Μεταμόσχευση μαλλιών Dr Cinik Κωνσταντινούπολη 4800grafts

paraskevas

New Member
Η εμπειρία μου από όλη την διαδικασία έχει μόνο θετικά πράγματα να γράψω μέχρι τώρα. Ασ τα πάρω από την αρχή. Μιλούσα στα ελληνικά με την κλινική. Μόλις τους είπα αν υπάρχει κάποιος να μιλάει ελληνικά με φέραν σε επαφή μέσω βιμπερ με κάποιον που μιλούσε ελληνικά. Απάντησε σε όλες μου τις ερωτήσεις (δεν γνωρίζω και πολλά από εμφυτεύσεις οπότε ότι ρώτησα μου απαντήθηκε). Πλήρωσα μια προκαταβολή και έκλεισα την ημερομηνία που βρήκαμε. Οταν έφτασα στο αεροδρόμιο βρήκα ένα γραφείο με οδηγούς σαν τα ouber που έχουν στο εξωτερικό(πολύ εύκολα το βρήκα ήταν έξω από την πόρτα της εξόδου του αεροδρομίου). Έδωσα το όνομα μου και με πήγαν στο ξενοδοχείο. Καλό ξενοδοχείο με πρωινό (όπως έλεγε και το πακέτο που επέλεξα). Το επόμενο πρωί με λίγες ένας οδηγός στην κλινική. Η κλινική από ότι κατάλαβα είναι ιδιόκτητη όπως μου είπε και το παιδί που μιλάει ελληνικά. Ήταν πεντακάθαρη όλοι ήταν απίστευτα επαγγελματίες. Από την υποδοχή μέχρι και τους νοσοκόμους. Βρέθηκα με τον γιατρό και για καλή μου τύχη ήταν και το παιδί που μιλούσε ελληνικά εκείνη την περίοδο στην Κωνσταντινούπολη οπότε ήταν πάντα δίπλα μου και μου μιλούσε στα ελληνικά (μου είπε ότι δεν είναι πάντα στην Κωνσταντινούπολη οπότε ήμουν τυχερός που τον είχα εκεί μαζί μου) σχεδίασε την γραμμή μπροστά και μου εξήγησε τη μπορεί να κάνει για την περίπτωση μου. Το θέμα μου είναι πολύ μεγάλο όπως θα δείτε και στις φωτογραφίες. Με ρωτήστε αν έχω απορίες μου απάντησε σε ότι είχα απορία και συνεχίσαμε στην διαδικασία. Μου πήραν αίμα για να μου κάνουν εξετάσεις και για να κάνουν και prp. Μετά από αυτό λίγα στο δωμάτιο που θα έκανα την επέμβαση. Μου κάναν τοπική αναισθησία και άρχισαν να βγάζουν Μαρία από την πίσω μεριά του κεφαλιού μου. Μετά από τα μούσια και το στήθος μου. Άνοιξαν τις νέες τρύπες στο πάνω μέρος και τοποθέτησαν τα νέα μαλλιά. Ήταν κουραστικό δεν λέω. Κράτησε γύρο στις 8 ώρες όλη η διαδικασία. Πόνο δεν ένιωσα σχεδόν καθόλου. Μπορώ να πω ότι ο μόνος πόνος που ένιωσα ήταν της νάρκωσης. Μόλις τελείωσε η επέμβαση γύρισα στο ξενοδοχείο. Την επόμενη μέρα βρέθηκα με τον γιατρό