Μεταμόσχευση,παρακαλώ την γνώμη σας

Flag17

Well-Known Member
Αγαπημένη denvi,τέτοια norwood,λόγω του ότι είναι πολύ δύσκολο και δεν έχει πιθανότητα για εντυπωσιακή αλλαγή με μεγάλες πυκνότητες ,άρα δεν θα είναι καν διαφήμιση για τέτοιους γιατρούς,δεν μπαίνουν καν στον κόπο να τα αναλάβουν..αυτός είναι ο μόνος λόγος.
Α ρε αερατε όταν δεν προλαβαίνω να απαντήσω καλύπτεις! Έτσι είναι τα ωραία παιδιά στο φόρουμ στηρίζουμε ο ενας τον αλλο :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsaki

Member
Η ερώτησή μου είναι με το πρόβλημα που έχω εγώ ποιος θα ήταν ο καλύτερος γιατρός για εμένα στην Ευρώπη δεν συζητάμε για Αμερική.
 

giannis1991

Well-Known Member
Εισαι διατεθειμενος να κανεις υπερβαση σε χρηματα αν και εφοσον εχεις μια καποια ικανοποιητικη δοτρια?
 

giannis1991

Well-Known Member
Αρχικα η hairline σου θα ειναι ψηλα και οι κροταφοι ανοιχτοι αρκετα...στο μπιφτεκι δεν θα εχεις σιγουρα καληγ καλυψη και προς τα πισω αλλα αναλογα και το κουρεμα καθως με μαλλι οπως το παραδειγμα που σου εδειξαν θα σκοτεινιασει και αυτο...(με μαλλι 10 ποντους και ανω)
Για μενα δεδομενα χρειαζεσαι σιγουρα να ''ξεκολλησεις'' ενα στριπ σε μια δυνατη κλινικη...Hattingen θα ηταν οτι πρεπει δε νομιζω να παιζει καλυτερη στην Ευρωπη...Αν εχεις νορμαλ πυκνοτητα ας πουμε μεσο ορο και λιγο παρακατω στα 65-70 τχθ ανα cm2 τοτε με μια μεση ελαστικοτητα θα κερδισεις το λιγοτερο 3.000 -3.500 με τη μια...μετα οι επιλογες ειναι εξαντληση fue και μουσι(απο μουσι πως πας?) ή αλλο ενα στριπ και μετα παλι fue και μουσι μεχρι εξαντλησης...νομιζω 7.000 τα εχεις εκτος αν με ξεγελαει η φωτο....
 

giannis1991

Well-Known Member
Απο fue δεν σου ειπα καθως υπαρχουν πολλοι γιατροι και θα εισαι ισως και καπως πιο ευκολο περιστατικο μιας που θα γινει εμφυτευση σε φαλακρη περιοχη...Εκει ισως να την βγαλεις πιο οικονομικα...
 

Tsaki

Member
Απο fue δεν σου ειπα καθως υπαρχουν πολλοι γιατροι και θα εισαι ισως και καπως πιο ευκολο περιστατικο μιας που θα γινει εμφυτευση σε φαλακρη περιοχη...Εκει ισως να την βγαλεις πιο οικονομικα...
Από μούσι δεν έχω θέμα έχω πολύ,
 

bobby

Well-Known Member
Η δότρια σου φαίνεται καλή (πόσο καλή μόνο με μετρήσεις θα ξέρεις) εντυπωσιακά αποτελέσματα σε περιπτώσεις σαν την δικιά σου, αλλά με πολύ καλές δότριες και χοντρή τρίχα, έχει ο zarev. Πάντως σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να πας σε πολύ καλό γιατρό γιατί δεν υπάρχουν περιθώρια λάθους.
 

Tsaki

Member
Η δότρια σου φαίνεται καλή (πόσο καλή μόνο με μετρήσεις θα ξέρεις) εντυπωσιακά αποτελέσματα σε περιπτώσεις σαν την δικιά σου, αλλά με πολύ καλές δότριες και χοντρή τρίχα, έχει ο zarev. Πάντως σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να πας σε πολύ καλό γιατρό γιατί δεν υπάρχουν περιθώρια λάθους.
Έχεις δίκιο περιθώρια λάθους δεν υπάρχουν γιαυτό και εγώ από την αρχή είπα ποιος είναι ο καλύτερος γιατρός.
 

