Μεταμόσχευση στην Τουρκία

Δεν νομίζω να είναι το ίδιο, το πακέτο 3 η τοποθέτηση γίνεται με choi που πιστεύω ότι είναι πιο ασφαλές για τα μοσχεύματα γιατί με το τσιμπιδάκι καθώς θα βάζει μπορεί να τραυματιστούν τα μοσχεύματα Αλλά με χαλάει που δεν κάνει τις τομές ο cinik και με το choi είναι πιο ασφαλές και μπορείς να δημιουργήσεις μεγαλύτερες πυκνότητες
Και εγώ ετσι πιστεύω Παύλο αλλά τώρα γιατί μου είπε έτσι λογικά ότι και αυτή είναι η τεχνική γίνετε με fue.. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να έχω ένα καλό αποτέλεσμα βάση αυτά που βλέπω!
Ένα κάρο λεφτά θα πάρει...!
Βέβαια ο τύπος δεν παίζεται με το που Κατάλαβε ότι δεν ξέρω καλά αγγλικά μου ζήτησε αριθμό και μου έστειλε ένας μεταφραστής στο βαιπερ και μου εξήγησε πολλά πράγματα δλδ ότι και να τον ρώτησα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Σε αυτό έχεις δίκιο τον κάλεσαν να απαντήσει αλλά τίποτα
αυτο ακριβως...οποτε για να μην απαντησε η κλινικη μαλλον θα ισχυαν ολα αυτα που ειπε. Γενικα ειμαι λιγο επιφυλακτικος με τις φτηνες κλινικες της τουρκιας. Μακαρι ομως να βγάζουν αξιοπρεπη αποτελέσματα σε καλες τιμες ωστε να αποτελουν μια ενδεχομενη επιλογη, και να μη χρειαζεται να χρυσοπληρωσεις καποιον για μια επεμβαση.
 
Τελευταία επεξεργασία:
αυτο ακριβως...οποτε για να μην απαντησε η κλινικη μαλλον θα ισχυαν ολα αυτα που ειπε. Γενικα ειμαι λιγο επιφυλακτικος με τις φτηνες κλινικες της τουρκιας. Μακαρι ομως να βγάζουν αξιοπρεπη αποτελέσματα σε καλες τιμες ωστε να αποτελουν μια ενδεχομενη επιλογη, και να μη χρειαζεται να χρυσοπληρωσεις καποιον για μια επεμβαση.
Τώρα φτηνές κλινικές δεν το λες όταν η λίρα πάει ένα προς 7σχεδον γι αυτούς είναι πολλά τα λεφτά!
Και τώρα ένα περιστατικό που λες και δεν απάντησαν μπορεί να είναι κάποιο άτομο που γνωρίζει η κλινική ότι έχει θέμα στον εγκέφαλο και λέει τι να ασχοληθώ με το στοκο... εγώ να πιστέψω μια τέτοια περίπτωση θα πρέπει να μιλήσω μαζί του! Η με την κλινική αν θέλω να μάθω τι έγινε με αυτόν τόσο πολύ..Δεν γίνεται τόσος κόσμος να είναι ευχαριστημένος και ένας να μην είναι. Αλλά όπως και να έχει ο κάθε ένας μας είναι διαφορετικός!
 

manly_Man

Well-Known Member
Τώρα φτηνές κλινικές δεν το λες όταν η λίρα πάει ένα προς 7σχεδον γι αυτούς είναι πολλά τα λεφτά!
Και τώρα ένα περιστατικό που λες και δεν απάντησαν μπορεί να είναι κάποιο άτομο που γνωρίζει η κλινική ότι έχει θέμα στον εγκέφαλο και λέει τι να ασχοληθώ με το στοκο... εγώ να πιστέψω μια τέτοια περίπτωση θα πρέπει να μιλήσω μαζί του! Η με την κλινική αν θέλω να μάθω τι έγινε με αυτόν τόσο πολύ..Δεν γίνεται τόσος κόσμος να είναι ευχαριστημένος και ένας να μην είναι. Αλλά όπως και να έχει ο κάθε ένας μας είναι διαφορετικός!
οταν χρεωνει μεταξυ 2090-2590 ευρω / ανα συνεδρια με οσα περισσοτερα μοσχευματα βγαλει και να κανει κ τις τομες ο cinik στα 2590, ενω αντιστοιχα ο erdogan χρεώνει 2,5 ευρω/ graft, τοτε ναι θεωρείται "φτηνη" κλινικη.
ποιος κοσμος ειναι ευχαριστημένος;; τους ξερεις προσωπικα;;; οπως δεν πιστευεις αυτον που εκανε αρνητικο post, ετσι δεν μπορεις να πιστευεις κ αυτους που ειναι απολυτα ευχαιριστημένοι καθώς μπορει να ειναι βαλτοι απο την κλινικη. οποτε στο χερι σου ειναι τι θα πιστεψεις και τι οχι κ κρινεις αναλογως
 
