Μεταμόσχευση σε νεαρή ηλικία

Dimit

New Member
weznem είπε:
Dimit είπε:
Ξεκινα regaine και περίμενε τουλάχιστον 6 μήνες μέχρι να δεις αν έχει σταματήσει την τριχόπτωση σου. Εμένα μου την σταμάτησε τελείως στο 3μηνο αλλά δεν έβγαλα παραπάνω μαλλιά. Μετά αποφασίζεις αν θες να ξεκινήσεις fin η οποία όμως να ξέρεις ότι θα σου μειώσει την επιθυμία για σεξ και δεν θα έχεις τις erections που είχες. Ακόμη και αν σταματήσεις το propecia, η μείωση της libido μπορεί να μην επαναφερθεί ποτέ στα πρότερα επίπεδα σου. Η μείωση της libido σε αυτην την ηλικία είναι κάτι τραγικό όπως καταλαβαίνεις, όπως βέβαια είναι και η τριχόπτωση στην ίδια ηλικία (τα έχω περάσει). Μην κάνεις μεταμόσχευση αν δε δεις τι γίνεται με τη θεραπεία και αν αποφασίσεις να την κάνεις θα σου πρότεινα μόνο εξωτερικό.



τι παλευεις??τι του λες του ανθρωπου? απο που κρινεις οτι δεν ξανα επαναφερονται τα επιπεδα λιμπιντου που σχετιζονται αμεσα με την ανοδο των ορμονων του,εφοσον μειωθηκαν,και εφοσον ειδε παρενεργειες?εχεις καπ[οια ερευνα που δεν εχουμε εμεις? σταματηστε τις βλακειες επιτελους και μιλατε μετα απο γνωση των σκεψεων σας.. ακουσες και εσυ μια μ@λ@κια,και ειπες ετσι ανευθυνα να την ποσταρεις ..

Δεν υπάρχει ρήμα ''ξαναεπαναφέρω'', μόνο ''επαναφέρω'' καταρχήν. Επίσης δεν υπάρχει ''λίμπιντου''.

Αν έψαχνες καλά θα έβλεπες ότι υπάρχει κόσμος που σταμάτησε τη fin και η λίμπιντο τους παρέμεινε καθηλωμένη, πχ http://www.lawyersandsettlements.com/articles/propecia/interview-propecia-lawsuit-finasteride-18321.html#.UXqp3rW85ko
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
και θα παρουμε σοβαρα αρθρο του μενς χελθ δεν ειμαστε καλα,παει το χασαμε..
εγω που μιλαω για οποιον δεν ξερει τα εχω χωσει στην φινα αγρια..
αλλα εγω περα παο ερευνες που υπαρχουν εδω μεσα και επιβεβαιωνουν τα οσα λεω,απτη μαρτυρια ειναι οι χρηστες τις φινας εδω μεσα που την διεκοψαν και επανηλθαν.. ειναι πολυ μικρη η πιθανοτητα να μην επανελθεις και κατεμε τετοια συμβαντα δειχνουν οτι υποβοσκουν και αλλα προβληματα.. ενας που δεν εχει προβληματα αν παρει το χαπι και δει κατι και το κοψει εγκαιρα μεσα στο 3μηνο και οχι μετα απο 2 χρονια..θα επανελθει διοτι θα επανελθουν τα ορομονικα επιπεδα τοσο απλα..
 

Serifis

Active Member
Weznem σέβομαι την άποψη σου και την θέση σου. Σε καμία περίπτωση δεν πάω κόντρα σε σένα και έχεις πολύ μεγαλύτερη εμπειρία από μέλη σαν και εμένα, το άρθρο στο mens health προφανώς έχει μέσα απόψεις και θέσεις ειδικών (με μία γρήγορη ματιά μπορώ να δω έναν ενδοκρινολόγο). Υπάρχει γενικώς πολύ μεγάλη συζήτηση γύρω από το θέμα και δεν είναι κατάλληλο να γίνει σε αυτό το thread, δεν μπορώ όμως να γυρίσω την πλάτη σε sides που εμφάνισαν άτομα και τους απασχόλησαν για μεγάλο καιρό και το ποσοστό τους δεν είναι προφανώς αυτό που λέει η Merk...
 

weznem

Well-Known Member
Serifis είπε:
Weznem σέβομαι την άποψη σου και την θέση σου. Σε καμία περίπτωση δεν πάω κόντρα σε σένα και έχεις πολύ μεγαλύτερη εμπειρία από μέλη σαν και εμένα, το άρθρο στο mens health προφανώς έχει μέσα απόψεις και θέσεις ειδικών (με μία γρήγορη ματιά μπορώ να δω έναν ενδοκρινολόγο). Υπάρχει γενικώς πολύ μεγάλη συζήτηση γύρω από το θέμα και δεν είναι κατάλληλο να γίνει σε αυτό το thread, δεν μπορώ όμως να γυρίσω την πλάτη σε sides που εμφάνισαν άτομα και τους απασχόλησαν για μεγάλο καιρό και το ποσοστό τους δεν είναι προφανώς αυτό που λέει η Merk...

