δεν θα πρεπε να νε ετσι για τα δικα μου ματια παντα

Φίλε μου έχεις δίκιο έτσι είναι. Αυτές είναι τοποθετημένες από την πρώτη μεταμόσχευση μου σε άλλη εταιρεία. Στην D@I μου πρότειναν να τις βγάλουν και να τις ξανά βάλουν με σωστή φορά.
 

globalzero

New Member
καταπληκτικό αποτέλεσμα.

Πιστεύω όταν κάποιος με 5000 ευρώ και 2 8ωρα αποκτήσει αυτο το αποτελεσμα πρέπει να είναι υπερευχαριστημένος.

Η γνώμη μου είναι ότι οι περισσοτεροι απο εμάς χάσαμε τα μαλλιά μας σταδιακά και έχουμε συμβιβαστεί με την ιδέα του αραιού μαλλιού ή αυτού με κάποια μικρά κενά.Δύσκολα όμως συμβιβάζεσαι με την εικόνα του γλόμπου- ξυρίσματος του κεφαλιού.

Συγχαρητήρια και πάλι,ελπίζω να έχω το ίδιο καλά αποτελέσματα( όχι φυσικά στο δικό σου βαθμό αφού έχω πολύ μεγαλύτερο πρόβλημα).Η φυσικότητα για εμένα είναι το ζητούμενο και στη δική σου περίπτωση το πέτυχαν.
 

vagelis

Member
Μερικές φωτογραφίες λίγο πριν με ξυρίσουν για την μεταμόσχευση. Η φώτο είναι τραβηγμένες από την εταιρεία.

100_5941_zps82676f07.jpg
[/URL][/img]

100_5942_zpsd78f7cb7.jpg
[/URL][/img]
 

gkast

Active Member
Υπάρχει μεγάλη διαφορά ...οντως
Έχεις την δυνατότητα να βγάλεις φώτο σε εξωτερικο φωτισμό
 

Flosk

Well-Known Member
Μπραβο φιλε, εχεις μεγαλη διαφορα. Αν δεν εισαι πολυ μικρος και κανεις αλλη μια στο μελλον για πυκνωση θα εισαι σουπερ λεμε..
 

kamounias

Member
Φιλε αυτο εγινε με την μέθοδο Direct ?? γιατι κ εγω σημερα πήρα τηλ κ τα είπαμε κ θα κανονίσω ραντεβού για ΜΜ !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
Τα μαλλιά στις φωτογραφίες της κλινικής γιατί είναι αχτενιστα με τρόπο που το πρόβλημα φαίνεται μεγαλύτερο? Αυτοί τα έκαναν έτσι ή έτυχε? Πάντως το αποτέλεσμα είναι αξιοπρεπεστατο.
 

Flosk

Well-Known Member
Αυτο το κανουν παντα οι κλινικες για να αναδεικνυουν το προβλημα πριν την μεταμοσχα. Φυσικα θα επρεπε να συμβαινει και το ιδιο μετα για να ειναι πιο σωστη η συγκριση αλλα παντα βαζουν τις καλυτερες δυνατες φωτογραφιες και με τα πιο μεταμφιεστικα χτενισματα..
 
Μπλουζα