οταν χρεωνει μεταξυ 2090-2590 ευρω / ανα συνεδρια με οσα περισσοτερα μοσχευματα βγαλει και να κανει κ τις τομες ο cinik στα 2590, ενω αντιστοιχα ο erdogan χρεώνει 2,5 ευρω/ graft, τοτε ναι θεωρείται "φτηνη" κλινικη.
ποιος κοσμος ειναι ευχαριστημένος;; τους ξερεις προσωπικα;;; οπως δεν πιστευεις αυτον που εκανε αρνητικο post, ετσι δεν μπορεις να πιστευεις κ αυτους που ειναι απολυτα ευχαιριστημένοι καθώς μπορει να ειναι βαλτοι απο την κλινικη. οποτε στο χερι σου ειναι τι θα πιστεψεις και τι οχι κ κρινεις αναλογως
Καταρχάς αυτός είναι ένας που έχει αρνητικό σχόλιο και οι άλλοι είναι πάνω από 2χιλιαδες!!!!! Ερντογάν ξέρει καλά το παιχνίδι και παίζει με κόσμο εκτός Τουρκίας και βγάζει τρέλα λεφτά!!! Όχι ότι cinik για Τουρκία δεν βγάζει τρέλα λεφτά γιατί αν σκεφτείς η μμ θα κοστίσει σε λίρες γύρο στις 17.000!!!!! Τρέλα λεφτά για την Τουρκία.
 

kardinalios

Well-Known Member
Διάβασα με προσοχή την κριτική που ανέβηκε από το ξενογλωσσο φόρουμ . Αυτή ακριβώς την συμφωνία κάνει ο Cinik , δηλαδή να κάνει μόνο τα incisions . Την ίδια συμφωνία κάνει και ο Erdogan από όσο γνωρίζω . Extracting και τοποθέτηση γίνεται από τις βοηθούς . Πηγαίνοντας σε μια low cost κλινική πρέπει να περιμένεις τα υπόλοιπα ( μικρά δωμάτια , βιασύνη σε θέματα χρόνου , μη προσωπική επαφή , ελλιπής επικοινωνία ) .
Είναι φανερά επηρεασμένος ο άνθρωπος από το αποτέλεσμα που δεν είναι αυτό που περίμενε και για αυτό αντιδράει έτσι .
Άρα , θεωρώ ότι πρέπει να δώσεις βάση αδερφέ στο τι θέλεις και ειδικά στο consultation . Να του εξηγήσεις ακριβώς πώς φαντάζεσαι τον εαυτό σου μετά από μια μ.μ και εκείνος να σου εξηγήσει το κατά πόσο αυτό είναι εφικτό.
Αν σου αρέσει η εικόνα σου μετά ξεχνάς τα πάντα αν δεν σου αρέσει δυστυχώς σου φταίνε ακόμα και τα καλαθάκια που ήταν γεμάτα χαρτιά ....
 