φιλε μου δεν ειναι θεμα να σου παω ηνα μου πας κοντρα το εν λογω περιοδικο και τα του ειδους τους ποσταρουν πραγματα διχως πολυ ερευνα και για αυτο το ειπα.. το 2%που λεει η μερκ ειναι αναληθη..
αν θελεις ενημερωση για την φινα πηγαινε στην ενοτητα της στο φορουμ ξερεις ποσα θρεντς εχουμε?επειδη την πηραν πολυ και κυκλοφορει και χρονια εχουμε αρκετες πληροφοριες,απλα με λιγα λογια η πλειοψηφια δεν εχε θεματα με την διακοπη της,και οσοι ειχαν οι περισσοτεροι τα ξεπερασαν, τ α κουσουρια απο την φινα οντως θεωρω αγγιζει μονο το 2-3% των εκατομμυρια χρηστων.. :blush:
το ομονο κακο ειναι το θεμα με τις νευροορμονες ολα τα αλλα επανερχονται..
 

weznem

Well-Known Member
Serifis είπε:
Ας ελπίσουμε λοιπόν να βγεί κάτι που κάνει την δουλειά της φίνας χωρίς τα sides...

υπαρχουν ηδη πολλα, το ru κανει οτι η φινα.. το cb εχει 100%αποκλεισμο των ανδρογεννετικων υποδοχεων και μεταβολιζεται αμμεσα σε υδροκρτιζονη οποτε εχεις και ωφελος απο τις φλεγμονες..πολλα υπαρχουν θα δουμε.το θεμα ειναι οτι πρεπει να ναι και φθηνα.... :chinscratch
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Serifis είπε:
Ας ελπίσουμε λοιπόν να βγεί κάτι που κάνει την δουλειά της φίνας χωρίς τα sides...

Μετρήστε τα ποσοστά που επανήλθαν μετά την διακοπή της φίνας, είναι πάαααρα πολλά... πολύ μικρό ποσοστό ανέφερε επίμονα προβλήματα. Είναι σαν να λέμε ότι ανάμεσα σε πόσες πτήσεις αεροπλάνων τον χρόνο έγιναν 2 δυστυχήματα.. ΚΑΝΕΙΣ δεν λεει ότι ακόμα και το μικρό ποσοστό δεν είναι σημαντικό.. γιατι μπορει να συμβει στον καθε εναν, αυτο που θελω να πω ειναι ενα ενα.. πρωτα δοκιμαζουμε και μετα καταδικάζουμε κάτι..

Νομίζω ο κάθε ένας που θα μπει στο τριπ να της κάνει το τεστ, θα πρέπει να έχει στην ακρη του μυαλού του το τι μπορεί να του προκαλέσει..

Το να βγαίνω π.χ. και να κατηγορώ τον ψευδαργυρο κλπ χωρις να τον έχω δοκιμάσει καν είναι ένα θέμα..

Δεν λέω σε ΚΑΝΕΝΑΝ να τη δοκιμάσει, δεν λεω σε κανεναν οτι μπραβο που πινεις φινα, βαζω και την παρτη μου μεσα.. το ποσο καλος μαλακας ειμαι και εγω.. Από τη στιγμη που δεν με πειραζει ακομα θα την κουμπωνω και θα ρευομαι στη χώνεψη :p
 

weznem

Well-Known Member
Dimit είπε:
weznem είπε:




Δεν υπάρχει ρήμα ''ξαναεπαναφέρω'', μόνο ''επαναφέρω'' καταρχήν. Επίσης δεν υπάρχει ''λίμπιντου''.