όπου μου έδωσε κάποια αντιβίωση και κάποια χάπια για να μην πρηστω από ότι μου είπε το παιδί που μιλούσε ελληνικά. Με έδειξαν πως θα πρέπει να λουζομαι τις πρώτες μέρες με ρώτησαν αν έχω απορίες και ξανά λίγα στο ξενοδοχείο. Με ενημέρωσαν πότε θα με πάρει ο οδηγός την Ελένη μέρα να με πάει στο αεροδρόμιο. Έφτασα στο αεροδρόμιο και επέστρεψα στην Ελλάδα. Σε γενικές γραμμές όλο η διαδικασία ήταν πολύ ευκολότερη από ότι την περίμενα. Η κλινική είναι καλύτερη από πολλές ελληνικές κλινικές (δεν αναφέρομαι σε κλινικές μεταμόσχευσης αλλά γενικές κλινικές). Μου έδειξαν από την αρχή ότι ξέρουν τη κάνουν. Ελπίζω να έχω και ένα καλό αποτέλεσμα. Έβαλα πάνω από 4500 τριχοθυλάκια (πίσω μέρος του κεφαλιού, μούσια και στήθος) αν δεν κάνω λάθος ήταν κοντά στα 4800. Πλήρωσα 2590€. Μέσα στα λεφτά που έδωσα δεν ήταν τα εισιτήρια μου μόνο και οι βιταμίνες που πήρα από την κλινική (πολυβιταμίνη, βιοτίνη, Σάο παλμετο). Υπήρχε και πακέτο με 2090€ αλλά δεν θα άνοιγε τις τρύπες ο γιατρός αλλά κάποιος βοηθός του. Είδα άτομα που τους έκανε ο βοηθός του cinik εκεί και με έβαλε σε σκέψεις ότι θα ήταν το ίδιο καλό αν επέλεγα και εκείνο το πακέτο. Κλείνω λέγοντας τον λόγο που επέλεξα αυτήν την κλινική. Ο λόγος ήταν δυο φίλοι μου που κάναν εκεί και το αποτέλεσμα τους ήταν απίστευτα καλό (βέβαια δεν είχαν τόσο λίγα μαλλιά. Εγώ δεν είχα τίποτα πάνω). Αν ξανά επέλεγα τώρα που θα πάω πάλι σε αυτήν θα πηγενα. Ελπίζω να βοήθησα όποιον σκέφτεται που να πάει(στο να πάει εκεί ή στο να μην πάει εκεί ανάλογα πώς θα του φανούν και οι φωτογραφίες μου). Δεν θα έγραφα ποτέ σε φόρουμ αλλά ξέρω από εμένα ότι το ψυχολογικό κομμάτι παίζει τον μεγαλύτερο ρόλο στην απόφαση της επέμβασης. Ελπίζω η ψυχολογία μου να μείνει ανεβασμένη μόλις δω το τελικό αποτέλεσμα!!!!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210221_200128.jpg
    IMG_20210221_200128.jpg
    424.8 KB · Προβολές: 737
  • IMG_20210221_200216.jpg
    IMG_20210221_200216.jpg
    351.1 KB · Προβολές: 705
  • received_2510163105954597.jpeg
    received_2510163105954597.jpeg
    215.2 KB · Προβολές: 702
  • IMG_20210221_201340.jpg
    IMG_20210221_201340.jpg
    451.6 KB · Προβολές: 745

