Μεταμόσχευση,παρακαλώ την γνώμη σας

Tsaki

Member
Καλησπέρα στην σε όλους είμαι χρόνια μέλος στην ομάδα

Σκέφτομαι να προχωρήσω σε μεταμόσχευση μαλλιών αλλά δεν ξέρω σε ποια κλινική να πάω μπορείτε να μου προτείνετε τις καλύτερες κλινικές στην Ευρώπη.

ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flag17

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε Τάκη! Δώσε μας κάποια στοιχεία την ηλικία σου φώτο με το πρόβλημα, το πόσα χρήματα μπορείς να διαθέσεις τις απαιτήσεις σου και μετά πολλά μέλη θα μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε.
Πες μας λίγο αν θες το ιστορικό σου, ηλικίες, θεραπείες, στάδιο που είσαι, καμία φώτο, να μην επιπλέουμε στο κενό.
 

Tsaki

Member
Καλησπέρα φίλε.
Πες μας λίγο αν θες το ιστορικό σου, ηλικίες, θεραπείες, στάδιο που είσαι, καμία φώτο, να μην επιπλέουμε στο κενό.
Καλησπέρα είμαι 34 χρονών στα 22 ξεκίνησε η τριχόπτωση πήγα σε μια δερματολόγο και μου έδωσε regain,βιταμίνες και ένα φτιαχτό λοσιόν αλλά δεν με πολύ βοήθησαν.
 

Συνημμένα

  • 20220403_135722.jpg
    20220403_135722.jpg
    519.5 KB · Προβολές: 53
  • 20220403_135746.jpg
    20220403_135746.jpg
    462.1 KB · Προβολές: 53

Flag17

Well-Known Member
Φίλε tsaki είσαι Norwood 7 εδώ θα σου πούμε την αλήθεια. Εφόσον έχεις δοτρια οκ το καλύτερο που θα μπορούσες να πάρεις είναι ένα συνολικά αραιό αποτέλεσμα με την προϋπόθεση να έχεις και γένια. Αν ελπίζεις να κάνεις φουλ μαλλί είναι αδύνατον. Αν τηρείς τις προϋποθέσεις και συμβιβάζεσαι με ένα αραιό μεν μαλλί δεν το συζητάμε για τις επιλογές σου
 

Didier11

Active Member
Καλησπέρα φίλε! Είσαι Norwood 6 σίγουρα και πας για 7 ή είσαι ήδη 7. Δεν ξέρω τί δότρια έχεις, θα πρέπει να γίνουν μετρήσεις και να ακολουθηθεί ένα πολύ συντηρητικό πλάνο. Αναλόγως την δότρια θα ξέρεις αν θα πάρεις ένα πολύ αραιό αποτέλεσμα ή ένα μέτριο αποτέλεσμα. Πιθανώς να χρειαστείς και low dose φιναστερίδη 3mg την εβδομάδα για να ασφαλίσεις δια παντός την δότρια καθώς είσαι πολύ νέος ακόμα. Έχεις κάνει κάποιο consultation με γιατρό προκειμένου να ξέρεις σίγουρα αν θα είσαι ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα που μπορεί να επιτευχθεί?
 

Tsaki

Member
Το ξέρω ότι η περιοχή που πρέπει να καλυφθεί είναι μεγάλη,εγώ αυτό που θέλω να καλυφθεί όσο το δυνατόν περισσότερο,έστειλα εχθές φωτογραφίες στον Dr koray erdogan και σήμερα μου απάντησε ότι η δοτρια περιοχή δεν είναι καλή και ότι δεν μπορεί να μου κάνει μεταμόσχευση.
Εντάξει εγώ δεν ζήτησα να γίνω όπως όταν ήμουν 20 χρόνων!
 

Flag17

Well-Known Member
Το ξέρω ότι η περιοχή που πρέπει να καλυφθεί είναι μεγάλη,εγώ αυτό που θέλω να καλυφθεί όσο το δυνατόν περισσότερο,έστειλα εχθές φωτογραφίες στον Dr koray erdogan και σήμερα μου απάντησε ότι η δοτρια περιοχή δεν είναι καλή και ότι δεν μπορεί να μου κάνει μεταμόσχευση.
Εντάξει εγώ δεν ζήτησα να γίνω όπως όταν ήμουν 20 χρόνων!
Δες το περιστατικό εδώ αν είσαι οκ με κάτι τέτοιο υπάρχει ελπίδα αν θες κάτι παραπάνω δεν πρέπει να ασχοληθείς
 