Αν έψαχνες καλά θα έβλεπες ότι υπάρχει κόσμος που σταμάτησε τη fin και η λίμπιντο τους παρέμεινε καθηλωμένη, πχ http://www.lawyersandsettlements.com/articles/propecia/interview-propecia-lawsuit-finasteride-18321.html#.UXqp3rW85ko

απο γραμματικη καλα τα πας απο τα αλλα ομως μην ασχολεισαι γιατι εκτιθεσαι,πραγματα που χρηζουν την διαδικασια ενεργοποισησης της απλης κοινης λογικης ειναι πυρηνικη φυσικη μαλλον για εσενα.... με παραπέμπεις σε αρθο νομικων για να μου εξακριβωσεςι οτι υπαρχουν μονιμα προβληματα απο την φινα??ξερω εγω τι εκαναν οι συγκεκριμενοι κυριοι?μπορω να βγαλω συμπερασμα απο αυτο βλακωδες αρθρο που ποσταρες?
δωσε μου ερευνες κυριε, γιατρων να δω τα ποσοστα των μονιμων προβληματων,..συνελθε και δες τι μου ποσταρες αιντε.
παιδια αλλη φορα που θελετε να ψαξετε καλα γι α παρενεργειες φαρμακου διαβαστε σαιτς απο το πιο απεχθές και βρωμικο επαγγελμα της πλασης(νομικη)συνελθε!!(εκαψες φλατνζα,κανε ενα σερβις και ελα ξανα στο φορουμ..) ψάχνοντας τροπους αθώωσης ολων των καλων παιδιων..με διαφορα τεχνασματα που προκαλούν μονο εμετο σε οσους εχουν ηθικες αξιες στην ζωη τους..
 

baldy

Member
εγω προβλεπω οτι θα φτασει νοργουντ 6 και βαλε,οποτε καμια μεταμοσχευση δεν παιζει στο αμμεσο μελλον,οταν γυαλισει κοιταζει τι θα κανει.Οσο για θεραπειες,κανει δεν κανει μεταμοσχευση,θεραπειες θα πρεπει να κανει για παντα.Νομιζω οτι πρεπει να προετοιμαστει να δεχτει την καραφλα,η καλυτερη λυση.Ευκολο να το λες δυσκολο να το κανεις
 

Dimit

New Member
weznem είπε:
Dimit είπε:
weznem είπε:




Δεν υπάρχει ρήμα ''ξαναεπαναφέρω'', μόνο ''επαναφέρω'' καταρχήν. Επίσης δεν υπάρχει ''λίμπιντου''.

Αν έψαχνες καλά θα έβλεπες ότι υπάρχει κόσμος που σταμάτησε τη fin και η λίμπιντο τους παρέμεινε καθηλωμένη, πχ http://www.lawyersandsettlements.com/articles/propecia/interview-propecia-lawsuit-finasteride-18321.html#.UXqp3rW85ko

απο γραμματικη καλα τα πας απο τα αλλα ομως μην ασχολεισαι γιατι εκτιθεσαι,πραγματα που χρηζουν την διαδικασια ενεργοποισησης της απλης κοινης λογικης ειναι πυρηνικη φυσικη μαλλον για εσενα.... με παραπέμπεις σε αρθο νομικων για να μου εξακριβωσεςι οτι υπαρχουν μονιμα προβληματα απο την φινα??ξερω εγω τι εκαναν οι συγκεκριμενοι κυριοι?μπορω να βγαλω συμπερασμα απο αυτο βλακωδες αρθρο που ποσταρες?
δωσε μου ερευνες κυριε, γιατρων να δω τα ποσοστα των μονιμων προβληματων,..συνελθε και δες τι μου ποσταρες αιντε.
παιδια αλλη φορα που θελετε να ψαξετε καλα γι α παρενεργειες φαρμακου διαβαστε σαιτς απο το πιο απεχθές και βρωμικο επαγγελμα της πλασης(νομικη)συνελθε!!(εκαψες φλατνζα,κανε ενα σερβις και ελα ξανα στο φορουμ..) ψάχνοντας τροπους αθώωσης ολων των καλων παιδιων..με διαφορα τεχνασματα που προκαλούν μονο εμετο σε οσους εχουν ηθικες αξιες στην ζωη τους..

:3m:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

baldy

Member
αφου δεν μπορειτε να βγαλετε ακρη με την φαλακρα λετε να βγαλετε με την γραμματικη
 

3746741

Member
φιλε ξερω σε ποια κλινικη πηγες.....ειναι μεγαλοι απατεωνες!!!

κ επειδη καποια πραγματα πρεπει να λεγονται η κλινικη ειναι η bergman kord!!

μου εφαγαν πολλα λεφτα για 4 χρονια θεραπειες κ μια αποτυχημενη μεταμοσχευση....

αν τα βαλω ολα κατω μπορει να πλησιαζει κ τα 10000 το συνολικο ποσο...

μην ξαναπας εκει μεσα!

απο τοτε που ανακαλυψα το forum δεν ξαναπατησα το ποδι μου!!