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Η εμπειρία μου από όλη την διαδικασία έχει μόνο θετικά πράγματα να γράψω μέχρι τώρα. Ασ τα πάρω από την αρχή. Μιλούσα στα ελληνικά με την κλινική. Μόλις τους είπα αν υπάρχει κάποιος να μιλάει ελληνικά με φέραν σε επαφή μέσω βιμπερ με κάποιον που μιλούσε ελληνικά. Απάντησε σε όλες μου τις ερωτήσεις (δεν γνωρίζω και πολλά από εμφυτεύσεις οπότε ότι ρώτησα μου απαντήθηκε). Πλήρωσα μια προκαταβολή και έκλεισα την ημερομηνία που βρήκαμε. Οταν έφτασα στο αεροδρόμιο βρήκα ένα γραφείο με οδηγούς σαν τα ouber που έχουν στο εξωτερικό(πολύ εύκολα το βρήκα ήταν έξω από την πόρτα της εξόδου του αεροδρομίου). Έδωσα το όνομα μου και με πήγαν στο ξενοδοχείο. Καλό ξενοδοχείο με πρωινό (όπως έλεγε και το πακέτο που επέλεξα). Το επόμενο πρωί με λίγες ένας οδηγός στην κλινική. Η κλινική από ότι κατάλαβα είναι ιδιόκτητη όπως μου είπε και το παιδί που μιλάει ελληνικά. Ήταν πεντακάθαρη όλοι ήταν απίστευτα επαγγελματίες. Από την υποδοχή μέχρι και τους νοσοκόμους. Βρέθηκα με τον γιατρό και για καλή μου τύχη ήταν και το παιδί που μιλούσε ελληνικά εκείνη την περίοδο στην Κωνσταντινούπολη οπότε ήταν πάντα δίπλα μου και μου μιλούσε στα ελληνικά (μου είπε ότι δεν είναι πάντα στην Κωνσταντινούπολη οπότε ήμουν τυχερός που τον είχα εκεί μαζί μου) σχεδίασε την γραμμή μπροστά και μου εξήγησε τη μπορεί να κάνει για την περίπτωση μου. Το θέμα μου είναι πολύ μεγάλο όπως θα δείτε και στις φωτογραφίες. Με ρωτήστε αν έχω απορίες μου απάντησε σε ότι είχα απορία και συνεχίσαμε στην διαδικασία. Μου πήραν αίμα για να μου κάνουν εξετάσεις και για να κάνουν και prp. Μετά από αυτό λίγα στο δωμάτιο που θα έκανα την επέμβαση. Μου κάναν τοπική αναισθησία και άρχισαν να βγάζουν Μαρία από την πίσω μεριά του κεφαλιού μου. Μετά από τα μούσια και το στήθος μου. Άνοιξαν τις νέες τρύπες στο πάνω μέρος και τοποθέτησαν τα νέα μαλλιά. Ήταν κουραστικό δεν λέω. Κράτησε γύρο στις 8 ώρες όλη η διαδικασία. Πόνο δεν ένιωσα σχεδόν καθόλου. Μπορώ να πω ότι ο μόνος πόνος που ένιωσα ήταν της νάρκωσης. Μόλις τελείωσε η επέμβαση γύρισα στο ξενοδοχείο. Την επόμενη μέρα βρέθηκα με τον γιατρό όπου μου έδωσε κάποια αντιβίωση και κάποια χάπια για να μην πρηστω από ότι μου είπε το παιδί που μιλούσε ελληνικά. Με έδειξαν πως θα πρέπει να λουζομαι τις πρώτες μέρες με ρώτησαν αν έχω απορίες και ξανά λίγα στο ξενοδοχείο. Με ενημέρωσαν πότε θα με πάρει ο οδηγός την Ελένη μέρα να με πάει στο αεροδρόμιο. Έφτασα στο αεροδρόμιο και επέστρεψα στην Ελλάδα. Σε γενικές γραμμές όλο η διαδικασία ήταν πολύ ευκολότερη από ότι την περίμενα. Η κλινική είναι καλύτερη από πολλές ελληνικές κλινικές (δεν αναφέρομαι σε κλινικές μεταμόσχευσης αλλά γενικές κλινικές). Μου έδειξαν από την αρχή ότι ξέρουν τη κάνουν. Ελπίζω να έχω και ένα καλό αποτέλεσμα. Έβαλα πάνω από 4500 τριχοθυλάκια (πίσω μέρος του κεφαλιού, μούσια και στήθος) αν δεν κάνω λάθος ήταν κοντά στα 4800. Πλήρωσα 2590€. Μέσα στα λεφτά που έδωσα δεν ήταν τα εισιτήρια μου μόνο και οι βιταμίνες που πήρα από την κλινική (πολυβιταμίνη, βιοτίνη, Σάο παλμετο). Υπήρχε και πακέτο με 2090€ αλλά δεν θα άνοιγε τις τρύπες ο γιατρός αλλά κάποιος βοηθός του. Είδα άτομα που τους έκανε ο βοηθός του cinik εκεί και με έβαλε σε σκέψεις ότι θα ήταν το ίδιο καλό αν επέλεγα και εκείνο το πακέτο. Κλείνω λέγοντας τον λόγο που επέλεξα αυτήν την κλινική. Ο λόγος ήταν δυο φίλοι μου που κάναν εκεί και το αποτέλεσμα τους ήταν απίστευτα καλό (βέβαια δεν είχαν τόσο λίγα μαλλιά. Εγώ δεν είχα τίποτα πάνω). Αν ξανά επέλεγα τώρα που θα πάω πάλι σε αυτήν θα πηγενα. Ελπίζω να βοήθησα όποιον σκέφτεται που να πάει(στο να πάει εκεί ή στο να μην πάει εκεί ανάλογα πώς θα του φανούν και οι φωτογραφίες μου). Δεν θα έγραφα ποτέ σε φόρουμ αλλά ξέρω από εμένα ότι το ψυχολογικό κομμάτι παίζει τον μεγαλύτερο ρόλο στην απόφαση της επέμβασης. Ελπίζω η ψυχολογία μου να μείνει ανεβασμένη μόλις δω το τελικό αποτέλεσμα!!!!
Πολύ ενδιαφέρον περιστατικό....προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι συνεπής στην παρουσίαση ...αξίζει ένα τέτοιο περιστατικό για το αρχείο του φόρουμ
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Eυχαριστουμε για την παρουσιαση φιλε Παρασκευα.
Εβγαλες και απο στηθος και γενια,γιατι αυτο;Σου ειπε ο γιατρος οτι δεν επαρκει η δοτρια σου;Βαλε αν θες καμια φωτο δοτριας πριν την εξαγωγη να δουμε την κατασταση της.Καλη φυτρωση
 