Διάβασα με προσοχή την κριτική που ανέβηκε από το ξενογλωσσο φόρουμ . Αυτή ακριβώς την συμφωνία κάνει ο Cinik , δηλαδή να κάνει μόνο τα incisions . Την ίδια συμφωνία κάνει και ο Erdogan από όσο γνωρίζω . Extracting και τοποθέτηση γίνεται από τις βοηθούς . Πηγαίνοντας σε μια low cost κλινική πρέπει να περιμένεις τα υπόλοιπα ( μικρά δωμάτια , βιασύνη σε θέματα χρόνου , μη προσωπική επαφή , ελλιπής επικοινωνία ) .
Είναι φανερά επηρεασμένος ο άνθρωπος από το αποτέλεσμα που δεν είναι αυτό που περίμενε και για αυτό αντιδράει έτσι .
Άρα , θεωρώ ότι πρέπει να δώσεις βάση αδερφέ στο τι θέλεις και ειδικά στο consultation . Να του εξηγήσεις ακριβώς πώς φαντάζεσαι τον εαυτό σου μετά από μια μ.μ και εκείνος να σου εξηγήσει το κατά πόσο αυτό είναι εφικτό.
Αν σου αρέσει η εικόνα σου μετά ξεχνάς τα πάντα αν δεν σου αρέσει δυστυχώς σου φταίνε ακόμα και τα καλαθάκια που ήταν γεμάτα χαρτιά ....
Έχεις απόλυτο δίκιο.. μέχρι στιγμής έχω πολύ καλή επικοινωνία με το μεταφραστή ότι χρειαστώ μου απαντά κατ' ευθείαν με το που φτάσω στην Κωνσταντινούπολη θα έχω άτομο όλη τη μέρα μαζί για ότι χρειαστώ πριν ξεκινήσει η επέμβαση θα μιλήσουμε με το γιατρό το πως θέλω και το πως μπορεί να γίνει θα μου το πει αυτός και μαζί θα βγάλουμε το τελικό αποτέλεσμα..
 
Και να συμπληρώσω η κλινική δεν μου φάνηκε μικρή και ούτε να έχει δωματιακια βέβαια με το καλό να πάω και θα σας πω την κατάσταση εκεί αν και από τα βίντεο που βλέπω την κλινική φαίνεται σαν τις δικές μας μη πω και καλύτερη..
 
Ο γιατρός μου είπε για 3500 με 3800 grafts
 

Συνημμένα

  • 20200112_020508.jpg
    20200112_020508.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 369
  • 20200112_020528.jpg
    20200112_020528.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 384
  • 20200112_020607.jpg
    20200112_020607.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 362

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kouroupelos

New Member
Είναι εύκολο να μας πεις αν τελικά ήταν όλα εντάξει; Πώς σου φάνηκε;
Και γενικά για την εμπειρία. Γιατί διάβασα το αρνητικό σχόλιο που είχες παραθέσει παραπάνω.
 

kouroupelos

New Member
τι εχετε να πειτε για αυτο ; και εγω ειχα δει αρκετα του καλα αποτελεσματα σε πολυ καλη τιμη..αλλα αρχισα να ειμαι διστακτικος μετα απο αυτο...


Όχι εσύ, για αυτήν εδώ την αρνητική κριτική λεω.
Γενικά είναι εύκολο να μας πεις; Όλα εντάξει; Το συστήνεις;
 
Γενικά σαν εμπειρία.. με λιγο λόγια πήγα οδικός εκεί με αυτοκίνητο γιατί είμαι και κοντά στα πήγα Κατ' ευθείαν στο ξενοδοχείο που είχαν κλεισμένο από την κλινική.. μια μέρα πριν πήγα και την επόμενη έγινε η επέμβαση και θεραπεία prp την επόμενη μέρα της επέμβασης πήγα και έβγαλα τις γάζες και τη μεθεπόμενη πήγα και μου κάνανε το πρώτο λούσιμο..
 
Σαν συμπεριφορά τώρα και στο ξενοδοχείο όλα κομπλέ Και στην κλινική μίλησα με το γιατρό μου είπε πως θα τα κάνουμε και από που θα πάρουμε τα grafts και στη συνέχεια μπήκα στο δωμάτιο που θα γινόταν η επέμβαση ήταν 4 άτομα συν που ήρθε και ο γιατρός για να κάνει τη hairline και μετά περνούσε τακτικά να επιβλέπει δλδ η επέμβαση κράτησε 9 ώρες... Και ρώτησα γιατί τόση ώρα και μου λέει πολλά grafts και του λέω πόσα και μου λέει 4625!!! Τώρα κατά πόσο αληθεύει θα φανεί αν και οι δικοί μου που με είδαν και ο κομμωτης μου λέει αν βγουν όλα αυτά θα είναι τέρμα πυκνό... για να δούμε!
Αυτό που δεν έκανα και έπρεπε να κάνω ήταν η νέα μέθοδος αναισθησίας γιατί με τις ενέσεις στην αρχή πόνεσα λίγο...
 

kouroupelos

New Member
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!
Ο γιατρός σου έκανε κάτι η απλά επέβλεπε;

Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα φίλε μου!
 
Μπλουζα