κ οταν με πηρε η χοντρη κυρια που ειναι ιδιοκτιτρια της κλινικης να με ρωτησει γιατι δεν παω να κανω θεραπειες κ prp της ειπα οτι ειναι απατεωνες κ οτι μου εφαγαν τα λεφτα....

κ οταν της ειπα οτι ειδα τι γραφουν στο φορουμ (εδω το δικο μας) κ οτι υπαρχουν κ αλλοι δυσαρεστημενοι μου ειπε πως εγω σε αυτους (στα παιδια εδω δηλαδη) εχω κανει μηνυση....

ειμαι σιγουρος πως θα εκαναν τα παντα για να καταστρεψουν το φορουμ....

ειμαι σιγουρος πως αν την δω στον δρομο αυτην ή οποιον αλλο απο το συγγενολοι της που δουλευε εκει μεσα θα της κανω την μουρη κρεας!!!
 

baldy

Member
γιατι να κανει μυνηση της δυσφημισαν το μαγαζι? νομιζω οτι το φορουμ ετσι και αλλιως εχει ως κανονα μιλαμε με στοιχεια,αρα δεν μπορει να κανει τιποτα.Σας τρωνε τα λεφτα και μετα θελουν να σας μυνησουν κιολας που λετε οτι τα σκασατε και αποτελεσμα δεν ειδατε.
 

3746741

Member
θα θελα παρα πολυ να βαλω εκει στην κηφισιας ενα πανο απεναντι απο το υγεια που να λεει bergman kord=απατεωνες να μην ξαναμπει κανεις εκει μεσα!!!

εχουν φτιαξει ενα κτιριο με τα λεφτα μας κ κυκλοφορουν με mercedes....

κ αν εκαναν δουλεις πες οκ...

οχι μονο δεν κανουν....καταστρεφουν κ κεφαλια με μεταμοσχευσεις!!!

ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!!!!!!!!
 

Dimit

New Member
Φίλε 3746741 δεν ξέρω αν αναφερεσαι σε μενα, αλλά εγώ δεν ανέφερα όνομα κλινικής και ούτε πρόκειται να το κάνω. Θα ήθελα πολύ να το κάνω βέβαια για να σώσω νέα παιδιά που σκέφτονται να κάνουν μεταμόσχευση στη κλινική που έκανα και εγώ εδώ στην Ελλάδα, αλλά πρέπει να δημοσιεύσω φωτογραφίες μου στο φόρουμ (αντιπαράθεση πριν-μετά που να φαίνεται το πρόσωπο, γιατί θα μπορούσα να έβαζα φωτογραφίες άλλου ας πούμε) και όπως καταλαβαίνεις για ένα θέμα ταμπού όπως η μεταμόσχευση, αυτό δεν είναι εφικτό.

Πάρολα αυτά νομίζω ότι εν έτει 2013, μπορεί μέσω διαδικτύου να ψάξει καλά ο καθένας πριν κάνει μεταμόσχευση και να βγάλει τα συμπεράσματα του.
 

3746741

Member
Dimit είπε:
Φίλε 3746741 δεν ξέρω αν αναφερεσαι σε μενα, αλλά εγώ δεν ανέφερα όνομα κλινικής και ούτε πρόκειται να το κάνω. Θα ήθελα πολύ να το κάνω βέβαια για να σώσω νέα παιδιά που σκέφτονται να κάνουν μεταμόσχευση στη κλινική που έκανα και εγώ εδώ στην Ελλάδα, αλλά πρέπει να δημοσιεύσω φωτογραφίες μου στο φόρουμ (αντιπαράθεση πριν-μετά που να φαίνεται το πρόσωπο, γιατί θα μπορούσα να έβαζα φωτογραφίες άλλου ας πούμε) και όπως καταλαβαίνεις για ένα θέμα ταμπού όπως η μεταμόσχευση, αυτό δεν είναι εφικτό.

Πάρολα αυτά νομίζω ότι εν έτει 2013, μπορεί μέσω διαδικτύου να ψάξει καλά ο καθένας πριν κάνει μεταμόσχευση και να βγάλει τα συμπεράσματα του.

αναφερομαι στο παιδι που ανοιξε το ποστ!!!

εγω θα κραζω την bergman kord οπου βρεθω,ο καθενας κανει οτι θελει....

κ επειδη αποτελω κ εγω ενα μερος της διαδυκτιακης ενημερωσης που αναφερεις πιο πανω γιαυτο λεω φατσα φορα το ονομα!

για αυτους που ψαχνουν να ενημερωθουν....