paraskevas

New Member
Μου έβγαλε τριχοθυλάκια από μούσια και στήθος για να φτάσει σε μεγάλο ααριθμό από ότι μου είπε. Εγώ επέμενα να βάλουμε τον μεγαλύτερο αριθμό έτσι ώστε να καλύψω όσο περισσότερο μπορώ. Αν μπορώ να κάνω και δεύτερη με τον δότρια μου ίσως το κάνω γιατί μου είπαν ότι πίσω δεν θα είναι πολλά. Θα φανεί στο μέλλον
 

Hairsick

Active Member
Καλή φυτρωση! Στα θετικά η τιμή για τόσα πολλά γκραφτς και η χρήση από γενιά και στηθος, αν μη τι άλλο τα δώσαν όλα... Στα μείον η κάπως γραμμική τοποθέτηση και το σχήμα γωνία στην hairline.
 

paraskevas

New Member
Δυο μήνες περίπου μετά την μεταμόσχευση. Ελπίζω όλα να παν καλά. Μου είπαν από την αρχή ότι θα χρειαστώ και δεύτερη για την περίπτωση μου. Δεν είχα τίποτα πάνω. Από τον τρίτο μήνα μου είπαν θα αρχίσω να βλέπω αποτέλεσμα σιγά σιγά. Άρχισα να βλέπω κάποια τριχακια να βγαίνουν.
 

Συνημμένα

  • 67D8CD6A-F66C-4B5B-AFDA-F649304CD7C3.jpeg
    67D8CD6A-F66C-4B5B-AFDA-F649304CD7C3.jpeg
    331.2 KB · Προβολές: 761
  • 3BD7D599-0A73-46FF-BD52-5C91437F0466.jpeg
    3BD7D599-0A73-46FF-BD52-5C91437F0466.jpeg
    412.9 KB · Προβολές: 562

paraskevas

New Member
Δότρια πριν κάνω μεταμόσχευση. Έχει λίγο σκιά από το κινητό δεξιά. Δυστυχώς δεν έχω κάποια άλλη
 