Didier11

Active Member
@Tsaki το κυριότερο αυτή τη στιγμή είναι να κάνεις ακριβείς μετρήσεις στην δότρια για να ξέρεις πού βαδίζεις. Έπειτα ο γιατρός που θα σε αναλάβει να σου δείξει ανάλογες περιπτώσεις με παρόμοια χαρακτηριστικά πώς θα γίνεις. Αν είσαι ικανοποιημένος από αυτό που θα σου δείξει προχωράς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chris34

Active Member
Αρκετοί γιατροί του εξωτερικού που έχουν δυνατό όνομα και πολύ δουλειά θα σε απορρίψουν για να μην ρισκάρουν τη φήμη τους. Με μέτριες προσδοκίες και ανοιχτο crown θα έχεις μεγάλη βελτίωση.
Καλό είναι να σου βάλουν και γενια.
Είμαι και εγώ σε αναζήτηση κλινικής και ψάχνω μάλλον εντός Ελλάδος λόγω περιορισμένου budget.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

DoctorWho

Well-Known Member
Σε τέτοιες περιπτώσεις ακόμα και περιστατικά του Λορέντζο με δοτριες μαμούθ (8000+ σε nw7) έχουν πολύ φτωχά αποτελέσματα. Και αυτό σε 3 step Plans, με Budget 25k € για μια μη αισθητικά καλή εικόνα. Έτσι κι αλλιώς για να σε απέρριψε ο Erdogan κατά 90% δεν είσαι όντως υποψήφιος για μεταμόσχευση. Εφόσον είσαι 34 και υποθέτω δεν έχεις παρά πολλά χρόνια που εφτασες σε αυτή την εικόνα, αν θες ένα Leap of faith, dutasteride (avodart)0.5mg/day για ένα χρόνο ελπίζοντας σε ένα θαύμα επανεκφυσης. Εγώ δεν θα έμπαινα καν σε αυτή τη διαδικασία και θα κοιτούσα να επενδύσω σε smp? Ξυρισμένο μαλλί? Αλλά αν θες μια ύστατη προσπάθεια δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο από full φαρμακευτική θεραπεία και ελπίζοντας σε πολλή τύχη.
 

DoctorWho

Well-Known Member
Παιδιά τι Strips και τοπ γιατρούς συζητάμε αν υπάρχει μια περίπτωση που δεν φτιάχνεται είναι άτομο <40, με retro στη δοτρια, nw7 καραμπινατο, ακόμα και 7000g να βρεθούν (που δεν θα βρεθούν γιατί η σεηφ περιοχή είναι ελάχιστη εδώ) δεν γίνεται κάλυψη. Μόνο εγκληματίας γιατρός θα αναλάμβανε τέτοια περίπτωση. Αν τα φάρμακα τονώσουν κάτι Velous hairs που υπάρχουν διάσπαρτα σε δοτρια και στην καράφλα πάνω για να μην είναι καμένη γη, τότε ίσως έχει ελπίδα για μια σχετικά μέτρια εικόνα, μετά από 2+ χρόνια επεμβάσεων με ξοδεμα πολλών χρημάτων που ο ίδιος θα κρίνει αν αξίζουν. Αλλά αυτά μόνο αν είναι από τους top responders σε φαρμακευτική θεραπεία.
 

vlafo

Well-Known Member
Αν ήμουν στη θέση σου τι θα έκανα:

Πρώτο και απαραίτητο βήμα-Τι δότρια διαθέτω.
Αφού ποσοτικοποιηθεί μετράμε το εμβαδό που θέλουμε προς κάλυψη και βγάζουμε την ανάλογη πυκνότητα.
Σε ένα τέτοιο κεφάλι το αποτέλεσμα για να είναι αρκετά παραπάνω από φτωχό,θέλει 9000-10.000g με πολύ υψηλή φύτρωση.
Μόνο και μόνο τότε αξίζει να μπεις στη διαδικασία των επεμβάσεων.
Αν έχεις δότρια 9000g(βλέπε Ιούλιος)τότε βλέπεις το ανάλογο αποτέλεσμα αν σε καλύπτει και προχωράς.

Επιλογή πρώτη κατ εμέ πάντα:
Strip και Hattigen.
Mην σου πω και 2strip και μετά fue.

Aλλιώς δεν αξίζει να κάνεις τίποτα,ξύρισμα όλα και ένα tattoo ωραίο αν σου αρέσει.
 

vlafo

Well-Known Member
Η οπτική εικόνα από την πραγματικότητα έχει αποκλίσεις.

Άλλα τα μάτια του λαγού και άλλα της κουκουβάγιας λέει μια παροιμία.