εσυ κρατατα κρυφα....
 

metacid

New Member
Αγαπητοί συμφορουμίτες, επιστρέφω εδώ μετά από 3 χρόνια στο topic που δημιούργησα, διότι σκέφτομαι πλέον να κάνω το μεγάλο βήμα της μμ και θα ήθελα την άποψή σας για ακόμη μια φορά στην περίπτωσή μου. Γι αυτό το λόγο, όντας πλέον 26, θα κάνω και ένα recap των τελευταίων χρόνων με φωτογραφικό υλικό, ξεκινώντας την ιστορία μου από την μετά B******K*** εποχή. Λοιπόν:
Ξεκίνησα και εγώ την θεραπεία με regain, proscar 1/5 στα 23 μου τον Απρίλιο του 2013 (οι παρενέργειες της φινα διήρκησαν 1 βδομάδα, πιο συγκεκριμένα πόνος στα @@ που και που) . Παραθέτω μερικές φωτογραφίες από τον Ιανουάριο του 2013 πριν αρχίσω την θεραπεία:

2013_1.jpg 2013_2.jpg 2013_3.jpg

Εδώ μερικές φωτογραφίες από τον Αύγουστο του 2014, μετά από ένα χρόνο και 5 μήνες καθημερινής χρήσης regain και fina:

2014_1.jpg 2014_2.jpg 2014_3.jpg

Σεπτέμβριο του 14 στρατός... Τα σταμάτησα όλα για 9 μήνες και ιδού το αποτέλεσμα Ιούνιος του 2015:

2015_1.jpg 2015_2.jpg 2015_3.jpg

Τον ίδιο μήνα αποφάσισα να ξαναξεκινήσω την θεραπεία μινοξ και φινα αν και εκείνη την φορά οι παρενέργειες της φίνας δεν έλεγαν να κατασταλάξουν, συγκεκριμένα μειωμένη ποσότητα σπέρματος και ολίγον νερωμένο... Τα αποτελέσματα μου τον Δεκέμβριο του 15 συνεχίζονται στο επόμενο ποστ...
 

Συνημμένα

  • 2015b_1.jpg
    2015b_1.jpg
    174 KB · Προβολές: 63
Τελευταία επεξεργασία:

metacid

New Member
2015b_1.jpg 2015b_2.jpg 2015b_3.jpg

Έπειτα στο ξεκίνημα την νέας χρονιάς, βλέποντας ότι οι παρενέργειες της φίνα δεν έλεγαν να σταματήσουν αποφάσισα να την κόψω την ριμάδα μια και καλή. Εάν και θαυματουργό, δε μπορούσα να εμπιστευτώ ένα φάρμακο για το οποίο οι αντιλήψεις της διεθνούς επιστημονικής κοινότητας είναι διχασμένες και δεν υπάρχει ομοφωνία. Από τότε μέχρι σήμερα, συνεχίζω με Regainκαι όσο αφορά τα συμπτώματα της φίνα itallcamebacktonormal. Μερικές σημερινές φωτογραφίες (σόρυ εάν δε βγαίνει ξεκάθαρη εικόνα λόγω της κόμης μου, αλλά πιστεύω ότι η κατάσταση με λίγο μακρύτερο μαλλί δε θα διέφερε καθόλου από αυτή του Δεκεμβρίου του 15):

2016.jpg 2016_2.jpg 2016_3.jpg

Τι πιστεύετε; Πάντως για αυτό το διάστημα των 3 χρόνων νομίζω ότι η θεραπεία απέδωσε πραγματικά και μπόρεσα να διατηρήσω όσα μαλλιά μπορούσα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και προπαντός πιστεύω ότι με την μινόξ αυτά τα 3 χρόνια έχει σταθεροποιηθεί η τριχόπτωση, πράγμα που ευνοεί την μμ αφού πάλι θα τα διατηρώ με regainμετέπειτα. Όσο για τις κλινικές διαβάζω ότι η D*Iείναι καλή οπότε σκέφτομαι να κάνω μια επίσκεψη. Θα το εκτιμούσα πολύ εάν μου προτείνατε και άλλες εναλλακτικές κλινικές, καθώς και πλαστικούς χειρούργους εάν είναι πιο αξιόπιστοι, στη Θεσσαλονίκη κατά προτίμηση…
 

aeratos28

Just aeratos
αρχηγε αυτό που ζητάς να σου πουν κλινική είναι λίγο κάπως..αν σου απαντήσουν τώρα 10 άτομα μπορεί και να ακούσεις 10 διαφορετικές γνώμες..είναι προτιμότερο να κάτσεις να διαβάσεις όλα τα νήματα από τις μεταμοσχεύσεις και να διαλέξεις εσύ που θα εμπιστευτείς το κεφάλι σου..
 
Μπλουζα