Συνημμένα

  • 83E9B315-2E67-49B6-85B6-2F400559029A.jpeg
    83E9B315-2E67-49B6-85B6-2F400559029A.jpeg
    216.6 KB · Προβολές: 624
Τελευταία επεξεργασία:

paraskevas

New Member
Δότρια 2 μίνες μετά την μεταμόσχευση. Μου φαίνεται ότι έστρωσε. Αν και πάντα μου φαινόταν λίγα τα μαλλιά μου γύρο γύρο. Δεν έχω κοκκινίλες και δεν παρατηρώ κάτι περίεργο
 

Συνημμένα

  • BD54A541-7E15-4A65-B583-7A110D4B84EB.jpeg
    BD54A541-7E15-4A65-B583-7A110D4B84EB.jpeg
    465.6 KB · Προβολές: 683

alex7

Well-Known Member
η κοκκινίλα που έχεις στη λήπτρια δείχνει οτι είσαι ένα βήμα πρίν ξεκινήσει η φύτρωση.Ειναι καλό σημάδι.Εισαι όμως πολύ βαριά περίπτωση και σίγουρα δε σου φτάνουν 4800
 

paraskevas

New Member
Δεν περιμένω απίστευτα πυκνα μαλλιά. Έχω στο μυαλό μου αν όλα παν καλά και έχω χρόνο να κάνω και δεύτερη. Αυτό μου είπαν ότι είναι και το πλάνο της κλινικής.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Δεν περιμένω απίστευτα πυκνα μαλλιά. Έχω στο μυαλό μου αν όλα παν καλά και έχω χρόνο να κάνω και δεύτερη. Αυτό μου είπαν ότι είναι και το πλάνο της κλινικής.
θα εξαρτηθεί από το πόσο θα ανακάμψει η δότρια σου.Σίγουρα θα βρεθούν και άλλα μοσχεύματα.Το ζήτημα είναι πόσα
 

paraskevas

New Member
Γεια σας παιδιά. Βάζω φωτογραφίες στο εξάμηνο. Δεν έχω πολύ χρόνο για να ανεβάζω συχνά. Είναι όπως τα περίμενα και μου τα περίγραψαν και στην κλινική. Ευχαριστημένος ως εδώ. Αν βγουν κι αλλά θα είμαι τέλια. Όπως μου είπαν και εκεί με την δεύτερη θα καλύψουμε όλο το κεφάλι. Οι φωτογραφίες δεν είναι όλες από την ίδια μέρα
 

Συνημμένα

  • 387D0A2C-6470-4014-B83A-FD0AC4BE9E4F.jpeg
    387D0A2C-6470-4014-B83A-FD0AC4BE9E4F.jpeg
    267.7 KB · Προβολές: 553
  • DB03FE09-8236-4970-8FBC-F790B15EE724.jpeg
    DB03FE09-8236-4970-8FBC-F790B15EE724.jpeg
    120.1 KB · Προβολές: 557
  • 901A0F63-5CDC-4AEF-8A3F-92D2DB449644.jpeg
    901A0F63-5CDC-4AEF-8A3F-92D2DB449644.jpeg
    448.8 KB · Προβολές: 557
  • 2DAE290A-FC06-40E7-93E3-A9E0CB75F302.jpeg
    2DAE290A-FC06-40E7-93E3-A9E0CB75F302.jpeg
    146.6 KB · Προβολές: 651
  • F2957F6B-A13A-4F5E-89C6-B306A031699E.jpeg
    F2957F6B-A13A-4F5E-89C6-B306A031699E.jpeg
    141.2 KB · Προβολές: 539
  • 7AD61C27-9BA4-4F34-AAFE-51BF95B711B5.jpeg
    7AD61C27-9BA4-4F34-AAFE-51BF95B711B5.jpeg
    555.2 KB · Προβολές: 543