Δότρια Ιουλίου(Βέρν).:)
 

Συνημμένα

  • 1VG16.09.21P1.JPG
    1VG16.09.21P1.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 36

platanos

Well-Known Member
Αν ήμουν στη θέση σου τι θα έκανα:

Πρώτο και απαραίτητο βήμα-Τι δότρια διαθέτω.
Αφού ποσοτικοποιηθεί μετράμε το εμβαδό που θέλουμε προς κάλυψη και βγάζουμε την ανάλογη πυκνότητα.
Σε ένα τέτοιο κεφάλι το αποτέλεσμα για να είναι αρκετά παραπάνω από φτωχό,θέλει 9000-10.000g με πολύ υψηλή φύτρωση.
Μόνο και μόνο τότε αξίζει να μπεις στη διαδικασία των επεμβάσεων.
Αν έχεις δότρια 9000g(βλέπε Ιούλιος)τότε βλέπεις το ανάλογο αποτέλεσμα αν σε καλύπτει και προχωράς.

Επιλογή πρώτη κατ εμέ πάντα:
Strip και Hattigen.
Mην σου πω και 2strip και μετά fue.

Aλλιώς δεν αξίζει να κάνεις τίποτα,ξύρισμα όλα και ένα tattoo ωραίο αν σου αρέσει.
Εγώ θα έβαζα σαν επιλογή και τον "τρελοβούλγαρο" :) (Zarev)
Μπορεί τελικά να κάνει θαύματα όπως διατυμπανίζει .. τουλάχιστον για ένα consultation να δούμε τι διαμάντια κρύβει η δότρια του φίλου μας και πόσο μπορεί να δώσει
 

vlafo

Well-Known Member
Εγώ θα έβαζα σαν επιλογή και τον "τρελοβούλγαρο" :) (Zarev)
Μπορεί τελικά να κάνει θαύματα όπως διατυμπανίζει .. τουλάχιστον για ένα consultation να δούμε τι διαμάντια κρύβει η δότρια του φίλου μας και πόσο μπορεί να δώσει
Δεν θα διαφωνήσω ίσως πρέπει να τον επισκεφτεί.
Είναι μεγάλο το challenge.
 

bobby

Well-Known Member
Αν ήμουν στη θέση σου τι θα έκανα:

Πρώτο και απαραίτητο βήμα-Τι δότρια διαθέτω.
Αφού ποσοτικοποιηθεί μετράμε το εμβαδό που θέλουμε προς κάλυψη και βγάζουμε την ανάλογη πυκνότητα.
Σε ένα τέτοιο κεφάλι το αποτέλεσμα για να είναι αρκετά παραπάνω από φτωχό,θέλει 9000-10.000g με πολύ υψηλή φύτρωση.
Μόνο και μόνο τότε αξίζει να μπεις στη διαδικασία των επεμβάσεων.
Αν έχεις δότρια 9000g(βλέπε Ιούλιος)τότε βλέπεις το ανάλογο αποτέλεσμα αν σε καλύπτει και προχωράς.

Επιλογή πρώτη κατ εμέ πάντα:
Strip και Hattigen.
Mην σου πω και 2strip και μετά fue.

Aλλιώς δεν αξίζει να κάνεις τίποτα,ξύρισμα όλα και ένα tattoo ωραίο αν σου αρέσει.
Συμφωνώ άπλυτα. Το είχα βγάλει από το μυαλό το strip αλλά η Hattigen είναι σοβαρή επιλογή αν χρειάζεσαι πολλά graft όπως ο φίλος. Τη κλειδί είναι η δότρια…αν έχεις δότρια διάβαινε αν όχι ξούρα!
 

Tsaki

Member
Έστειλα μήνυμα στον zarev και στο Instagram και στο email αλλά δεν απαντάει,είδα και σε κάτι σχόλια στο Instagram είχαν και άλλοι αυτό το παράπονο ότι δεν τους απαντάει.Δεν ξέρω τι παίζει.
 

Marios1982

Well-Known Member
Έστειλα μήνυμα στον zarev και στο Instagram και στο email αλλά δεν απαντάει,είδα και σε κάτι σχόλια στο Instagram είχαν και άλλοι αυτό το παράπονο ότι δεν τους απαντάει.Δεν ξέρω τι παίζει.
Φίλε θα κάνω καταδρομική από εκεί μέσα στην εβδομάδα. Θα τον πάρω τηλ. τη Δευτέρα. Πες μου τι θες να του πω. Μένω Σοφια.
 
Μπλουζα