Tsaki

Member
Δες το περιστατικό εδώ αν είσαι οκ με κάτι τέτοιο υπάρχει ελπίδα αν θες κάτι παραπάνω δεν πρέπει να ασχοληθείς
Έχω διαβάσει εδώ η περισσότερη λέτε για τον lorentzo
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flag17

Well-Known Member
Ναι εννοείται,αλλά στην Ελλάδα πιστεύω είναι πολύ πίσω οι γιατροί,γνώμη μου
Εγώ ζω στην Γερμανία
Αν σε καλύπτει κάτι τέτοιο πρέπει να πας να κάνεις αναλυτικές μετρήσεις στη δοτρια να δεις τι έχεις διαθέσιμο. Οι τοπ ξένοι γιατροί θα σε απορριψουν πιστεύω λόγο Norwood, γένια εχεις αρκετά;
 

aeratos28

Just aeratos
Υπάρχουν λύσεις πλέον και εδώ..και αρκετά καλές.σε ολοκληρη Γερμανία δεν έχεις δει γιατρό?αυτοί πρέπει να είναι πολύ πιο πίσω και από εμάς.
 

Tsaki

Member
Υπάρχουν λύσεις πλέον και εδώ..και αρκετά καλές.σε ολοκληρη Γερμανία δεν έχεις δει γιατρό?αυτοί πρέπει να είναι πολύ πιο πίσω και από εμάς.
Για να πω την αλήθεια είχα καταλήξη ότι θα πάω στο koray erdogan αλλά εφόσον μου έριξε άκυρο τώρα ψάχνω από την αρχή να βρω κάποιον άλλον.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Θα με πείτε εμμονικό και περίεργο αλλά στον φίλο αν δεν του βγαίνουν τα κουκιά ( τρθκ ) για να πάρει ένα τίμιο αποτέλεσμα ( τηρουμένων των αναλογιών - NW7 ), ίσως να του ταίριαζε ένα hair system. Ειδικά στη Γερμανία υπάρχουν brands με πολύ καλά αποτελέσματα ( ανώτερα των δικών μας ).
 

Denvi

Well-Known Member
Αν σε καλύπτει κάτι τέτοιο πρέπει να πας να κάνεις αναλυτικές μετρήσεις στη δοτρια να δεις τι έχεις διαθέσιμο. Οι τοπ ξένοι γιατροί θα σε απορριψουν πιστεύω λόγο Norwood, γένια εχεις αρκετά;
@Flag17 μπορεις να μου εξηγησεις γιατι θα τον απορριψουν λογω NW? Επειδη κατεβαινει πολυ κατω? Ο ιδιος ανεφερε οτι ο Ερντο του ειπε οτι δεν εχει καλη δοτρια, αυτο σημαινει ειτε μικρη εκταση ειτε dupa? Επισης, δεν ενδεικνυται ουτε για στριπ η περιπτωση του?
 

aeratos28

Just aeratos
Σε τέτοια νοργουντ δεν είναι περίεργο αυτό που λες..γτ πρέπει να ξέρει ο φίλος πως θα πρέπει να μπει σε ένα κύκλο μεταμοσχεύσεων και για 3-4 χρόνια θα μπαινοβγαίνει σε χειρουργεία με σίγουρα ένα αποτέλεσμα,όχι και τόσο φοβερό.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Σε τέτοια νοργουντ δεν είναι περίεργο αυτό που λες..γτ πρέπει να ξέρει ο φίλος πως θα πρέπει να μπει σε ένα κύκλο μεταμοσχεύσεων και για 3-4 χρόνια θα μπαινοβγαίνει σε χειρουργεία με σίγουρα ένα αποτέλεσμα,όχι και τόσο φοβερό.
Απαντάς σε εμένα αγορίνα ;
 

aeratos28

Just aeratos
Αγαπημένη denvi,τέτοια norwood,λόγω του ότι είναι πολύ δύσκολο και δεν έχει πιθανότητα για εντυπωσιακή αλλαγή με μεγάλες πυκνότητες ,άρα δεν θα είναι καν διαφήμιση για τέτοιους γιατρούς,δεν μπαίνουν καν στον κόπο να τα αναλάβουν..αυτός είναι ο μόνος λόγος.
@Flag17 μπορεις να μου εξηγησεις γιατι θα τον απορριψουν λογω NW? Επειδη κατεβαινει πολυ κατω? Ο ιδιος ανεφερε οτι ο Ερντο του ειπε οτι δεν εχει καλη δοτρια, αυτο σημαινει ειτε μικρη εκταση ειτε dupa? Επισης, δεν ενδεικνυται ουτε για στριπ η περιπτωση του?
 
Μπλουζα