vlafo

Well-Known Member
Φίλε
Πρέπει να είσαι όχι ευχαριστημένος αλλά ευτυχισμένος.
Πολύ δύσκολη περίπτωση,φύτρωση στο φουλ,ωραίος σχετικά σχεδιασμός και αν μπεις και για δεύτερη θα μιλάμε για μεταμόρφωση.
Έχεις ακόμα ένα 2μηνο 3μηνο και θα πας καλύτερα.
Θα πρέπει να δώσουμε συγχαρητήρια στον γιατρό αυτό που φαίνεται να τα καταφέρνει πολύ καλά.
Η μόνη μου ένστανση και έχω ισχυρές αμφιβολίες,είναι για τη δότρια σου όχι για το απόθεμα που ακόμα έχει αλλά αν είναι υγιής η όχι.
Από τις φώτο προ μμ δεν την έβλεπα καλά και αν κρίνουμε το γεγονός πως δε γίνεται καμία εξέταση στη δότρια και ανάλυση,τότε να είσαι επιφυλακτικός.
Συμβουλή μου πήγαινε στο 8μηνο να την τσεκάρεις.
Και πάλι συγχαρητήρια.
 

nick90

Well-Known Member
Γεια σας παιδιά. Βάζω φωτογραφίες στο εξάμηνο. Δεν έχω πολύ χρόνο για να ανεβάζω συχνά. Είναι όπως τα περίμενα και μου τα περίγραψαν και στην κλινική. Ευχαριστημένος ως εδώ. Αν βγουν κι αλλά θα είμαι τέλια. Όπως μου είπαν και εκεί με την δεύτερη θα καλύψουμε όλο το κεφάλι. Οι φωτογραφίες δεν είναι όλες από την ίδια μέρα
Φαίνεται να πηγαίνει πολύ καλά φίλε και έχει ακόμα να δώσει μιας και είσαι στο 6μηνο. Ήσουν πολυ δύσκολη περίπτωση με καράφλα αεροδιάδρομο, και άλλαξε ήδη σημαντικά η εικόνα σου. Με άλλη για πύκνωση θα κάνεις δυνατή επαναφορά. Ίσως θα πρέπει να ακολουθήσεις και μια θεραπεία σε low dose φιναστερίδη 1 mg 3 φορές την εβδομάδα για την προστασία της δότριας σου. Καλή συνέχεια!
 

paraskevas

New Member
Φίλε
Πρέπει να είσαι όχι ευχαριστημένος αλλά ευτυχισμένος.
Πολύ δύσκολη περίπτωση,φύτρωση στο φουλ,ωραίος σχετικά σχεδιασμός και αν μπεις και για δεύτερη θα μιλάμε για μεταμόρφωση.
Έχεις ακόμα ένα 2μηνο 3μηνο και θα πας καλύτερα.
Θα πρέπει να δώσουμε συγχαρητήρια στον γιατρό αυτό που φαίνεται να τα καταφέρνει πολύ καλά.
Η μόνη μου ένστανση και έχω ισχυρές αμφιβολίες,είναι για τη δότρια σου όχι για το απόθεμα που ακόμα έχει αλλά αν είναι υγιής η όχι.
Από τις φώτο προ μμ δεν την έβλεπα καλά και αν κρίνουμε το γεγονός πως δε γίνεται καμία εξέταση στη δότρια και ανάλυση,τότε να είσαι επιφυλακτικός.
Συμβουλή μου πήγαινε στο 8μηνο να την τσεκάρεις.
Και πάλι συγχαρητήρια.
Φίλε μου τι εννοείς να τσεκάρω πως μπορώ να το κάνω αυτό;
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε μου τι εννοείς να τσεκάρω πως μπορώ να το κάνω αυτό;
Να πας σε ένα γιατρό μμ σε κλινική να στη δούνε τη δότρια μετά το 10μηνο αν είναι υγιής η πάσχει από κάτι να είσαι 100% σίγουρος.
Δε σημαίνει ότι έχει κάτι αλλά επειδή είσαι δύσκολη περίπτωση και στις τουρκικές κλινικές δεν τα κοιτάνε αυτά.
 
Μπλουζα